Herezje rzymskokatolickie niszczace protestantyzm

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 17 sie 2009, 17:07

ładny fragment - lubie go bo udowadnia, ze Paweł Apostoł mial żonę: 1 Kor. 9:5
Czy nie wolno nam zabierać z sobą żony chrześcijanki, jak czynią pozostali apostołowie i bracia Pańscy, i Kefas?

natomiast ten fragment nie mowi nic na temat o ktorym rozmawiamy, malo tego - wiemy, ze Apostol Pawel wyrabial namioty wraz z Akwilla i Pryscylla a siebie jako wzor dawal tym, ktorzy nic nie robia tylko sie niepotrzebnymi rzeczami bawia oraz, ze "te rece" Pawla zarabialy na niego samego i mamy Pawla nasladowac.
7. Sami bowiem wiecie, jak nas należy naśladować, ponieważ nie żyliśmy między wami nieporządnie
8. Ani też u nikogo nie jedliśmy darmo chleba, ale w trudzie i znoju we dnie i w nocy pracowaliśmy, żeby dla nikogo z was nie być ciężarem;
9. Nie dlatego, jakobyśmy po temu prawa nie mieli, ale dlatego, że wam siebie samych daliśmy za przykład do naśladowania.
10. Bo gdy byliśmy u was, nakazaliśmy wam: Kto nie chce pracować, niechaj też nie je.
11. Albowiem dochodzą nas słuchy, że niektórzy pomiędzy wami postępują nieporządnie: nic nie robią, a zajmują się tylko niepotrzebnymi rzeczami,
12. Tym też nakazujemy i napominamy ich przez Pana Jezusa Chrystusa, aby w cichości pracowali i własny chleb jedli.
(2 Tes. 3:7-12)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 sie 2009, 21:41

chrześcijanin pisze:[...]natomiast ten fragment nie mowi nic na temat o ktorym rozmawiamy, malo tego - wiemy, ze Apostol Pawel wyrabial namioty wraz z Akwilla i Pryscylla a siebie jako wzor dawal tym, ktorzy nic nie robia tylko sie niepotrzebnymi rzeczami bawia oraz, ze "te rece" Pawla zarabialy na niego samego i mamy Pawla nasladowac.

Wiemy również, że nie tylko tak było:

2 Kor. 11:8 (BG)
8. Złupiłem inne zbory, biorąc od nich żołd, abym wam służył; a będąc u was i cierpiąc niedostatek, nie obciążyłem próżnując nikogo.

2 Kor 11:8 (BT)
8. Ogołacałem inne Kościoły, biorąc co potrzebne do życia, aby wam przyjść z pomocą.

Można mówić co się chce ale stwierdzenie tj. "Złupiłem/Ogołacałem" jest dość wymowne. Oczywiście masz rację -- Św. Pawła należy brać za przykład do naśladowania.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
wierziczyn
Posty: 14
Rejestracja: 15 sty 2013, 15:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: wierziczyn » 23 sty 2014, 15:10

Witam.

W związku z wpisem Turretina zachęcam do przeczytania obszernego opracowania na temat błędu kwietyzmu i niebiblijności nauki Watchmana Nee:

http://refleksjechrzescijanina.blogspot.com/

Pozdrawiam
Jakub



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości