Czy powinniśmy stosować się do zakazów ST dt. jedzenia

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 20 maja 2013, 17:51

InChrist pisze:To nie jest teoria spiskowa, ale naukowe fakty udowodnij proszę że jest inaczej, udowodnij, że aspartam nie truje! Sprawa trujących właściwości alkoholu metylowego, to jest wiedza elementarna!

To w podanym przeze mnie linku, to też nie jest teoria spiskowa. No, chyba, że udowodnisz, że te wszystkie szkodliwe "E", zupełnie nie są szkodliwe...?

InChrist pisze:W szkole średniej też się kłóciłaś z nauczycielem chemii, posądzając go o teorie spiskowe?

:lol: O co Ci chodzi? Może zamiast schodzić na mój temat (zresztą ja się nie kłócę), odpowiesz na moje poprzednie pytanie?

InChrist pisze:Chcesz zatruwać sobie mózg to wolna droga! Ale innych w błąd nie wprowadzaj! Ktoś nieźle w łapę dostał za wprowadzanie aspartamu do produkcji spożywczej na rynek europejski!

Nikogo w błąd nie wprowadzam :roll: Wyluzuj, bo się zapędzasz.

InChrist pisze:Mi dentysta co innego powiedział, że więcej dobrego niż złego z żucia (są gumy z cukrem bez subst. słodz), chyba że ośmielasz się być "mądrzejsza" niż stomatolog!

Mi kiedyś też tak powiedział, że na moje dolegliwości mi pomoże, co okazało się okropną bzdurą. Nie dość, że postawił mi błędną diagnozę, to jeszcze żucie gumy bardziej mi szkodziło niż pomogło. Zapytaj więcej niż jednego stomatologa odnośnie tego jak długie i częste żucie gumy wpływa na stawy skroniowo-żuchwowe. ;-)

InChrist pisze:Żucie pomaga na wytwarzanie śliny gdy komuś jej brakuje, a która jest niezbędna do wstępnego trawienia.

Co też zacytowałam, zgadzam się, pomaga, ale tylko przez określony czas.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 maja 2013, 19:39

ja nawet słodzę słodzikiem i to ze 20 już lat

Kup sobie naturalny (z roślin) słodzik - stewię. Ja czasami używam jej w proszku, ale jest również w pastylkach.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 21 maja 2013, 09:50

Małgorzata pisze:
ja nawet słodzę słodzikiem i to ze 20 już lat

Kup sobie naturalny (z roślin) słodzik - stewię. Ja czasami używam jej w proszku, ale jest również w pastylkach.

:eek: Małgorzata gdzie takie sprzedają?


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 maja 2013, 17:09

inside pisze:To w podanym przeze mnie linku, to też nie jest teoria spiskowa. No, chyba, że udowodnisz, że te wszystkie szkodliwe "E", zupełnie nie są szkodliwe...?


Nie ma rzeczy całkowicie nieszkodliwych. Wszystko zależy od tego , jak daleka od toksycznej dla organizmu jest ich dawka zawarta w artykułach spożywczych.

In Christ pisze:Poczytaj sobie o aspartamie w sieci, że każda jego ilość jest szkodliwa dla organizmu. Alkoholu metylowego nie spożywa się, bo jest trucizną dla organizmu. Jest to dawno udowodnione naukowo.


Podczas hydrolizy aspartamu powstaje 0,1 g metanolu na każdy 1 g użytej substancji. Aspartam jest ponad 200 razy słodszy od cukru , więc weź pod uwagę jak małe jego ilości są używane zamiast sacharozy oraz jak bardzo znikome ilości alkoholu metylowego później powstają.

Na 100 ml napoju typu Cola używa się średnio 12 g cukru , co przeliczając na aspartam dałoby 0,06 g. Z tego powstałoby 0,006 g metanolu. Ilość śladowa. Nie słychać o zatruciach metanolem w wyniku spożycia napojów słodzonych słodzikami.

W wyniku reakcji zachodzących w organiźmie człowieka powstaje wiele szkodliwych substancji , które jednak nie wyrządzają nam doraźnej szkody , ponieważ nie przekraczają bezpiecznych ilości.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 21 maja 2013, 18:54

InChrist pisze:
Małgorzata pisze:
ja nawet słodzę słodzikiem i to ze 20 już lat

Kup sobie naturalny (z roślin) słodzik - stewię. Ja czasami używam jej w proszku, ale jest również w pastylkach.

:eek: Małgorzata gdzie takie sprzedają?

Ja kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością.
http://stewia.info.pl/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 21 maja 2013, 22:29

Piotrek. pisze:Podczas hydrolizy aspartamu ...

I tu ci się chemia kłania dla przypomnienia, że każda jednak nawet najmniejsza ilość alkoholu metylowego szkodzi człowiekowi i jest trucizną dla mózgu. Chcesz się truć proszę bardzo, ale nie wprowadzaj w błąd ludzi! To, że ktoś w przemyśle ogólnoświatowym dał łapówkę aby móc produkować i sprzedawać gumy do żucia z aspartamem to ja do tego brudnego interesu ręki nie przyłożę! :/


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 21 maja 2013, 23:47

InChrist pisze:
Piotrek. pisze:Podczas hydrolizy aspartamu ...

I tu ci się chemia kłania dla przypomnienia, że każda jednak nawet najmniejsza ilość alkoholu metylowego szkodzi człowiekowi i jest trucizną dla mózgu. Chcesz się truć proszę bardzo, ale nie wprowadzaj w błąd ludzi! To, że ktoś w przemyśle ogólnoświatowym dał łapówkę aby móc produkować i sprzedawać gumy do żucia z aspartamem to ja do tego brudnego interesu ręki nie przyłożę! :/


To jedno z wielu mijających się z prawdą uogólnień , których całe mnóstwo podaje się na lekcjach chemii w szkołach , aby nie przeciążyć głowy niezainteresowanym.

Tak samo jak np. realne istnienie kwasu węglowego czy w kółko powtarzane stwierdzenie , że zdolność wypierania wodoru z roztworów kwasów przez metale zależy wyłącznie od ich potencjału standardowego. Ani jedno , ani drugie nie jest prawdą.

Alkohol metylowy w organiźmie utleniany jest do szkodliwych aldehydu mrówkowego i kwasu mrówkowego , które są odpowiedzialne za powszechnie znane tragiczne skutki spożywania metanolu.

Dopuszczalna zawartość alkoholu metylowego wynosi 0.0375 g/l. (napoju) Mniejsza zawartość nie powinna spowodować powstania toksycznych ilości produktów jego utleniania.

Nikt nikogo nie zmusza do spożywania artykułów spożywczych z aspartamem. Z innych słodzików popularne są także acesulfam potasowy (150 razy słodszy od sacharozy) i sacharyna (500 razy). Poza tym , zawsze alternatywą pozostają naturalne rozwiązania.

Wielu substancjom chemicznym robi się prawdziwy czarny PR przez podawanie niedokładnych informacji o nich.


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 maja 2013, 11:31

Piotrek. pisze:To jedno z wielu mijających się z prawdą uogólnień , których całe mnóstwo podaje się na lekcjach chemii w szkołach , aby nie przeciążyć głowy niezainteresowanym.

Chciałeś być "mądrzejszy" od swojego profesora chemii w szkole? ;)
Eh :-? co za młodzież.
Naprawdę jestem zniesmaczony takim podejściem i nie zazdroszczę młodemu pokoleniu takiego ignoranckiego podejścia w kwestiach elementarnych zasad nauki a w końcu niezdrowego sposobu życia. :(


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 22 maja 2013, 12:26

Piotrek. pisze:Nie ma rzeczy całkowicie nieszkodliwych. Wszystko zależy od tego , jak daleka od toksycznej dla organizmu jest ich dawka zawarta w artykułach spożywczych.

Wiem :)
Piotrek. pisze:Wielu substancjom chemicznym robi się prawdziwy czarny PR przez podawanie niedokładnych informacji o nich.

Tu też mogłyby istnieć łapówki, by zrobić czarny PR, skoro już został podany temat łapówek z aspartamem...

InChrist pisze:Chciałeś być "mądrzejszy" od swojego profesora chemii w szkole?

Może to profesor chemii, był na tyle mądry, że taką wiedzę przekazał? ;-)
InChrist pisze:Naprawdę jestem zniesmaczony takim podejściem i nie zazdroszczę młodemu pokoleniu takiego ignoranckiego podejścia w kwestiach elementarnych zasad nauki a w końcu niezdrowego sposobu życia.

Zero argumentów...

To jak, wiedza o szkodliwych "E" i ich zjadanie, nie jest grzechem, a wiedza, którą podałeś o szkodliwości aspartamu i jego konsumowanie, jest już grzechem?


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 22 maja 2013, 13:22

inside pisze:To jak, wiedza o szkodliwych "E" i ich zjadanie, nie jest grzechem,

Nie zmieniaj tematu, ja mówiłem o aspartamie o którym udowodniłem odpowiednim linkiem, że jest szkodliwy. Resztę zostawiam Tobie chcesz się truć ignorując naukowe fakty to truj skoro pasuje Ci łapówkarstwo w przemyśle spożywczym. Żegnam, z Bogiem i EOT :/.


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 23 maja 2013, 11:28

InChrist pisze:Chciałeś być "mądrzejszy" od swojego profesora chemii w szkole? ;)
Eh :-? co za młodzież.
Naprawdę jestem zniesmaczony takim podejściem i nie zazdroszczę młodemu pokoleniu takiego ignoranckiego podejścia w kwestiach elementarnych zasad nauki a w końcu niezdrowego sposobu życia. :(


Nie chciałem być "mądrzejszy" od swojej nauczycielki chemii z LO. Ona (dzięki Bogu) doskonale spełniała swoje zadanie i podawała tylko te informacje , które są punktowane w kluczach maturalnych , nie mieszając nam w głowach tymi prawdziwymi.

To wina układajacych programy nauczania i klucze maturalne , a nie nauczycieli.

Od października (z powodu kierunku studiów) miałem kilka razy okazję przekonać się , że wiedza z przedmiotów ścisłych wyniesiona ze szkoły średniej nie zawsze zgadzała się z prawdą. ;)

Ciekawość i wnikliwość zawsze popłacają , więc nie zaszkodzi sięgnąć do źródeł bardziej wiarygodnych niż szkolne podręczniki i media w celu zweryfikowania otrzymywanych informacji.

Każdy prowadzi taki tryb życia , jaki mu odpowiada.

In Christ pisze:Nie zmieniaj tematu, ja mówiłem o aspartamie o którym udowodniłem odpowiednim linkiem, że jest szkodliwy. Resztę zostawiam Tobie chcesz się truć ignorując naukowe fakty to truj skoro pasuje Ci łapówkarstwo w przemyśle spożywczym. Żegnam, z Bogiem i EOT .


Sól kuchenna też jest szkodliwa , a jednak wszędzie ją znajdujemy. Nie da się kupić nawet zwykłego chleba bez niej i całkowicie wyeliminować ją z diety.

Gdyby chcieć pozbyć się szkodliwych substancji , to musielibyśmy nawet zaprzestać jeść wielu warzyw. Powszechnie uważane za bardzo zdrowe : szczaw , szpinak , buraki , rabarbar i botwinka zawierają niemałe ilości kwasu szczawiowego , który wytrąca wapń i magnez z organizmu. Kamienie w nerkach też powstają dzięki niemu. (!) Mówi się , że zawarty w Coli i niektórych napojach kwas ortofosforowy zmniejsza przyswajanie wapnia i magnezu , ale już nie zauważa się takiego samego działania spowodowanego przez to , co naturalne.

Wiadomo , że sztuczne napoje do wartościowych pod względem odżywczym nie należą , ale naprawdę nie ma co popadać w skrajności i zachwycać się , że naturalne jest cudowne i tylko zdrowe , a co chemiczne to już musi być czysta śmierć.


Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 24 maja 2013, 08:08

InChrist pisze:Nie zmieniaj tematu, ja mówiłem o aspartamie o którym udowodniłem odpowiednim linkiem, że jest szkodliwy. Resztę zostawiam Tobie chcesz się truć ignorując naukowe fakty to truj skoro pasuje Ci łapówkarstwo w przemyśle spożywczym

Nie zmieniam tematu. Szkoda, że nie zdołałeś odpowiedzieć na moje pytanie, o wiedzy, stosowaniu i ewentualnym grzechu. Równie dobrze, mogłabym napisać, że jak chcesz się truć szkodliwymi "E", to Twoja sprawa, skoro pasuje Ci łapówkarstwo w przemyśle spożywczym :roll:

Piotrek., dzięki za dodatkową wiedzę :-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 24 maja 2013, 10:41

Pytałem również znajomego, który studiuje chemię o aspartam. Mówił, że aspartam jest szkodliwy, ale w takich ilościach jak jest w gumie nie może być szkodliwy dla człowieka.

BTW: Nie wiem czy interesujecie się piłką nożną, ale Sir Alex Ferguson żuł gumę przez ok.30 lat na ławce trenerskiej i jakoś nic mu nie jest :lol:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 24 maja 2013, 13:22

Effata pisze:BTW: Nie wiem czy interesujecie się piłką nożną, ale Sir Alex Ferguson żuł gumę przez ok.30 lat na ławce trenerskiej i jakoś nic mu nie jest


A gdyby żuł słodzoną cukrem , pewnie już dawno temu nie miałby ani jednego naturalnego zęba. :D

Takich kontrowersji jak aspartam nie wywołuje ksylitol , który podwyższa pH w jamie ustnej i działa bakteriobójczo , ale jakoś nie spotkałem do tej pory słodzonej nim gumy do żucia . :)


Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 24 maja 2013, 13:23

Effata pisze:Pytałem również znajomego, który studiuje chemię o aspartam. Mówił, że aspartam jest szkodliwy, ale w takich ilościach jak jest w gumie nie może być szkodliwy dla człowieka.
BTW: Nie wiem czy interesujecie się piłką nożną, ale Sir Alex Ferguson żuł gumę przez ok.30 lat na ławce trenerskiej i jakoś nic mu nie jest :lol:

Ludzie lubią usprawiedliwiać nawyki. :P
Ciekawe, że palący papierosy i narkomani o lekkich narkotykach, że niby nie szkodzą mówią podobnie. :)
Porażka. :/


I am a happy man because I am in Christ!

Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości