Ciało Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
diedmaroz
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: diedmaroz » 09 cze 2017, 17:41

Dzięki za odpowiedzi.
Ja to rozumiałam tak, że przez zakon jest poznanie grzechu? Chrześcijanin nie chce grzeszyć, a brzemię jest lekkie (brzemię-przykazania?). Więc nie powinno sprawiać problemu odpoczywanie jeden dzień zwłaszcza, że to zdrowe dla ciała i umysłu? Nie chodzi mi o nakładanie brzemion jak faryzeusze, ale o zwykły odpoczynek.
Przecież, wychodząc z katolicyzmu, wielu przyszłych protestantów odrzuciło od bałwochwalstwa, o którym wcześniej nie wiedzieli. Lektura Pisma otworzyła im oczy na to, że jest to w oczach Boga grzech. Nikt z nas nie cudzołożyłby ani nie kradł, bo wiemy, że to złe. Właściwie nie odrzucilibyśmy żadnego z 9 przykazań, a jednak ten szabat wszyscy oprócz adwentystów odrzucają.
Skoro Bóg pokazał już w pierwszych wersetach Pisma, że sam odpoczął choć to Bogu pewnie nie jest potrzebne to czemu my nie mielibyśmy tak czynić?
Czemu to wywołuje takie kontrowersje?

Prowadzimy dwie równoległe dyskusje o porwaniu/pochwyceniu, więc będę pisała w tamtym wątku żeby tutaj nie robić offtopu. I tak właściwie już powstał ;)

Nagi wyszedłem z łona matki mojej i nagi stąd odejdę. Pan dał, Pan wziął, niech będzie imię Pańskie błogosławione. (Joba 1:21)
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. (Jana 3:16)
Awatar użytkownika
Janek
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 09 cze 2017, 17:50

Ja to rozumiałam tak, że przez zakon jest poznanie grzechu? Chrześcijanin nie chce grzeszyć, a brzemię jest lekkie (brzemię-przykazania?). Więc nie powinno sprawiać problemu odpoczywanie jeden dzień zwłaszcza, że to zdrowe dla ciała i umysłu? Nie chodzi mi o nakładanie brzemion jak faryzeusze, ale o zwykły odpoczynek.

Pięknie ujęte :)
wielu przyszłych protestantów

Adwentyści znowu kładą zbyt duży nacisk na to przykazanie(nie widzę w nim nic złego jak reszcie).
Wiesz tylko tak literalnie je czytając to powinnaś przez 6 dni pracować...
Wielu protestantów argumentuje "odrzucenie" szabatu tymi wersetami:
Kol 2:10:16,Rzymian 14,Mat 11:18...
Ja to widzę trochę inaczej..
Prowadzimy dwie równoległe dyskusje o porwaniu/pochwyceniu, więc będę pisała w tamtym wątku żeby tutaj nie robić offtopu. I tak właściwie już powstał ;)

Za późno :roll:

Lead me, Yahweh, in your righteousness because of my enemies. Make your way straight before my face.
For there is no faithfulness in their mouth. Their heart is destruction. Their throat is an open tomb.
They flatter with their tongue.Hold them guilty, God. Let them fall by their own counsels;
Thrust them out in the multitude of their transgressions,
for they have rebelled against you.
(Ps 5)
https://youtu.be/EMqqvW67xBY

Wróć do „Teologia”