Ciało Jezusa

Jak postrzegamy Boga....
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 07 cze 2017, 20:43

Oczywiście że symbole, zawarte w obrazie tych kobiet

Tak samo może być z dwoma świadkami.
Z fałszywym prorokiem itd.
Nie wszystko oczywiście.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 08 cze 2017, 09:05

Janek pisze:
Oczywiście że symbole, zawarte w obrazie tych kobiet

Tak samo może być z dwoma świadkami.
Z fałszywym prorokiem itd.
Nie wszystko oczywiście.
Nie tak samo, czytając Słowo rozróżniamy obrazy symboliczne od konkretnych faktów i postaci, wynika to z kontekstu. Błąd alegoryzowania wszystkiego popełnił Augustyn, który nie mogąc się doczekać powtórnego przyjścia Pana Jezusa wykombinował że wszystko co dotyczy przyjścia Pańskiego należy zamienić w alegorię czegoś w historii. To były początki historycznej metody wykładu eschatologii, z której zrodziła się całkowicie bałamutna ideologia zastąpienia (substytucji) polegająca na zamianie Izraela w Bożych obietnicach i proroctwach na Kościół. Powstał nieopisany chaos w eschatologii, dlatego katolicy np. wierzą w jeden sąd ostateczny, nie wierzą w milenium, wielki ucisk przed przyjściem Pańskim itd. Tradycyjne chrześcijaństwo musiało odrzucić wiele faktów w proroctwach biblijnych, aby zachować jako taką spójość przekazu. Niestety prawie cały protestantyzm przejął augustiańską eschatologię od katolików, nie jest to dziwne, bo Luter był katolickim księdzem i sposób funkcjonowania luteranizmu jest dość podobny do katolicyzmu w wielu punktach. Próby reformowania luterańskiej idei zawsze omijały eschatologię, na którą nie było czasu wobec wielu innych ważniejszych dla nich problemów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: diedmaroz » 08 cze 2017, 13:48

Które więc proroctwa dotyczące tylko Izraela nie dotyczą Kościoła, bo mnie zaciekawiłeś? Właśnie sama mam zamieszanie jak niektóre rzeczy odczytywać. Jest już taki temat?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 08 cze 2017, 15:40

diedmaroz pisze:Które więc proroctwa dotyczące tylko Izraela nie dotyczą Kościoła, bo mnie zaciekawiłeś? Właśnie sama mam zamieszanie jak niektóre rzeczy odczytywać. Jest już taki temat?
Oj, gdyby ten temat rozwinąć to trzeba by było książkę napisać, ale aby długo nie zagłębiać się w szczegóły to można powiedzieć że prawie całe proroctwo Daniela, Mat 24 i księga Objawienia Jana opisują Izrael i relacje Izraela ze światem i Bogiem, mała część dotyczy Kościoła. Kościół jest w okresie łaski do którego to okresu nie ma wiele proroctw, a najwięcej proroctw dotyczy czasu ostatecznego i Królestwa Bożego na ziemi które nakierowane jest na Izrael. Po zabraniu Kościoła do Pana Jezusa dzieje się bardzo wiele, ale wtedy Kościoła nie ma na ziemi, pojawia się dopiero w czasie powtórnego przyjścia Pana Jezusa jako orszak świętych i potem króluje razem z Panem Jezusem w milenium. Po ostatniej rebelii szatańskiej i sądzie ostatecznym mamy nowe niebo i nową ziemię na której mieszkają w nowym Jeruzalem święci Pańscy razem ze wszystkimi zbawionymi okresu ST, wielkiego ucisku i milenium, tam Kościół nie jest sam.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 08 cze 2017, 15:58

Ludzie, ludzie... dyspensacyjna wykładnia proroctw i pochwycenie Kościoła w czasie i sposobie tu opisywanym przez Kaana, jest jedną z możliwych interpretacji; wcale nie jedyną i wcale nie najlepszą...
Jak dla mnie osobiście, to milczenie Boga (poprzez rzekomy brak proroctw) na temat losów Kościoła na przestrzeni wielu stuleci (prawie 20 stuleci) jest czymś co najmniej dziwnym, bo przecież to nie Izrael (jako naród w całości), ale chrześcijanie przyjęli Chrystusa i żeby dla nich NIC Bóg nie miał do przekazania??! :eek:
Eeeee, no bez przesady! [niebo zainteresowane Żydami, a nie chrześcijanami? - no w to ja nie uwierzę] :O


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: diedmaroz » 08 cze 2017, 17:13

To chyba podobnie uważasz jak Ulica Prosta.
Kościół nie jest nowym Izraelem i Izrael nadal jest Narodem Wybranym aż do końca świata, a prawo i prorocy dotyczą Izraela.
Też mi coś tutaj nie pasuje tak, jak Zbyszkowi, ale nie upieram się.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 08 cze 2017, 17:45

diedmaroz pisze:To chyba podobnie uważasz jak Ulica Prosta.
Kościół nie jest nowym Izraelem i Izrael nadal jest Narodem Wybranym aż do końca świata, a prawo i prorocy dotyczą Izraela.
Też mi coś tutaj nie pasuje tak, jak Zbyszkowi, ale nie upieram się.

Nie znam nauk Ulicy Prostej (przynajmniej tak dokładnie).

Kościół to Kościół - nowy "organizm" złożony z nawróconych, na nowo narodzonych ludzi; nieważne skąd się wywodzących: bo jak czytamy, nie ma Żyda... nie ma Greka...
A Izrael jako naród jest tak samo wezwany do posłuszeństwa Bogu, jak i naród Polski czy Niemiecki... - ale wiadomo, że 100% narodu się nie nawróci, więc "resztka" narodu z tego skorzysta, jak i "resztka" Izraela przyjęła Mesjasza-Chrystusa.
Drzwi łaski są nadal otwarte i czy to Żyd czy Niemiec może z Bożej łaski skorzystać, i stać się Narodem Wybranym, bo jak czytamy w 1P 2,9-10 to wierzący w Chrystusa są ludem nabytym/wybranym, narodem świętym, kapłaństwem powszechnym...

Czas wyjątkowości Izraela się skończył. Kościół go nie zastąpił w zasadzie bo zarówno Kościół jak i Izrael istnieją, ale narodowość izraelska już się nie liczy - w tym sensie czas Izraela się skończył, ale nie skończył się czas łaski, z której i ludzie z tego narodu mogą skorzystać [a jeśli skorzystają kiedyś w większej skali niż inni, to chwała Bogu; może tak być...].

Tak to widzę.

A, jeszcze co do prawa, to - jak podaje Rz 8,4 - słuszne żądania Prawa Bożego spełniają się/wypełniają na tych, co wg Ducha (a nie ciała) postępują - bo Bóg w sercu i umyśle swoje prawo ludziom podatnym na to, zapisuje...
Więc nie zgodzę się, gdy piszesz: "prawo i prorocy dotyczą Izraela".


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: KAAN » 08 cze 2017, 20:13

diedmaroz pisze:To chyba podobnie uważasz jak Ulica Prosta.
Kościół nie jest nowym Izraelem i Izrael nadal jest Narodem Wybranym aż do końca świata, a prawo i prorocy dotyczą Izraela.
Też mi coś tutaj nie pasuje tak, jak Zbyszkowi, ale nie upieram się.
Napisz konkretnie co ci nie pasuje, to podyskutujemy o tym, a Zbyszek ma swoją denominacyjną palmę którą podlewa, buja w obłokach bo wierzy tradycji adwentystycznej pochodzącej od fałszywej prorokini E.G. White.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Zbyszekg4 » 08 cze 2017, 20:21

Kaanie, i jak Cię nie lubić?! No nie da się! Tak pomyślałem, że napiszesz coś w tym stylu... Jesteś niezawodny (ale nie jako teolog!). Bujaj dalej w obłokach dyspensacji i darbyzacji (skrót od Nelsona Darby'ego, co nawymyślał sporo) wszystkiego co biblijne: wysokich lotów! Baj, baj...
[nie nie da się Ciebie nie lubić, to niemooożliwe jest, no nie da się...!]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: kontousunięte1 » 08 cze 2017, 20:25

Chyba czas znowu zmykać.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 21:26

KAAN pisze:
diedmaroz pisze:To chyba podobnie uważasz jak Ulica Prosta.
Kościół nie jest nowym Izraelem i Izrael nadal jest Narodem Wybranym aż do końca świata, a prawo i prorocy dotyczą Izraela.
Też mi coś tutaj nie pasuje tak, jak Zbyszkowi, ale nie upieram się.
Napisz konkretnie co ci nie pasuje, to podyskutujemy o tym, a Zbyszek ma swoją denominacyjną palmę którą podlewa, buja w obłokach bo wierzy tradycji adwentystycznej pochodzącej od fałszywej prorokini E.G. White.

A to nie jest tak ze stare przymierze dotyczy izraela,
A nowe przymierze dotyczy kosciola.

I teraz.... Oba sa ludem bożym....narodem wybranym itd.

Ale i tak sa proroctwa np tego co sie stanie z izraelem jak pełnia pogan wejdzie do kościoła....

Rz 11:25 bt4 "Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan."


Z tego wzgledu nie da sie tego nie rozdzielic bo tekst teaci sens ?

Ja to rozumiem mniej wiecej jak ten ktos tu...

https://www.komentarzbiblijny.pl/new/nt ... _25-32.php
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 21:39 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: Janek » 08 cze 2017, 21:37

Nadrozd pisze:A nowe przymierze dotyczy kosciola.

Przeczytaj z kim Bóg zawarł przymierza.
Poganie i wierzący Żydzi są Izraelem Bożym.
Wierzący poganin jest "wewnętrznym Żydem"
KAAN pisze:Nie tak samo, czytając Słowo rozróżniamy obrazy symboliczne od konkretnych faktów i postaci, wynika to z kontekstu

KAAN`ie rozumiem,że pisałeś to bardziej dla ogółu ;)
Ja nie opieram się na tradycji jeśli chodzi o doktryny itd.
Według mnie np fałszywy prorok z Objawienia to też "symbolizm" podobnie do kobiet..


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: kontousunięte1 » 08 cze 2017, 21:42

https://www.komentarzbiblijny.pl/new/nt ... _25-32.php

To chyba jakiś zakamuflowany ŚJ (popatrz z jakich przekładów korzysta). Jeszcze nie czytałam tekstu, ale "już się boję" ;-) :lol:


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 21:50

Spoko janku...
Ale tekstow typu Rz 11:25
Nie da sie czytac bez uwzgledienia ze
izrael to jedno
Kosciół to drugie

Izrael w tym tekscie to nie to samo co kościół.
Masz poprostu moum zdaniem w tekscie 2rodzaje izraela
A) izrael jako naród wybrany i w niego został wszczepuony kościoł
B) izrael jako narod i on wejdzie gdy do kościoła wejdzie pełnia pogan. I on ewidentnie ma inna droge i zatwardziałe serce..... Do momentu gdy jego czas nadejdzie....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ciało Jezusa

Postautor: nadrozd » 08 cze 2017, 21:53

kontousunięte1 pisze:
https://www.komentarzbiblijny.pl/new/nt ... _25-32.php

To chyba jakiś zakamuflowany ŚJ (popatrz z jakich przekładów korzysta). Jeszcze nie czytałam tekstu, ale "już się boję" ;-) :lol:



A to fakt :/

Ale chodzi mi poprostu o tamte rejony listu do rzymian.
Jak je inaczej zrozumiec ?
Ostatnio zmieniony 08 cze 2017, 21:56 przez nadrozd, łącznie zmieniany 2 razy.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości