Pisma Arminianskie

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Arminianin
Posty: 60
Rejestracja: 02 wrz 2013, 12:37
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Arminianin » 03 gru 2017, 23:38

Patrz niżej :)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 23:40 przez Arminianin, łącznie zmieniany 1 raz.


"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy." 1Tm 1,15
Awatar użytkownika
Arminianin
Posty: 60
Rejestracja: 02 wrz 2013, 12:37
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Arminianin » 03 gru 2017, 23:39

Efendi pisze:Poszukuje pism Arminiusza najlepiej po polsku w ostatecznosci po angielsku


Po polsku są jedynie przetłumaczone fragmenty, większość w moich artykułach. Natomiast ang. tłumaczenie to trzytomowe "Works of James Arminius", którego dokonano w XIX w. Tak się składa, że mam na sprzedaż 3. tom tej serii. Zawiera on cztery teksty: "Friendly Conference with Dr. F. Junius About Predestination"; "Modest Examination of Dr. Perkins's Pamphlet on Predestination"; "Analysis of Romans IX" oraz "Examination of the Theses of Dr. F. Gomarus Respecting Predestination". Egzemplarz jest w doskonałym stanie, ma 658 str. (+i-vii). Na amazonie taki tom kosztuje od 140 do 190 funtów brytyjskich. Natomiast zestaw trzytomowy na amerykańskim amazonie kosztuje najtaniej 95$ + koszty przesyłki. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem napisz do mnie na dymek34@poczta.onet.pl.

Pozdrawiam
Damian


"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy." 1Tm 1,15
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Mycho » 04 gru 2017, 00:05

Arminianin pisze:Tak się składa, że mam na sprzedaż 3. tom tej serii.


Dziwny zbieg okoliczności :nerd:
Dziś mamy ere pdf'ów więc książki to przeżytek...jeśli jednak obstajesz przy książkach to chce Cię Bracie tylko poinformować, że płacisz za wycięcie lasu oraz produkcje toksycznego tuszu.


Awatar użytkownika
Arminianin
Posty: 60
Rejestracja: 02 wrz 2013, 12:37
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Arminianin » 04 gru 2017, 00:39

Mycho pisze:
Arminianin pisze:Tak się składa, że mam na sprzedaż 3. tom tej serii.


Dziwny zbieg okoliczności :nerd:
Dziś mamy ere pdf'ów więc książki to przeżytek...jeśli jednak obstajesz przy książkach to chce Cię Bracie tylko poinformować, że płacisz za wycięcie lasu oraz produkcje toksycznego tuszu.



Dlaczego dziwny? Coś sugerujesz?

Jeśli znajdziesz dobry pdf Works to proszę bardzo. Ja wolę oryginalną, drukowaną wersję. Twoje pseudoekologiczne teksty są niepotrzebne.
Ten wycięty las i toksyczny tusz to w przypadku książki, którą mam na sprzedaż, daleka przeszłość (1986 r.).

Jeśli Efendi będzie chciał kupić to kupi, a jak nie to przecież nie zmuszam.


"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy." 1Tm 1,15
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Mycho » 04 gru 2017, 00:41

Niby daleka przeszłość, ale drzewo do dziś by rosło kochany :D

Żadna to pseudoekologia, być może w skali roku czy jednostki to kilka gałęzi, ale pomyśl szerzej.
A bratu Efendiemu książke mógłbyś wysłać jako prezent świąteczny :D


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Dragonar » 04 gru 2017, 01:52

Mycho pisze:Niby daleka przeszłość, ale drzewo do dziś by rosło kochany :D

Żadna to pseudoekologia, być może w skali roku czy jednostki to kilka gałęzi, ale pomyśl szerzej.

Dopóki autorzy ebooków oraz czytników ebooków nie sprawią, że będzie istniała możliwość odnoszenia się do stron fizycznych książki w przypisach bibliograficznych, dopóty będę bezlitośnie wycinał lasy. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Filip » 04 gru 2017, 02:14

A ja nawet wtedy będę. :-) Papierowe książki czyta mi się dużo przyjemniej.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Mycho » 04 gru 2017, 11:25

Barbarzyńcy xD też wole papierowe, ale od tego są biblioteki gdzie zostawiona zbędna książka posłuży całej społeczności.

Niektórzy to by cały las chcieli upchnąć do domu, w erze komputerów przenośnych i internetu wydaje się to zbędne.


Awatar użytkownika
Arminianin
Posty: 60
Rejestracja: 02 wrz 2013, 12:37
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Arminianin » 04 gru 2017, 12:51

Efendi pisze: Niestety nie dysponuje na ten moment 95$ :( Ale jak bede mial to sie odezwe :D


Nie będę wołał za jeden tom 95$. Spokojnie, sprzedam dużo taniej :)


"Prawdziwa to mowa i w całej pełni przyjęcia godna, że Chrystus Jezus przyszedł na świat, aby zbawić grzeszników, z których ja jestem pierwszy." 1Tm 1,15
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: polk » 04 gru 2017, 16:03

Zna ktoś jakieś dobre książki arminiańskie w rozsądnych cenach?


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Mycho
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2017, 21:59
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Phoenix, Arizona
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Mycho » 04 gru 2017, 16:33

Efendi pisze:Ja tez wole ksiazki i przyczyniam sie do wycniki lasów :oops: Lepiej sie czyta na papierze niz komputerze niestety. Pozatym lesistosc w Polsce i tak jest jedna z wyszych w Europie wiec nie ma sie co martwic ;)


Jest jest, kornik drukarz szaleje ^^" minister Szyszko sam malo nie zostal zjedzony. Idziesz spać, wstajesz rano na posadzcce bo łóżko zjedzone.

Takie są realia :O

Oczywiście książki pokropionej wodą święconą ci kornik nie ruszy, ale i jej zaczyna brakować... nikt nie spodziewał się tego że armagedon przyjdzie z lasu, były teorie o chemistalach, szczepionki, czipy, a się okazało że mamy plage kornika...

Pamiętacie Egipt?


polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: polk » 15 gru 2017, 20:36

Mycho uspokój się. A wracając do tematu to co z tymi arminianskimi książkami w rozsądnych cenach? Zna ktoś?

Główny przywódca metodystów w XVIII w. Jan Wesley był zdeklarowanym arminianinem, wiec na pewno w jego kazaniach jest sporo tej teologii (w Polsce wydane jako 44 Kazania ks. Jana Wesleya wydawnictwo Pielgrzym Polski).
Zresztą od jego nazwiska powstał wesleyański arminianizm, bardziej podkreślający pewność zbawienia.


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pisma Arminianskie

Postautor: Realista » 31 sty 2018, 20:36

polk pisze:Zna ktoś jakieś dobre książki arminiańskie w rozsądnych cenach?

Owszem zupełnie za darmo, ale po łacinie. Również po angielsku znajdziesz je tutaj https://archive.org/details/worksofarminius02armiuoft


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości