Krótka kara za wieczny dług?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: magda » 29 wrz 2017, 23:44

Ale sie porobiło nesto ateista Kamil katolik brakuje tylko Rembova Zielinoświątkowca :rotfl: ;P XP


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: diedmaroz » 30 wrz 2017, 00:03

magda pisze:Ale sie porobiło nesto ateista Kamil katolik brakuje tylko Rembova Zielinoświątkowca :rotfl: ;P XP


A to nesto kiedyś był chrześcijaninem?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: magda » 30 wrz 2017, 13:58

no był on od czasu do czasu bywa


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: nesto » 30 wrz 2017, 14:46

diedmaroz pisze:
magda pisze:Ale sie porobiło nesto ateista Kamil katolik brakuje tylko Rembova Zielinoświątkowca :rotfl: ;P XP


A to nesto kiedyś był chrześcijaninem?


Dawno temu byłem katolikiem. Takim prawdziwym.
Potem zacząłem myśleć.
Przez chwilę byłem protestantem.
Potem zacząłem znowu myśleć.
Zostałem niewierzącym w żadne religijne mity.
Uważam, że istnieje porządek świata, nazywam to Naturą (Duchem), a wszystkie religie traktuję jak fajną beletrystykę.
Czasami bardzo pouczającą.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: magda » 01 paź 2017, 12:21

Mam podejrzenia ze skoro myślisz to jeszcze zmienisz zdanie bo ten porzadek , czy jak to nazywasz natura z nikad sie nie wzieła i własnie myśląc dojdziesz do wniosku że jednak jest to przemyślane i zaplanowane i że jest ktos taki co za tym stoi. Myślenie ma przyszłosc bo ci co nie myslą laduja w KRK na stałe lub u świadków . Jak juz tego Boga zobaczysz poznasz to sie przerazisz co chrześcijaństwo zrobiło z tego Bogabo i będziesz musiał sobie znaleść jakieś miejsce w tym chrześcijaństwie ale to na prawde najtrudniejsze zadanie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: nesto » 01 paź 2017, 13:55

Magdo.
To, że wszystko jest urządzone - widać gołym okiem.
Tyle, że Ty uważasz, że sprawcą jest osobowy Bóg Izraela, którego obecnie nazywasz Trójcą - jednym Bogiem w trzech osobach.
Uważasz, że życie człowieka jest zaplanowane po to, aby został zbawiony i żył wiecznie, cokolwiek to znaczy.

Ja natomiast uważam, że istnienie ma sens, ale nie wiem jaki.
Mógłbym pisać o przypuszczeniach, ale wiem, że to nie ma sensu, bo człowiek silący się na domysły jest jak bakteria w bucie dyskutująca z inną bakterią o kosmosie.

Nie przyjmę za prawdziwe całkowicie dziwaczne wyobrażenia o świecie w wersji chrześcijańskiej.
Równie szalone wyobrażenia mają inne religie, zarówno te monoteistyczne jak i politeistyczne.
Ludzie niestety są na tyle podatni na sugestie, że tańczą w tych religiach jak zahipnotyzowani w teatrze.
Wybudzają się nieliczni. Inni tańczą do śmierci.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: magda » 01 paź 2017, 14:56

Jeśli by człowiek nie miał Boga to jedynym jego celem byłoby użyźnienie gleby po śmierci ale nie mogę w to uwierzyc ze wzgledu na nasz mózg. To nasz mózg tak skomplikowany i do takich rzeczy zdolny jest przeszkodą w myśleniu ze ja to nawóz co ma sie powielić i użyźnić glebę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: diedmaroz » 01 paź 2017, 15:49

To chyba jesteś agnostykiem @nesto tak?

Nie wierzysz w wieczność? A wierzysz w transcendencję? Albo w nieskończoność? Czy wszystko może zniknąć? Skoro już mamy "coś" to nie będziemy już mieli "nic"?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: nesto » 01 paź 2017, 20:29

magda pisze:Jeśli by człowiek nie miał Boga to jedynym jego celem byłoby użyźnienie gleby po śmierci ale nie mogę w to uwierzyc ze wzgledu na nasz mózg. To nasz mózg tak skomplikowany i do takich rzeczy zdolny jest przeszkodą w myśleniu ze ja to nawóz co ma sie powielić i użyźnić glebę.


Materia wg mnie nie jest ważna więcej niż tylko jako środek do przeżyć duchowych i zbierania doświadczeń.
Zauważ, że każda rzecz zmienia się, ewoluuje, rozpada, powstaje itp. Ciągły ruch.
Po co?
Wydaje mi się, że w jakimś celu.
Być może świat jest wielka projekcją, jakimś ogromnym hologramem czegoś, co można nazwać Świadomością?
Taka superinteligencja, która ciągle się doskonali poprzez doświadczenia wszystkich żywych istot?
W takim wypadku sami jesteśmy częścią tej Świadomości. Narzędziami jej, ale z niej samej.
Wówczas nasze przeżycia i wszelkie doświadczenia są wieczne i są częścią tej Świadomości.

diedmaroz pisze:Czy wszystko może zniknąć?

Wg mnie może, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.
Logika podpowiada, że skoro już coś jest, to jedynie może się zmieniać, ale nie znikać.
Tyle, że może to być logika ludzka, a obiektywnie niczego nie możemy być pewni.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Krótka kara za wieczny dług?

Postautor: KAAN » 02 paź 2017, 11:59

nesto, piszesz w dziale zabronionym...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości