Jeden z Obrazow Trojcy

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jeden z Obrazow Trojcy

Postautor: Lash » 18 kwie 2008, 11:26

A co myślisz o tym,jak rozumiesz te słowa:
Ps 83:18 NS „aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa, ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią.”

Bardzo prosto :)
Posluchaj Bajki: Ale Pamietaj to bajka wiec niektore elementy nie sa wprost stosowalne ...
Bylo sobie trzech braci bliznikow A B C .
Identyczni.
Niestety rodzicow nie bylo z nimi - nikt do konca nie wie co sie z nimi stalo..... smutna to historia pewnie ale trzy nasze sierotki mialy pocieszenie.
W spadku dostaly firme.
Kazdy z nich mial rowna czesc czyli 1/3 udzialow.
Kiedy dorosli kazdy z nich byl sobie idealnie rownym wlascicielem - nikt bowiem nie mial wiekszosci.
Jednak bracia sie milowali.
Jeden z nich powiedzial
- Nie bede sie upieral zachlannie rzekl B - mam milosc do was i pelne zaufanie. W prowadzeniu firmy zostane Vice-prezesem. Oznacza to mnijesza chwale w oczach pracownikow ale i tak mam tyle samo udzialow. Wiec pomimo rownosci we wszystkim ale z milosci do was bracia i do firmy /aby nie upadla jak to firmy ze skloconym zarzadem maja w zwyczaju/ zostaje viceprezesem. Swiadomie i dobrowolnie.
Na to drugi brac czyli C rzekl:
- Ja bracia tez wolalbym zostac Vice Prezesem wiecie ze swietnie przemawiam do ludzi i zalogi, Bede usiilnie pomagal bratu Vice w tym aby jego praca wsrod pracownikow byla przyjemna i lekka abysmy osiagneli to co chcemy. Moze nie jest to zarzadzanie ale chce to robic.
W koncu odezwal sie trzeci brat A .
- Umilowani jak dobrze miec takich braci jak wy! Wiedzialem ze Mam najlepszy plan dla firmy i wiem jak powinnismy prowadzic ja aby przniosla nam wszystkim jak najwieksze korzysci. Jestem wiec Najwyzszym Prezesem jednak wiecie sami dobrze ze jako rowny wam bede wam sluzul na wszelakie sposoby nie tylko wam ale i calej zalodze. Jednak nie znaczy to wcale zejestem lepszy od was Bo choc mam najwiekszy tytul i przyjmuje obowiazki tego ktory zarzadza to wszystko co moje jest tez i wasze. Na dowod tego oddaje osadzanie wszystkich spraw pracowniczych bratu B. Zreszta wszystko co moje jest i twoje. Bedziesz tez ustanawial poslugi w naszej firmie. A ty braciwe C za to ze najskromniejsza niewidoczna posluge przyjalem zarzadaj najbardziej spektukalarnymi "darami" naszej firmy - aby kazdy widziaj jak cudowny naprawde jestes! Ja zas zajme sie sprawami podstawowymi malo widocznymi bo majac najwiekszy tytul i tak juz mam najwieksza chwale!

I zyli wiecznie i szczesliwie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 18 kwie 2008, 12:40

Ostatnio taką bajkę (w sumie prawie dosłownie taką samą, choć bez bliźniaków :-)) napisałem też jednemu muzułanowi, ale nie przemówiła do niego ;-) zaczął mi cytować coś z koranu i tak dalej... ;-)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 18 kwie 2008, 12:56

fantomik pisze:Ostatnio taką bajkę (w sumie prawie dosłownie taką samą, choć bez bliźniaków :-)) napisałem też jednemu muzułanowi, ale nie przemówiła do niego ;-) zaczął mi cytować coś z koranu i tak dalej... ;-)
Pozdrawiam, f.

Hmmm . Ciekawe :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości