Krzyż Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Krzyż Jezusa

Postautor: Małgorzata » 04 lut 2012, 20:01

Zapraszam do dyskusji o tym, co to znaczy: Krzyż Jezusa. Jak to rozumieć? Mam wrażenie, ze często używa się tego sformułowania, ale można nie dojść do porozumienia w dyskusji, bo każdy co innego ma na myśli. Proponuję wysłuchać kazania w 4 częściach (właściwie 3 i pół). Niech ono będzie punktem wyjścia.
http://www.youtube.com/watch?v=3dgEKQXHoKs


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krzyż Jezusa

Postautor: jj » 05 lut 2012, 12:27

Małgorzata pisze:Zapraszam do dyskusji o tym, co to znaczy: Krzyż Jezusa. Jak to rozumieć? Mam wrażenie, ze często używa się tego sformułowania, ale można nie dojść do porozumienia w dyskusji, bo każdy co innego ma na myśli. Proponuję wysłuchać kazania w 4 częściach (właściwie 3 i pół). Niech ono będzie punktem wyjścia.
http://www.youtube.com/watch?v=3dgEKQXHoKs


Nie sluchalem jeszcze kazania, ale smiem twierdzic, ze Krzyz Jezusa, to nie jest ten sam krzyz, co krzyz czlowieka. To sa dwa rozne krzyze.
Nowa Bibla Gdanska tlumacz bardzo ciekawie nastepujace fragmenty:

Ewangelia Marka 8, 34
34 Potem przywołał tłum razem ze swoimi uczniami i powiedział: Każdy kto chce wyruszyć za mną, niech się wyrzeknie siebie, usunie swój krzyż i idzie za mną.

Ewangelia Łukasza 9, 23
23 Zaś do wszystkich mówił: Jeśli ktoś chce iść za mną, niech się wyrzeknie samego siebie i niech co dzień odrzuci swój krzyż, i niech mi towarzyszy.

Nowa Biblia Gdanska


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 lut 2012, 14:33

jj pisze:Nie sluchalem jeszcze kazania, ale smiem twierdzic, ze Krzyz Jezusa, to nie jest ten sam krzyz, co krzyz czlowieka. To sa dwa rozne krzyze.

czy krzyż człowieka to ?
2Tm 3:12 bw "Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą."


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 lut 2012, 15:39

markulus pisze:
jj pisze:Nie sluchalem jeszcze kazania, ale smiem twierdzic, ze Krzyz Jezusa, to nie jest ten sam krzyz, co krzyz czlowieka. To sa dwa rozne krzyze.

czy krzyż człowieka to ?
2Tm 3:12 bw "Tak jest, wszyscy, którzy chcą żyć pobożnie w Chrystusie Jezusie, prześladowanie znosić będą."


Mysle, ze to jest krzyz Chrstusa. Do tego krzyza przybite sa tez nasze naimietnosci i żądze.

Krzyz czlowieka, ktory wg tlumaczenia Nowej Biblii Gdanskiej nalezy porzucic, to moze ten krzyz, ktory sporzadzany jest wlasnorecznie?

(20) Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
(21) nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj?
(22) Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie.
(23) Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów.
(List do Kolosan 2:20-23, Biblia Warszawska)


Ukrzyzowanie ciala wlasnymi uczynkami?
Moze dlatego mamy "usunac swoj krzyz" i "wyrzec sie samego siebie", a nie "zaprzec sie samego siebie" jak to jest tlumaczone w innych przekladach, a sugeruje wysilek i nawet udzial wlasnego wysilku w uzyskaniu i utrzymaniu sie w zbawieniu?


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 lut 2012, 15:55

jj pisze:Mysle, ze to jest krzyz Chrstusa. Do tego krzyza przybite sa tez nasze naimietnosci i żądze.

Paweł piszac te słowa odnosił je do siebie...
Ga 2:20 bw "Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie."
...wskazując na duchową prawdę dotyczącą jego zycia w Chrystusie
jj pisze:Moze dlatego mamy "usunac swoj krzyz" i "wyrzec sie samego siebie", a nie "zaprzec sie samego siebie" jak to jest tlumaczone w innych przekladach, a sugeruje wysilek i nawet udzial wlasnego wysilku w uzyskaniu i utrzymaniu sie w zbawieniu?

dlatego uważam ze tu masz rację i własciwe zrozumienie ponieważ nie chodzi krzyżowanie siebie walczac z pokusami i grzechem a o przyjecie faktu śmierci naszego ciała ukrzyżowanego wraz Chrystusem w chwili jego śmierci. Śmierc wykonała już w naych ciałach swoje dzieło i potwierdz mi to Paweł w Słowie które już cytowałeś i nie tylko tam
Rz 7:4 bw "Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu przez ciało Chrystusowe, by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga."
Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,"
Kol 2:13 bw "I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;"
Kol 2:20 bw "Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:"
Kol 3:3 bw "Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu;"
umarliscie = czas przeszły dokonany

p.s. oj mogą posypać sie kamienie od niektórych :-P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 lut 2012, 16:03

markulus pisze: Śmierc wykonała już w naych ciałach swoje dzieło i potwierdz mi to Paweł w Słowie które już cytowałeś i nie tylko tam
Rz 7:4 bw "Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu przez ciało Chrystusowe, by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga."
Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,"
Kol 2:13 bw "I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;"
Kol 2:20 bw "Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:"
Kol 3:3 bw "Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu;"
umarliscie = czas przeszły dokonany


No wlasnie! Dokladnie tak. To jest krzyz Chrystusowy.

p.s. oj mogą posypać sie kamienie od niektórych :-P


Eeee tam, a kto im bedzie trzymal plaszcze? :mrgreen:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krzyż Jezusa

Postautor: Małgorzata » 05 lut 2012, 16:08

jj pisze:
Małgorzata pisze:Zapraszam do dyskusji o tym, co to znaczy: Krzyż Jezusa. Jak to rozumieć? Mam wrażenie, ze często używa się tego sformułowania, ale można nie dojść do porozumienia w dyskusji, bo każdy co innego ma na myśli. Proponuję wysłuchać kazania w 4 częściach (właściwie 3 i pół). Niech ono będzie punktem wyjścia.
http://www.youtube.com/watch?v=3dgEKQXHoKs


Nie sluchalem jeszcze kazania, ale smiem twierdzic, ze Krzyz Jezusa, to nie jest ten sam krzyz, co krzyz czlowieka. To sa dwa rozne krzyze.
Nowa Bibla Gdanska tlumacz bardzo ciekawie nastepujace fragmenty:

Ewangelia Marka 8, 34
34 Potem przywołał tłum razem ze swoimi uczniami i powiedział: Każdy kto chce wyruszyć za mną, niech się wyrzeknie siebie, usunie swój krzyż i idzie za mną.

Ewangelia Łukasza 9, 23
23 Zaś do wszystkich mówił: Jeśli ktoś chce iść za mną, niech się wyrzeknie samego siebie i niech co dzień odrzuci swój krzyż, i niech mi towarzyszy.

Nowa Biblia Gdanska


Tak odczytałam przesłanie Wommacka. :D
Zachęcam jednak do posłuchania :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 lut 2012, 16:10

markulus pisze:
jj pisze:Mysle, ze to jest krzyz Chrstusa. Do tego krzyza przybite sa tez nasze naimietnosci i żądze.

Paweł piszac te słowa odnosił je do siebie...
Ga 2:20 bw "Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie."
...wskazując na duchową prawdę dotyczącą jego zycia w Chrystusie
jj pisze:Moze dlatego mamy "usunac swoj krzyz" i "wyrzec sie samego siebie", a nie "zaprzec sie samego siebie" jak to jest tlumaczone w innych przekladach, a sugeruje wysilek i nawet udzial wlasnego wysilku w uzyskaniu i utrzymaniu sie w zbawieniu?

dlatego uważam ze tu masz rację i własciwe zrozumienie ponieważ nie chodzi krzyżowanie siebie walczac z pokusami i grzechem a o przyjecie faktu śmierci naszego ciała ukrzyżowanego wraz Chrystusem w chwili jego śmierci. Śmierc wykonała już w naych ciałach swoje dzieło i potwierdz mi to Paweł w Słowie które już cytowałeś i nie tylko tam
Rz 7:4 bw "Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu przez ciało Chrystusowe, by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga."
Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,"
Kol 2:13 bw "I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;"
Kol 2:20 bw "Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:"
Kol 3:3 bw "Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu;"
umarliscie = czas przeszły dokonany

p.s. oj mogą posypać sie kamienie od niektórych :-P


:D
Kamienie? Czyżby byli tu bezgrzeszni ludzie? :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 lut 2012, 16:17

Małgorzata pisze:Zachęcam jednak do posłuchania

może kiedy posłucham
w tym momencie ogladam coś innego :mrgreen:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 05 lut 2012, 18:12

ann_in_grace pisze:
jj pisze:wg tlumaczenia Nowej Biblii Gdanskiej

Przykre, ze legitymizujesz to "tlumaczenie", nie zapoznawszy sie z watkami na ten temat.


Nie wiedzialem, ze sa watki na temat NBG. Porownuje z oryginalem, z interlinia i KJV, i podoba mi sie. Co masz na ten temat?


Awatar użytkownika
provider
Posty: 224
Rejestracja: 25 sty 2012, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: provider » 06 lut 2012, 16:05

Odrzucić musimy swój własny krzyż, naszą własną uczynkowość i przyjąć krzyż Pana Jezusa Chrystusa, musimy przyjąć jego ofiarę.

Innymi słowami to znaczy, że własnymi uczynkami nie jesteśmy sobie w stanie zasłużyć na miłość Boga i na zbawienie. To Pan Jezus Chrystus największą ofiarą wykupił nas z grzechu. Na krzyżu umarł Pan Jezus Chrystus a nasz stary człowiek wraz nim.

Wracanie się pod prawo Mojżeszowe, które dane było tylko i wyłącznie Izraelowi i poleganie na własnej uczynkowości a nie na ofierze Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu gdzie zostały zmazane wszystkie grzechy to DUCHOWE CUDZOŁÓSTWO, TO DUCHOWY NIERZĄD.

To odrzucenie ofiary Pana Jezusa Chrystusa.

Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł. (List do Galatów 2:1-21, Biblia Warszawska).
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 16:20 przez provider, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
provider
Posty: 224
Rejestracja: 25 sty 2012, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: provider » 06 lut 2012, 16:08

ann_in_grace pisze:Sami "tlumacze" pisza, ze nie znaja jezykow oryginalnych, i ze posluzyli sie KJV. A jak to zrobili - wystarczy porownac niektore wersety - wlos sie na karku jezy na brzmienie tej polszczyzny, nie mowiac juz o teologicznych fikolkach.


Robisz się już nudna opluwając Nową Biblię Gdańską. Gdzie jest napisane, że przekład był tłumaczony na podstawie KJV ?? Z tego co ja przeczytałem na stronie Śląskiego Towarzystwa Biblijnego jest napisane:

Stary Testament opracowaliśmy na bazie hebrajsko - polskiego przekładu Tanach - dokonanego przez Izaaka Cylkowa, greckiego tekstu Septuaginty oraz Biblii Gdańskiej; zaś Nowy Testament tłumaczyliśmy ze zbioru greckich manuskryptów, znanych jako "Textus Receptus".

A jak chcesz się posługiwać się dobrym przekładem angielskim to należy posłużyć się NEW KING JAMES VERSION, bo to też jest dobre tłumaczenie. (NEW!)


Awatar użytkownika
provider
Posty: 224
Rejestracja: 25 sty 2012, 09:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: provider » 06 lut 2012, 16:28

Zwrócę się bezpośrednio do moderatorów o upomnienie ann_in_grace za pisanie nieprawdy dotyczącego tłumaczenia Nowej Biblii Gdańskiej.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości