Modlitwa do Ducha Świętego

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 maja 2013, 15:02

Zbyszekg4 pisze:Gdy się jednak uwzględni fakt, iż Duch Święty "nie pcha się na pierwszy plan", to można tym wytłumaczyć brak takiego cytatu...
Ma to sens co napisałem?

a najmniejszy jest najwiekszym ...... :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 maja 2013, 17:26

Lash pisze:
Zbyszekg4 pisze:Gdy się jednak uwzględni fakt, iż Duch Święty "nie pcha się na pierwszy plan", to można tym wytłumaczyć brak takiego cytatu...
Ma to sens co napisałem?

a najmniejszy jest najwiekszym ...... :D

Eee, noo mógłbyś się bardziej wysilić i coś konkretniejszego napisać bo osoba, która mi zadała pytani o modlitwę do DŚ chętnie pozna argumenty biblijne...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 24 maja 2013, 22:35

Kiedy modlę się do Boga to modlę się także do Ducha Świętego. :-D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 25 maja 2013, 18:39

Chcę wierzyć pisze:Kiedy modlę się do Boga to modlę się także do Ducha Świętego. :-D

Otóż to, nareszcie ktoś z wypowiadających się to dostrzegł. :)


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 maja 2013, 19:57

InChrist pisze:
Chcę wierzyć pisze:Kiedy modlę się do Boga to modlę się także do Ducha Świętego. :-D

Otóż to, nareszcie ktoś z wypowiadających się to dostrzegł. :)

W tym tonie już pisałem wcześniej, cytuję:
jeśli modlimy się do naszego Ojca w niebie i robimy to w Imię Jezusa, to jeśli w trakcie takiej modlitwy poprosimy o coś Ducha Świętego, albo za coś Mu podziękujemy lub tylko słowa uwielbienia wypowiemy, to nie zrobimy niczego złego bo:
- cały czas jest to modlitwa do Boga, w Trójcy Jedynego (nie zmieniamy "odbiorcy" modlitwy!)


Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. Ktoś jeszcze coś doda?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości