Czy będziemy oglądać Boga?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy będziemy oglądać Boga?

Postautor: Maciooj » 02 lut 2012, 16:02

Ostatnio słyszałem, że Pan Jezus mówiąc, że tylko on widział Ojca, ma na myśli, że tylko on widział i będzie widział, bo jakiś specyficzny, grecki czas jest użyty.

Trudno było mi się z tym zgodzić, dlatego chciałem i od was się dowiedzieć, co o tym myślicie.

Moje kontrargumenty:

1 Kor 13: (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. (12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz

1J 3:2 bw "Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest."

Mt 18:10 bp "(10) Uważajcie, abyście nie pogardzali żadnym z tych maluczkich. Powiadam wam bowiem, że ich aniołowie zawsze widzą twarz mego Ojca w niebie."

Zapraszam do dyskusji :-)


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;
Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy będziemy oglądać Boga?

Postautor: jj » 02 lut 2012, 17:29

Maciooj pisze:Ostatnio słyszałem, że Pan Jezus mówiąc, że tylko on widział Ojca, ma na myśli, że tylko on widział i będzie widział, bo jakiś specyficzny, grecki czas jest użyty.

Trudno było mi się z tym zgodzić, dlatego chciałem i od was się dowiedzieć, co o tym myślicie.

Moje kontrargumenty:

1 Kor 13: (11) Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce. (12) Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz


W tym fragmencie nie chodzi o twarz Boga. Nie chodzi nawet o twarz. Jest to fraza uzywana w owczesnej grece, a znaczy tyle, co "widziec za mgłą, niby w zagadce, ale wowczas dokladnie". Zwierciadlo wykonywano klepiac blache miedziana, lub srebrna, mlotkiem na kamieniu. :)

1J 3:2 bw "Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest."

Mt 18:10 bp "(10) Uważajcie, abyście nie pogardzali żadnym z tych maluczkich. Powiadam wam bowiem, że ich aniołowie zawsze widzą twarz mego Ojca w niebie."


A ja mam taki fragment:

Objawienie spisane przez Jana 21, 3

3 Usłyszałem też wielki głos z Nieba, który mówił: Oto przybytek Boga wśród ludzi; i będzie mieszkał pośród nich, a oni będą Jego plemionami; sam Bóg, ich Bóg będzie wśród nich.


Tu chyba nie ma watpliwosci? :)


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 02 lut 2012, 19:34

3 Usłyszałem też wielki głos z Nieba, który mówił: Oto przybytek Boga wśród ludzi; i będzie mieszkał pośród nich, a oni będą Jego plemionami; sam Bóg, ich Bóg będzie wśród nich.

To jest ciekawe, dosłownie mamy tam:
καὶ ἤκουσα φωνῆς μεγάλης ἐκ τοῦ θρόνου λεγούσης, Ἰδοὺ ἡ σκηνὴ τοῦ θεοῦ μετὰ τῶν ἀνθρώπων, καὶ σκηνώσει μετ' αὐτῶν, καὶ αὐτοὶ λαοὶ αὐτοῦ ἔσονται, καὶ αὐτὸς ὁ θεὸς μετ' αὐτῶν ἔσται
Pogrubione oznacza dosłownie: "i On Bogiem z nimi będzie" - porównajmy z tym:
Mat 1:23 Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami. (μεθ' ἡμῶν ὁ θεός).

Będziemy oglądać Boga Wcielonego, Boga z nami, Słowo które stało się ciałem i rozbiło swój namiot wśród nas.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości