wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 15:00

Sebek pisze:Jejku serio?? Czy w dniu naszej śmierci ważne będzie czy to sobota czy niedziela czy czwartek? ?

Nikt, w tym i ja, tego nie głosimy :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 15:16

Zbyszekg4 pisze:Kaanie, nie masz racji i krzywdząco przypisujesz komuś herezję i grzech! Fałszywe świadectwo tworzysz... :paluszkiem:
Nie odniosłeś się do tego:
List pisany do żydowskich chrześcijan, ale Ty mówisz, że nie jest tam nauka dla chrześcijan, tak?
(mowa o Liście do Hebrajczyków), ale ochoczo "grzechy" komuś wytykasz...
Nie rozumiesz Ewangelii, Zbyszku; Sam okreśłasz swój grzech w sposób jawny, ja niczego nie tworzę. Każdy kto miesza zakon do wiary popełnia grzech galacki, tak robisz ty, katolicy, prawosławni i każdy kto uczynki wskazuje jako warunek zbawienia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 15:24

A do myśli z Listu nie odnosisz się nadal...

PS. Mylisz się co do mnie :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 15:35

Zbyszekg4 pisze:A do myśli z Listu nie odnosisz się nadal...
PS. Mylisz się co do mnie :papa:
Myśł listu nie mówi o tym co ty tu przedstawiasz, twoje cytaty z listu Jakuba potwierdzają, że niewłaściwie ustawiasz relacje uczynków i wiary. Dopóki nie porzucisz zakonu, dopóty będziesz żył w niepewności i co jakiś czas będziesz wracał do myśli zbawienia z wiary niezależnie od uczynków, a potem zakon adwentystyczny zabije tą myśl swoim zakonem i proroctwami ( fałszywymi) pani White.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 16:00

A do myśli z Listu nie odnosisz się nadal...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 20:13

Zbyszekg4 pisze:A do myśli z Listu nie odnosisz się nadal...
Widać nie rozumiesz co piszę. List do Hebrajczyków uczy o końcu zakonu i braku jego obowiązywania dla tych co są zbawieni, a nie to co sugerujesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 20:15

Nihil novi :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 12 kwie 2017, 15:04

KAANie co rozumiesz pod nieobowiązywanie zakonu? konkretnie wedłóg ciebie . jest w zakonie przykazanie nie zabijaj , czy obowiązuje czy nieobowiązuje? bo ja cię nie rozumiem jak mozesz twierdzic ze chrzescijanin nie ma przestrzegać przykazań czyli uświęcać się przykazań które wedłóg Jezusa będą wazne i niezmienne ani w kresce czy jocie aż ziemia i niebo przeminą to wedłog ciebie one nieobowiązują. Bycie wolnym to wedłóg ciebie róbta co chceta czy co bo nie wiem od czego jestesmy wolni czy od kary i składania ofiar za grzechy czy od przykazań , sprecyzuj to.
Dodam pytanie dlaczego wmawiasz ze jesli ktos przestrzega przykazań stara sie i uswięca nto ty wmawiasz mu ze on to robi żeby być zbawionym . dlaczego to wmawiasz skoro ludzie zbawieni z łaski chcą z miłosci do Boga byc mu posłuszni , jak im to wychodzi to inna sprawa ale sie stara , taki człowiek się uswieca a ty mu odmawiasz zbawienia właśnie z łaski.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 12 kwie 2017, 16:03

magda pisze:KAANie co rozumiesz pod nieobowiązywanie zakonu?
Rozumiem to, ze cały zakon jest bezużyteczny jeśli chodzi o osiągnięcie doskonałości potrzebnej do zbawienia. Zakon został w całości uznany za nieważny wobec nowego przymierza w krwi Pańskiej. Stare przymierze zakonu przeminęło ponieważ Pan Jezus zawarł nowe przymierze poprzez swoja krew. Przypomnij co mówi się nad kielichem w czasie pamiątki wieczerzy Pańskiej; w naszym zborze obchodzimy ją co niedzielę i dlatego mamy świeżo w pamięci nowe przymierze i jego skutek.
jest w zakonie przykazanie nie zabijaj , czy obowiązuje czy nieobowiązuje?
Obowiązuje tych co są pod zakonem, ale wierzących nie obowiązuje, bo działają pod wpływem miłości Bożej. Dlatego wierzący nie zabija pomimo tego ze to przykazanie go nie obowiązuje. Pan Jezus powiedział o przykazaniu miłości i to przykazanie żyje w nas.
bo ja cię nie rozumiem jak mozesz twierdzic ze chrzescijanin nie ma przestrzegać przykazań czyli uświęcać się przykazań które wedłóg Jezusa będą wazne i niezmienne ani w kresce czy jocie aż ziemia i niebo przeminą to wedłog ciebie one nieobowiązują.
Bo te przykazania nie przemijają nigdy dla tych co nie są uwolnieni od zakonu śmierci. Zakon jest sądem dla tych co nie uwierzyli. Zakon jest święty i doskonały:

List do Galacjan 3:12 Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.

Pytanie do ciebie Magdo, czy był ktoś taki (poza Panem Jezusem) kto wypełnił zakon?

List do Galacjan 3:11 A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

Bycie wolnym to wedłóg ciebie róbta co chceta czy co bo nie wiem od czego jestesmy wolni czy od kary i składania ofiar za grzechy czy od przykazań , sprecyzuj to.
Dokładnie ten problem Paweł rozważa w Rz 6, przeczytaj ten rozdział.

15 Cóż tedy? Czy mamy grzeszyć, dlatego że nie jesteśmy pod zakonem lecz pod łaską? Przenigdy!

Dodam pytanie dlaczego wmawiasz ze jesli ktos przestrzega przykazań stara sie i uswięca nto ty wmawiasz mu ze on to robi żeby być zbawionym . dlaczego to wmawiasz skoro ludzie zbawieni z łaski chcą z miłosci do Boga byc mu posłuszni , jak im to wychodzi to inna sprawa ale sie stara , taki człowiek się uswieca a ty mu odmawiasz zbawienia właśnie z łaski.
Czym innym jest uświęcenie i szukanie tego co Bogu się podoba, a czym innym jest stawianie zakonu do wypełniania i według tego zakonu ocenianie czy ktoś wierzy czy nie. Zakon nie jest wyznacznikiem życia zbawionych; mamy wolność w Chrystusie a nie zakon w Chrystusie.

Kol 2:20 Jeśli tedy z Chrystusem umarliście dla żywiołów świata, to dlaczego poddajecie się takim zakazom, jakbyście w świecie żyli:
21 Nie dotykaj, nie kosztuj, nie ruszaj?
22 Przecież to wszystko niszczeje przez samo używanie, a są to tylko przykazania i nauki ludzkie.
23 Mają one pozór mądrości w obrzędach wymyślonych przez ludzi, w poniżaniu samego siebie i w umartwianiu ciała, ale nie mają żadnej wartości, gdy chodzi o opanowanie zmysłów.


List do Rzymian 14:5 Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2017, 11:57

Zbyszekg4 pisze:
kontousunięte1 pisze:Zakon cały wykonał Chrystus.

Racja!
Czy jednak "wykonał" znaczy unieważnił/zniósł/anulował/odwołał... itp.?
Zapytajmy jak apostoł: Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."

Zbyszek, jeszcze raz odwołam się do tego Listu. Sprawa uczynków jest w 12-ym rozdziale, a w 13,8nn jest tak napisane:" (8) Nikomu nic winni nie bądźcie prócz miłości wzajemnej; kto bowiem miłuje bliźniego, zakon wypełnił. (9) Przykazania bowiem: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj i wszelkie inne w tym słowie się streszczają: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego. (10) Miłość bliźniemu złego nie wyrządza; wypełnieniem więc zakonu jest miłość. (11) A to czyńcie, wiedząc, że już czas, że już nadeszła pora, abyście się snu obudzili, albowiem teraz bliższe jest nasze zbawienie, niż kiedy uwierzyliśmy. (12) Noc przeminęła, a dzień się przybliżył. Odrzućmy tedy uczynki ciemności, a obleczmy się w zbroję światłości. (13) Postępujmy przystojnie jak za dnia, nie w biesiadach i pijaństwach, nie w rozpustach i rozwiązłości, nie w swarach i zazdrości; (14) ale obleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie czyńcie starania o ciało, by zaspokajać pożądliwości".
Wiem, że tam jest o władzy, czci (poprzednie wersety). Wiem, że o darach itd. Ale popatrz co pisze Apostoł na temat zakonu. On się wypełnił i wypelnia w miłości. W UCZYNKACH miłości.
Dalej, w 14-ym rozdziale rozważa dokładnie i soboty i jedzenie. Dlaczego nie dostrzegasz tej nauki? Wiem, że znasz te rozdziały, ale nie wiem, dlaczego nie stosujesz się do nich tylko upierasz się, że uczynki, że soboty,że zakon itd. "Końcem Zakonu jest Chrystus". Wszystko jest nowe. A wiadomo, że nikt nie nakazuje gwałcić przykazań, bo to wszystko w miłości się zawiera. Nie zabijesz, nie okradniesz, nie okłamiesz itd., bo masz miłość do bliźnich. W tym się wypełnia prawo.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 13 kwie 2017, 12:10

kontousunięte1 pisze:Nie zabijesz, nie okradniesz, nie okłamiesz itd., bo masz miłość do bliźnich. W tym się wypełnia prawo.

Amen!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 13 kwie 2017, 20:59

KAANie przecież ty znów piszesz o usprawiedliwienu z uczynków zakonu a ja ci juz tysiac razy mówie ze nie o zbawienie z zakonu mi chodzi bo zbawił mnie Jezus i innego zbawienia byc nie może, ja piszę o wypełnianiu przykazań . Powiedz mi po co wszyscy apostołowie Jezus chcieli zebyśmy wypełniali przykazania?
1J 5:2 bw "Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy."
1J 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."
1J 2:3 bw "A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy."
J 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."
Ap 14:12 bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa.". Więc nie tylko wiara w zbawienie z łaski ale przykazania s,a bardzo ważne
Ap 12:17 bw "I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie."
2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego.
1J 3:22 bw "i otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego."
1J 2:4 bw "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."
J 14:15 bw "Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie."
J 15:10 bw "Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."
Mt 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."
No to powiedz mi KAANIe dlaczego tyle jest o przestrzeganiu przykazań a ty twoierdzisz ze sa zniesione nie tylko zakon ceremonialny ale też przykazania . One sa i bedą na zawsze są dskonałe i my mamy dazyć doo przestrzegania tych przykazań a już na pewno nie wolno nam powiedzieć ze jedno z nich zniknęło i nie jest dla chrześcijan. Ja kocham nie tylko bliźniego i nie tylko nie zabiję nie okradnę ale tez kocham Boga i zrobie mco jemu się właśnie podoba . Uświecił on sobie jeden dzień to dla mnie też on będzie swiety.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 15 kwie 2017, 15:55

magda pisze:KAANie przecież ty znów piszesz o usprawiedliwienu z uczynków zakonu a ja ci juz tysiac razy mówie ze nie o zbawienie z zakonu mi chodzi bo zbawił mnie Jezus i innego zbawienia byc nie może, ja piszę o wypełnianiu przykazań . Powiedz mi po co wszyscy apostołowie Jezus chcieli zebyśmy wypełniali przykazania?
Ale jakie przykazania? To przykazanie Chrystusowe a nie mojżeszowe>

Ewangelia św. Jana 12:50 I wiem, że przykazanie jego jest żywotem wiecznym. Przeto, co Ja wam mówię, mówię tak, jak mi powiedział Ojciec.
Ewangelia św. Jana 13:35 Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.
Ewangelia św. Jana 15:12 Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.

To jest przykazanie Pana Jezusa, cytujesz 1J o przykazaniach, a to są przykazania Pana Jezusa, to nie Mojżesz! W żadnym tych wersetów nie masz odniesienia do zakonu mojżeszowego.
Mt 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."
No to powiedz mi KAANIe dlaczego tyle jest o przestrzeganiu przykazań a ty twoierdzisz ze sa zniesione nie tylko zakon ceremonialny ale też przykazania .
Dlatego że te wersety dotyczą nie tylko różnych w swoim rodzaju przykazań jak i innego okresu, w Ew, Mateusza jest czas starego zakonu i Pan Jezus mówi o nieprzemijaniu zakonu wobec tych którzy mu podlegają. Wierzący ludzie nie podlegają zakonowi ale łasce i mają inne przykazanie, to które pochodzi od Pana Jezusa - przykazanie miłości. Na tym przykazaniu w okresie starego testamentu był oparty stary zakon według Bożych wymagań tamtego okresu. W czasach nowotestamentowych mamy prawo miłości oparte o miłość i łaskę Pańską. Nie ma ono nic wspólnego ze starym zakonem.
One sa i bedą na zawsze są dskonałe i my mamy dazyć doo przestrzegania tych przykazań a już na pewno nie wolno nam powiedzieć ze jedno z nich zniknęło i nie jest dla chrześcijan.
Przykazania starego zakonu są doskonałe i nie przeminą, ale dla tych co pod nie podlegają, one dla chrześcijan nie są prawem, bo mamy nowe przykazanie Pana Jezusa, znacznie doskonalsze od starego i jesteśmy wyzwoleńcami Pana Jezusa który wykupił nas od przekleństwa zakonu.

List do Galacjan 3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.
11 A że przez zakon nikt nie zostaje usprawiedliwiony przed Bogiem, to rzecz oczywista, bo: Sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
12 Zakon zaś nie jest z wiary, ale: Kto go wypełni, przezeń żyć będzie.
13 Chrystus wykupił nas od przekleństwa zakonu, stawszy się za nas przekleństwem, gdyż napisano: Przeklęty każdy, który zawisł na drzewie,

Ja kocham nie tylko bliźniego i nie tylko nie zabiję nie okradnę ale tez kocham Boga i zrobie mco jemu się właśnie podoba . Uświecił on sobie jeden dzień to dla mnie też on będzie swiety.
Rób jak ci sumienie dyktuje:

List do Rzymian 14:4 Kimże ty jesteś, że osądzasz cudzego sługę? Czy stoi, czy pada, do pana swego należy; ostoi się jednak, bo Pan ma moc podtrzymać go.
5 Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
6 Kto przestrzega dnia, dla Pana przestrzega; kto je, dla Pana je, dziękuje bowiem Bogu; a kto nie je, dla Pana nie je, i dziękuje Bogu.
7 Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera;
8 Bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy.
9 Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować.

Jedyną rzeczą w tym wszystkim jest to byś nie osądzała innych że nie przestrzegają sabatu i nie narzucała innym przestrzegania dnia według twojego zakonu. Chcesz sobie przestrzegać to przestrzegaj, twoja sprawa, ale nie udowadniaj ze ktoś jest gorszym chrześcijaninem dlatego że nie przestrzega czegoś tam. Rozumiesz tą sprawę? To nazywa się wolność chrześcijańska w Panu Jezusie, wolność od zakonu i przepisów religijnych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 15 kwie 2017, 19:24

KAAN pisze:Ale jakie przykazania? To przykazanie Chrystusowe a nie mojżeszowe>


Chyba się zupełnie nie rozumiemy , nie ma czegoś takiego jak przykazania Mojżeszowe . Przykazania są Boze to Bóg jest ich autorem i nie istniejążadne inne przykazania np przykazania Jezusa Jezus jest Bogiem i jego są te przykazania czy Ojciec je dał a Jezus wytłumaczył i uzupełnił zeby były zrozumiałe ale Ojciec i Syn to jednosć i są oni Bogiem który te przykazania nam dał ,Bóg ma jeden standart moralny nie dwa i przykazania są jedne

2J 1:5 bw "A teraz proszę cię, pani, abyśmy wzajemnie się miłowali, a nie podaję ci tego, jako nowego przykazania, lecz jako przykazanie, które mieliśmy od samego początku."
2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania."

Przykazania Boże to przykazania Jezusa a mamy je wypełniać z miłości i wyraźnie pisze czym jest miłość . Miłościa jest postępowanie wedłóg przykazań

KAAN pisze:rzykazania starego zakonu są doskonałe i nie przeminą, ale dla tych co pod nie podlegają, one dla chrześcijan nie są prawem, bo mamy nowe przykazanie Pana Jezusa, znacznie doskonalsze od starego i jesteśmy wyzwoleńcami Pana Jezusa który wykupił nas od przekleństwa zakonu.


Jezus wykupił nas od przekleństwa zakonu a nie od przykazań zakonu, przekleństwem zakonu było to że zakon zabijał , było przykazanie i kara kara była przekleństwem bo nie mogliśmy życ wedłóg przykazań nie udawało się nikomu wypełnić przykazań i musieliśmy za to umrzec to była kara która nad ludżmi wusiała , symbolicznie robiono ofiary zadosćuczynienie i zabijali barany . Jezus nas uwolnił od przekleństwa od tej kary i zadosc uczynień przez śmierć zwierząt bo sam złożył doskonałą ofiarę juz za wszystkich i to on był tym Barankiem dlatego te wszystkie ofiary ceremonie w swiatymi zniknęły, nie ma kary nie ma ofiar jesteśmy zbawieni to zniknęło ale dalej są przykazania i nic z nich nie zniknęło ani jota ani kreseczka . Muszą dla nas one istnieć nie dla jakiś innych nienawróconych ludzi ale dla nas bo musimy jak zgrzeszymy grzech wyznać Bogu i pokutować załować a jeśli by nie było przykazań to skąd byś wiedział że coś jest grzechem i że masz z tego pokutować

Rz 3:20 bw "Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu."

Przykazania mówia ci co jest grzechem i muszą być też i dla nas . Dla nieuznających Jezusa i jego ofiary czyli zbawienia z łaski przez wiarę w ta ofiarę Jezusa jest dalej ten sam zakon zabijający bo oni muszą po przekroczeniu przykazania zapłacic za swój grzech sami bo odrzucili ofiarę Jezusa wiec sa dalej pod karą i przekleństwem zakonu . My ma,y przykazania wszystkie nie jakieś wybrane i mamy je wypełniać z miłosci , kocham bliżniego to nie kradnę, kocham Boga to nie modlę sie do obrazów lub święce jego swiety dzień każdy buduje takie dzieło jak go stac i jak umie jeden buduje ze słomy , dugi z drewna inny z drogich kamieni na fundamencie Jezusa i nie ty będziesz sądzony a twoje dzieło. Jeden będzie kochał bliżniego tylko troche bo go nie zabije z miłości a drugi nie tylko nie zabije a będzie ratował blixniego odda zycie za niego to taki buduje z drogich kamieni , róznie ta budowla będzie wyglądac , jeden będzie kochać Boga na tyle ze nie będzie miał innych bogów obok niego a onny będzie robił dla Boga wiecej z miłości , takie dzieło zbudujesz jak duzo masz miłości do człowieka i do Boga . Tą miłość można okazas własnie wypełniajac przykazania


2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego.....

Miłośc to wypełnianie przykazań dobrowolnie bez wiszącej nad nami kary, ile ich wypełnisz takie to twoje dzieło będzie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: christianinroman » 15 kwie 2017, 20:43

Można tę dyskusję podsumować nauką Pawła z listu do Galacjan 5.16-18, że Duch i ciało są w stanie wojny w tym celu ,, byście nie czynili tego co chcecie." Proste. Gdy Duch Boży mnie prowadzi, to nie muszę mieć wykresu z przykazaniami : to ci wolno a tego Ci nie wolno; prawo mam w swoim wnętrzu na tablicy swego serca.
Natomiast gdy ciało mną kieruje, potrzebuję prawa Bożego : nie zabijaj, nie kradnij,itd. Paweł pisze że one są dla niesprawiedliwych.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości