wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunieteMtl » 07 mar 2018, 09:30

Jeremiasz pisze:
magda pisze:cały NT jest pełen nawoływania do przestrzegania przykazań, nigdzie nie jest napisane zeby przykazania sobie olać lub pozmieniać np na niedzielę zamiast soboty itp

Ja napisałem dlaczego tak jest.
Kolosan 2,16:
""Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu."
Paweł mówił to na podstawie osobistego objawienia które mu zostało dane od Pana.



Pawel z pewnoscia otrzymal osobiste objawienie....Swiadczy o tym jego metamorfoza, o ktorej czytamy w Biblii....i cena, jaka musial poniesc za odwage wyrazania wlasnych mysli.... :)

A to, ze niektore z tych mysli byly chybione, trzeba zlozyc na karb okolicznosci, w ktorych przyszlo mu zyc i dzialac.... :-D

Jego mysl, ktora tu zacytowales jest zgodna z Prawda swiadczona rowniez przez Jezusa.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Jeremiasz » 07 mar 2018, 10:23

KAAN pisze:
magda pisze:
List do Galacjan 3:10 Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach zakonu są pod przekleństwem; napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze zakonu.

dziwi mnie niekonsekwencja
Mnie także dziwi twoja niekonsekwencja i znowu piszesz nieprotestanckie idee w działach dla protestantów, kiedy się to skończy?


To już za niedługo... :) Święty, Święty, Święty jest Pan Bóg Izraela, Jezus Chrystus, Bóg Najwyższy... :) On przyjdzie wkrótce i to się skończy... :)

Wszyscy wszystko zrozumiemy... :)

https://www.youtube.com/watch?v=-bpgbJMsgCk


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Janek » 07 mar 2018, 10:42

1.Jezus nigdzie w podanych wersetach nie negował świąt Bożych
a tylko dawał prawidłową wykładnie i przykład
jak obchodzić szabat.

2.Osoba Jezusa nie zastępuję szabatu który święty był już przed upadkiem.
To,że jest dla człowieka mówi tyle,że nie tylko dla Żydów
a Jezus mówiąc szabat miał na myśli ten konkr dzień.


3.Jezus nie mógł dodawać ani odejmować z Tory...
Jezus znosił jedynie przykazania ludzkie
nalożone na Prawo Boże..


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 07 mar 2018, 13:04

Janek pisze:1.Jezus nigdzie w podanych wersetach nie negował świąt Bożych
a tylko dawał prawidłową wykładnie i przykład
jak obchodzić szabat....
Twoje wystąpienie w tym dziale jest niedozwolone, nie jesteś protestantem z powodu fałszywej doktryny sabatariańskiej, nie udzielaj się w działach dla protestantów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 07 mar 2018, 13:36

KAAN pisze:
Janek pisze:1.Jezus nigdzie w podanych wersetach nie negował świąt Bożych
a tylko dawał prawidłową wykładnie i przykład
jak obchodzić szabat....
Twoje wystąpienie w tym dziale jest niedozwolone, nie jesteś protestantem z powodu fałszywej doktryny sabatariańskiej, nie udzielaj się w działach dla protestantów.

:eek: A co to jest "sabatariańska doktryna"?
Szkoda, że jak prawdziwa protestantka namawia innych do kłamstw, oszustw, wyłudzeń i sama opisuje, jak to dwa mieszkania wyłudziła i to z modlitwą i bożą pomocą to NIKT nie widzi w tym nic niestosownego.
Już się nie dziwię, że taki bóg niczego mi nie załatwił. Pewnie inne biblie mamy, bo właściwie biblijny, protestancki jest jak najbardziej za oszukiwaniem, cwaniactwem, kłamaniem i wręcz mówi , że nieuczciwym doda, a uczciwym zabierze wszystko.
Gratuluję boga.
:cry: :sweet:


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Janek » 07 mar 2018, 15:34

Nie występowałęm w imieniu protestantyzmu,ale jako user Janek który ma w profilu:deklaruje że jestem:Poszukującym.
Dziwne,że nie wyganiasz z tematu różnej maści fantastów którzy znoszą Slowo Boże-pewnie dlatego
że gracie tutaj w jednej niedouczonej "drużynie"-przeklęci Jezuici i ich sekty-tfu
Herezje to byś musiał mi pierw wykazac,ale na to jesteś za cienki i błądzisz:)
Szczerze to nie chcialem zabierać tutaj głosu,ale musiałem
i moim głównym celem było coś innego niż szabat.

Dodam,że przykazań jest dużo więcej niż 613
a osoby które o tym tutaj piszą powielają talmudyczne bajania.
Hebr.8,7-10: mówi o brakach przymierziu,a nie brakach w Prawie
a niedziela nie jest świętym dniem,a Jezusa rano w grobie już nie było.
Zbaiwenie zawsze bylo z wiary,a Jezus nie nauczał czegoś nowego tylko postawil się jako wzór.
Wszystkich przykazań nie musiał wypełniać nawet Jezus bo np nie był:kobietą,lewitą,rolnikiem itd.


ps.Nie jestem,bo jestem na to za mądry
a Twoj zarzut i to taki brzmi
naprawdę słodko :-D

a to zakrycie moich merytorycznych postów z Pismem
to już naprawdę zagrywka rodem z obłudnej piaskownicy
i wstydziłbyś się cenzurować Prawdę tym bardziej,że masz się za męża Bożego.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Jeremiasz » 07 mar 2018, 18:57

Motyl pisze:
Jeremiasz pisze:
magda pisze:cały NT jest pełen nawoływania do przestrzegania przykazań, nigdzie nie jest napisane zeby przykazania sobie olać lub pozmieniać np na niedzielę zamiast soboty itp

Ja napisałem dlaczego tak jest.
Kolosan 2,16:
""Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu."
Paweł mówił to na podstawie osobistego objawienia które mu zostało dane od Pana.



Pawel z pewnoscia otrzymal osobiste objawienie....Swiadczy o tym jego metamorfoza, o ktorej czytamy w Biblii....i cena, jaka musial poniesc za odwage wyrazania wlasnych mysli.... :)

A to, ze niektore z tych mysli byly chybione, trzeba zlozyc na karb okolicznosci, w ktorych przyszlo mu zyc i dzialac.... :-D


Możesz tak myśleć; że niektóre myśli Pawła były chybione. To jest twoja wolna wola wyboru tego w co chcesz wierzyć.

Motyl pisze:Jego mysl, ktora tu zacytowales jest zgodna z Prawda swiadczona rowniez przez Jezusa.


Jezus o sobie powiedział, że jest Prawdą. Ja mu wierzę.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Jeremiasz » 08 mar 2018, 08:47

Janek pisze:a niedziela nie jest świętym dniem,a Jezusa rano w grobie już nie było.


Pan Jezus przepowiadał, że zmartwychwstanie trzeciego dnia. Ukrzyżowano go w piątek więc musiał zmartwychwstać po godzinie szóstej rano w niedzielę, bo doba żydowska zaczyna się o szóstej rano i kończy o szóstej rano dnia następnego. Część dnia do końca wieczora jest u nich liczona jako cały dzień.
Dlatego dla Żydów jest zrozumiałe to co Jezus mówi o swoim zmartwychwstaniu: "trzeciego dnia zmartwychwstanę".

Koniec piątku po śmierci Jezusa liczyli jako pierwszy dzień, od szóstej rano w sobotę do szóstej rano w niedzielę był drugim dniem po śmierci Jezusa, początek poranka niedzielnego od godziny szóstej, był liczony jako cały trzeci dzień po zmartwychwstaniu.

I gdy Pan zmartwychwstał, pokonał śmierć i grzech, to całe Niebo wybuchło wielką radością i uwielbieniem. Stwórca wszechświata zwyciężył. :) I z tego powodu chrześcijanie w niedzielę, mieliby mieć smutne zwieszone miny? Zapominać o tym? mówić z pogardą; po co o czymś takim pamiętać?

Obj.Jana 5,9-14:
"(9) I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,

(10) i uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.

(11) A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci, i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy;

(12) i mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.

(13) I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.

(14) A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon.
"

Tą nową pieśń (9) całe niebo zaśpiewało w niedzielę, w dniu zmartwychwstania Pańskiego.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 08 mar 2018, 09:45

kontousunięte1 pisze: A co to jest "sabatariańska doktryna"?
To uzależnianie zbawienia (prawdziwej wiary) od przestrzegania sabatu. Sabatarianie często dołączają potrzebę przesrzegania zakonu mojżeszowego.
Szkoda, że jak prawdziwa protestantka namawia innych do kłamstw, oszustw, wyłudzeń i sama opisuje, jak to dwa mieszkania wyłudziła i to z modlitwą i bożą pomocą to NIKT nie widzi w tym nic niestosownego.
Ktoś tak robi? Pokaż gdzie? Zajmiemy się sprawą.
Już się nie dziwię, że taki bóg niczego mi nie załatwił.
Pan Bóg coś komuś załatwia?
Pewnie inne biblie mamy, bo właściwie biblijny, protestancki jest jak najbardziej za oszukiwaniem, cwaniactwem, kłamaniem i wręcz mówi , że nieuczciwym doda, a uczciwym zabierze wszystko.
O czym ty piszesz? Nie rozumiem twoich wywodów.
Gratuluję boga.
Komu gratulujesz i jakiego boga?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 08 mar 2018, 10:31

Ktoś tak robi? Pokaż gdzie? Zajmiemy się sprawą.

Tu masz instrukcję obsługi, jak z modlitwą i Jezusem oszukiwać organa państwowe, wyłudzać mieszkania itd. Nie dość, że sama dopuszcza się przestępstw, to namawia dziewczynę. Ja jestem w niemałym szoku. I stąd mój wpis.
Re: Moja mama mówi do ludzi, że ja nie żyję
Postautor: magda » 6 mar 2018, o 17:02

Ja ci poradzę tak . Znaleź pracę ale taką marnie płatną np telemarketing , gada sie przez telefon każdy da radę wex sobie 3/4 etatu zebys mało zarabiała. idx do gminy do wydziału lokalowego i poproś kwestionariusz na mieszkanie komunalne w podaniu napisz ze nie zależy ci na czymś luksusowym a weźmiesz nawet takie do remontu i złóz te podanie i kwestionariusz jak najszybciej , jak dostaniesz odmowę bo nie ma lokali to napisz odwołanie i zapisz sie na rozmowe do naczelnika gminy , potem zapisz sie na rozmowwe do radcy miejskiego i do burmistrza na tych rozmówach mów ze jesteś wywalana z domu ciągle ale na siłe nie wychodzisz bo nie masz dokąd dołącz zaswiadczenie o stanie zdrowiea , zrób też orzeczenie o niepełnosprawnosci może twój lekarz cię skieruje na to orzeczenie pogadaj z lekarzem. i tak chodź na rozmowy z tymi ludxmi aż do grudnia w grudniu są przydziały mieszkań , na pewno dadzą ci marne jakieś kawalerke bez wielkich wygód ale mozna sonie zrobic wygody . ja wydębiłam z gminy 2 mieszkania komunalne i wiem ze jak ich nachodzisz i piszesz do róznych takich instytucji jak rzecznik praw obywatelskich, urząd do spraw dyskryminacji, rzecznik do spraw dyskryminacji ze nie mozesz sie rozdzielić z rodziną która cię dyskryminuje i potrzebujesz żeby ci pomogli z mieszkaniem to w końcu ci go dadzą może nie od razu w pierwszym roku ale jak ze 2-3 lata tak ich będziesz nachodzic to bedziesz miała swoje lokuk\m i tanie jak to komunałka. Ja miałam tak jak ty a moze i gorzej bo mieli do mnie pretensje ze i siostrę odciagnęłam z koscioła katolickiego na kocia wiarę i matka mnie wydziedziczyła No ale trzeba troche się nachodzic i zdobyć jakieś mieszkanie proś Boga , Pan Jezus pomaga , ja sie modliłam zawsze jak szłam do tych urzedów i jakoś Bóg pomógł , tobie tez pomoze tylko ze się nie przestrasz jak ci odmówia ja mam 23 odmowy a dostałam 2 mieszkana w rezultacie , pisałam nawet d
o prezydenta jak był Kwaśniewski, i wysłali pismo z biura prezydenckiego do burmistrza zeby sie zaęli sprawą, Nachodziłam ich ciągle i w końcu się udało. A warto powalczyc bo masz jakiś swój kat na całe zycie i nikt ci nie bedzie nic mówić . Mnie prześladowali tylko za siostrę bo uważali ze ja to jestem stracona ale moze siostra jeszcze wróci do KRK no i nie wróciła na szczęscie . dodam ze pracę to musisz mieć na prawde lipną nawet na pół etatu bo im mniej zarabiasz to tym wieksze masz szanse na ten lokal.

viewtopic.php?f=4&t=17195


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 08 mar 2018, 11:39

kontousunięte1 pisze:
Ktoś tak robi? Pokaż gdzie? Zajmiemy się sprawą.

Tu masz instrukcję obsługi, jak z modlitwą i Jezusem oszukiwać organa państwowe, wyłudzać mieszkania itd. Nie dość, że sama dopuszcza się przestępstw,....
Gdzie popełniła tu przestępstwa? Oskarżasz ludzi o przestępstwa, to pomówienia i to ty możesz zostać ukarana za swój grzech.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 08 mar 2018, 11:44

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:
Ktoś tak robi? Pokaż gdzie? Zajmiemy się sprawą.

Tu masz instrukcję obsługi, jak z modlitwą i Jezusem oszukiwać organa państwowe, wyłudzać mieszkania itd. Nie dość, że sama dopuszcza się przestępstw,....
Gdzie popełniła tu przestępstwa? Oskarżasz ludzi o przestępstwa, to pomówienia i to ty możesz zostać ukarana za swój grzech.

Nie omieszkaj mnie ukarać.
Widocznie kłamstwa i wyłudzanie są wśród niektórych chlebem powszednim.
Ja nikogo nie oskarżam. Treść userki sama ją oskarża.
Myślę, że kierujemy się innymi wartościami.
Proszę o 5 punktów karnych.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 08 mar 2018, 11:49

kontousunięte1 pisze:
KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Tu masz instrukcję obsługi, jak z modlitwą i Jezusem oszukiwać organa państwowe, wyłudzać mieszkania itd. Nie dość, że sama dopuszcza się przestępstw,....
Gdzie popełniła tu przestępstwa? Oskarżasz ludzi o przestępstwa, to pomówienia i to ty możesz zostać ukarana za swój grzech.

Nie omieszkaj mnie ukarać.
Widocznie kłamstwa i wyłudzanie są wśród niektórych chlebem powszednim.
Ja nikogo nie oskarżam. Treść userki sama ją oskarża.
Myślę, że kierujemy się innymi wartościami.
Proszę o 5 punktów karnych.
Gdzie są wyłudzenia, jak jest przestępstwo to idź do prokuratora i złóż zawiadomienie o przestępstwie, jesteś do tego zobowiązana przez prawo, a jeśli nie to nie oskarżaj bo za takie paskudztwo możesz zostać pozwana do sądu przez osobę poszkodowaną i dopiero będziesz mieć kłopoty.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Kitka » 08 mar 2018, 12:08

kontousunięte1, niektórzy uważają takie postępowanie za spryt w życiu, inni zwyczajnie wykorzystują luki w prawie, by wykorzystywać władze (m.in. pieniądze publiczne) do swoich celów. Próbują różnymi metodami.
Można i tak, że się udaje się niezwykle biednego i dostanie się to, do czego się dąży, chodząc od jednych drzwi urzędu do drugich. Wszystko w obliczu prawa.
Sumienie to inna sprawa. Jedni mają wrażliwsze, co im nie pozwoli na takie zachowanie, a dla innych będzie to chleb powszedni i nic zdrożnego.

Ja też nie potrafiłabym tak postąpić, jak radzi Magda. To wykracza poza uczciwość w moich oczach.
Każdy orze, jak może...

Smutne jest wplatanie w takie zabiegi samego Pana Boga, że to On "jakoś pomógł". Wiele w takim przypadku jest naszej własnej interwencji i ludzkiego zapobiegania, a Bóg zwyczajnie nie przykłada do tego ręki. Nam się tylko tak wydaje, bo przecież "jestem chrześcijanką" to inaczej nie może być, że to nie Bóg mi pomógł...


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 08 mar 2018, 12:26

Kitka pisze:kontousunięte1, niektórzy uważają takie postępowanie za spryt w życiu, inni zwyczajnie wykorzystują luki w prawie, by wykorzystywać władze (m.in. pieniądze publiczne) do swoich celów. Próbują różnymi metodami.
Można i tak, że się udaje się niezwykle biednego i dostanie się to, do czego się dąży, chodząc od jednych drzwi urzędu do drugich. Wszystko w obliczu prawa.
Sumienie to inna sprawa. Jedni mają wrażliwsze, co im nie pozwoli na takie zachowanie, a dla innych będzie to chleb powszedni i nic zdrożnego.

Ja też nie potrafiłabym tak postąpić, jak radzi Magda. To wykracza poza uczciwość w moich oczach.
Każdy orze, jak może...

Smutne jest wplatanie w takie zabiegi samego Pana Boga, że to On "jakoś pomógł". Wiele w takim przypadku jest naszej własnej interwencji i ludzkiego zapobiegania, a Bóg zwyczajnie nie przykłada do tego ręki. Nam się tylko tak wydaje, bo przecież "jestem chrześcijanką" to inaczej nie może być, że to nie Bóg mi pomógł...

Kitka, bardzo dziękuję ci za ten wpis. Tak samo odebrałam tamte "zalecenia".
Jestem głęboko zawiedziona i rozczarowana postawą KAANa. Cóż, oblicze i moralność wątpliwa, jak dla mnie. Skoro uważasz, że zasłużyłam na zgłoszenie w sprawie pomówienia niewinnej, to napisz jej stosowny wniosek o ukaranie. Nie zapomnijcie na biblię się powołać. Nie zapomnij dać mi najwyższy wymiar kary - 5.
Obrzydliwe jest właśnie mieszanie Boga w swoje "po trupach do celu". Dla mnie kłamstwo to kłamstwo, oszustwo to oszustwo, wyłudzenie publicznych pieniędzy - wyłudzeniem (a może te wyłudzone mieszkania były dla kogoś naprawdę bardzo potrzebującego, ale z mniejszym tupetem i mniej rozdartą gębą).
Rozlał się.
Nie umiem przyklaskiwać, kiedy widzę syf na odległość.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości