Ciało Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 04 cze 2017, 12:45

Jaśku, no widzisz - długo nie musiałeś czekać! :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 13:04

KAAN pisze:
Janek pisze:
Zbyszekg4 pisze:Jaśku, czyli Eliasz umarł jak każdy z ludzi?

Pewnie w końcu gdzieś tak.Eliasz był wielkim mężem Bożym,ale też grzesznikiem.
Do niebios Bożych nie mógł w skażonym ciele wstąpić
i Jezusa wyprzedzić też nie mógł.
Ale mógł być w każdej sekundzie swojego życia oczyszczony na podstawie wiary jak Abraham. Eliasz przebywa z Bogiem podobnie jak Henoch który także nie zmarł w ciele ale zabrał go Bóg.



I będą dwoma literalnymi świadkami z Objawienia? ;-)
Oczyszczenie ok...ale chodzi o przemienienie i stworzenie.
Co do Henocha co prawda napisano,że nie ujrzał śmierci,ale nie napisano,że nigdy(nie podano czasu)
Więc można to interpretować jako wyratowanie-ten czas.Zwłaszcza,że kontekst podaje,że jednak wszyscy pomarli itd z Henochem "na liście"


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 04 cze 2017, 13:06

Zbyszekg4 pisze:Janku, szanuję Cię wiec poczekam aż ktoś Ci wyjaśni sprawę Eliasza, bo mnie nie dasz wiary.
Miłego popołudnia :)


Daje wiarę każdemu kto przedstawi solidne Biblijne argumenty.
Nie patrzę na tekst przez pryzmat denominacji,lubienia itd.
Wzajemnie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 04 cze 2017, 18:21

KAAN pisze:
Janek pisze:Pewnie w końcu gdzieś tak.Eliasz był wielkim mężem Bożym,ale też grzesznikiem. Do niebios Bożych nie mógł w skażonym ciele wstąpić i Jezusa wyprzedzić też nie mógł.
Ale mógł być w każdej sekundzie swojego życia oczyszczony na podstawie wiary jak Abraham. Eliasz przebywa z Bogiem podobnie jak Henoch który także nie zmarł w ciele ale zabrał go Bóg.
I będą dwoma literalnymi świadkami z Objawienia? ;-) [/quote]Osobiście mam takie przekonanie, choć niewielu podziela moje przypuszczenia.
Janek pisze:Więc można to interpretować jako wyratowanie-ten czas.Zwłaszcza,że kontekst podaje,że jednak wszyscy pomarli itd z Henochem "na liście"
Nie ma na to świadectwa w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 05 cze 2017, 20:10

Nie ma na to świadectwa w Biblii.

Jest i cytowałem już tutaj w temacie werset z hbr.
(13) W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego,
co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali,
uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi.(Hebrajczyków 11:13)

Ta fraza:"a potem nie było go" jest często używana używana gdy chodzi o śmierć,
a widzieć w tym przypadku mozna oznacza tyle,że nie zdawał sobie sprawy z momentu swojej śmierci i wszystko jest wtedy gut:)

Osobiście mam takie przekonanie, choć niewielu podziela moje przypuszczenia.


Zach. 4:10-14 wskazywałby na literalne osoby
ale tutaj mamy do czynienia z czymś troszkę
innym,nowym,duchowym,symbolicznym


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 05 cze 2017, 21:00

Janek pisze:
Nie ma na to świadectwa w Biblii.

Jest i cytowałem już tutaj w temacie werset z hbr.
(13) W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego,
co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali,
uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi.(Hebrajczyków 11:13)

Ta fraza:"a potem nie było go" jest często używana używana gdy chodzi o śmierć,
Niekoniecznie.
a widzieć w tym przypadku mozna oznacza tyle,że nie zdawał sobie sprawy z momentu swojej śmierci i wszystko jest wtedy gut:)
Fragment z Hebr, nie oznacza że Henoch musiał umrzeć, Biblia zna więcej takis sformułowań np. że całe pokolenie które wyszło z Egiptu musiało umrzeć na pustyni, a jednak były wyjątki np. Jozue, Kaleb.
Osobiście mam takie przekonanie, choć niewielu podziela moje przypuszczenia.

Zach. 4:10-14 wskazywałby na literalne osoby
ale tutaj mamy do czynienia z czymś troszkę
innym,nowym,duchowym,symbolicznym
Biblia mówi o faktach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 06 cze 2017, 01:43

Biblia zna więcej takis sformułowań np. że całe pokolenie które wyszło z Egiptu musiało umrzeć na pustyni, a jednak były wyjątki np. Jozue, Kaleb.

Zaraz po tym sformułowaniu Bóg zapowiedział te dwa wyjątki.
W Hbr sytuacja wygląda jednak odwrotnie,pierw Paweł podaje
czym się dane osoby "wyróżniły",a na koniec dodaje,że te osoby(oni) pomarli bez wypełnienia obietnicy..

(34) Gdy usłyszał Pan głos mów waszych, rozgniewał się i przysiągł mówiąc: (35) Ani jeden człowiek z tego przewrotnego pokolenia nie ujrzy pięknej krainy, którą poprzysiągłem dać przodkom waszym, (36) z wyjątkiem Kaleba, syna Jefunnego. On ją zobaczy. Jemu i jego synom dam ten kraj, po którym on chodził, gdyż on okazał pełne posłuszeństwo wobec Pana. (37) Przez was i na mnie rozgniewał się Pan mówiąc: I ty tam nie wejdziesz. (38) Jozue, syn Nuna, który ci służy, on tam wejdzie. Jemu dodaj odwagi, gdyż on wprowadzi Izraela w posiadanie [tej ziemi]. (39)

Biblia mówi o faktach.

Nie podważam tego.
Zgodzisz jednak na pewno
że nie wszystko z Objawienia należy interpretować literalnie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 07 cze 2017, 08:54

Janek pisze:
Biblia zna więcej takis sformułowań np. że całe pokolenie które wyszło z Egiptu musiało umrzeć na pustyni, a jednak były wyjątki np. Jozue, Kaleb.
Zaraz po tym sformułowaniu Bóg zapowiedział te dwa wyjątki.
A jaka musi być odległość opisywania wyjątków od reguły, aby je uznać? To co piszesz to spekulacje.
Biblia mówi o faktach.

Nie podważam tego.
Zgodzisz jednak na pewno
że nie wszystko z Objawienia należy interpretować literalnie.
To co napisano w Objawieniu należy rozumieć dosłownie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 07 cze 2017, 09:03

To co napisano w Objawieniu należy rozumieć dosłownie.

Ale że jak wszystko?Naprawdę tak uważasz?Precyzuj bardziej...
A jaka musi być odległość opisywania wyjątków od reguły, aby je uznać? To co piszesz to spekulacje.

Odległość nie gra roli.Wyjaśniłem jaka jest różnica.To nie spekulacja,a stwierdzenia Pawła.
Dobra,ale nie będę na tym temacie kruszył kopi.
Pozostańmy przy swoim..


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Oliwka » 07 cze 2017, 09:46

Jaki zwiazek jest miedzy tymi tematami tzn jakie jest CIAŁO JEZUSA i
Henoch - Mojzesz ?


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 07 cze 2017, 12:59

No temat trochę się rozwinął i nie widzę w tym nic złego(poza tym o ciele Mojżesza i poniekąd Henocha też było)
Wszyscy na tym skorzystają.
Co się czepiasz? :-P
Niewinny 8-)


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 07 cze 2017, 14:51

Oliwka pisze:Jaki zwiazek jest miedzy tymi tematami tzn jakie jest CIAŁO JEZUSA i
Henoch - Mojzesz ?


Temat sie rozdwoil.
Bo z Mojżeszem nie zbyt zajarzyłem... Ale to offtop z mojej winy.



Aczkolwiek..... Do glownego tematu tez mam jeszcze jedna dosc istotna kwestie, która sieje pewne pytanua.. Z ksiegi Jouego,
Jak znajde cytat w firmie tekstu to bede prosił o rozjaśnienie.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 07 cze 2017, 17:10

Janek pisze:
To co napisano w Objawieniu należy rozumieć dosłownie.

Ale że jak wszystko?Naprawdę tak uważasz?Precyzuj bardziej...
Wszystko, należy rozumieć dosłownie, tak jak zostało napisane, jeśłi są symbole to cała Biblia służy temu aby wyjaśnić użyty symbol i umieścić ten symbol w konstrukcji dosłownego przekazu. Np.

Ap 1:10 W dzień Pański popadłem w zachwycenie i usłyszałem za sobą głos potężny, jakby trąby, który mówił:
11 To, co widzisz, zapisz w księdze i wyślij do siedmiu zborów: do Efezu i do Smyrny, i do Pergamonu, i do Tiatyry, i do Sardes, i do Filadelfii, i do Laodycei.
12 I obróciłem się, aby zobaczyć, co to za głos, który mówił do mnie; a gdy się obróciłem, ujrzałem siedem złotych świeczników,
13 A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
14 Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
15 A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.
16 W prawej dłoni swojej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.

To co widział Jan należy rozumieć dosłownie, jak jest mowa o oczach jak płomień ognisty to dosłownie to widział, był to fakt. To samo można powiedzieć o dłoni trzymającej siedem gwiazd, dosłownie Jan to widział. Co te gwiazdy oznaczają należy do egzegezy tekstu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 07 cze 2017, 17:14

Może źle się wyraziłem.Czy wszystko należy rozumieć literalnie?np Niewiasta i nierządnica to osoby/kobiety?czy symbole?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 07 cze 2017, 17:25

Janek pisze:Może źle się wyraziłem.Czy wszystko należy rozumieć literalnie?np Niewiasta i nierządnica to osoby/kobiety?czy symbole?
Oczywiście że symbole, zawarte w obrazie tych kobiet. Np. Kobieta rodząca dziecię ma dwa znaczenia; jedno dotyczące konkretnej osoby Marii a drugie Izraela - społeczności. Marię możemy widzieć jako obraz samego aktu rodzenia, jednak ten sam akt rodzenia pokazuje Izrael z którego narodził się Zbawiciel. Nie będę teraz pisał o wszystkim, to wyjaśnienie już pisałem wielokrotnie, poszukaj w archiwum jeśli jesteś zainteresowany tematem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości