życie po życiu

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 26 maja 2011, 09:09

agnieszkas pisze:
Zbyszekg4 pisze:
agnieszkas pisze:
Riddick pisze:
Norbi pisze:Dziwne. Ja po nawróceniu nie miałem problemu z zaakceptowaniem faktu, że np. moja mama jest w piekle.

Jak to tak, bez sądu ostatecznego?

no wlasnie!

Powtórze: no właśnie!! Po jakie licho ma byc kiedys tak szumnie zapowiadany w Biblii sąd ostateczny, SKORO już teraz po śmierci kazdy trafia tam, gdzie juz będzie zawsze i zaden sąd tego juz nie odmieni?!?
To ten sąd ostateczny to jakas parodia, czy co?? :O


tez sie nad tym zastanawiam, Zbyszku.

Właśnie, to jest bez sensu teoria, bo po co sąd ostateczny, skoro po śmierci jest sąd, to po co zmartwychwstanie skoro bez ciała można cierpieć katusze lub być w raju... To jest bez sensu...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 maja 2011, 09:37

agnieszkas pisze:
Iv pisze:Był taki czas, że ktoś terroryzował moją wiarę, opisując mi bez skrupułów i zagłębiając się w szczegóły,jak to mój Bóg męczy mich bliskich w piekle (nawet w takim w które wierzę), uwierz że to nie był dla mnie łatwy czas , ale chcąc nie chcąc musiałam się wtedy uporać z kwestią "straszności" piekła.


"terroryzowal moja wiare" :-| niby rozumiem, dlatego rozumiem tez i katolikow.

nam tez w pewnym babtystycznym zborze pokazali filmik jak to bedzie w piekle, prawie, ze ze szczegolami, wiec ja po tym filmie dawaj do pastora i mowie mu; jesli tak!, to co my tu robimy pastorze, relaksujac sie, a on mi na to , no tak. :/
Jednak Ewangelia jest Dobra Nowina, a kto jej przyjac nie chce, sam sobie winien.


Pokazali wam autentyczne nagrania z piekła? Nie bardzo wierzę w poza biblijne Objawienia ludzi będących w piekle (jeżdżących na demonach) którzy nie są np. sprawdzonymi prorokami. Piekło jest czymś strasznym i tak bynajmniej to widzę po tym co jest napisane na temat piekła w Biblii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 26 maja 2011, 10:07

Zbyszekg4 pisze:
agnieszkas pisze:
Riddick pisze:
Norbi pisze:Dziwne. Ja po nawróceniu nie miałem problemu z zaakceptowaniem faktu, że np. moja mama jest w piekle.

Jak to tak, bez sądu ostatecznego?

no wlasnie!

Powtórze: no właśnie!! Po jakie licho ma byc kiedys tak szumnie zapowiadany w Biblii sąd ostateczny, SKORO już teraz po śmierci kazdy trafia tam, gdzie juz będzie zawsze i zaden sąd tego juz nie odmieni?!?
To ten sąd ostateczny to jakas parodia, czy co?? :O


Adwentysci uzywaja pozabiblijnego pojecia "sądu śledczego", ale pojecie "aresztu śledczego" przerasta juz ich wyobraznie. Parodia! :mrgreen:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2011, 10:32

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
agnieszkas pisze:
Riddick pisze:
Norbi pisze:Dziwne. Ja po nawróceniu nie miałem problemu z zaakceptowaniem faktu, że np. moja mama jest w piekle.

Jak to tak, bez sądu ostatecznego?

no wlasnie!

Powtórze: no właśnie!! Po jakie licho ma byc kiedys tak szumnie zapowiadany w Biblii sąd ostateczny, SKORO już teraz po śmierci kazdy trafia tam, gdzie juz będzie zawsze i zaden sąd tego juz nie odmieni?!?
To ten sąd ostateczny to jakas parodia, czy co?? :O


Adwentysci uzywaja pozabiblijnego pojecia "sądu śledczego", ale pojecie "aresztu śledczego" przerasta juz ich wyobraznie. Parodia! :mrgreen:

A czy sąd śledzczy ma cos wspolnego z cierpieniem osądzanych w piekle???! NIE
Zatem nie mieszaj pojęć bo mowimy o stanie obecnego cierpienia, ktore ty zdaje sie nazywasz "aresztem sledczym"... (to pojęcie biblijne?).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 26 maja 2011, 10:51

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
agnieszkas pisze:
Riddick pisze:
Norbi pisze:Dziwne. Ja po nawróceniu nie miałem problemu z zaakceptowaniem faktu, że np. moja mama jest w piekle.

Jak to tak, bez sądu ostatecznego?

no wlasnie!

Powtórze: no właśnie!! Po jakie licho ma byc kiedys tak szumnie zapowiadany w Biblii sąd ostateczny, SKORO już teraz po śmierci kazdy trafia tam, gdzie juz będzie zawsze i zaden sąd tego juz nie odmieni?!?
To ten sąd ostateczny to jakas parodia, czy co?? :O


Adwentysci uzywaja pozabiblijnego pojecia "sądu śledczego", ale pojecie "aresztu śledczego" przerasta juz ich wyobraznie. Parodia! :mrgreen:

A czy sąd śledzczy ma cos wspolnego z cierpieniem osądzanych w piekle???! NIE
Zatem nie mieszaj pojęć bo mowimy o stanie obecnego cierpienia, ktore ty zdaje sie nazywasz "aresztem sledczym"... (to pojęcie biblijne?).


Nie ma nic wspolnego, bo nie ma w Biblii ani sadu sledczego, ani aresztu sledczego, ale dobrze, ze zrozumiales aluzje. Jesli jedno pojecie miesci sie w glowie, to dlaczego nie drugie? Jak juz odnosisz stosunki w niebie do ziemskich, to badz konsekwentny.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2011, 11:24

jj pisze: nie ma w Biblii sadu sledczego

W oparciu o Daniela 7 rozdz. mozna smiało takie cos zobaczyc...
Ponadto Mat 22,1-14 tez daje podstawy do twierdzenia, ze ZANIM zbawieni znajdą sie w pelni w Bozym Krolestwie, to będą poddani Bożemu osądowi i nie bedzie to ten sąd ostateczny, ktory jest tez zapowiadany!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 26 maja 2011, 12:39

Chcę wierzyć pisze:
agnieszkas pisze:
Iv pisze:Był taki czas, że ktoś terroryzował moją wiarę, opisując mi bez skrupułów i zagłębiając się w szczegóły,jak to mój Bóg męczy mich bliskich w piekle (nawet w takim w które wierzę), uwierz że to nie był dla mnie łatwy czas , ale chcąc nie chcąc musiałam się wtedy uporać z kwestią "straszności" piekła.


"terroryzowal moja wiare" :-| niby rozumiem, dlatego rozumiem tez i katolikow.

nam tez w pewnym babtystycznym zborze pokazali filmik jak to bedzie w piekle, prawie, ze ze szczegolami, wiec ja po tym filmie dawaj do pastora i mowie mu; jesli tak!, to co my tu robimy pastorze, relaksujac sie, a on mi na to , no tak. :/
Jednak Ewangelia jest Dobra Nowina, a kto jej przyjac nie chce, sam sobie winien.


Pokazali wam autentyczne nagrania z piekła? Nie bardzo wierzę w poza biblijne Objawienia ludzi będących w piekle (jeżdżących na demonach) którzy nie są np. sprawdzonymi prorokami. Piekło jest czymś strasznym i tak bynajmniej to widzę po tym co jest napisane na temat piekła w Biblii.


To byly chyba raczej slajdy, ale tez opisywaly rozne meki i za co one maja byc. Wiem, ze pieklo jest czyms strasznym.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 26 maja 2011, 12:40

Riddick pisze:
agnieszkas pisze:
Zbyszekg4 pisze:
agnieszkas pisze:
Riddick pisze:
Norbi pisze:Dziwne. Ja po nawróceniu nie miałem problemu z zaakceptowaniem faktu, że np. moja mama jest w piekle.

Jak to tak, bez sądu ostatecznego?

no wlasnie!

Powtórze: no właśnie!! Po jakie licho ma byc kiedys tak szumnie zapowiadany w Biblii sąd ostateczny, SKORO już teraz po śmierci kazdy trafia tam, gdzie juz będzie zawsze i zaden sąd tego juz nie odmieni?!?
To ten sąd ostateczny to jakas parodia, czy co?? :O


tez sie nad tym zastanawiam, Zbyszku.

Właśnie, to jest bez sensu teoria, bo po co sąd ostateczny, skoro po śmierci jest sąd, to po co zmartwychwstanie skoro bez ciała można cierpieć katusze lub być w raju... To jest bez sensu...
tak wlasnie sobie mysle.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 maja 2011, 13:48

agnieszkas pisze:To byly chyba raczej slajdy, ale tez opisywaly rozne meki i za co one maja byc. Wiem, ze pieklo jest czyms strasznym.


Tym bardziej myślę że powinno się sprawdzać takie świadectwa i osobę która miała takie wizje czy jest prorokiem. Teraz rzadko się takie działania podejmuje bo kto miałby badać proroka albo książkę? Ktoś wyższy?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 maja 2011, 13:49

Mylicie piekło z Jeziorem Ognia (piekło będzie w całości wrzucone do Jeziora Ognia).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2011, 14:11

fantomik pisze:Mylicie piekło z Jeziorem Ognia (piekło będzie w całości wrzucone do Jeziora Ognia).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Masz na mysli Apok 20:14? To wiedz, ze tam jest slowo "hades", ktore w zaden sposob nie odpowiada pojeciu piekła, jakie popularnie sie rozpanoszylo...:

Rev 20:14 nwt-pl"(14) A śmierć i Hades wrzucono do jeziora ognia. To oznacza drugą śmierć: jezioro ognia."

Czasem "hades" jest tlumaczony jako "otchłań" ("piekło" to niewłasciwe tlumaczenie):
Rev 20:14 bt"(14) A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 maja 2011, 14:32

[quote="Zbyszekg4"]Masz na mysli Apok 20:14? To wiedz, ze tam jest slowo "hades", ktore w zaden sposob nie odpowiada pojeciu piekła, jakie popularnie sie rozpanoszylo...:[/quote]
Napisałem przecież, że mylicie piekło z Jeziorem Ognia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 maja 2011, 16:35

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:Masz na mysli Apok 20:14? To wiedz, ze tam jest slowo "hades", ktore w zaden sposob nie odpowiada pojeciu piekła, jakie popularnie sie rozpanoszylo...:[/quote]
Napisałem przecież, że mylicie piekło z Jeziorem Ognia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Kto myli? Ja? Nie, skądże!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 26 maja 2011, 20:02

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze: nie ma w Biblii sadu sledczego

W oparciu o Daniela 7 rozdz. mozna smiało takie cos zobaczyc...
Ponadto Mat 22,1-14 tez daje podstawy do twierdzenia, ze ZANIM zbawieni znajdą sie w pelni w Bozym Krolestwie, to będą poddani Bożemu osądowi i nie bedzie to ten sąd ostateczny, ktory jest tez zapowiadany!...
Na sądzie ostatecznym będa tylko umarli, a nie żywi, człowiek wierzący jest żywy. Poza tym zbawionych dotyczy bematos (sąd Chrystusowy) - sąd który polega na przyznawaniu (lub nie jeśli się nie należą) nagród.

II List do Koryntian 5:10 Albowiem my wszyscy musimy stanąć przed sądem Chrystusowym, aby każdy odebrał zapłatę za uczynki swoje, dokonane w ciele, dobre czy złe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 26 maja 2011, 21:25

KAAN pisze: sąd który polega na przyznawaniu (lub nie jeśli się nie należą) nagród.


Luk 12:47 bw "Ten zaś sługa, który znał wolę pana swego, a nic nie przygotował i nie postąpił według jego woli, odbierze wiele razów."


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości