Ciało Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: kontousunięte1 » 08 cze 2017, 21:54

Też znam interpretacje, że Pan Bóg jeszcze "nie skończył" z Narodem Wybranym.

Fakt, ale ciekawie pisze.
A może znasz jakieś "nasze" komentarze dostępne w internecie, jak ten?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 08 cze 2017, 22:02

nadrozd pisze:Spoko janku...
Ale tekstow typu Rz 11:25
Nie da sie czytac bez uwzgledienia ze
izrael to jedno
Kosciół to drugie

Izrael w tym tekscie to nie to samo co kościół.
Masz poprostu moum zdaniem w tekscie 2rodzaje izraela
A) izrael jako naród wybrany i w niego został wszczepuony kościoł
B) izrael jako narod i on wejdzie gdy do kościoła wejdzie pełnia pogan. I on ewidentnie ma inna droge i zatwardziałe serce..... Do momentu gdy jego czas nadejdzie....


Nie ma tam nawet słowa kościół.Kościoły to mieli poganie.
Poganie są wszczepieni w Izrael...z którym Bóg zawarł Nowe Przymierze.
Nie kościół został wszczepiony w naród wybrany,a poganie w Izrael Boży,a nie cielesny.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 22:03

kontousunięte1 nie znam.... .... Poprostu narazie to tak rozumiem.
A ze temat wyszedl samoczynnie z tad ... Sam sie pytam jak bez rozdzielenia tych pojęć wogle te teksty ugryżć.

Ja słabo ta kwestie ogarniam....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: kontousunięte1 » 08 cze 2017, 22:12

nadrozd pisze:kontousunięte1 nie znam.... .... Poprostu narazie to tak rozumiem.
A ze temat wyszedl samoczynnie z tad ... Sam sie pytam jak bez rozdzielenia tych pojęć wogle te teksty ugryżć.

Ja słabo ta kwestie ogarniam....

Zagadnienia te są na pewno ciekawe, ale też nie mam wielkiej wiedzy na ten temat. Tu coś słyszałam, tam coś...i jakoś specjalnie nie dumam nad tym. Jak czegoś dobrze nie ogarniam, to mówię sobie: Bóg wie co robi i co zrobić. Taką może trochę naiwną ufność pokładam, bo i tak nie mam żadnego wpływu na te wielkie sprawy. :-D


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 22:15

Janek pisze:
Nie ma tam nawet słowa kościół.Kościoły to mieli poganie.
Poganie są wszczepieni w Izrael...z którym Bóg zawarł Nowe Przymierze.
Nie kościół został wszczepiony w naród wybrany,a poganie w Izrael Boży,a nie cielesny.


No i ja to tak rozuniem.
Jak uzywan slowa kościol to mam na mysli taki ród/zgromadzenie wybranych.

Ale to nie zmiebia faktu ze sa teksty dot. Cielesnego izraela.... Poprostu sa... Jak w rzymian.

Odpadniecie cielesnego Izraela ma widac jakiś cel.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 08 cze 2017, 22:25

No i ja to tak rozuniem.
Jak uzywan slowa kościol to mam na mysli taki ród/zgromadzenie wybranych.

Ok,rozumiem czasami robię tak samo.
Jednak robię to tylko ze względu na czytających i ułatwienia zrozumienia.
Samo słowo wprowadza wiele "zamieszania" gdy użyje się go w niewłaściwy sposób..
Ale to nie zmiebia faktu ze sa teksty dot. Cielesnego izraela.... Poprostu sa... Jak w rzymian.

Warto zwrócić uwagę na rozmowę Jezusa z obłudnymi faryzejamii.
Już wtedy im powiedział:Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.
Bóg nigdy nie odrzucał pogan którzy chcieli przyłączyć się do narodu wybranego i przez to mu służyć..
Więc to co głosił Paweł to nie jest żadna nowa nauka.Zawsze najważniejsze było obrzezanie serca..zbawiony zostanie tylko wierzący Izrael ;)


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 23:01

kontousunięte1 pisze:Zagadnienia te są na pewno ciekawe, ale też nie mam wielkiej wiedzy na ten temat. Tu coś słyszałam, tam coś...i jakoś specjalnie nie dumam nad tym. Jak czegoś dobrze nie ogarniam, to mówię sobie: Bóg wie co robi i co zrobić. Taką może trochę naiwną ufność pokładam, bo i tak nie mam żadnego wpływu na te wielkie sprawy. :-D


W sumie racja :)

Mam raczej dystans do swich mysli ...mózg to tylko narzedzie przetwaarza dane w swoim algorytmie ale moze popelnic bląd. Czasem dobrze go wyłączyc ;) i wejsc dalej...w myśli jakich nie sposób wyrazic.

Dlatego czasem se robie przerwe od forum by znależc te miejsce....moja Pustelnie ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: diedmaroz » 08 cze 2017, 23:02

@Kaan Np. nie widzę w Biblii tego porwania sławnego. Mam problem z szabatem, czemu 9 obowiązuje, a szabat nie. Objawienie, jak czytam, dla mnie głównie Kościoła dotyczy. Oj dużo by tego było..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Oliwka » 09 cze 2017, 10:12

Jak widzicie te dwa opisy



Ap 12:2 bw "a była brzemienna, i w bólach porodowych i w męce rodzenia krzyczała."

Ap 12:5 bw "I porodziła syna, chłopczyka, który rządzić będzie wszystkimi narodami laską żelazną; dziecię jej zostało porwane do Boga i do jego tronu."
Ap 12:13 bw "A gdy smok ujrzał, iż został zrzucony na ziemię, zaczął prześladować niewiastę, która porodziła chłopczyka."

a tu rodzenie bez boleści
Iz 66:7 bw "Zanim brzemienna poczuła bóle, porodziła, zanim przyszły na nią bóle, porodziła chłopca ."

czy sa to dwa rózne porody KOGO, a jeśli to jakie ,kiedy ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 11:24

Janek pisze:Według mnie np fałszywy prorok z Objawienia to też "symbolizm" podobnie do kobiet..
Nie sądzę, w wielkim ucisku zrealizują się pewne rzeczy w konkretnych osobach. Tak jak w symbolu kobiet mamy podwójne znaczenie tak i w obrazie innych osób mamy podwójne znaczenie, jedno dotyczy osoby a drugie systemu który ta osoba reprezentuje. W przypadku fałszywego proroka mamy konkretną osobę, która dzierży władzę w fałszywej religii, oraz sam system fałszywej religii którym ten osobnik dowodzi. W obrazach osób nacisk na konkretne znaczenie jest różny np. w obrazie kobiety - Izraela element Marii jest marginalny natomiast element zbiorowy - Izraela całkowicie dominuje. Natomiast antychryst jako osobowość całkowicie dominuje w przekazie proroczym. Paweł pisze w swoich listach

II List do Tesaloniczan 2:8 A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9 A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10 I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

pisze o niegodziwcu, konkretnej osobie z którym będzie walczył Pan Jezus. Podobnie jest z fałszywym prorokiem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 09 cze 2017, 11:29

Miałem bardziej na myśli fałszywego proroka z Objawienia.
Tamten ma skończyć chyba trochę inaczej.W sumie fajna jest interpretacja która poniekąd
zawiera w sobie dwie interpretacje czyli symoboliczną i literalną bo kontekst objawienia raczej mówi o czymś
więcej niż jednej osobie i do tej interpretacji się przychylam.Czyli zgadzam się też poniekąd z Twoją,ale widzę też system w osobie tego Proroka.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Oliwka » 09 cze 2017, 11:32

teraz zauwazylam ze to dzial protestantow i ich sympatyków
czy ja sie mieszcze w kategorii sympatyka ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Noemi » 09 cze 2017, 11:35

Oliwka chyba sie nie miescisz


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 11:48

diedmaroz pisze:@Kaan Np. nie widzę w Biblii tego porwania sławnego.
Jest ono dokładnie opisane, okoliczności i przebieg:

1 Tes 4:14 Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.
15 A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.

I List do Koryntian 15:51 Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
52 W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.

Mam problem z szabatem, czemu 9 obowiązuje, a szabat nie.
Dla zbawionego z łaski na podstawie wiary zakon nie obowiązuje, zadne z przykazań i przepisów zakonu nie obowiązuje. Obowiązuje dla tych co nie są zbawieni i są pod zakonem. Pan Jezus wykupił nas od przekleństwa zakonu, wyzwolił nas z więzów zakonu i uczynił wolnymi. Zbawiony człowiek żyje w milości Bozej i postępuje według miłości Bożej bo tylko taka jest miłością trwałą, nieprzemijającą. Ponieważ człowiek zbawiony jest nowym stworzeniem, ma nowego ducha i został stworzony do dobrych uczynków więc wypełnia wolę Bożą, uświęca się i unika grzechu. Wie co jest dobre a co złe bo miłość Boża która nas wypełnia i Duch Święty, który nam został dany prowadzi nas właściwymi drogami. Jeśli ktoś zgrzeszy, to grzech nie ma już mocy nad nim, a pobudzone sumienie i Duch powoduje żal z powodu grzechu i pokutę. Dlatego Paweł pisze:

I List do Koryntian 15:55 Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje?
56 A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;

Objawienie, jak czytam, dla mnie głównie Kościoła dotyczy.
Kiedyś jak czytałem też miałem tak samo, wynikało to z tego że zostałem wychowany w katolicyzmie, który ma fatalnie pomieszaną eschatologię. Długo musiałem się z tego leczyć i dopiero kiedy poznałem całą Biblię i zrozumiałem przekaz Biblii jako całości wtedy mnie oświeciło i wszystko stało się proste. Wierzę ze Pan Bóg doprowadził mnie do właściwego zrozumienia, kiedy nałożył na mnie służbę nauczycielską.
Oj dużo by tego było..
:) jest tego trochę, ale się nie zrażaj, czytaj nawet wtedy gdy nie rozumiesz, kiedyś odkryjesz znaczenie i nagle będziesz miał cały przekaz jasny i klarowny poukładany w swoim umyśle i sercu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: diedmaroz » 09 cze 2017, 17:41

Dzięki za odpowiedzi.
Ja to rozumiałam tak, że przez zakon jest poznanie grzechu? Chrześcijanin nie chce grzeszyć, a brzemię jest lekkie (brzemię-przykazania?). Więc nie powinno sprawiać problemu odpoczywanie jeden dzień zwłaszcza, że to zdrowe dla ciała i umysłu? Nie chodzi mi o nakładanie brzemion jak faryzeusze, ale o zwykły odpoczynek.
Przecież, wychodząc z katolicyzmu, wielu przyszłych protestantów odrzuciło od bałwochwalstwa, o którym wcześniej nie wiedzieli. Lektura Pisma otworzyła im oczy na to, że jest to w oczach Boga grzech. Nikt z nas nie cudzołożyłby ani nie kradł, bo wiemy, że to złe. Właściwie nie odrzucilibyśmy żadnego z 9 przykazań, a jednak ten szabat wszyscy oprócz adwentystów odrzucają.
Skoro Bóg pokazał już w pierwszych wersetach Pisma, że sam odpoczął choć to Bogu pewnie nie jest potrzebne to czemu my nie mielibyśmy tak czynić?
Czemu to wywołuje takie kontrowersje?

Prowadzimy dwie równoległe dyskusje o porwaniu/pochwyceniu, więc będę pisała w tamtym wątku żeby tutaj nie robić offtopu. I tak właściwie już powstał ;)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości