Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Jak postrzegamy Boga....
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: Noemi » 15 gru 2017, 16:47

tak w ogole to nie ogrzewamy starych tematow ,zasady forum sa jasne wiec


Ryszard
Posty: 126
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:44
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: Ryszard » 18 kwie 2018, 08:38

Istnieje moda na charyzmatyzm gdyż człowiek potrzebuje emocjonalnych przeżyć. Jednak musimy pamiętać, że dary Ducha są zawsze prawdziwe. Spójrzmy do Biblii gdy Jezus uzdrawiał to działo się to natychmiast, na zawsze, i w pełni. Ludzie wstawali z łózka a nie tylko jedna noga przestawała szwankować w 10%. Proroctwa się spełniały a nie były tylko ładne. Tak na marginesie fałszywym prorokiem jest ten kto głosi proroctwa które się nie spełniają. Biblia nakazuje takich proroków kamienować a nie hołubić jak to jest w dzisiejszych zborach. Fałszywy prorok powinien być natychmiast usunięty ze społeczności zborowej. No ale wtedy nikt by nie prorokował? Lepiej dla wielu żyć w kłamstwie, niż zacząć żyć prawda.


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: christianinroman » 21 kwie 2018, 08:24

Mocne słowa Ryszardzie. Wiem że jesteś w zborze baptystycznym, w którym raczej nie wierzy się w dar mówienia językami i inne dary, ale twój imiennik Brat Ryszard B. wierzy w Boże uzdrawianie bo sam tego doświadczył. W II zborze na Łukasińskiego sam słyszałem świadectwo uzdrowienia. Nawet słyszałem że niektóre zbory baptystów są bardziej charyzmatyczne niż zielonoświątkowcy.


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: Kitka » 22 kwie 2018, 20:22

Ten zbór się rozpadł ze względu na charyzmaty właśnie


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: magda » 28 kwie 2018, 23:50

Mnie sie wydaje ze kosciół Zielonoświatkowy popełnia zasadniczy błąd ucząc ze bez mówienia językami nie ma się Ducha Bozego że to pierwszy znak ze ktoś otrzymał Ducha . Dary są rózne i nie wszystkie od razu widać ,niestety ten błąd skutkuje tym ze każdy chce mówic językami i nawet nie majac tego daru zaczyna bełgotać bo to bełgot nie jezyki za tym od razu idzie dar proroctwa , każdy chce sie wykazać w Zborze i wymysla swoje własne proroctwa . Ale wszystko sie rozbija o te języki bo kto chce uchodzic za takiego który się ochrzcił a nie ma Ducha, Ludzie oszukują lub wierzą ze po prostu trzeba bełgotać i ze to jest dar . coś opartego na oszustwie nie moze dalej funkcjonować dobrze .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 13:54

Znam osobę, która mówi językami, a nie ma nic wspólnego z kościołami charyzmatycznymi.
Rzeczywiście w KZ właściwie każdy "ma język". Ja nie mam, ale nie wiem jak jestem postrzegana, nikt mi nie mówił, że nie mam Ducha Bożego, ale może po prostu tak myślą, a nie mówią? Nie wiem.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 14:36

Na serio pierwsze słyszę o "dwóch słowach". Nawet nikt mnie nie pyta o żadne słowa ani nie porusza tematu.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: diedmaroz » 29 kwie 2018, 22:20

Te same słowa to owszem - słyszę. Nawet dziwne jest to, że kiedyś słyszałam taki sam "język" u osób, które w ogóle się nie znały i nie miały nic ze sobą wspólnego, a mówiły to samo. 100% że nie kopiowały od siebie.

Nie umiem się przekonać do żadnego zdania nt charyzmatów, sama nie doświadczam, ale znam owoce i świadectwo osób, które twierdzą, że mają to od Boga i wiem, że są gorliwe i Go kochają ponad wszystko więc po prostu zostawiłam ten temat póki co.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: magda » 29 kwie 2018, 23:01

No mnie się te jezyki nie podobajaą bo i Benny Hinn tymi językami bełgotliwymi mówi i inni tacy szaleńcy od przewracania ludzi i badal je naukowcy czy mają cechy języków czyli powtarzalność pewnych słów i akcentowanie w zdaniach i jeszcze wiele innych cech i stwierdzono ze nic z takiech rzeczy nie mają i że nie są to języki. Nigdy też nie stwiardzono zeby mówiono jakimś znanym i tłumaczalnym językiem zawsze niestety to jest bełgot , czasem te bełgoty są do siebie podobne bo i nawet gaworzenie niemowlaków jest czasem bardzo podobne. Ja to uwazam za fałszywe, niektórzy na pewno robią to świadomie fałszywie a inni jak zaczynają bełgotać to im sie szczerze zdaje ze to od Boga, To samo z proroctwami, są fałszem cząsto tak jak tu jednej dziewczynie Jezus mówił coś całkiem odwrotnego niż mówił w Ewangelii wiec djabelska rzecz . uzdrawianie to mnie wystraszyło , bo miałam kiedyś zwyczj chodzic do Zielonych i kiedyś byłam na takim nabożeństwie dla starszych i z uzdrawianiem , jako ze byłam juz uzdrowiona z guza płuc w kosciele to sie zgłosiłam do uzdrowienia tego co mnie najgorzej w tym czasie męczyło z mianowicie zgaga codzienna. niestety jakos po tym jak pastor mi nałozył ręce i bełgotał właśnie tym niby językiem tak mi się pogorszyło ze wylądowałam w szpitalu i do tej pory mam te zgagi ale z jakimi ś bólami których przed uzdrawianiem nie miałam . Postanowiłam juz nie pozwalać nikomu na siebie rąk kłaść i juz do Zielonoświatkowego nie chodzę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: Justyna » 27 maja 2018, 14:21

DUCH EPILEPTYKA RZUCIŁ GO W TRUSKAWKI

Co sądzicie o tej sytuacji?

https://www.youtube.com/watch?v=BCD8I32s76Q


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: KAAN » 27 maja 2018, 17:28

Chore toto.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: magda » 27 maja 2018, 19:43

Nie wiem czy to temat jeszcze raz odgrzewany czy tak sie ciągnie z przerwami kwiecień był niedawno wiec chyba jeszcze swierzy , Ja to sie zastanawiam dlaczego wszyscy chcieliby zeby nie istniały demony i nie działały , dkoro w czasach Jezusa i apostołów wyganiano takie ogromne ilosci demonów to czy teraz pod koniec dziejów jak juz djabeł wie ze ma mało czasu i działa ze zdwojoną siłą to demonów nie ma nie ma ludzi zdemonizowanych majacych demony w sobie i też ludzi słuchajacych demonicznych podszeptów od demonów zewnetrznych , dlaczego teraz miałoby tego nie być, to mnie ciekkawi. Zwłaszcza ze czasem widać że ktos jest zniewolony czyms i nie kontroluje siebie , robi dziwne rzeczy albo zawsze opowiada sie z a czms złym i to wśród chrześcijan czy teraz nie ma takich co uwalniaja od demonów i nie ma takich ludzi być zbo zaraz bedą nazwani charyzmaniakami , Przecież nie da sie głosić człowiekowi zdemonizowanemu musi ktos te demony wyrzucać z ludzi ale jak wyrzucać skoro to xle widziane mówienie że ktos ma demona kiedy ewidentnie widać ze ma. No tak piszecie jak by te demony zniknęły i ich nie ma a jacyś źli ludzie chca krzywdzic innych wmawiajac im demoniczne zwiedzenie . Teraz w tych czasach ostatecznych , czyżby szatan odpiscił i zabrał swoje demony zeby nas nie meczyły???? no jak to widzicie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: Justyna » 28 maja 2018, 14:03

magda pisze:Nie wiem czy to temat jeszcze raz odgrzewany czy tak sie ciągnie z przerwami kwiecień był niedawno wiec chyba jeszcze swierzy , Ja to sie zastanawiam dlaczego wszyscy chcieliby zeby nie istniały demony i nie działały , dkoro w czasach Jezusa i apostołów wyganiano takie ogromne ilosci demonów to czy teraz pod koniec dziejów jak juz djabeł wie ze ma mało czasu i działa ze zdwojoną siłą to demonów nie ma nie ma ludzi zdemonizowanych majacych demony w sobie i też ludzi słuchajacych demonicznych podszeptów od demonów zewnetrznych , dlaczego teraz miałoby tego nie być, to mnie ciekkawi. Zwłaszcza ze czasem widać że ktos jest zniewolony czyms i nie kontroluje siebie , robi dziwne rzeczy albo zawsze opowiada sie z a czms złym i to wśród chrześcijan czy teraz nie ma takich co uwalniaja od demonów i nie ma takich ludzi być zbo zaraz bedą nazwani charyzmaniakami , Przecież nie da sie głosić człowiekowi zdemonizowanemu musi ktos te demony wyrzucać z ludzi ale jak wyrzucać skoro to xle widziane mówienie że ktos ma demona kiedy ewidentnie widać ze ma. No tak piszecie jak by te demony zniknęły i ich nie ma a jacyś źli ludzie chca krzywdzic innych wmawiajac im demoniczne zwiedzenie . Teraz w tych czasach ostatecznych , czyżby szatan odpiscił i zabrał swoje demony zeby nas nie meczyły???? no jak to widzicie.



No właśnie. Niektóre Kościoły dalej wypędzają demony: https://www.youtube.com/watch?v=T7MxRxnLgXk


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Argumenty przeciw charyzmaniactwu

Postautor: magda » 28 maja 2018, 23:59

Jakies to straszne , i nie robia tego tak jak Jezus i apostołowie,oni nakładaja ręce na zdemonizowana osobe a przecież ani Jezus ani aposto lowie tego nie robili nie dotykali takich osób , to co oni robia to okropne a sam Cejroński też dziwna osoba. ja mówie o jakims sensownym modleniu sie z taka osobę, i to przez kosciół a nie w jakiejs grupie domowej , Jakos to co widać jest okropne, czy nie ma juz biblijnych takich działań


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości