Boża miłość

Jak postrzegamy Boga....
Burning Spear
Posty: 271
Rejestracja: 28 sty 2008, 22:30
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: zagranica
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Burning Spear » 12 lut 2009, 15:49

Puritanowi wyszła przerażająco ciekawa wersja Ewangelii-makabreski: "Bóg cię nienawidzi ale jak się do niego nawrócisz to może cię pokocha".
:O :eek:
Chyba pomylił role Boga i Jego przeciwnika. Kto by się chciał nawrócić do takiego Boga?
Zawsze myślałem że BÓG NIENAWIDZI GRZECHU ale KOCHA GRZESZNIKÓW.


Jan. 14:21
Kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lut 2009, 18:25

Burning Spear pisze:[...]Zawsze myślałem że BÓG NIENAWIDZI GRZECHU ale KOCHA GRZESZNIKÓW.

Ech te niebiblijne frazesy...

Ps. 11:5 (BW)
5. Pan bada sprawiedliwego i bezbożnego, A nienawidzi tego, kto kocha bezprawie.
Ps 5:6 (BT)
6. Nieprawi nie ostoją się przed Tobą. Nienawidzisz wszystkich złoczyńców,

i jest jeszcze troszkę tego w Piśmie, radzę poszukać... Bóg nienawidzi zarówno grzechu jak i grzesznika i dlatego Boży gniew na każdym grzeszniku ciąży -- to jest wymóg Bożej Sprawiedliwości wobec Bożej Świętości. Jednakże Bóg także usprawiedliwia bezbożnych i zbawia grzeszników -- to jest przejaw Bożej Miłości. Bóg jest Miłością ale równocześnie Bóg jest Bogiem. Jedyne co od Boga każdemu człowiekowi, jako że każdy rodzi się w grzechu, należy -- to Boży Gniew. Jednakże Bóg tak ukochał Świat, że Syna swojego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie Zginął (tutaj mówimy o wiecznych cierpieniach, które będą wywierane pełną mocą Bożego Gniewu jaki jest należny za grzech przeciw Bożej Świętości) ale miał Życie Wieczne. Człowiek może uniknąć Sprawiedliwego osądu i Potępienia tylko i wyłącznie na podstawie tego, że Jezus Chrystus wypił kielich Bożego Gniewu, który się temu człowiekowi należy. Dlatego właśnie nawołujemy -- "Nawróć się i Uwierz w Ewangelię", a nie "Bóg ma wspaniały plan dla Twojego życia"...

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 12 lut 2009, 18:33

fantomik pisze:
Burning Spear pisze:[...]Zawsze myślałem że BÓG NIENAWIDZI GRZECHU ale KOCHA GRZESZNIKÓW.

Ech te niebiblijne frazesy...

Ale za to jak mocno wpajane przez Rzym i jego córy.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 lut 2009, 19:12

Dobrze byloby zastanowic sie w koncu, kto, kogo i jak kocha, na czym polega milosc, co to jest milosc Jezusa do Kosciola i milosc braterska, co to jest "kochac wrogow" itd. To sa rozne milosci, a w greckim jest kilkanascie jej znaczen.
Jesli sie nie zdefiniuje o jaka milosc chodzi, to wszyscy maja racje rownoczesnie. :)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 lut 2009, 20:21

I jeszcze przy okazji Miłości Jezusa do Kościoła należy się zastanowić jaka winna być Miłość Męża do Żony i jaki jest cel małżeństwa z punktu widzenia Męża! (tzn. do czego winien on dążyć w odniesieniu do swojej Żony) :)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 12 lut 2009, 20:44

fantomik pisze:I jeszcze przy okazji Miłości Jezusa do Kościoła należy się zastanowić jaka winna być Miłość Męża do Żony i jaki jest cel małżeństwa z punktu widzenia Męża! (tzn. do czego winien on dążyć w odniesieniu do swojej Żony) :)

Pozdrawiam,
f.

milosc jest wyprzedzajaca...


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 13 lut 2009, 10:22

jj pisze:Dobrze byloby zastanowic sie w koncu, kto, kogo i jak kocha, na czym polega milosc, co to jest milosc Jezusa do Kosciola i milosc braterska, co to jest "kochac wrogow" itd. To sa rozne milosci, a w greckim jest kilkanascie jej znaczen.
Jesli sie nie zdefiniuje o jaka milosc chodzi, to wszyscy maja racje rownoczesnie. :)

W zastanowieniu się nad tym problemem, wierzę, że to może pomóc: http://purytanin.wordpress.com/2009/02/ ... ieprawosc/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 lut 2009, 10:46

Puritan pisze:
jj pisze:Dobrze byloby zastanowic sie w koncu, kto, kogo i jak kocha, na czym polega milosc, co to jest milosc Jezusa do Kosciola i milosc braterska, co to jest "kochac wrogow" itd. To sa rozne milosci, a w greckim jest kilkanascie jej znaczen.
Jesli sie nie zdefiniuje o jaka milosc chodzi, to wszyscy maja racje rownoczesnie. :)

W zastanowieniu się nad tym problemem, wierzę, że to może pomóc: http://purytanin.wordpress.com/2009/02/ ... ieprawosc/

Nie, nie moze pomoc, bo tu jest o nienawisci, a mowilismy o milosci. Co to znaczy, ze Bog kocha?
Na czym polega milosc? Nie mylic z miloscia czlowieka! Tu jest caly problem. Boza milosc polega na tym, ze dal nam Syna:

10. Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze.
11. Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, i myśmy powinni nawzajem się miłować.
12. Boga nikt nigdy nie widział; jeżeli nawzajem się miłujemy, Bóg mieszka w nas i miłość jego doszła w nas do doskonałości.
13. Po tym poznajemy, że w nim mieszkamy, a On w nas, że z Ducha swojego nam udzielił.
1 List Jana 4:10-13


Milosc czlowieka do Boga, polega na wypelnianiu przykazan milosci w stosunku do Boga, do wroga, do braci itd:

3. Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.
1 List Jana 5:3


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lut 2009, 11:39

Boża miłość dotyka także niewierzacych.
1.
(4) Miłość cierpliwa jest, - Bog cierpliwie zniszy nczynia gniewu przeznaczone na zagłade

łaskawa jest. - daje jedzenie i Słowo niewierzącym

Miłość nie zazdrości, - Bóg nie zazdrości niczego ludziom

nie szuka poklasku, - Bóg nie chce poklasku od ludzi ale chce świętosci

nie unosi się pychą; - Bóg nie unosi się pychą ale STAŁ się człowiekiem

(5) nie dopuszcza się bezwstydu, - Bóg nie grzeszy

nie szuka swego, - Bóg szuka grzeszników do zbawiania

nie unosi się gniewem, - Bóg nie zabija nas od razu ale wymierza kare w przyszlosci

nie myśli nic złego; - Bóg myśli o wyrządzaniu dobra

(6) nie cieszy się z niesprawiedliwości, - Bóg nie jest zadowolnoy z grzesznika

lecz współweseli się z prawdą. - Bóg cieszy sie gdy ludzie dochodza do Prawdy i prawdy

(7) Wszystko znosi, - Bóg znosi nasze grzechy

wszystkiemu wierzy, - Bóg jest całkowicie pewien ttego co sie stabnie

we wszystkim pokłada nadzieję, - to jest trudne? Bo wie wszystko :)

wszystko przetrzyma.
- oczywiste

(8) Miłość nigdy nie ustaje, - Bóg zawsze kocha człowieka


Bóg dał swiatu Jezusa
Problemem jest że w Kalwinizmie jest ograniczenie LICZBY OSÓB za które Jezus umarł
Problemem jest że w Armianizmie jest ograniczenie MOCY OKAZANEJ za które Jezus umarł.


Dla mnie jest tylko ograniczenie LOKALIZACJI - poza Chrystusem Jego ofiara nie działa.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 13 lut 2009, 12:57

Lash pisze:

Dla mnie jest tylko ograniczenie LOKALIZACJI - poza Chrystusem Jego ofiara nie działa.

Wiemy juz na czym polega Boza milosc i jaka jest. Pytanie jest: Czy istnieje taki obszar, ktory jest wylaczony z dzialania Bozej milosci?
Jesli poza Chrystusem Jego ofiara nie dziala, to opuszczajac miejsce grzesznika, opuszcza sie miejsce dzialania Bozej milosci.
Praktycznie, jesli ktos twierdzi, ze nie jest mu potrzebne przebaczenie, ze nie grzeszy - znajduje sie wtedy poza obszarem dzialania ofiary, a zatem poza obszarem dzialania Bozej milosci, bo Jezus przyszedl wylacznie do grzesznikow, a milosc polega na tym, ze Bog dal nam Syna.
... i kolejne pytanie: Jesli nie milosc, to co? Dlaczego nienawisc? Dlaczego tak, jak czlowiek?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lut 2009, 22:21

jj pisze:[...]Pytanie jest: Czy istnieje taki obszar, ktory jest wylaczony z dzialania Bozej milosci?

W Jeziorze Ognistym będzie już tylko Gniew. Upadłe Anioły także są na pewno wyłączone spod owej Zbawczej Miłości Bożej. Co do tych dwóch jestem w sumie pewny. Warto jednak zauważyć, że darmowa "oferta" (nie lubię tego słowa) Zbawienia dana jest Wszystkim, jednakże przyjmą ją tylko Ci, których Bóg wybrał przed założeniem Świata. Fakt, że każdy winien być nowoływany do Nawrócenia i Uwierzenia Ewangelii jest także uważam, pewnym przejawem Bożych Atrybutów (niekoniecznie tylko Miłości), gdyż np. upadłe anioły takiej łaski nie otrzymały.

jj pisze:[...]... i kolejne pytanie: Jesli nie milosc, to co? Dlaczego nienawisc? Dlaczego tak, jak czlowiek?

Gniew bardziej -- i jest to wymóg Świętości i Sprawiedliwości. Bóg jest Bogiem. Bóg jest bardzo cierpliwy wobec nas -- ludzi, jednak jak sam obwieścił, nadejdzie dzień w którym już nie będzie nawoływania do nawrócenia, nie będzie cierpliwości i znoszenia naszego ludzkiego buntu i znieważania Bożej Świętości, a będzie już tylko Sąd i potępienie dla grzeszników, którzy nie są Usprawiedliwieni na podstawie Ofiary Chrystusa.

PS. Odkąd sprawę rozważam, dziwi mnie niezmiernie, że gdy piszę, że upadłe anioły nie otrzymały Zbawiciela -- to nikt nie krzyczy: "to niesprawiedliwe" ...

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 13 lut 2009, 22:25

Lash pisze:[...]Problemem jest że w Kalwinizmie jest ograniczenie LICZBY OSÓB za które Jezus umarł

Uściślając -- Liczby osób efektywnie Zbawionych/Usprawiedliwionych przez Jego Śmierć (czy też *w* Jego śmierci). Myślę, że nie ma sensu zawężać aż tak bardzo wymiaru Ofiary Chrystusa.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lut 2009, 10:29

fantomik pisze: Fakt, że każdy winien być nowoływany do Nawrócenia i Uwierzenia Ewangelii jest także uważam, pewnym przejawem Bożych Atrybutów (niekoniecznie tylko Miłości), gdyż np. upadłe anioły takiej łaski nie otrzymały.

Zastanawia mnie obserwacja Przewodasa.
że być może dlatego że są BLIŻEJ boga i więcej widzą...
fantomik pisze: PS. Odkąd sprawę rozważam, dziwi mnie niezmiernie, że gdy piszę, że upadłe anioły nie otrzymały Zbawiciela -- to nikt nie krzyczy: "to niesprawiedliwe" ...
Pozdrawiam, f. (moje dwa grosze)

He czyżby dlatego że nie są nam bliscy ? ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 16 lut 2009, 11:34

Lash pisze:
fantomik pisze: Fakt, że każdy winien być nowoływany do Nawrócenia i Uwierzenia Ewangelii jest także uważam, pewnym przejawem Bożych Atrybutów (niekoniecznie tylko Miłości), gdyż np. upadłe anioły takiej łaski nie otrzymały.

Zastanawia mnie obserwacja Przewodasa.
że być może dlatego że są BLIŻEJ boga i więcej widzą...

Znaczy się Bóg jest mniej miłosierny ze względu na wiedzę stworzenia?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lut 2009, 11:52

fantomik pisze:
Lash pisze:że być może dlatego że są BLIŻEJ boga i więcej widzą...

Znaczy się Bóg jest mniej miłosierny ze względu na wiedzę stworzenia?
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)
hmm to juz gdybolologia ale czemu nie?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości