wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 05 mar 2017, 08:56

Czym dla nas jest teraz prawo jak wam sie zdaje i co z przykazaniami czy jest ich dalej 10 czy 9 , no i co z sobotą jak to widzicie bo ja mysle tak


Po pierwsze to nie jest prawo tylko dla Żydów Bóg poświecił ten dzień juz na początku świata Rdz 2:2 bw "I ukończył Bóg w siódmym dniu dzieło swoje, które uczynił, i odpoczął dnia siódmego od wszelkiego dzieła, które uczynił."
Rdz 2:3 bw "I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu." on dla Boga jezt świety jeśli nie chcesz świecic tego dnia z Bogiem to jak ty kochasz Boga jak mozesz mu to wyrazić , mamy go nie kochać tylko trochę ale z całego serca i duszy to dlaczego nie chcemy świetować razem z nim tego dnia To Żydzi mieli prawo które zabijało bo mieli powiedziane jak nie świecisz soboty to czapa a ty nie masz za to kary śmierci masz inaczej masz powiedziane jeśli kochasz Boga to to dla niego z miłosci zrobisz , i jeśli kochasz bliźniego to nie będziesz kradł oczerniał ,cudzołożył z miłości do bliźniego a nie bo za cudzołustwo cie ukamienują , Żydzi wypełniają prawo bo maja karę smierci za grzech a my wypełniamy prawo bo mamy miłosc do Boga i ludzi wiec jeśli coś się Bogu podoba jak np czczenie rodziców czy obchodzenie sabatu to ja to robie z przyjemnością a nie dlatego że wisi nade mną kara bo juz nie wisi Jezus za mnie został ukarany To o Jezusie Iz 53:5 bw "Lecz on zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni." Już kary nie ma została miłosc i teraz widać kto ile ma miłości , kto ile chce dla Boga zrobić czy tylko to co niezbędne czy wszystko co sie Bogu podoba. Zauważyłam że chrześcijaństwo w ogóle nie rozumie co sie stało z prawem odnosnie ofiary Jezusa i myśli ze prawo jest zniesione , Ono jest i bedzie zawsze bo musimy wiedzieć co jest grzechem co B0gu sie podoba a co nie ale prawo już nie ma mocy nas zabijać dzięki Jezusowi i teraz z prawem zwiezana jest miłosć a nie kara. Jesli tego sie nie zrozumie to sie nie rozumie nic z chrześcijaństwa, Co do sumienia może niektórzy maja sumienie nieskażone życiem na tym świecie ale na chrześcijaństwo nawracaja sie rózni ludzie mający często uśpione sumienie ludzie też i słabi dlatego apostołowie z Duchem Bozym postanowili żeby nie ładowaś takim nawracajacym się chrzescijanom od razu prawa i pokazywać jak wiele rzeczy jest grzechem bo mogą się zrazić ,tacy ludzie w miarę uswiecania sami nauczą się innych rzeczy sumienie im odzyje i zechcą się Bogu podobac i robic więcej dla niegoi ludzi ale to jet proces , ja tylko nie rozumiem chrześcijan wieloletnich co sie niby uświecaja jak rękami i nogami bronią sie przed robieniem czegoś wiecej niż to co było dla nowonawracajacych się pogan, nie rozumiem chrześcijan którzy dla Boga z miłosci nie zrobią tego co mu się podoba a tak jest we wszystkich prawie zborach i to przykre.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: biblijny » 02 kwie 2017, 20:11

magda pisze:Po pierwsze to nie jest prawo tylko dla Żydów Bóg poświecił ten dzień juz na początku świata


Bóg faktycznie stwarzał świat przez 6 dni, a siódmego dnia odpoczął, jednak nie ustanowił tego jako Prawo dla wszystkich ludzi. Dlatego w Biblii nie ma ani słowa o przestrzeganiu dnia sobotniego od czasów Adama i Ewy do czasu Mojżesza.

Świętowanie szabasu zostało ustanowione jako Prawo dopiero za czasów Mojżesza jako szczególny znak przymierza między Bogiem a Żydami:

Izraelici winni pilnie przestrzegać szabatu jako obowiązku i przymierza wiecznego poprzez pokolenia. To będzie znak wiekuisty między Mną a Izraelitami, bo w sześciu dniach Pan stworzył niebo i ziemię, a w siódmym dniu odpoczął i wytchnął” (Księga Wyjścia 31:16-17).

Jak widzisz, Bóg mówi, że to będzie, a nie "był" znak, i to nie między Bogiem a "wszystkimi ludźmi, ale między Bogiem a Izraelitami.

magda pisze:Rdz 2:3 bw "I pobłogosławił Bóg dzień siódmy, i poświęcił go, bo w nim odpoczął od wszelkiego dzieła swego, którego Bóg dokonał w stworzeniu." on dla Boga jezt świety jeśli nie chcesz świecic tego dnia z Bogiem to jak ty kochasz Boga jak mozesz mu to wyrazić


Jak już wyżej napisałem, w Edenie Bóg odpoczął i pobłogosławił dzień siódmy, lecz nie ustanowił go wówczas Prawem dla wszystkich ludzi. Innymi słowy Adam i Ewa nie musieli świętować szabasu, a łamiąc szabas nie popełniali grzechu. W Edenie Bóg dał ludziom tylko jedno przykazanie, a mianowicie zakaz spożywania owocu z drzewa poznania dobra i zła.

magda pisze:mamy go nie kochać tylko trochę ale z całego serca i duszy to dlaczego nie chcemy świetować razem z nim tego dnia


Dlatego, że miłość do Boga przejawia się w przestrzeganiu Jego przykazań, zaś świętowanie szabasu nie zostało dane chrześcijanom jako przykazanie. Dlatego Apostoł Paweł zabrania Ci osądzania ludzi, którzy nie mają ochoty przestrzegania tego święta.

W Kolosan 2.16-17 apostoł Paweł stwierdza, „Niech was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus.”

A w Rzymian 14.5: „Jeden robi różnicę między dniem a dniem, drugi zaś każdy dzień ocenia jednakowo; niechaj każdy pozostanie przy swoim.”

magda pisze:Zauważyłam że chrześcijaństwo w ogóle nie rozumie


Raczej to Ty nie rozumiesz podstawowych nauk Pisma Świętego, o których uczą się dzieci na pierwszej lepszej szkółce niedzielnej. Twoja ignorancja jest zawiniona, ponieważ informacje i fragmenty Pisma, które wymieniłem powyżej, są łatwo dostępne na każdym kroku. Przed tym jak odsądziłaś cały świat chrześcijański od czci i wiary, wystarczyło zapytać pastora Google "czy chrześcijanie powinni świętować szabat", a on by Ci wszystko dokładnie wyjaśnił.

Proszę też weryfikuj swoje teksty w jakimś programie sprawdzającym błędy i literówki, bo czytanie Twoich wypowiedzi to istna udręka.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 02 kwie 2017, 20:32

Biblijny, nie ma nakazanego szabatu w Edenie, ale swego czasu Jezus orzekł, że szabat dla człowieka został ustanowiony (Mk 2,27) - nie powiedział: dla Żyda...
A kto jak kto, ale On to chyba najlepiej wie, bo w swoim czasie pobłogosławił i poświęcił (oddzielił) dzień siódmy... i dał przykład tego oddzielenia...

Nie mam zbytniej ochoty na kolejny spór o szabat, a tylko chciałem votum separatum zgłosić łagodnie...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 02 kwie 2017, 21:23

Dziwne tylko że nikt nie kwestionuje przestrzegania innych przykazań nota bene danych tylko Żydom a ktoś kto nie zna Biblii pewnie myśli że dalej jest podział na Żydów i pogan czyli chrześcijan Ga 3:29 bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy." My też dzieki Chrystusowi jesteśmy duchowym Izraelem i te przykazania która mamy przestrzegać to są te same co dostał Mojżesz Bóg ma tylko jedno prawo , nie dał zadnych innych praw tylko jedno doskonałe prawo ważne na wiecznosć Mt 5:18 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie." To jest prawo wieczne a ty nie masz mnie sądzić za szabaty , które uznaję jako jedno z przykazań tych 10 podstawowych , dzieki Jezusowi nie zmieniło sie prawo i nie zmieniła sie liczba przykazń chociaż kościoły chrześcijańskie jak widać uznaja tylko 9 przykazań a nie 10 i o dziwo dobrze im z tym tak jak i z innymi katolickimi naukami które jeszcze sa nauczane w kosciołach protestanckich. Nie będę weryfikować tekstów bo to zajmuje dużo czasu a ja go nie mam i jest to męczące , a ty biblijny wcale nie masz obowiązku czytania moich postów,mozesz mnie ignorować , podejrzewam że od tego nie umrę. Mam dysortografię a in jestem starsza tym gorzej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 02 kwie 2017, 22:25

Może kogoś zainteresuje zbiór różnych cytatów nt dnia świętego: https://www.amightywind-proroctwa.com/p ... abbath.htm
[nie utożsamiam się z tamtą stroną, a jedynie o same cytaty mi chodzi, bo akurat lepszego miejsca, gdzie by były zebrane nie znalazłem; a szukałem bo znam je z wersji drukowanej; tu są dostępne online...].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: biblijny » 02 kwie 2017, 22:32

Zbyszekg4 pisze:szabat dla człowieka został ustanowiony (Mk 2,27) - nie powiedział: dla Żyda...


Opacznie interpretujesz Słowo Boże.
Wspomniany przez Ciebie fragment w kontekście brzmi następująco:

23 Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy.
24 Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno?»
25 On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze?
26 Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
27 I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu.
28 Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu».


Żydzi w czasach Jezusa tak skrupulatnie przestrzegali szabatu, że zabraniali nawet przygotowywania posiłków tego dnia, a nawet dłuższych spacerów.

Pan Jezus w powyższych słowach nie rozszerza Prawa Mojżeszowego na pogan. Słowo to jest skierowane do Żydów. Pan Jezus upomina dostojników żydowskich, że poprzez nadmierny rygoryzm w przestrzeganiu szabatu, uczynili z tego pięknego święta jarzmo będące zaprzeczeniem jego idei. Szabat został dany człowiekowi jako narzędzie relaksu i odpoczynku, a nie jako kula u nogi.

Zbyszekg4 pisze:Nie mam zbytniej ochoty na kolejny spór o szabat


Czy ktoś Cię zmusza do rozmowy? W prawym górnym rogu znajduje się przycisk "Wyloguj". Zachęcam do zapoznania się z jego działaniem.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 03 kwie 2017, 09:45

biblijny pisze:Zachęcam do zapoznania się

Też zachęcam do zapoznania się z cytatami z tej strony: https://www.amightywind-proroctwa.com/p ... abbath.htm
Np. z tymi:
"Jeśli protestanci byliby posłuszni Biblii, oddawaliby cześć Bogu w Szabat, który jest sobotą. Obchodząc niedzielę są posłuszni prawu nadanemu przez Kościół Katolicki"
Albert Smith, kanclerz Archidiecezji Baltimore, odpowiedź kardynała na list z 10. lutego, 1920."

"Kościół Katolicki zmienił uroczystość obchodzenia Szabatu na niedzielę na mocy swojego boskiego, niezawodnego autorytetu danego mu od jego założyciela, Jezusa Chrystusa. Protestanci twierdzący, że Biblia jest jedynym źródłem ich wiary, nie mają żadnych podstaw do uświęcania i obchodzenia niedzieli."
”Pod tym względem Adwentyści Dnia Siódmego są jedynymi konsekwentnymi Protestantami." Biuletyn Katolicki, 14. sierpnia 1942, str. 4

"Obchodzenie niedzieli przez Protestantów jest hołdem, który płacą oni autorytetowi Kościoła Katolickiego"
Monsignor Louis Segur, Wyrażając się jasno o współczesnym Protestantyzmie (1868), str. 213

"Oczywiście wiem doskonale, że niedziela zaczęła być celebrowana we wczesnej historii Chrześcijaństwa . . . Jaka szkoda, że przychodzi naznaczona symbolem pogaństwa, ochrzczona imieniem boga słońca, zaadoptowana i uświęcona przez papieskie odstępstwo, odziedziczona jako święta spuścizna przez Protestantyzm!”
William Owen Carver, Dzień Pański w Naszym Czasie, str. 49.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 03 kwie 2017, 09:52

Zbyszekg4 pisze:Też zachęcam do zapoznania się z cytatami z tej strony.
Sabatarianie są obciążeni grzechem galackim, mieszają łaskę z zakonem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 03 kwie 2017, 09:55

Nie masz racji bo przy dobrym podejściu, można bez galackiego mieszania należycie i łaskę i prawo traktować...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 03 kwie 2017, 10:01

Zbyszekg4 pisze:Nie masz racji bo przy dobrym podejściu, można bez galackiego mieszania należycie i łaskę i prawo traktować...
Mam racje, sabatariańskie herezje są złym traktowaniem prawa i łaski.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 03 kwie 2017, 10:51

Nie masz racji, że przypisujesz wszystkim nie antynomistom, grzech Galacjan!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: biblijny » 03 kwie 2017, 15:56

Zbyszekg4 pisze:"Jeśli protestanci byliby posłuszni Biblii, oddawaliby cześć Bogu w Szabat, który jest sobotą. Obchodząc niedzielę są posłuszni prawu nadanemu przez Kościół Katolicki"
Albert Smith, kanclerz Archidiecezji Baltimore, odpowiedź kardynała na list z 10. lutego, 1920."


Uważam, że nie popełniam grzechu zgromadzając się z braćmi i siostrami w niedzielę, ponieważ pierwsi chrześcijanie też tak czynili:

"W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do braci i przedłużył mowę aż do północy" (Dz 20,7)"


Przy czym nie zrozum mnie źle: nie mam nic przeciwko Twojemu świętowaniu soboty. Świętuj sobie, ile dusza zapragnie. Pragnę Cię jedynie zachęcić do zaprzestania głoszenia o konieczności świętowania szabatu. Mam nadzieję, że przedstawiłem dostatecznie mocne dla Ciebie argumenty z Pisma.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 03 kwie 2017, 16:16

Zbyszekg4 pisze:Nie masz racji, że przypisujesz wszystkim nie antynomistom, grzech Galacjan!
Każdy kto każe komuś przestrzegać sabat pod groźbą popełnienia grzechu sam popełnia grzech galacki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 07 kwie 2017, 15:12

Czy to oznacza ze jest tylko 9 przykazań a to o sabacie mozna sobie wywalić???/? Czy Pan Jezus powiedział że szabat był uczyniony dla człowieka czy ze szabat był uczyniony tylko dla zyda? A galacki grze ch to wymyslili ci którzy nie rozumieją zbawienia z łaski i ofiary Jzusa i nie umieja pogodzić ze w prawie nie zginie ani jedna jota czy kreska nigdy z tym ze Jezus zamenił zbawienie z uczynków na zbawienie łaski , jak ktoś nie rozumie tych rzeczy to uznaje za grzech przestrzegane przykazań Bożych


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 07 kwie 2017, 19:23

magda pisze:Czy to oznacza ze jest tylko 9 przykazań a to o sabacie mozna sobie wywalić???/?
Nie ma zakonu dla tych co są pod łaską.
Czy Pan Jezus powiedział że szabat był uczyniony dla człowieka czy ze szabat był uczyniony tylko dla zyda?
Pan powiedział że szabat był dla człowieka a nie człowiek dla sabatu.
A galacki grze ch to wymyslili ci którzy nie rozumieją zbawienia z łaski i ofiary Jzusa
Grzech galacki wymyślili Galacjanie, a Paweł opisał ich grzech w liście. Grzech galacki polega na niezrozumieniu zbawienia z łaski na podstawie wiary.
jak ktoś nie rozumie tych rzeczy to uznaje za grzech przestrzegane przykazań Bożych
Nie rozumiesz tych rzeczy i mieszasz zakon z łaską.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości