Duchy Boże czy jeden Duch

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
magda
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: magda » 16 sie 2017, 22:01

Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."
Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."
Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Czy ktos na ten temat ma jakies przemyślenia bo zawsze mówimy o jednym Duchu świetym a przeciez Duchy Boze wszystkie są Świete . Czy gdzieś w Biblii jeszcze jest mowa o wiecej niz jednym Duchu Bożym?????

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Kontaktowanie:

Re: Duchy Boże czy jeden Duch

Postautor: KAAN » 17 sie 2017, 10:05

magda pisze:Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Ap 3:1 bw "A do anioła zboru w Sardes napisz: To mówi Ten, który ma siedem duchów Bożych i siedem gwiazd: Znam uczynki twoje: Masz imię, że żyjesz, a jesteś umarły."
Ap 4:5 bw "A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych."
Ap 5:6 bw "I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu; a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię."

Czy ktos na ten temat ma jakies przemyślenia bo zawsze mówimy o jednym Duchu świetym a przeciez Duchy Boze wszystkie są Świete . Czy gdzieś w Biblii jeszcze jest mowa o wiecej niz jednym Duchu Bożym?????
Jan widzi w zrozumiałych dla niego obrazach majestat Boży. Siedem jest symbolem doskonałości i pełni, dlatego siedem duchów to Duch Święty, który przebywa wszędzie, wypełnia każdego z osobna, mamy pełnie Ducha, zbór jest siedzibą Ducha, Kościół jest siedzibą Ducha, który jest wszędzie bo jest Bogiem. Pan Jezus w obrazie siedmiu zborów pokazał cały Kościół wszystkich wieków i w każdym z tych zborów przebywał Duch Święty pomimo tego ze szatan zasiał tam swój kąkol.
Duch Święty jest Duchem Chrystusowym, dlatego siedmioro oczu jest symbolem ścisłej więzi Pana Jezusa i Ducha Świętego który został dany Kościołowi.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 18 sie 2017, 09:08

Tylko czy na pewno jest to tylko symboliczne ?

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 19 sie 2017, 09:16

magda pisze:Tylko czy na pewno jest to tylko symboliczne ?
Tak, bo Duch Święty jest jeden jak jeden jest Bóg, a Pan Jezus (Baranek) nie ma siedmioro oczu, jest w tej wizji proroczej widziany z siedmioma oczami. Siódemka ma pokazać pełnię i doskonałość.

Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 sie 2017, 22:26

Ale czy Bóg musi bys ograniczony do jednego Ducha , przecież mógł posłać na ziemie 7 różnych Duchów każdy do róznych celów i kazdy Świety. Szkoda ze nie ma wiecej na ten temat bo jest duzo o innych duchach które Bóg wysyła na ziemie np ducha obłędu ducha kłamliwego itp wiec Bóg posługije sie w róznych celach róznymi duchami , szkoda ze nie jest to dokładnie wyjaśnione

Iz 19:14 bw "Pan wylał wśród nich ducha obłędu, i oni na manowce sprowadzili Egipt we wszelkim jego działaniu, że jak pijany tarza się w swoich wymiocinach."
2Krn 18:22 bw "Otóż teraz Pan włożył ducha kłamliwego do ust tych twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście."

no albo to

Iz 29:10 bw "Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów."

Awatar użytkownika
KAAN
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 22 sie 2017, 09:19

magda pisze:Ale czy Bóg musi bys ograniczony do jednego Ducha
Twoje pytanie zachęca do rozmyślania nad istotą Boga której nie jesteśmy w stanie zrozumieć ponad to co zostało objawione. Myślę że na twoje pytanie nikt rozsądny nie będzie odpowiadał. Poza tym dlaczego jeden Duch jest w twoim rozumieniu ograniczeniem? Przecież Bóg nie jest ograniczony, jest wszędzie, wie wszystko pomimo tego że jest jeden.
, przecież mógł posłać na ziemie 7 różnych Duchów każdy do róznych celów i kazdy Świety.
Bóg może wszystko, tylko po co? Pan Bóg w swoim objawieniu ustalił pewne zasady, według których czlowiek moze go poznać i nie widzę aby te reguły łamał, bo wprowadziłby jakiś chaos w swoim objawieniu. Kiedy czytam Słowo to odnajduje w nim spójność i harmonię przekazu. Po tej harmonii i spójności poznaję że Słowo rzeczywiście zostało wypowiedziane przez samego Boga, nie ma potrzeby dodawania czegoś od siebie, a takie dodatkowe kombinacje na temat Pana Boga byłyby dodatkiem do istniejącej konstrukcji Słowa.
Szkoda ze nie ma wiecej na ten temat bo jest duzo o innych duchach które Bóg wysyła na ziemie np ducha obłędu ducha kłamliwego itp wiec Bóg posługije sie w róznych celach róznymi duchami , szkoda ze nie jest to dokładnie wyjaśnione
Istnienie różnych duch.ów jest widoczne w Biblii, ale nie wszystkie te duchy to jest ten szczególny Duch Święty - prawdziwy Bóg jedyny. Trzeba uważać aby nie pomieszać Stwórcy ze stworzeniem.

magda pisze:Iz 19:14 bw "Pan wylał wśród nich ducha obłędu, i oni na manowce sprowadzili Egipt we wszelkim jego działaniu, że jak pijany tarza się w swoich wymiocinach."
2Krn 18:22 bw "Otóż teraz Pan włożył ducha kłamliwego do ust tych twoich proroków; Pan zapowiedział tobie nieszczęście."

no albo to

Iz 29:10 bw "Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów."
Właśnie o tym pisałem że te duchy to nie ten Duch Święty.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 24 sie 2017, 10:07

Ja nie twierdzę ze te fuchy to Duch Świety ale skoro Bóg posługuje sie wieloma duchami do rłóznych celów i akurat te wymienione nie są świete do moze też posługiwać się dobrymi świętymi duchami w jakiś celach , Duch Święty to sam Bóg ale moga istnieć duchy takie" robocze " wysyłane do róznych celów , czy w Biblii jest teśż mowa o takich duchach, musze to posprawdzać.

Ix12
wyznanie: nie chce podawać
Kontaktowanie:

Postautor: Ix12 » 20 paź 2017, 13:24

magda pisze:Od dawna nurtuje mnie pytanie na temat Duchów Bozych , bo ewidentnie mowa jest o wielu a konkretnie siedmiu Duchach Bozych

Podobno Duch Boży - Duch Święty to osoba..Jedna czy kilka?

Na tym forum modzi (KAAN, jj) zamiast udowodnić rację przy pomocy biblii wola "skasować" niewygodnego rozmówcę..
Na żadnym forum nie ma tak patologicznej sytuacji.

http://blog.antytrynitarianie.pl/
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 paź 2017, 00:33

Może być kilka osób . Każdy duch czy Duch to osoba. Czy znasz jakieś bezosobowe duchy?????

Wróć do „Teologia”