Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: magda » 08 sty 2016, 21:03

Ja wierze w predestyncję ale nie aż taka ze jesteśmy w ogóle bez zżadnej własnej woli i nawet cechy harakteru ktore mamy genetycznie przez Boga dane nie mamy prawa się nimi posługiwać i Bogu sie podobać, skoro Bóg sam mówi ze ktos mu się podoba lub nie i mówi to o osobach nienawróconych a nawet takich co jeszcze sie nie urodzili to oznacza że Bóg kieruje się naszym charakterem przy wyborze tak jak się kierował wybierajac Abrachama , Davida i inych dlaczego teraz miałoby być inaczej i dlaczego wymyśliłeś coś czego nie ma w Biblii i tym chcesz argumentować , no ja wolę pozostać przy Biblii i prosiłam cie o odpowiedź na moje pytania bo zeby rozmawiać to muszę rozumieć pojęcia którymi operujesz a nie rozumiem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: berecik » 08 sty 2016, 21:41

Oberyn:
Zacytowałeś fragment z Kronik. Doczytaj dalej, że szukali Boga całym sercem tylko tzy lata, bo trzy lata kroczyli drogą Dawida. Dlaczego? Bo byli nie stali przez nieprzemienione serce właśnie. Również znam ludzi, którzy mówią, że kochają Boga, przychodzą do mnie do zboru, śpiewają pieśni, modlą się, ale ich serce nie zostało przemienione na tyle, aby trwać w Panu. Gdy przyjdą złe okoliczności już ich nie ma, bo nigdy nie oddali się Bogu tak jak mówi Ewangelia.

Widzę zmianę. Poprzednio w ogóle odmiawiałeś tamtym ducha.
Doczytałem Oberynie i przeczytałem, że jedne nawrócenia-zasiewy nie przyjmują się kompletnie, inne przyjmują okresowo (twoje trzy lata) i tylko niektóre wydają właściwy owoc (Mar. 4). I nie zależy to od "przemienionego serca", która to przemiana przyznaję jest bardzo ważna, ale wszystkiego, co składa się na nasze życie. W tym uczynków. Zauważ, że kładąc cały nacisk na "przemienione serce" pomijasz np. równie ważne "nerki". Czy kawałkiem auta chcesz dojechać do celu? Czy w ogóle ruszysz z miejsca... Jest jeszcze umysł i cały szereg innych czynników.

Pismo mówi:
Jan. 10:27-29
27. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. 28. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej. 29. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.

Nikt obcy, owszem. Ale pozostajemy jeszcze my sami, nasza wola. Jeśli ktoś zechce pójść inną drogą to pójdzie, co sam przyznałeś. Nic, tu na ziemi, nie jest dane na zawsze. Przemienione przez Pana serce, człowiek niestety ma moc na powrót zniszczyć. Dlatego Pismo mówi:

kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
(Mat. 24:13)

Został tu użyty tryb warunkowy, a podmiotem jest człowiek. Wytrwanie zależy zatem od nas. Bóg obiecuje współdziałanie (Rzym. 8:28), ale istotą współdziałania jest wola obu stron. I tu właśnie jest to słabsze ogniwo - człowiek i jego determinacja, nie predestynacja. Po prostu, jak stwierdziłeś, wielu się wycofuje.

Pan może przemienić serce, ale nauka jaką pozostawił o naturze każdego serca nie czyni z niego pewnej inwestycji (Jer. 17:9-10).

To, co do tej pory napisaliście podważa fakt, że sąd odbędzie się nie tyle na podstawie otrzymanej łaski (dzięki łasce dane jest 'obecne' zbawienie, zadatek zbawienia na ziemi), ale tego, jak żyliśmy.

ps. Uwaga o suwerenności odnosiła się do tekstu Voytka.

Pzd.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Voytek
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 01:55
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Voytek » 09 sty 2016, 01:59

Magdo!
Masz rację użyłem słowo które w języku polskim jest tłomaczone w inny sposób, wybacz ale używam Biblię głównie w języku angielskim i zdarza mi się zapomnieć sprawdzić polskie tłomaczenie, chodzi tu o słowo "REGENERACJA" w polskiej Bibli użyte jest słowo jako "ODRODZENIE" a fragment na którym opieram moje rozumienie bycia na nowo "narodzonym duchowo" to list do Tytusa 3:5 "Nie ze względu na sprawiedliwe uczynki jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas przez obmycie ODRADZAJąCE i odnawiające w Duchu świętym". (Tak to zdanie wygląda po angielsku: "He saved us, not because of works done by us in righteousness, but according to his own mercy, by the washing of REGENERATION and renewal of the Holy Spirit.")
Nie wiem czemu mnie tak atakujesz Magdo ja tylko pragnę abyśmy wszyscy pogłębili naszą wiarę a nie żebyśmy ze sobą walczyli.
jeśli chodzi o to dlaczego wierzę w to o czym napisałem to przecież przytoczyłem kilka fragmentów Biblii na których opieram moje rozumawanie tego zagadnienia w dodatku na wstępie mojej wypowiedzi, na temat nienarodzonych dzieci podkreśliłem ten fakt że Pismo święte bardzo nie wiele o tym mówi, a jeśli już to też nie bezpośrednio.
Jezsze raz przepraszam za nie właściwe przetłomaczenie słowa "regeneracja" ale wyjechałem z kraju dwadzieścia osiem lat temu, więc chociaż się staram to czasami przekręcam polski.


Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 09 sty 2016, 06:21

Ja uważam że Człowiek stworzony przez Boga powinien być świadkiem swojego stwarzania, czyli dokładnie tego co Bóg z nim robił wtedy kiedy Go stwarzał! I to Widać po Jezusie że On wie o czym mówi: "niech przyjdzie do mnie i pije". No nas to cieszy, bo wiemy o co chodzi, wiemy co się otwiera, co tryska, jak to wygląda przed i za, oraz wiemy co to powoduje.

<iframe width="427" height="240" src="https://www.youtube.com/embed/jJQNJteJaOk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Tak że Aleluja !

Natomiast to do czego Jezus namawia to faktycznie rodzaj Edukacji i Studiów Wyższych na tzw Akademii Niebiańskiej która była słynna w judaizmie i nawet Prorocy starego testamentu używają opisów różnych zjawisk możliwych do poznania osobiście w Akademii Niebios. Gdyby chrześcijanie to wiedzieli, to każdy osobiście nie tylko by wiedział jaka Gwiazda przywiodła trzech króli, ale powiedziałby: A jakże przecież pamiętam "ten kurs" tak jakby to było wczoraj! A to właśnie stary testament zawiera modlitwę o tę Gwiazdę! No bo niby jak Gwiazda na niebie czy kometa może kogoś doprowadzić do drzwi, czy wejścia do groty. Jak na Gwiazdę na Niebie czy spadającą kometę, to ta Gwiazda jest "wyjątkowo rozmowna!", tak że spoko można dopytać o wszelkie szczegóły, o jednym należy pamiętać: "by nie iść za szybko".

Wracając do pytania: "Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga" :oops: zawiera błąd! Pismo mówi: Bóg stworzył Człowieka, więc jak ktoś Boga nie zna to Człowiekiem nie jest! tylko tzw: "Hm?" I dopiero osobiste poznanie Boga zmienia to "HM?" w Człowieka! I sam Bóg dokonuje tego!
To też wyjaśnia dlaczego tzw "Hm?" nic nie wie, bo skąd ma wiedzieć jeśli Boga nie może zapytać, bo Go nie zna! To nawet logiczne że każde "Hm?" będzie na temat Boga gdybać. Najciekawsze jest to że pisma tzw ojców kościoła zawierają takie właśnie "gdybania o Bogu na podstawie np. tekstów psalmów".

"Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga" - to nie kwestia wolnej woli, ale "Być albo nie być" Człowiekiem - oto jest pytanie!


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0
Voytek
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 01:55
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Voytek » 09 sty 2016, 07:18

Najwzraźniej nasz temat zastał podjęty na wykładach Akademii Mniemanologii Stosowanej, jak widać z powyższej wypowiedzi Ferrymana. Nic nie kumam, proszę wytłomacz o co ci chodzi ale jakoś jaśniej bo nawet niewiem czy jesteś za czy też prtzeciw.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: magda » 09 sty 2016, 14:47

Voytek pisze:Nie wiem czemu mnie tak atakujesz Magdo ja tylko pragnę abyśmy wszyscy pogłębili naszą wiarę a nie żebyśmy ze sobą walczyli.
jeśli chodzi o to dlaczego wierzę w to o czym napisałem to przecież przytoczyłem kilka fragmentów Biblii na których opieram moje rozumawanie tego zagadnienia


Nie atakuję cię wcale to nie atak na ciebie ale na predestynacje powiedzmy, tylko te fragmenty które cytujesz nie udawadniaja predestynacji a tylko to ze Bóg zna przyszłosć i zna człowieka zanim nawet sie urodzi a to OGROMNA róznica, i juz ci na to odpowiadałam a zlekcewazyłeś moja odpowiedź i znów piszesz że przytaczasz fragmenty

"Voytek pisze:
To stwierdzenie Boga niezbicie świadczy o tym że zanim byliśmy stworzeni Bóg znał nas, a więc wiedział już czy w niego uwieżymy czy nie, ponieważ sam o tym zdesydował gdyż jest Bogiem suwerennym który o wszystkim decyduje i wszystko wie.

Widzisz jak ty dodjesz do Biblii twoją juz gotowa idee, tam nie pize nigdzie ze to Bóg sam zdecydował że ta osoba w niego uwierzy , tu jest mowa tylo o tym ze Bóg wiedział co zrobi dana osoba wcześniej no bo zna przyszłość. Nie dodawaj tak tego nie ma. To twoje domysły."

Takie i temu podobne rzeczy pisze a nie czytasz tego chyba nawet.

Ja uważam że:
\. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boze i mamy wolna wolę, sami decydujemy co wybieramy ,czy wierzymy czy nie i którą drogą idziemy
Mojżeszowa.30.15.19-20.15.Patrz!Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło.19.Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię.Połóżyłem dziś przed Tobą życie i śmierć,błogosławieństwo i przekleństwo.Wybierz przeto życie,abyś żył,ty i twoje potomstwo.20.Miłując Pana, Boga twego,słuchając Jego głosu i lgnąc do Niego ,gdyż w tym jest twoje życie i przedłużenie twoich dni,abyś mieszkał na ziemi,którą Pan przysiągł dać twoim ojcom,Abrahamowi,Izaakowi i Jakubowi.
Jer 7:31 bw "Wznieśli miejsce ofiarne Tofet w Dolinie Ben-Hinnoma, aby spalać w ogniu swoich synów i swoje córki, czego Ja nie nakazałem i co mi nawet na myśl nie przyszło."

No to może człowiek wybierać i robić co chce czy nie co wynika z tych fragmentów, bo jeśli może i to nawet wymylać takie zło ktore Bogu do głowy nie przyzło jak paenie ludzi, to moze tez zaufać Bogu czyli uwierzyć i pójsć dobrą drogą. i niech mi ktos nie opowiada głodnych kawałków ze człowiek grzeszny i nieodrodzony nie moze postąpic dobrze tylko zawsze źle bo wiele nieodrodzonych ludzi nieznajacych Boga potrafi kochcać blixniego i nawet bronić i oddawać za kogośś zycie . Człowiek moze sam z siebie robić zło i sam z siebie czynić dobro i przyjać łaska Boga przez wiarę. Bogu chodzi o to żeby człowiek miał wiarę w sobie własna wiare a nie był marionetką ze jak dostanie wiarę to będzie wierzył a jak nie to nie, Po co w ogóle byłby ten świat i to wszystko te poróby ktore przechodzimy skoro Bóg mógłby dać wiare i ustawić sobie człowieka tak zeby tylko go czcił i juz , po co aż śmirć Jezusa zastanówcie sie, nie byłoby wcale sensu tego stwarzać a tylko raj i człowieka posłudsznego prłnego Ducha z duza wiarą.
Ja wierze w predestyncje ale nie całkowitą wierze ze Bóg ma plan i to jest ta predestynacja , ale nie wierze ze jesteśmy marionetkami bo jak pogodić bycie marionetka która sama z siebie nie moze uwierzyc i wybrać dobrej drogi z tym ze jesteśmy na obraz Boży stworzeni.

Ferrymanie co to HM????


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 09 sty 2016, 14:55

Voytek pisze:Najwzraźniej nasz temat zastał podjęty na wykładach Akademii Mniemanologii Stosowanej, jak widać z powyższej wypowiedzi Ferrymana. Nic nie kumam, proszę wytłomacz o co ci chodzi ale jakoś jaśniej bo nawet niewiem czy jesteś za czy też prtzeciw.


To co napisałem potrafię udowodnić i rację mi przyzna każdy kto język hebrajski biblijny, albo Torę zna. O na przykład ten Człowiek który swój doktorat zrobił z żydowskiej mistyki, a dokładnie Merkavah Mistycyzm. https://www.youtube.com/watch?v=DfoIQPOsqCc


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0
Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 09 sty 2016, 15:14

magda pisze:
Ferrymanie co to HM????


To są dwie hebrajskie litery HM które oznaczają np: Co?
W hebrajskim nie ma cyfr, więc literami numerują, a więc podczas czynności czytania równocześnie liczą. Więc HM=45 i każdy hebrajczyk jak widzi HM to widzi 45. Sęk w tym że dopiero w Bogu to HM może zostać zmienione w ADM=Człowiek również 45. Z tego wynika że oryginał starego testamentu pokazuje nawet Jak Bóg stwarza Człowieka i co się wtedy dzieje! I powiem że to jest bardzo logiczne że ktoś kto nie jest przez Boga stworzony Człowiekiem czy w Człowieka przemieniony ten prosto "nie wie" bo jest takim "chodzącym Co? "

Można długo o tym pisać i podziwiać jak hebrajski pokazuje transformację Co? w Człowieka i że dzieje się to nie tylko przez Boga, ale wręcz w Bogu. To nawet pokazuje co wtedy "wypowiada człowiek własnymi ustami"!!! I najciekawsze jest to że "inaczej być nie może"!!! Bo to Boże Prawo!

Do tego właśnie nawiązuje Ew. Jana w pierwszym wersecie, co jest dowodem na to że sam Jan wskazuje Słowo Bóg w Starym Testamencie w pierwszym wersecie, że "bez tego nie przejdzie ten numer" nie wolno ST odrzucić i zostawić sobie samego NT !


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: magda » 09 sty 2016, 15:29

To co piszesz to z kabały??????
Żydowska mistyka pochodzi z kabały a kabała ze starożytnego Babilonu i jest to okultyzm. To co Bóg ma do powiedzenia człowiekowi to mówi wyraźnie tak zeby każdy rozumiał a nie jakieś rebusy rodem z Babilonii. Nie interasuje mnie podejście kabały do zagadnienie i podejżewam ze chrześcijan też nie, wiec nie wypisuj takich rzeczy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 09 sty 2016, 15:39

magda pisze:To co piszesz to z kabały??????


Oryginał Tory to wiele takich rebusów, ale nie zarzucaj Św. Janowi raczej okultyzmu!!! i nie wypisuj takich rzeczy.

Albo to: "Żydowska mistyka pochodzi z kabały" a to skąd wytrzasnęłaś?
Kiedy Prorok mówi że został wzięty w proroczym uniesieniu to to jest Mistyka żydowska.
Natomiast pojęcie kabały dotyczy samego faktu "przyjęcia czegoś od Boga", bo kabal oznacza "przyjąć", przyjęcie jako akt przyjęcia.

Tego o czym ja mówie w kabale nie ma. Nie znalazłem żeby ktoś o tym pisał. Hebrajczycy nie mają cyfr, więc czyta, czyta i wszystko mu się zgadza logicznie i nagle w tekscie pojawia sie jakies ddkkll - pojawia się pytanie: Co to? Błąd? czy cyfra. Błędu być nie może więc pewnie cyfra 442233. Tak że każde ich słowo to dla nich same cyfry, ale o tym kabała nie mówi, bo dla nich to "zbyt oczywiste" by o tym w ogóle wspominać.

Najciekawsze jest to jak Oni usiłowali uniemożliwić odrzucanie ksiąg Pisma Świętego przez kotwiczenie Słowne. To zrobił właśnie Jan zaczynając od pojęcia: Na początku. Na początku to piewrsze Słowo Tory i nazwa pierwszej Księgi Tory. Podobnie "zszyli" hebrajskie Ewangelie z Greckimi! To są fantastyczne rzeczy o których albo nikt nie wie albo są to sprawy "ściśle tajne".


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Samolub » 09 sty 2016, 16:18

Edytuj te posty i nie pisz jeden pod drugim Ferryman. Nie szkoda wam czasu na ten niekonczacy sie spor? Ja swoje racje przedstawilem podobne do Magdy, ale ani ja tu nikogo nie przekonam, mnie zapewne też pelna predescynacja nie przekona. Tyle


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Voytek
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 01:55
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Voytek » 09 sty 2016, 16:50

Drogi Oberzn!
Napisałeś: " Osobiście wierzę w predestynację, wierzę, że Bóg wybrał swoich przed założeniem świata do zbawienia."

Rozumiem więc że podzielasz moje poglądy w sprawie predescynacji dlatego też proszę cię oceń moje rozumienie zbawienia nienarodzonych dzieci i kalek umysłowych, o czym pisałem 7 stycznia. Po atakach Magdy straciłem już ochotę na branie dalszego udziału w tym forum a bardzo zależy mi aby upewnić się że nie błądzę i nie dodaję nic do tego co jest w Biblii, jak twierdzi Magda, ale na jej opinii nie bardzo mi zależy gdyż uważam że może się ona zaliczać do grupy tych ludzi o kturej pisałeś w swojej ostatniej wypowiedzi, ponieważ nie zaóważam u niej żadnej pokory, która jest jedną z najważniejszych cech tych którzy zostali odmienieni Duchem świętym.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: magda » 09 sty 2016, 18:47

Voytku już mnie osądziłeś nie znając mnie spoko , ty chcesz wierzyć w predestynację nawet mimo argumentów , i dlatego tak o mnie piszesz bo mam argumenty biblijne a ty ich nie chcesz widzieć po prostu, to dla tego jestem be bo widzisz z mojej strony zagrożenie że moze prysnac twoja ulubiona koncepcja predestynacji i w tej chwili wybrałaeś miedzy predestynacja a prawdą. Tylko nie rób tych filmów i nie pociagaj ludzi za sobą. Po nie pojadłeś wszystkich rozumów, Powiem ci szczerze ze mam tyle pokory że nie pryszłoby mi do głowy nagrywać filmy i gorszysć maluczkich i wciskac to co ty uważasz za słusne ludziom . Miej trochę pokory nie każdy na być nauczycielem , radze ci z dobrego serca bo
Mar 9:42 bw "A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza."

Chocizż sie zastanów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 10 sty 2016, 04:27

Samolub pisze:Edytuj te posty i nie pisz jeden pod drugim Ferryman.

Dzięki za uwagi, ale sęk w tym że ja nie wiem jak to działa. Czyli jak mam te posty edytować. Powiedz mi co nie tak robię:)


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0
Awatar użytkownika
Ferryman
Posty: 41
Rejestracja: 08 sty 2016, 09:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wolna wola człowieka do uwierzenia w Boga

Postautor: Ferryman » 10 sty 2016, 05:28

Samolub pisze: Nie szkoda wam czasu na ten niekonczacy sie spor?


To nie jest spór tylko "Texańska masakra z piłą łańcuchową" ktoś poczuł się przez magdę zaatakowany. A skoro tak się stało to należy to wyjaśnić, by nie pozwalać na rozlew krwi niewinnej w przyszłości. :lol:

*Dalsze pisanie postów jeden po drugim będzie karane ostrzeżeniami.
MrSponge


A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

https://youtu.be/8kNwvIEQsg0

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości