Modlitwa i pouczenie.

Jak postrzegamy Boga....
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 lis 2008, 19:01

chrzescijanin pisze:sa pewne rzeczy (o czym juz pisalem przy okazji prosby Hae) o ktore modlitwa - choc jest przydatna i warto o niej pamietac - nie moze isc sama, w przypadkach takich wiele zalezy od decyzji stron zainteresowanych.
W przypadku Hae - brak pokoju byl wynikiem czynnikow, o ktore mozna bylo sie modlic - ale jej spelnienie nie moglo nastapic dopoki sam Hae nie uregulowal brakow.
Podobnie jest tu - modlitwie musi towarzyszyc pouczenie - i dopiero przyjecie pouczenia ze Slowa Bozego w polaczeniu z modlitwa - da rezultaty - sama modlitwa - choc szlachetna - moze byc co najwyzej modlitwa o to aby zainteresowani przyjeli Slowo Boze i zaczeli wedlug niego zyc - wtedy problemu nie bedzie, bo zrodlem wszelkich tego typu problemow jest nieposluszenstwo Bogu Biblii.

Kiedys na poradzie przedmalzenskiej od pastora mlodziezowego Baptystow (Andrzeja Mroza) uslyszalem ciekawe zdanie:
zona powinna uznac ze bedzie dawac z siebie 100% a oczekiwac od meza 0%
wtedy mąż powinien uznac ze bedzie dawac z siebie 100% a oczekiwac od żony 0%
nawet jesli jedna strona zawiedzie - dalej wszystko dziala jak powinno

9. Lepiej jest dwom niż jednemu, mają bowiem dobrą zapłatę za swój trud:
10. Bo jeżeli upadną, to jeden drugiego podniesie. Lecz biada samotnemu, gdy upadnie! Nie ma drugiego, który by go podniósł.
11. Także, gdy dwaj razem leżą, zagrzeją się; natomiast jak może jeden się zagrzać?
12. A jeżeli jednego można pokonać, to we dwóch można się ostać; a sznur potrójny nie tak szybko się zerwie.
(Kazn. 4:9-12)


Wiesz..., chrzescijanin, czlowiek prosi o to, zeby sie modlic, wiec sie modl i daj sobie spokoj z wykladami w imie milosci blizniego, ktora tu deklarujesz.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 23 lis 2008, 20:49

dzial jest pomoc/modlitwa
wiec jest miejsce na jedno i drugie


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 23 lis 2008, 20:55

tak proszacy moze poprosic o pomoc albo o modlitwe albo o pomoc i modlitwe, tu proszacy poprosil o modlitwe


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 23 lis 2008, 21:11

chrzescijanin pisze:dzial jest pomoc/modlitwa
wiec jest miejsce na jedno i drugie

Nie bron sie. Nie krytykuje ciebie. Zwracam ci uwage na to, ze modlitwa jest wyrazem milosci blizniego. Poza tym, modlitwa ma wielka moc. Modl sie, a przekonasz sie!
Niech Pan Bog, Bog Pana Naszego, Jezusa Chrystusa, wlaczy te mala rodzine w Swiete Cialo Chrystusa - Kosciol - jako ze sa po czesci swieci, a po czesci uswieceni. O to prosimy Ciebie Boze w Imieniu Pana Jezusa Chrystusa. Amen!


sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 23 lis 2008, 21:36

Amen


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 lis 2008, 00:34

jj pisze:Nie bron sie. Nie krytykuje ciebie.

Nie bronie sie - bo nie mam powodow.
Modlitwa ma wielka moc - w tym moc przemiany w sposobie myslenia.
Bledem jednak jest liczyc na skutecznosc modlitwy tam gdzie Bog chce od nas dzialania.
Tak samo bledem jest liczyc na skutecznosc dzialania tam gdzie rola ludzka sie konczy i moze dzialac tylko Bog.

jesli cos jest na tyle trudne, ze sie o to martwisz, to sie o to pomodl
jesli juz sie o cos pomodliles, to sie o to nie martw


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 24 lis 2008, 00:38

Jer. 29:12-14
12. Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
13. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, 14. Objawię się wam - mówi Pan (...)

Biblia jest Słowem Bożym. Wiara w Bożą inspirację Pisma Świętego nie wymaga w żadnym razie skoku "w ciemno" czy obszary irracjonalne. Tam, gdzie doniesienia Biblii mogą być porównane z faktami, wypowiedzi Pisma Świętego okazują się być w pełni godnymi zaufania. Naturalnie istnieją też i takie rzeczy, których my, ludzie, ze względu na to, że jesteśmy ograniczonymi istotami, nie jesteśmy w stanie wyśledzić. Nie przedstawia to jednakże żadnej rzeczywistej trudności. Osobie, która wielokrotnie okazała się rzetelna i godna zaufania, daje wiarę i tam, gdzie chodzi o wypowiedzi, których nie można sprawdzić. Tak samo mogę uczynić względem Boga, którego przedstawia Biblia: wszystko w Biblii, co mogłem zbadać, okazało się poprawne. Dlatego posiadam pełne podstawy, aby Mu zaufać i we wszystkich innych Jego wypowiedziach. Wiem dlaczego wierzę!


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przetrwanie w ciezkich chwilach

Postautor: Cynthia » 24 lis 2008, 01:12

makaveli23 pisze:Chcialbym prosic o modlitwe zebym byl silny w tych trudnych chwilach dla mnie. Moje malzenstwo prawdopodobnie ulegnie rozpadowi. Mamy juz synka za kilka dni ma roczek i spodziewamy sie nastepnego moja zona nie jest gotowa na to wiec postanowila odejsc :cry: Dziekuje za modlitwy :cry:


Czy te dzieci były dla was niespodzianką? Może żona nie ma już siły. Czy jej pomagasz?
Może idź do kogoś, kto może ci doradzić, jeśli się da to z żoną, jak nie to sam. Zrób wszystko co możesz zrobić i nie rezygnuj. A my się będziemy modlić.
Poczytaj też co wklejał i pisał tu chrześcijanin. Chyba, że nie dasz rady czytać. Dużo tego faktycznie.
W małżeństwie jestem od 11 lat i wiem, że są różne chwile, czasem bardzo trudne. Jednym z powodów mogą być dzieci, brak pieniędzy, zmęczenie itp. Ale jak się to przetrwa, to potem jest lepiej niż wcześniej, bo się małżonkowie poznają i uczą się sobie pomagać.
Będę się modlić.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 lis 2008, 08:18

chrzescijanin pisze:Jer. 29:12-14
12. Gdy będziecie mnie wzywać i zanosić do mnie modły, wysłucham was.
13. A gdy mnie będziecie szukać, znajdziecie mnie. Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem, 14. Objawię się wam - mówi Pan (...)

Biblia jest Słowem Bożym. Wiara w Bożą inspirację Pisma Świętego nie wymaga w żadnym razie skoku "w ciemno" czy obszary irracjonalne. Tam, gdzie doniesienia Biblii mogą być porównane z faktami, wypowiedzi Pisma Świętego okazują się być w pełni godnymi zaufania. Naturalnie istnieją też i takie rzeczy, których my, ludzie, ze względu na to, że jesteśmy ograniczonymi istotami, nie jesteśmy w stanie wyśledzić. Nie przedstawia to jednakże żadnej rzeczywistej trudności. Osobie, która wielokrotnie okazała się rzetelna i godna zaufania, daje wiarę i tam, gdzie chodzi o wypowiedzi, których nie można sprawdzić. Tak samo mogę uczynić względem Boga, którego przedstawia Biblia: wszystko w Biblii, co mogłem zbadać, okazało się poprawne. Dlatego posiadam pełne podstawy, aby Mu zaufać i we wszystkich innych Jego wypowiedziach. Wiem dlaczego wierzę!

To nie jest odpowiednie miejsce do dyskutowania podstaw wiary, ale, jesli moderatorzy laskawie przeniosa do innego dzialu - mozemy kontynuowac. Moim zdaniem, twoja wypowiedz jest ciekawa.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości