wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 10:13

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:W liście do wierzących w Chrystusa je [słowa o zapisaniu prawa Bożego w sercu i umyśle] odnajdujemy... Nic to nie znaczy dla Ciebie?!
Znaczy, ale te słowa nic nie mówią o prawie dla Kościoła, to jest Słowo o nawróceniu Izraela.

Absolutnie nie masz racji, ale ja Cię o tym nie przekona; tu musi Duch Święty zadziałać boś bardzo zatwardzony w dyspensacjonalizmie!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 10:19

Zbyszek, dziś czytałam List do Rzymian. Weż dobrze pod uwagę, co mówi się w rozdziale 7, a szczególnie werset 6 i 14.
" (6) Lecz teraz staliśmy się wolni od zakonu, umarłszy temu, w którymeśmy byli zatrzymani, abyśmy Bogu służyli w nowości ducha, a nie w starości litery."
"(14) Bo wiemy, iż zakon jest duchowny, alem ja cielesny, zaprzedany pod grzech."
BG


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 10:48

kontousunięte1 pisze:" (6) Lecz teraz staliśmy się wolni od zakonu, umarłszy temu, w którymeśmy byli zatrzymani, abyśmy Bogu służyli w nowości ducha, a nie w starości litery."

Wolni od zakonu, w sensie: wolni od potępienia, jakie narzuca prawo tym, którzy nie umarli dla swej grzesznej natury. Kontekstem jest mowa o małżeństwie i potrzebie uśmiercenia starej natury, by móc się związać z nowym Małżonkiem: Chrystusem.

kontousunięte1 pisze:"(14) Bo wiemy, iż zakon jest duchowny, alem ja cielesny, zaprzedany pod grzech."

Człowiek cielesny to nie jest pożądany stan! Mamy być człowiekiem duchowym! I, gdy to się dokona - przez uśmiercenie starej natury - to między duchowym nowonarodzonym chrześcijaninem, a duchowy prawem Bożym nie będzie rozdźwięku, konfliktu, bo Bóg - jak to wyżej cytuję - wpisuje Swoje prawo w umyśle i na sercu chrześcijanina.
Dopóki człowiek cielesny chce żyć wg duchowego prawa, to ZAWSZE będzie konflikt, i nieodwołalnie zawsze będzie prawo wydawać wyrok potępiający.
Konflikt i wyrokowanie potępiające prawa zanika, gdy duchowy człowiek ma duchowe prawo w sobie! Wtedy nie jest się pod prawem (w sensie potępienia i szukania w nim zabawienia), ale pod łaską.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 10:57

Zbyszek, ja to rozumiem. Napisałam, bo podczas czytania "naszła" mnie też taka myśl, że od tego jesteśmy uwolnieni właśnie dzięki Chrystusowi. Nie mamy pełnić prawa/zakonu/uczynków, aby że tak powiem przypodobać się, bo to nic nie da. Albo zbawieni jesteśmy, albo nie. Nie umiem tego wyrazić. Nie znaczy to, że mamy źle postępować. Jednak żadne przestrzeganie soboty, żadne wstrzymywanie się od pokarmów itd.itd. nic nam nie da. Dlatego mamy te kwestie w Chrystusie już "załatwione". No nie wiem,jak to jaśniej opisać.
Te spory o soboty itp. są w ogóle dla nas nieważne, nie potrzebujemy ich rozważać. "Dokonało się".


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 10:58

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:W liście do wierzących w Chrystusa je [słowa o zapisaniu prawa Bożego w sercu i umyśle] odnajdujemy... Nic to nie znaczy dla Ciebie?!
Znaczy, ale te słowa nic nie mówią o prawie dla Kościoła, to jest Słowo o nawróceniu Izraela.
Absolutnie nie masz racji, ale ja Cię o tym nie przekona; tu musi Duch Święty zadziałać boś bardzo zatwardzony w dyspensacjonalizmie!
Absolutnie nie masz racji, bo jesteś zatwardziały w herezji augustiańskiej tej samej co katolicy. Duch Święty wykonał wielką pracę we mnie, jeszcze czeka na ciebie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 11:14

No tak, tylko dyspensacje są prawdą, a wszystko inne to herezja - wyrokujesz tak Kaanie?
[List pisany do żydowskich chrześcijan, ale Ty mówisz, że nie jest tam nauka dla chrześcijan, tak?] :hihi:

kontousunięte1 pisze:Nie mamy pełnić prawa/zakonu/uczynków, aby że tak powiem przypodobać się, bo to nic nie da.

Zgoda!

kontousunięte1 pisze:Nie znaczy to, że mamy źle postępować. Jednak żadne przestrzeganie soboty, żadne wstrzymywanie się od pokarmów itd.itd. nic nam nie da. Dlatego mamy te kwestie w Chrystusie już "załatwione".

Nic nie da, ale czy jest to złe postępowanie? Skoro nie mamy źle postępować, to trzeba by wykazać, że to, co wymieniasz jest złe, gdy się to zachowuje nie po to, by coś zyskać, ale z czystej intencji, choćby takiej: dla zdrowotności...
Skoro to jest już "załatwione" przez Chrystusa, to można w tym odpoczywać, co On uczynił i nie trzeba się starać coś dodawać do Jego dokonań... - tak to rozumiem.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 11:22

Nic nie da, ale czy jest to złe postępowanie? Skoro nie mamy źle postępować, to trzeba by wykazać, że to, co wymieniasz jest złe, gdy się to zachowuje nie po to, by coś zyskać, ale z czystej intencji, choćby takiej: dla zdrowotności...
Skoro to jest już "załatwione" przez Chrystusa, to można w tym odpoczywać, co On uczynił i nie trzeba się starać coś dodawać do Jego dokonań... - tak to rozumiem.


No, nie, nie. Przecież napisałam, że nie o postępowanie chodzi.
Dobre postępowanie jest jasne, jak słońce dla każdego (nie tylko chrześcijanina). Ten "zakon" dobrego postępowania mają i poganie w sercach zapisany, więc nie mieszajmy i nie wpychaj mi w usta to, czego nie powiedziałam.
Chodzi tylko o to, aby nie wymagać jako nakazu od wszystkich swojego świętowania soboty, wykonywania przykazań, postępowania itd. Zakon cały wykonał Chrystus. I tyle.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 11:45

kontousunięte1 pisze:Zakon cały wykonał Chrystus.

Racja!
Czy jednak "wykonał" znaczy unieważnił/zniósł/anulował/odwołał... itp.?
Zapytajmy jak apostoł: Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 11:48

I w duchu wypełniamy, a nie uczynkami.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 12:17

A bez uczynków wiara jest martwa...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 10 kwie 2017, 12:26

Kompletnie nie rozumiemy się.
Czynić dobrze, jak najbardziej (już o tym pisałam). Ale nie sądzić innych i nie nakazywać wykonywania uczynków zakonu (jak np.szabat). Dobrze wiesz, że prędzej czy później złamiesz ten nakaz (i każdy inny). Szef nakaże pracę w ten dzień (wieczór piątek itd.) i pójdziesz. I już masz przerąbane, bo łamiąc jeden nakaz stajesz się przestępca zakonu.
Zrozum Zbyszek. Mówimy chyba o zupełnie innych kwestiach.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 13:41

Zbyszekg4 pisze:No tak, tylko dyspensacje są prawdą, a wszystko inne to herezja - wyrokujesz tak Kaanie?
[List pisany do żydowskich chrześcijan, ale Ty mówisz, że nie jest tam nauka dla chrześcijan, tak?] :hihi:
Zbyszku adwentyzm nie ma racji, jak byś nie zaklinał rzeczywistości starozakonne wyznania łącznie z katolicyzmem są po drugiej stronie niż łaska i zbawienie z wiary. Myślisz tak samo jak katolicy, masz prawo które musisz przestrzegać i tym wpisujesz się w herezję galacką.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 10 kwie 2017, 13:47

Zbyszekg4 pisze:A bez uczynków wiara jest martwa...
Ten sam argument pisze co jakiś czas Rembov. Nie rozumiesz Ewangelii Zbyszku.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 10 kwie 2017, 13:52

Kaanie, nie masz racji i krzywdząco przypisujesz komuś herezję i grzech! Fałszywe świadectwo tworzysz... :paluszkiem:
Nie odniosłeś się do tego:
List pisany do żydowskich chrześcijan, ale Ty mówisz, że nie jest tam nauka dla chrześcijan, tak?
(mowa o Liście do Hebrajczyków), ale ochoczo "grzechy" komuś wytykasz...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Sebek » 10 kwie 2017, 14:54

Jejku serio?? Czy w dniu naszej śmierci ważne będzie czy to sobota czy niedziela czy czwartek? ?


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości