Duchy Boże czy jeden Duch

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 16 sie 2017, 22:01

Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."
Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."
Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Czy ktos na ten temat ma jakies przemyślenia bo zawsze mówimy o jednym Duchu świetym a przeciez Duchy Boze wszystkie są Świete . Czy gdzieś w Biblii jeszcze jest mowa o wiecej niz jednym Duchu Bożym?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: KAAN » 17 sie 2017, 10:05

magda pisze:Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."
Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."
Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Czy ktos na ten temat ma jakies przemyślenia bo zawsze mówimy o jednym Duchu świetym a przeciez Duchy Boze wszystkie są Świete . Czy gdzieś w Biblii jeszcze jest mowa o wiecej niz jednym Duchu Bożym?????
Jan widzi w zrozumiałych dla niego obrazach majestat Boży. Siedem jest symbolem doskonałości i pełni, dlatego siedem duchów to Duch Święty, który przebywa wszędzie, wypełnia każdego z osobna, mamy pełnie Ducha, zbór jest siedzibą Ducha, Kościół jest siedzibą Ducha, który jest wszędzie bo jest Bogiem. Pan Jezus w obrazie siedmiu zborów pokazał cały Kościół wszystkich wieków i w każdym z tych zborów przebywał Duch Święty pomimo tego ze szatan zasiał tam swój kąkol.
Duch Święty jest Duchem Chrystusowym, dlatego siedmioro oczu jest symbolem ścisłej więzi Pana Jezusa i Ducha Świętego który został dany Kościołowi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 18 sie 2017, 09:08

Tylko czy na pewno jest to tylko symboliczne ?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: KAAN » 19 sie 2017, 09:16

magda pisze:Tylko czy na pewno jest to tylko symboliczne ?
Tak, bo Duch Święty jest jeden jak jeden jest Bóg, a Pan Jezus (Baranek) nie ma siedmioro oczu, jest w tej wizji proroczej widziany z siedmioma oczami. Siódemka ma pokazać pełnię i doskonałość.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 19 sie 2017, 22:26

Ale czy Bóg musi bys ograniczony do jednego Ducha , przecież mógł posłać na ziemie 7 różnych Duchów każdy do róznych celów i kazdy Świety. Szkoda ze nie ma wiecej na ten temat bo jest duzo o innych duchach które Bóg wysyła na ziemie np ducha obłędu ducha kłamliwego itp wiec Bóg posługije sie w róznych celach róznymi duchami , szkoda ze nie jest to dokładnie wyjaśnione

Iz 19:14 bw "Pan wylał wśród nich ducha obłędu, i oni na manowce sprowadzili Egipt we wszelkim jego działaniu, że jak pijany tarza się w swoich wymiocinach."
2Krn 18:22 bw "Otóż teraz Pan włożył ducha kłamliwego do ust tych twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście."

no albo to

Iz 29:10 bw "Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: KAAN » 22 sie 2017, 09:19

magda pisze:Ale czy Bóg musi bys ograniczony do jednego Ducha
Twoje pytanie zachęca do rozmyślania nad istotą Boga której nie jesteśmy w stanie zrozumieć ponad to co zostało objawione. Myślę że na twoje pytanie nikt rozsądny nie będzie odpowiadał. Poza tym dlaczego jeden Duch jest w twoim rozumieniu ograniczeniem? Przecież Bóg nie jest ograniczony, jest wszędzie, wie wszystko pomimo tego że jest jeden.
, przecież mógł posłać na ziemie 7 różnych Duchów każdy do róznych celów i kazdy Świety.
Bóg może wszystko, tylko po co? Pan Bóg w swoim objawieniu ustalił pewne zasady, według których czlowiek moze go poznać i nie widzę aby te reguły łamał, bo wprowadziłby jakiś chaos w swoim objawieniu. Kiedy czytam Słowo to odnajduje w nim spójność i harmonię przekazu. Po tej harmonii i spójności poznaję że Słowo rzeczywiście zostało wypowiedziane przez samego Boga, nie ma potrzeby dodawania czegoś od siebie, a takie dodatkowe kombinacje na temat Pana Boga byłyby dodatkiem do istniejącej konstrukcji Słowa.
Szkoda ze nie ma wiecej na ten temat bo jest duzo o innych duchach które Bóg wysyła na ziemie np ducha obłędu ducha kłamliwego itp wiec Bóg posługije sie w róznych celach róznymi duchami , szkoda ze nie jest to dokładnie wyjaśnione
Istnienie różnych duch.ów jest widoczne w Biblii, ale nie wszystkie te duchy to jest ten szczególny Duch Święty - prawdziwy Bóg jedyny. Trzeba uważać aby nie pomieszać Stwórcy ze stworzeniem.

magda pisze:Iz 19:14 bw "Pan wylał wśród nich ducha obłędu, i oni na manowce sprowadzili Egipt we wszelkim jego działaniu, że jak pijany tarza się w swoich wymiocinach."
2Krn 18:22 bw "Otóż teraz Pan włożył ducha kłamliwego do ust tych twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście."

no albo to

Iz 29:10 bw "Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów."
Właśnie o tym pisałem że te duchy to nie ten Duch Święty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 24 sie 2017, 10:07

Ja nie twierdzę ze te fuchy to Duch Świety ale skoro Bóg posługuje sie wieloma duchami do rłóznych celów i akurat te wymienione nie są świete do moze też posługiwać się dobrymi świętymi duchami w jakiś celach , Duch Święty to sam Bóg ale moga istnieć duchy takie" robocze " wysyłane do róznych celów , czy w Biblii jest teśż mowa o takich duchach, musze to posprawdzać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:24

magda pisze:Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."
Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."
Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Czy ktos na ten temat ma jakies przemyślenia bo zawsze mówimy o jednym Duchu świetym a przeciez Duchy Boze wszystkie są Świete . Czy gdzieś w Biblii jeszcze jest mowa o wiecej niz jednym Duchu Bożym?????



Podobno Duch Boży - Duch Święty to osoba..Jedna czy kilka?


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 22 paź 2017, 00:33

Może być kilka osób . Każdy duch czy Duch to osoba. Czy znasz jakieś bezosobowe duchy?????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości