wyjaśnijmy sobotęi prawo

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kruszynka » 22 kwie 2017, 08:50

Zbyszekg4 pisze:Odrzuć Boże Prawo, a masz wstęp do niezłego galimatiasu, w którym pod pojęciem miłości można wszystko schować


Zaiste, jeśli nie jest się nowym stworzeniem, zrodzonym przez Ducha. Zaiste.

4:17 bw "Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i [u]w was będzie[/u]."

Mam wrażenie, że wielu te słowa odczytuje jako symboliczne.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 22 kwie 2017, 13:03

Kruszynko jednak jak pokazałam Apostołowie czyli Duch Świety przez nich rzemawiający nawołuje do wykonywania przykazań, i w Biblii pisze ze mozna zwiesc i wybranych , wybrany moze też odpaść od wiary i wcale nie tylko taki co to ma słaba wiarę i nie ma Ducha Bożego a właśnie taki co to wszystkiego zakosztował

Hbr 6:4-6 bw "(4) Jest bowiem rzeczą niemożliwą, żeby tych - którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebiańskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego, (5) i zakosztowali Słowa Bożego, że jest dobre oraz cudownych mocy wieku przyszłego - (6) gdy odpadli, powtórnie odnowić i przywieść do pokuty, ponieważ oni sami ponownie krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na urągowisko."

tu mowa o odpadnieciu takich co mająDucha , Duch Świety nie chroni przed upadkiem i odejściem od Jezusa bo człowiek dalej ma wolna wolę i może decydować wi.ec nieznając prawa zadecyduje źle i upadnie albi nawet odpadnie . Duch Śiwęty nie gwarantuje ci że będziesz bezgrzesznym sam musisz sprawdzać swoje postępowanie z przykazaniami i się uświęcać i wzrastać w wierze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 22 kwie 2017, 13:51

Kruszynko, a czy Duch Święty ma coś przeciwnego do wniesienia w życie osoby, w której jest, niż wolę Bożą wyrażoną w przykazaniach (w tym: w naukach Chrystusa)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 22 kwie 2017, 19:16

magda pisze:
KAAN pisze:dziwne jest że deklarując wiarę chrześcijańską chcesz przestrzegać przykazań zakonu starego przymierza.

Powiedz mi w takim razie jakich przykazań mam się trzymać skoro przestrzeganie przykazań Bozych uważasz za złe...
Najpierw musisz się trzymać wiary, Pana Jezusa a nie przykazań. Twoim pierwszym atrybutem powinna być wiara. Ty skupiasz się na przestrzeganiu zakonu i to jest złe.
, czy są inne przykazania .
Są przykazania Pana Jezusa (też Boże), nie te ze starego przymierza. Są one dane z innego powodu niż te pierwsze i są wypełnianie wiarą jako owoc zbawienia i wiary.
Że trzeba tych orzykazań przestrzega c to nawołuja do tego apostołowie wiec o które uważasz chodzi.
Te Chrystusowe dotyczące życia chrześcijańskiego, które maja inny charakter niż zakon.
Ap 14:12 bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."
No to których przykazań ci świeci zbawieni przestrzegali , napisz jakich
To dotyczy spraw wielkiego ucisku i nie dotyczy Kościoła.
Ap 12:17 bw "I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie

Których przykazań dzieci tej niewiasty strzegą , musisz mi powiedzieć ja też chce być w ich gronie i strzec tych przykazń bo twierdzisz że nie są to przykazania które dał Bóg wiec jakie konkretnie.
To również nie dotyczy Kościoła.

2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania."

No ja też chcę miec miłosc a miłościa jak widać z tego jest przestrzeganie przykazań wiec o jakich tu jest mowa?


I List św. Jana 3:23 A to jest przykazanie jego, abyśmy wierzyli w imię Syna jego, Jezusa Chrystusa, i miłowali się wzajemnie, jak nam przykazał.

1J 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."

Mam miłośc ku Bogu i ona ma polegać na przestrzeganiu jego przykazań wiec powiedz jakich jeśli nie tych których przestrzeganie uważasz za złe???
I List św. Jana 4:21 A to przykazanie mamy od niego, aby ten, kto miłuje Boga, miłował i brata swego.

1J 2:4 bw "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."

No o jakie tu przykazania chodzi to ważna kwestia bo nie chcę byc kłamcą a chcę przestrzegać tych przykazań????
II List św. Jana 1:5 A teraz proszę cię, pani, abyśmy wzajemnie się miłowali, a nie podaję ci tego, jako nowego przykazania, lecz jako przykazanie, które mieliśmy od samego początku.
6 A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku; aby było zasadą waszego postępowania.

1J 3:24 bw "A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka."

Chcę zeby Bóg we mne mieszkał więc jakie mam zachowywać przykaznia żeby to się stało ???
Ewangelia św. Jana 15:12 Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.

J 14:15 bw "Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie."
J 15:10 bw "Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."

No KAAN ja chcę jak najbardziej trwać w miłosci Chrystusowej i warunkiem jest przestrzeganie przykazań . KTÓRYCH!!!!!????
Ewangelia św. Jana 13:35 Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.

Mozna tak dalej bo wiele jest o przestrzeganiu przykazań wiec skoro twierdzisz z oburzeniem ze ja nawołuję do przestrzegania przykazań tych które nadał Bóg tol do przestrzegania jakich nawołuja apostołowie i Jezus bo rzecież nie słyszałam o innym zestawie przykazań ale moze ty taki znasz i wiesz dlaczego i do jakich przykazań nawołują apostołowie ?
7 Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście.
8 A jednak nowe przykazanie podaję wam, to, które jest prawdziwe w nim i w was, gdyż ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci.
9 Kto mówi, że jest w światłości a brata swojego nienawidzi, w ciemności jest nadal.
10 Kto miłuje brata swego, w światłości mieszka i nie ma w nim zgorszenia.


2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania."

No widzisz zasada naszego postępowania ma być abyśmy postępowali wedłóg przykazań , więc ja chcę ta zasade zastosować tylko skoro uważasz ze sie mylę co do przykazań Bożych i ich nie należy przestrzegać z powodu tego ze były częscia zakonu w ST więc jakich mam przestrzegac bo jak wiesz jakas zasadę postępowania chrześcijanin musi przyjać i jest ona podana że jest to przestrzeganie przykazań wiec JAKICH???????
Ewangelia św. Jana 13:35 Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 23 kwie 2017, 17:33

KAAN pisze:Najpierw musisz się trzymać wiary, Pana Jezusa a nie przykazań. Twoim pierwszym atrybutem powinna być wiara. Ty skupiasz się na przestrzeganiu zakonu i to jest złe.


Ależ KAANie ja się skupiam na wierze w Jezusa i zawsze go słucham a on właśnie uczy żeby przestrzegać przykazań , Boże przykazania są jedne on je uzupełnił , wyjaśnił i sa ważne jak sam powiedział nic z nich wywalic nie wolni , mamy jak słusznie napisałeś nowe przykaznie miłosci i to dlatego te przykazania Boże niezmienne mamy z miłości wykonywać , z miłosci !!!!. ja bardzo wierzę Jezusowi i staram sie go słuchacć


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 24 kwie 2017, 09:55

magda pisze:
KAAN pisze:Najpierw musisz się trzymać wiary, Pana Jezusa a nie przykazań. Twoim pierwszym atrybutem powinna być wiara. Ty skupiasz się na przestrzeganiu zakonu i to jest złe.
Ależ KAANie ja się skupiam na wierze w Jezusa i zawsze go słucham a on właśnie uczy żeby przestrzegać przykazań
Pan Jezus nie uczy nas przestrzegania przykazań, nie słuchasz Pana Jezusa wbrew swoim deklaracjom, masz niewłaściwe zrozumienie nauki Pańskiej. Chrześcijańskie życie to łaska, miłość Boża, wiara i podążanie za Słowem Bożym, a nie przestrzeganie przykazań starego zakonu.

, Boże przykazania są jedne on je uzupełnił
Nieprawda, On je zniósł:

List do Efezjan 2:15 On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

mamy jak słusznie napisałeś nowe przykaznie miłosci i to dlatego te przykazania Boże niezmienne mamy z miłości wykonywać , z miłosci !!!!. ja bardzo wierzę Jezusowi i staram sie go słuchacć
Nie ma w Biblii takiego przesłania, źle słuchasz, przestań słuchać fałszywych nauczycieli.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 24 kwie 2017, 11:42

KAAN pisze:Nieprawda, On je zniósł:

List do Efezjan 2:15 On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

A jaki kontekst tego cytatu?
Czyż nie taki, że Paweł pisze o tych przykazaniach i przepisach, które czyniły rozłam między Żydami a poganami?...
Ten podział zniósł Jezus!
Nie wyrywaj z kontekstu...

KAAN pisze:Nie ma w Biblii takiego przesłania

Nie ma w Biblii przesłania, że kto miłuje, ten jest posłuszny przykazaniom?
J 14:15 bw "Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 24 kwie 2017, 18:58

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Nieprawda, On je zniósł:

List do Efezjan 2:15 On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka

A jaki kontekst tego cytatu?
Czyż nie taki, że Paweł pisze o tych przykazaniach i przepisach, które czyniły rozłam między Żydami a poganami?...
Ten podział zniósł Jezus!
Nie wyrywaj z kontekstu...
Ty wykręcasz kontekst do swojej ideologii, jest prosty przekaz: zakon nie obowiązuje zbawionych.

List do Kolosan 2:14 Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;

List do Galacjan 5:18 A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.

I List do Tymoteusza 1:9 Wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców,

Zbawiony człowiek, usprawiedliwiony z łaski nie jest pod zakonem, jest sprawiedliwy i zakon go nie dotyczy. Człowiek zbawiony ma Ducha i nie jest pod zakonem.
Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Nie ma w Biblii takiego przesłania
Nie ma w Biblii przesłania, że kto miłuje, ten jest posłuszny przykazaniom?
Nie ma przesłania ze kto jest zbawiony musi przestrzegać przykazań zakonu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kruszynka » 24 kwie 2017, 20:37

Zbyszekg4 pisze:Kruszynko, a czy Duch Święty ma coś przeciwnego do wniesienia w życie osoby, w której jest, niż wolę Bożą wyrażoną w przykazaniach (w tym: w naukach Chrystusa)?

Odpowiem Ci na przykładzie, z mojego zycia.

Do 40-tki byłam katoliczką. Wierzącą w Boga szczerze. Znałam przykazania. Rozumiemy się? Wierzyłam i znałam przykazania.

Moje małżeństwo się rozpadło. W wieku trzydziestu paru lat miałam pragnienie poznać kogoś i wiesz.....żyli długo i szczęśliwie.

W dniu, w którym narodziłam się na nowo to pragnienie.....sprzeczne z wolą Boga....stało się dla mnie: obrzydliwe. Autentyk.
Nie było tak, że poczyniłam jakies przemyślenia iż skoro wyznałam Jezusa swoim Panem, powinnam zapoznać się z prawem i wypełniac co teraz do mnie należy.....by podobać się Bogu.

Nie. Zmieniła się natura. Kierowana przez Ducha.
To co jest niezgodne z prowadzeniem Ducha przetrwa tylko wtedy....jeśli włożysz spory wysiłek, by ciało przeforsować.

Samo Życie :)

Generalnie, po tym jak liznęłam Twojego dialogu tu z Kaanem jak i wszystkich dialogów w temacie prawa, to wydaje mi się, że powinieneś zastanowić się .....i spróbować uzmysłowić sobie.....dlaczego tak o to prawo walczysz. Bo....zawsze będzie to walka z łaską, czyli zbawieniem......niezasłużenie


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: magda » 24 kwie 2017, 21:29

KAAnie czytajac twoje posty strasznie sie dołuję bo wygląda na to ze niczego nie rozumien , nie jestem zbawiona wre,cz niedorozwinięta , każda rzecz zła co bym nie napisała nawet próbowałam już od siebie minimum a same wersety też kłamstwo nie mam racji i własnie teraz juz wymiękam .

Mt 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."

Tu na pewno jest mowa o przykazaniach zakonu a nie jakis innych których innych nie ma ale co tam skoro mówisz ze sam Jezus je zniósł to już ja całkiem odpadam z dyskusji , nic tu po mnie.

Kruszynko ja też takmam że we mnie się bardzo dużo zmieniło i te,ż czuję wstręt do wielu rzeczy które uwielbiałam dawniej, nawet teraz jak patrzę na moje życie z przed nawrócenia do Jezusa to mam wrażenie ze to nie ja to wszystko robiłam i dziwi mnie jak w ogóle mogłam tak zyc czuje jak by to inna osoba robiła a nie ja ,że ja bym sie wstudziła tak postępować tak bardzo jest to co teraz inne od tamtego ale jednak wiem że bardzo ważne jest Boże prawo i trzeba sie w nim lubować i z radoscia dążyc do tego zeby nasze postępowanie było takie jak Bóg to określił właśnie prawem i Bóg w tym współdziała z nami i nam to ułatwia , wystarczy ze poproszę zeby mi pomógł wypełniać jakieś przykazanie postepować tak jak jemu się podoba to on mi w tym bardzo pomaga , wiele razy prosze np ostatnio prosiłam zeby mi pomógł nauczys cię postępwać tak że nastawiam drugi policzek a nie walcze o swoje ,żebym szła drugą mile jak mnie ktoś zmusza do czgos i zdziwisz się Bóg mi daje okazje żeby tak postąpić i niestety nie udało mi sie za pierwszym razem i widziałam ze to Boza interwencja i za następnym mi się udało czy myślisz ze to przypadek że nagle przydarzaja ci sie okazje jedna po drugiejj ze masz nastawic drudi policzek . Tak nie bywa wiem ze to działanie Boga ,


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2017, 07:11

kruszynka pisze:Zmieniła się natura. Kierowana przez Ducha.

No i tak powinno być!
To Duch Boży sprawia, że zaczyna osoba nawrócona żyć wg woli Bożej. Ale przecież wola Boża jest wyrażona w prawie Bożym (Bóg-Prawodawca powiedział, co jest Jego wolą; tak jak sejm-prawodawca mówi obywatelom, co jet wolą państwa).
I czy zatem Duch będzie w osobie wierzącej zapisywał coś przeciwnego do woli Bożej? NIE!
I o to mi chodzi. Nie mam racji?...

KAAN pisze:List do Kolosan 2:14 Wymazał obciążający nas list dłużny, który się zwracał przeciwko nam ze swoimi wymaganiami, i usunął go, przybiwszy go do krzyża;

To nie prawo zostało przybite do krzyża! Jeśli tak myślisz, że prawo przybito, to... dobrze, że nie ma upublicznionych Twoich kazań zborowych, bo przynajmniej mniej osób pozna jak można nie rozumieć Pisma.

KAAN pisze:List do Galacjan 5:18 A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.

Co to znaczy "być pod zakonem"? Poczytaj kontekst, bo najwyraźniej znów źle odczytujesz i masz złe skojarzenia...

KAAN pisze:I List do Tymoteusza 1:9 Wiedząc o tym, że zakon nie jest ustanowiony dla sprawiedliwego, lecz dla nieprawych i nieposłusznych, dla bezbożnych i grzeszników, dla bezecnych i nieczystych, dla ojcobójców i matkobójców, dla mężobójców,

Oczywiście, bo w/w zobaczą że źle robią (o ile zechcą zobaczyć). Sprawiedliwi mają nową naturę z zapisaną wolą Boża, dlatego Prawo ich nie dotyczy w sensie: nie potępia.
Ale jeśli tylko by zeszli z drogi prawości, to zarówno Duch Święty przez sumienie, jak i prawo im da sygnały ostrzegawcze: zawracaj!
KAAN pisze:Zbawiony człowiek, usprawiedliwiony z łaski nie jest pod zakonem, jest sprawiedliwy i zakon go nie dotyczy. Człowiek zbawiony ma Ducha i nie jest pod zakonem.

Ponownie: wyjaśnij, proszę, termin: być pod zakonem (ustalmy fundamenty rozmowy).
KAAN pisze:Nie ma przesłania ze kto jest zbawiony musi przestrzegać przykazań zakonu.

Posłuszeństwo jest owocem zbawienia! A czemu jest posłuszny zbawiony człowiek? Woli Bożej. A czy Prawo Boże jej nie wyraża?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 25 kwie 2017, 09:26

Zbyszek, a moze daj szanse odbiorcom kazan KAANa samym ocenic ich wartosc. Ty wrecz natretnie wrzucasz caly czas linki do waszych nauczan. Chyba juz nikt nie reaguje na to, mysle ze wylacznie z grzecznosci....


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: Zbyszekg4 » 25 kwie 2017, 12:53

kontousunięte1 pisze:Ty wrecz natretnie wrzucasz caly czas linki do waszych nauczan.

Mylisz się bo bardzo sporadycznie podaję coś z KADS, częściej (biorąc wiele lat) pojawiały się ode mnie kazania/wykłady nie-adwentystyczne!

kontousunięte1 pisze:Zbyszek, a moze daj szanse odbiorcom kazan KAANa samym ocenic ich wartosc.

Nawet chciałem by on mi podał namiar na nie... Odmówił. Oceniłbym, ale nie mam jak... Może i są wartościowe, ale jeśli w nich się mówi, że (dajmy na to) prawo zostało przybite do krzyża... to lepiej, że ich nie upublicznia!

kontousunięte1 pisze:Chyba juz nikt nie reaguje na to, mysle ze wylacznie z grzecznosci....

Grzeczność? Może, ale ja to bardziej odbiera jako ignorowanie... bo nie raz podaję takie materiały, które raczej każdemu by się przydały, i bywa, że zero reakcji... Ale nie zniechęca mnie to.

Bezpiecznie wróciłaś ze stolycy? :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: kontousunięte1 » 25 kwie 2017, 12:57

Tak, dziękuję. Wczoraj wróciłam, była owocnie i odchamiłam się trochę, czyli załapałam nieco nowości kulturalnych ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wyjaśnijmy sobotęi prawo

Postautor: KAAN » 25 kwie 2017, 19:43

magda pisze:KAAnie czytajac twoje posty strasznie sie dołuję bo wygląda na to ze niczego nie rozumien , nie jestem zbawiona wre,cz niedorozwinięta , każda rzecz zła co bym nie napisała nawet próbowałam już od siebie minimum a same wersety też kłamstwo nie mam racji i własnie teraz juz wymiękam .
Magdo, wybacz że tak się czujesz po moich postach, ale nie chcę dla ciebie źle, po prostu chcę ci uzmysłowić jak bardzo zakon różni się od łaski, jak wielką rzecz Pan Jezus wykonał na krzyżu. Mieszanie łaski z zakonem to poniżanie ofiary Pańskiej napisano:

List do Galacjan 2:21 Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł.

Jakiekolwiek mieszanie łaski z zakonem, albo wstawianie zakonu do życia chrześcijańskiego jest obrazą dla Pana Jezusa.

Mt 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."

Tu na pewno jest mowa o przykazaniach zakonu a nie jakis innych których innych nie ma ale co tam skoro mówisz ze sam Jezus je zniósł to już ja całkiem odpadam z dyskusji , nic tu po mnie.
Oczywiście, że chodzi tu o zakon, ale pomyłs w jakim czasie Pan Jezus mówi o tym i w jakich okolicznościach. Przeczytaj cały rozdział i dowiesz się, ze mówi Pan Jezus do ludzi będących pod zakonem i w czasie obowiązywania zakonu, na koniec tego fragmentu wspomina faryzeuszy i uczonych w piśmie. podobnie mówi do bogatego młodzieńca który przestrzegał zakonu ale nie było go stać na opuszczenie tego majątku i pójście za Panem Jezusem.
Żadne z przykazań nie przeminęło, dlatego mowa o tym że pewne przykazania zostały rozwiązane a inne nie podpadaja pod werset który cytowałaś i każdy kto głosi że zakon ceremonialny przeminąl a moralny nie głosi fałsz, jest najmniejszy, według tego wersetu.

Magdo poddaj się łasce Pańskiej, uwierz że Pan Jezus zakon wypełnił i składając ofiarę na krzyżu uwolnił cie od przekleństwa prawa. Zbawiony człowiek naprawdę jest wolny, a dobre uczynki są owocem wiary i pochodzą od Boga który stworzył w zbawionym nowego ducha.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości