Czy Bóg Jahwe jest osobą?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 maja 2013, 08:28

King Me pisze:Alkhilion, jak Jezus chodził po ziemi to czy Bóg był wtedy niepełny (tj. posiadał tylko 2/3 swojej osoby)?

Do kogo modlił się wtedy Jezus? Do całego Boga (Ojciec, Duch Święty, Jezus :O ) czy do niepełnego Boga (Ojciec i Duch Święty)?
Bóg jest niepodzielny. Jest wszędzie cały, w pełni. Kiedy mówię, że mam Ducha Bożego i Ty mówisz, że masz Ducha Bożego, to mamy go oboje w całości, a nie w ułamkowych częściach.

Kiedy Bóg w Jezusie był na ziemi, był Nim w pełni. Tak samo w pełni był Nim w niebie. To Jego naturą jest wypełniać wszystko sobą całym. I w Chrystusie właśnie objawił się w pełni w ciele.

Jezus modlił się ze względu na wypełnienie wszystkiego, co sprawiedliwe, jak również ze względu na to, iż był uniżony do postaci człowieka i w tej postaci, w ciele, był zależny tak, jak stworzenie zależne jest od swojego Stwórcy.

krzysiek_enoch pisze:Próbuję po prostu zrozumieć m.in. Twoją wiarę.
A w dogmacie Trójcy jest jasno powiedziane, że: Ojciec NIE JEST Synem ani syn NIE JEST Ojcem. Dlatego zdziwiło i zaciekawiło mnie takie podejście jakie przeczytałem u jwd.
Ojciec nie jest Synem, ani Syn nie jest Ojcem na tej samej zasadzie, jak Twoje ciało nie jest Twoim duchem, a Twój duch - Twoim ciałem.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2013, 13:07

Dragonar pisze:
Alkhilion pisze:Nie do końca, ale kombinujesz w dobrym kierunku.

A co jest aktualnie nie tak z tym wyobrażeniem? Wiem, że nie oddaje to wszystkich relacji zachodzących pomiędzy poszczególnymi Osobami Boga, ale myślę, że dobrze oddaje samą ideę, że trzy Osoby są jednym Bogiem. :)
Obraz ten ma swoje ograniczenia.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2013, 13:21

markulus pisze:
Lash pisze:Jezus nie potrzebował sie modlić i prosić ale czynił to ze wzgledy na nas.

odważne stwierdzenie
czy dotyczy również modlitwy w getsemane przed pojmaniem?


Myśle że tak.
Kluczem do zrozumienia mojej wypowiedzi jest słowo POTRZEBA.

Jezus nie miał OSOBISTEJ potrzeby modlitwy na naszych zasadach.
Widać to w słowach

(41) Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. (42) Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Jana 11

I Jego modlitwa pod tym względem różniła się od naszej.

My mamy potrzebę w sensie BRAK ... Jezus nie miał tego braku
my mamy nadzieję że Bóg wysłucha - Jezus nie miał ani jednej nie wysłuchanej prośby.

Jezus mówi mój Bóg i wasz Bóg - Mój Ojciec i wasz Ojciec

Dla mnie Jezus miał szczgólny rodzaj relacji z Ojcem. i był w 100 % usatysfakcjonowany Ojcem :) Dlatego Jego modlitwa nie była z potrzeby ( sam jest życiem i może ożywiac ) ale robi to dla nas na wzór.
Czy to Ojciec go wysłuchuje i owszem dlatego Jego modlitwa jest PRAWDZIWA ale nie wynika z potrzeby
To trochę jakby żona chciała pokazac córce jak ma być traktowana przez potencjalnych meżów.

Idzie więc żona z meżem i córką do restauracji.
I na koniec żona mówi - do męża czy możesz zapłacić?
Ona ukazuje mu szacunek prosząc - ale przeciez wszystko Jego jest i Jej i ona ma pieniadze te SAME i moze zapłacić nimi! Czy Jej prośba jest nierealna? Ona jest realna - chce aby on zapłacił. Czy ma ona potrzebę bo ją nie stać :) oczywiście, że nie - mogłaby sama zapłacić. On jednak chętnie płaci bowiem sie troszczy o żonę i zawsze ja wysłuchuje - ( tu uwaga do kobiet nie nadużywac obrazu ) proszę :)
Chce też ukazać córce jak to ma wygladac tak sie zachowują małżonkowe :)

Ona jest uległa pomimo że nie musi on zawsze wysłuchuje pomimo ze nie musi :)

Bóg w Trzech osobach to piękna miłośc i szacunek wzajemny - tak samo ma byc w kościele :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 07 maja 2013, 14:06

Dragonar pisze:A co jest aktualnie nie tak z tym wyobrażeniem?

Trzy Osoby o trzech Istotach. Istota Boga jest jedna. Niech pomyślę- KIM jesteś? Jesteś Dragonarem. Osobą. CZYM jesteś? Człowiekiem, naczelnym z gatunku homo sapiens. Osobą Dragonara jest Dragonar, a Istotą Dragonara jest Homo Sapiens Sapiens. Czy Dragonar jest Dragonarem? Jest. Czy Dragonar jest homo sapiens sapiens? Jest.

KIM jest Bóg? Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem. CZYM jest Bóg? Bóg jest Absolutem (Pierwszym Poruszycielem). Absolut jest z natury jeden. Czy Ojciec jest Absolutem? Tak. Czy Syn jest Absolutem? tak. Czy Duch jest Absolutem? Tak. Czy Ojciec jest Synem, a Syn duchem? Nie. Na tym polega różnica między Osobą a Istotą. Ciężko przełożyć to na nasz ludzki sposób rozumowania, bo jest dużo Osób i dużo homo sapiens sapiens (jedna osoba=jeden homo sapiens). Natomiast u Boga jest wiele Osób (trzy) ale tylko jedna Istota (trzy Osoby=Jeden Absolut).

Dlatego Ojciec, Syn i Duch są trzema zupełnie różnymi Osobami będącymi jednym Bogiem.


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 maja 2013, 14:21

Lash pisze:Obraz ten ma swoje ograniczenia.

Wiem, dlatego napisałem: "Wiem, że nie oddaje to wszystkich relacji zachodzących pomiędzy poszczególnymi Osobami Boga, ale myślę, że dobrze oddaje samą ideę, że trzy Osoby są jednym Bogiem.". Najprawdopodobniej żaden obraz nie odda całkowicie tego, czym jest Bóg, ale możemy przedstawiać obrazowo poszczególne cechy Trójcy - ja przedstawiłem tylko sam fakt, że trzy Osoby są jednym Bogiem, nic więcej.

Alkhilion pisze:Trzy Osoby o trzech Istotach. Istota Boga jest jedna. [...]

Wydaje mi się, że pojęcie Istoty, którego używasz, zastępuje w moim wyobrażeniu stanowisko Króla. Są trzy Osoby, które są na jednym stanowisku Króla. Nie można więc powiedzieć, że są trzej Królowie - jest tylko jeden Król w trzech Osobach. Pamiętam, że było coś podobnego w Starożytnym Rzymie, ale nie w przypadku królów, tylko w przypadku wyższych urzędników. Nazywało się to kolegialnością urzędów - jeden urząd pełniły dwie osoby. Nie wiem, czy aby na pewno to funkcjonowało tak, jak piszę, ale pamiętam, że było coś takiego i skojarzyło mi się wtedy z Trójcą. ;)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 14:35 przez Dragonar, łącznie zmieniany 2 razy.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2013, 14:23

Alkhilion pisze:
Dragonar pisze:A co jest aktualnie nie tak z tym wyobrażeniem?

Trzy Osoby o trzech Istotach. Istota Boga jest jedna. Niech pomyślę- KIM jesteś? Jesteś Dragonarem. Osobą. CZYM jesteś? Człowiekiem, naczelnym z gatunku homo sapiens. Osobą Dragonara jest Dragonar, a Istotą Dragonara jest Homo Sapiens Sapiens. Czy Dragonar jest Dragonarem? Jest. Czy Dragonar jest homo sapiens sapiens? Jest.

KIM jest Bóg? Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem. CZYM jest Bóg? Bóg jest Absolutem (Pierwszym Poruszycielem). Absolut jest z natury jeden. Czy Ojciec jest Absolutem? Tak. Czy Syn jest Absolutem? tak. Czy Duch jest Absolutem? Tak. Czy Ojciec jest Synem, a Syn duchem? Nie. Na tym polega różnica między Osobą a Istotą. Ciężko przełożyć to na nasz ludzki sposób rozumowania, bo jest dużo Osób i dużo homo sapiens sapiens (jedna osoba=jeden homo sapiens). Natomiast u Boga jest wiele Osób (trzy) ale tylko jedna Istota (trzy Osoby=Jeden Absolut).

Dlatego Ojciec, Syn i Duch są trzema zupełnie różnymi Osobami będącymi jednym Bogiem.


Taka drobna uwaga bracie
osobiscie unikam słowa absolut
Bóg chrześcijan nie jest absolutem ( jest to pojęcie bardzo zaśmiecone) . Wolę słowo Bóg jest Doskonałoscią albo Jedyny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Absolut


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 07 maja 2013, 14:50

Alkhilion pisze:
Dragonar pisze:A co jest aktualnie nie tak z tym wyobrażeniem?

Trzy Osoby o trzech Istotach. Istota Boga jest jedna. Niech pomyślę- KIM jesteś? Jesteś Dragonarem. Osobą. CZYM jesteś? Człowiekiem, naczelnym z gatunku homo sapiens. Osobą Dragonara jest Dragonar, a Istotą Dragonara jest Homo Sapiens Sapiens. Czy Dragonar jest Dragonarem? Jest. Czy Dragonar jest homo sapiens sapiens? Jest.

KIM jest Bóg? Bóg jest Ojcem, Synem i Duchem. CZYM jest Bóg? Bóg jest Absolutem (Pierwszym Poruszycielem). Absolut jest z natury jeden. Czy Ojciec jest Absolutem? Tak. Czy Syn jest Absolutem? tak. Czy Duch jest Absolutem? Tak. Czy Ojciec jest Synem, a Syn duchem? Nie. Na tym polega różnica między Osobą a Istotą. Ciężko przełożyć to na nasz ludzki sposób rozumowania, bo jest dużo Osób i dużo homo sapiens sapiens (jedna osoba=jeden homo sapiens). Natomiast u Boga jest wiele Osób (trzy) ale tylko jedna Istota (trzy Osoby=Jeden Absolut).

Dlatego Ojciec, Syn i Duch są trzema zupełnie różnymi Osobami będącymi jednym Bogiem.
Trochę śliskie to wytłumaczenie (ale jak umiemy, tak próbujemy). Można popaść w rozumowanie, iż Bóg to jakiś supergatunek (jak homo sapiens sapiens), w ramach którego istnieją trzy "osobniki".


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 07 maja 2013, 14:54

http://www.bible.ca/trinity/trinity-catholic-nicene.htm

Trafiłem na dziwną stronę. Nie podważają tam doktryny o Trójcy Świętej, ale piszą za to, że wersja doktryny z soboru w Nicei jest zbyt rozbudowana teologicznie, ponieważ zawiera twierdzenia, których nie ma w Biblii oraz zaprzecza poddaniu Syna Ojcu. Nie wiem jakim cudem miałaby zaprzeczać... :O


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 maja 2013, 15:16

Lash pisze:
markulus pisze:
Lash pisze:Jezus nie potrzebował sie modlić i prosić ale czynił to ze wzgledy na nas.

odważne stwierdzenie
czy dotyczy również modlitwy w getsemane przed pojmaniem?


Myśle że tak.
Kluczem do zrozumienia mojej wypowiedzi jest słowo POTRZEBA.

Jezus nie miał OSOBISTEJ potrzeby modlitwy na naszych zasadach.
Widać to w słowach

(41) Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: Ojcze, dziękuję Ci, żeś mnie wysłuchał. (42) Ja wiedziałem, że mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie lud to powiedziałem, aby uwierzyli, żeś Ty Mnie posłał. Jana 11

I Jego modlitwa pod tym względem różniła się od naszej.

My mamy potrzebę w sensie BRAK ... Jezus nie miał tego braku
my mamy nadzieję że Bóg wysłucha - Jezus nie miał ani jednej nie wysłuchanej prośby.

Jezus mówi mój Bóg i wasz Bóg - Mój Ojciec i wasz Ojciec

Dla mnie Jezus miał szczgólny rodzaj relacji z Ojcem. i był w 100 % usatysfakcjonowany Ojcem :) Dlatego Jego modlitwa nie była z potrzeby ( sam jest życiem i może ożywiac ) ale robi to dla nas na wzór.
Czy to Ojciec go wysłuchuje i owszem dlatego Jego modlitwa jest PRAWDZIWA ale nie wynika z potrzeby
To trochę jakby żona chciała pokazac córce jak ma być traktowana przez potencjalnych meżów.

Idzie więc żona z meżem i córką do restauracji.
I na koniec żona mówi - do męża czy możesz zapłacić?
Ona ukazuje mu szacunek prosząc - ale przeciez wszystko Jego jest i Jej i ona ma pieniadze te SAME i moze zapłacić nimi! Czy Jej prośba jest nierealna? Ona jest realna - chce aby on zapłacił. Czy ma ona potrzebę bo ją nie stać :) oczywiście, że nie - mogłaby sama zapłacić. On jednak chętnie płaci bowiem sie troszczy o żonę i zawsze ja wysłuchuje - ( tu uwaga do kobiet nie nadużywac obrazu ) proszę :)
Chce też ukazać córce jak to ma wygladac tak sie zachowują małżonkowe :)

Ona jest uległa pomimo że nie musi on zawsze wysłuchuje pomimo ze nie musi :)

Bóg w Trzech osobach to piękna miłośc i szacunek wzajemny - tak samo ma byc w kościele :)

pięknie :) wszystko zrozumiale i przejrzyście jednak Słowo wspomina że Jezus spędzał samotnie całe noce na modlitwie, odchodził na bok by będąc sam wstawiać sie u Ojca za uczniami itp wiec z tej perspektywy wygląda to trochę inaczej


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2013, 15:24

markulus pisze: pięknie :) wszystko zrozumiale i przejrzyście jednak Słowo wspomina że Jezus spędzał samotnie całe noce na modlitwie, odchodził na bok by będąc sam wstawiać sie u Ojca za uczniami itp wiec z tej perspektywy wygląda to trochę inaczej


Czy miał potrzebę jako niedoskonały?
Wracając do obrazu - zona spędza całe noce z mężem nie dlatego ma potrzebę ale kocha i jest a nim jednym ciałem :)
Ojciec i Syn mieli tego typu społeczność - jest to wzór dla nas ale my nie bedziemy tak blisko tego Ojca jak Jezus. Tak jak córka nie ma takiej społeczności z Ojcem jak zona :)
( cały czas uzywam tego obrazu )

Zwróc uwagę ze Jezus wstawiał się za INNYMI a nie prosił o siebie.
Chodził samotnie ( unikalna relacja!)
nie miał potrzeb własnych ale szukał tego co innych :)
Ojciec zawsze go wysłuchiwał :) nas nie zawsze :D

Jezus nie miał potrzeby w takim sensie jak my mamy.

Jego relacja z ojcem tez w modlitwie to jak rozmowa męża i zony :) ( nie znam bliższej relacji )


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 maja 2013, 15:35

Lash pisze:Jezus nie miał potrzeby w takim sensie jak my mamy.

i nie wszystkie nasze modlitwy są wynikiem potrzeb :)
jest też uwielbienie dziękczynienie.... nasz relacja z Nim w modlitwie to społeczność Oblubieńca i Oblubienicy ;)
jednak "oddal ten kielich, zachowaj ich od złego"...itp świadczy o potrzebie :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 maja 2013, 15:37

Lash pisze:Czy miał potrzebę jako niedoskonały?

my też przez Niego staliśmy się doskonali :) i mamy potrzeby takie bądź inne
Hbr 10:14 "Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni."


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 maja 2013, 15:40

1. Jak kielich świadczy o potrzebie?
2. czy twoja doskonałośc jest równa boskiej? czy juz wyszliśmy z ciała? czy potrafisz tak nad nim zapanować ze nie miałeś grzechu?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 07 maja 2013, 15:52

Lash pisze: czy twoja doskonałośc jest równa boskiej?

To jest Jego doskonałość we mnie!
Lash pisze:czy juz wyszliśmy z ciała?

nie
Lash pisze: czy potrafisz tak nad nim zapanować ze nie miałeś grzechu?

nie chodzi o to by panować nad grzechem lecz przyjąć że Rz 6:14 "Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską." - wierzę ze u Ciebie bracie nie jest inaczej :)
Lash pisze:Jak kielich świadczy o potrzebie?

oddal a wiec prośba by Bóg znalazł inne rozwiazanie (anioł musiał umacniać Pana) i jednoczesnie zgoda na Jego wolę


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 maja 2013, 12:26

markulus pisze:
Lash pisze: czy twoja doskonałośc jest równa boskiej?

To jest Jego doskonałość we mnie!


To zamawiam - zapłate podatków :D
i romnożenie chlebów :)

markulus pisze:
Lash pisze:czy juz wyszliśmy z ciała?

nie
Lash pisze: czy potrafisz tak nad nim zapanować ze nie miałeś grzechu?

nie chodzi o to by panować nad grzechem lecz przyjąć że Rz 6:14 "Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską." - wierzę ze u Ciebie bracie nie jest inaczej :)


Nie jest a jednak nie jestem CHRYSTUSEM ale jestem człowiekiem w CHRYSTUSIE.
to jest znacząca róznica :)

markulus pisze:
Lash pisze:Jak kielich świadczy o potrzebie?

oddal a wiec prośba by Bóg znalazł inne rozwiazanie (anioł musiał umacniać Pana) i jednoczesnie zgoda na Jego wolę


I odszedłszy nieco dalej, upadł na twarz i modlił się tymi słowami: Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty.


I znowu To jest dokładnie taka SAMA sytuacja jak w Restauracji - zona - mąż.
Jezus kładzie życie z WŁASNEJ woli
ale jednocześnie to Ojciec dał Syna za nas.

Nie ma tu potrzeby oddalenie kielicha. Jezus ukazuje strach i ciężar śmierci i stania sie grzechem.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości