życie po życiu

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2011, 10:28

Czytałam Wielki Bój i Życie Jezusa. Jestem zniesmaczona.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 20 maja 2011, 10:54

kontousunięte1 pisze:Czytałam Wielki Bój i Życie Jezusa. Jestem zniesmaczona.


Tutaj jest ciekawa pozycja na temat E.G. White. Tym bardziej ciekawa, ze napisana, tlumaczona i wydana przez sobotnokow:

http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/zy ... .htm#slowo

PS. Na poczatku jest ostrzezenie "Czytasz na wlasna prosbe".


Radze zainteresowanym skopiowac. :)


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 20 maja 2011, 18:10

Ja sobie z chęcią przerobię w wolnej chwili podane materiały, bo jak na niczym innym zależy mi na poznaniu prawdy. a jak wiemy trzeba wszystko dokładnie zbadać. Zastanawiam się tylko czy odnajdę tam argumenty, których nie umiał przedstawić mi Lash i czy moje zniesmaczenie będzie większe od tego, gdy patrzę na współczesne chrześcijaństwo


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 maja 2011, 18:43

Iv pisze:
Norbi pisze:No to, że bez Ducha Świętego zrozumienie spraw zawartych w Biblii, które trzeba duchowo rozsądzać, jest niemożliwe.
Zatem jeśli wyrobiłaś sobie pogląd na piekło, czytając Biblie przed nowym narodzeniem, to śmiem twierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem złe wnioski wyciągnęłaś.

Trzeba by zastosować te Twoje przypuszczenia do wszystkich poglądów biblijnych z przed nawrócenia, a wtedy pojawi się wielki problem.


napiszesz coś więcej o tym wielkim problemie? :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 maja 2011, 18:48

alessa pisze:czy moje zniesmaczenie będzie większe od tego, gdy patrzę na współczesne chrześcijaństwo


Jeśli jesteś chrześcijanką, to jesteś jego częścią. Nie jesteś "ponad"


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 20 maja 2011, 19:03

alessa pisze:...czy moje zniesmaczenie będzie większe od tego, gdy patrzę na współczesne chrześcijaństwo

:-)
nie wszystko co sie mieni chrzescijanstwem, naprawde nim jest...

Ez 34:17-22 Bw „Do was zaś, moje owce, mówi Wszechmocny Pan: Oto Ja rozsądzę między owcą a owcą, między baranami i kozłami.(18) Czy nie dość wam tego, że spasacie najlepsze pastwisko, ale jeszcze resztę waszego pastwiska depczecie swoimi nogami, pijecie czystą wodę, ale jeszcze pozostałą resztę mącicie swoimi nogami?(19) I moje owce musiały paść się na tym, co zdeptały wasze nogi, i pić to, co zmąciły wasze nogi.(20) Dlatego tak mówi do nich Wszechmocny Pan: Oto Ja sam rozsądzę między owcami tłustymi a owcami chudymi.(21) Ponieważ odepchnęliście wszystkie słabe bokiem i plecami i odtrąciliście je swoimi rogami, aż wypchnęliście je na zewnątrz,(22) dlatego wyratuję moją trzodę i już nie będzie łupem. Rozsądzę między owcą a owcą.”


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 20 maja 2011, 19:14

Norbi pisze:Iv napisał/a:
Norbi napisał/a:
No to, że bez Ducha Świętego zrozumienie spraw zawartych w Biblii, które trzeba duchowo rozsądzać, jest niemożliwe.
Zatem jeśli wyrobiłaś sobie pogląd na piekło, czytając Biblie przed nowym narodzeniem, to śmiem twierdzić, że z dużym prawdopodobieństwem złe wnioski wyciągnęłaś.

Trzeba by zastosować te Twoje przypuszczenia do wszystkich poglądów biblijnych z przed nawrócenia, a wtedy pojawi się wielki problem.



Norbi. czy ty chcesz się bić??? trzeba Ci iść na mecz!

alessa napisał/a:
czy moje zniesmaczenie będzie większe od tego, gdy patrzę na współczesne chrześcijaństwo


Jeśli jesteś chrześcijanką, to jesteś jego częścią. Nie jesteś "ponad"


"kto się wywyższa wśród was, będzie uniżony". więc nie o to mi chodzi. a zostaje to tak odebrane ponieważ nie chce mi się długo pisać (i nie raz nie mam siły)
W niedzielę jadę na piknik z chrześcijanami którzy mnie w to wprowadzili (bardzo ich lubię). Dalej uważają że Benny Hinn to dobry prorok ( czy tam Bonke i reszta zgrai). Rema rządzi!!!
I co? nie będę się poprostu odzywać.....
bo jeśli powiem tylko słowo, to co się stanie????

P.s mój pogląd na temat sabatu znają, i wtedy to oni wolą nic nie mówić





:zakrecony:


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 maja 2011, 19:20

alessa pisze:Norbi. czy ty chcesz się bić??? trzeba Ci iść na mecz!


Napisz kiedy tam bedziesz to pomodle się byś nikogo nie pobiła :D

alessa pisze:W niedzielę jadę na piknik z chrześcijanami którzy mnie w to wprowadzili (bardzo ich lubię). Dalej uważają że Benny Hinn to dobry prorok ( czy tam Bonke i reszta zgrai). Rema rządzi!!!
I co? nie będę się poprostu odzywać.....
bo jeśli powiem tylko słowo, to co się stanie????


Będziesz miała dobrą okazję do poćwiczenia charakteru :mrgreen:
A poważnie- dlaczego miałabyś się nie odzywać?


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 20 maja 2011, 19:40

Norbi, nie zrozumiałeś
ja już im ważniejsze rzeczy przekazałam. oni poprostu nie chcą czegoś słyszeć
a jeśli balansujemy na granicy rozruby, to ja absolutnie jej nie chcę. Nie w imię Boga
(zresztą, spotkamy się na meczu to pogadamy)

Ax, odnoszę wrażenie ( i to nie pierwszy raz ) że odnajdujesz cytaty biblijne, tak adekwatne do sytuacji, że wiem na Twój temat to co wiem.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 maja 2011, 19:47

alessa pisze:Norbi, nie zrozumiałeś
ja już im ważniejsze rzeczy przekazałam. oni poprostu nie chcą czegoś słyszeć


A podałaś im biblijne argumenty na ten temat?

alessa pisze:(zresztą, spotkamy się na meczu to pogadamy)


Kiedyś, gdy mieszkałem jeszcze w Z.G. czasem chodziłem na żużel bo jeździł mój wujek.
Piłka nożna prawie wcale się nie interesuję, a nawet ani razu w życiu na prawdziwym meczu nie byłem więc marny ze mnie kibic :D


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 20 maja 2011, 19:56

Alesso, cytaty to nie sztuka, choc i tak mi jest milo. A o Tobie wiem dokladnie to samo co Ty o mnie :)

Norbercik cos kolo Ciebie nierowno dyszy - zauwazylas? ;D


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 20 maja 2011, 20:53

Ej, ale nie róbcie Mi off topów


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 24 maja 2011, 17:48

jj pisze:Tutaj jest ciekawa pozycja na temat E.G. White. Tym bardziej ciekawa, ze napisana, tlumaczona i wydana przez sobotnokow:

http://ellenwhite.dekalog...e_egw.htm#slowo

PS. Na poczatku jest ostrzezenie "Czytasz na wlasna prosbe".


Radze zainteresowanym skopiowac.


Przerobiłam i muszę przyznać że było to najcięższe wypracowanie w moim życiu (ledwo dociągnęłam do końca). Już nigdy nie dam się nabrać i nikomu nie polecam. Opowieści typu; powiedziała jedna pani drugiej pani. Ja bardzo chcę się dowiedzieć co niebiblijnego opowiadała EGW, a na plotki bab z targowiska szkoda mi czasu


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 24 maja 2011, 18:13

alessa pisze:
jj pisze:Tutaj jest ciekawa pozycja na temat E.G. White. Tym bardziej ciekawa, ze napisana, tlumaczona i wydana przez sobotnokow:

http://ellenwhite.dekalog...e_egw.htm#slowo

PS. Na poczatku jest ostrzezenie "Czytasz na wlasna prosbe".


Radze zainteresowanym skopiowac.


Przerobiłam i muszę przyznać że było to najcięższe wypracowanie w moim życiu (ledwo dociągnęłam do końca). Już nigdy nie dam się nabrać i nikomu nie polecam. Opowieści typu; powiedziała jedna pani drugiej pani. Ja bardzo chcę się dowiedzieć co niebiblijnego opowiadała EGW, a na plotki bab z targowiska szkoda mi czasu



Nikt ci nie kazal. To byla ciekawostka skierowana do ludzi, ktorzy interesuja sie obluda EG White, a nie do tych, ktorzy ja wyznaja, jako nieomylnego proroka. :)


alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: alessa » 24 maja 2011, 18:49

Lash pisze:Czyałaś Wielki Bój?

wrzuciłam kiedyś jakąś jej książkę na mp3 (nawet nie pamiętam tytułu) i przesłuchałam na szybko z dystansem (jako że cały czas mam oko na tą panią). Ale ani nie zwariowałam, tak że przez długi czas nie mogłam się otrząsnąć, ani nie znalazłam tam nic strasznie podejrzanego. Z tego co pamiętam uwaliła się strasznie sprawy Sabatu i może trochę zbyt mocno fantazjowała na temat nieba. Aczkolwiek to że naciska bardzo na Sabat mi nie przeszkadza, bo jest przynajmniej nadzieja że i adwentyści (być może jako ostatni) nie będą śpiewali za kilka lat, że oni też już obchodzą pamiątkę zmartwychwstania :stres:
Lash pisze:Słowem jesli nie wg mnie to co to jest oczywisty znak?

Oczywistym znakiem jest np; jedno z opowiadań Mormonów; że po śmierci mężczyzna będzie miał do dyspozycji zastęp dziewic, co by kopulować dzień i noc po to by płodzić aniołów
Lash pisze:Jej wiara w w to ze 1844 rok to koniec świata i próby obrony tej
pomyłki.

ta data z tego co wiem na dal obowiązuje i była pomyłką tylko co do rzekomego przyjścia Jezusa ale nie co do jego służby wstawienniczej w niebie. Jest mocno poparta dowodami biblijnymi, i tylko człowiek totalnie niedoinformowany może stawiać ten jeden argument, jako decydujący w sprawie.
Czy Ty wiesz że Newton ponad 50 lat badał proroctwa biblijne i był nimi bardziej zainteresowany niż swoją nauką (poświęcił na nie więcej czasu). Ja już wiedziałam o tym zanim zetknęłam się z nauką adwentystyczną bo oni też o tym mówią. A czy wiesz że pierwsi Protestanci mieli tą samą wersję apokalipsy o której dziś mówią tylko adwentyści. Cała reszta która teraz mieni się Protestantami gada zupełnie co innego
Lash pisze:Tu masz WIELE z jej nauk które są eksponowane
http://www.ellenwhiteexposed.com/egw11.htm

tu jest cały czas gadka na temat roku 1844, który obliczył kto inny a wierni ze wszystkich denominacji do tego przyłączyli. Ponieważ same obliczenia były trafione a interpretacja wydarzeń już mniej
Lash pisze:tu masz sporo tego
http://www.ellenwhiteexposed.com/
a to sobie już sam poczytaj, może znajdziesz w końcu niezbite dowody. bo narazie to krzyczysz tylko że nie, a dla czego nie, to trzeba Ci wierzyć na słowo. Nic nie masz, oprócz;
Lash pisze:Tu masz np wypowiedzi o zdrowiu .
Np Pikle powinny być jedzone
tak samo jak mince pies ( świąteczne cynamonowe ciastka )
ja uważam że marchewka powinna być jedzona dla zdrowia. i pewnie też jestem nawiedzoną fanatyczką, ale udowodnij mi że tak nie jest.
Lash pisze:Cóż
mozna czytać wszystko.
Gorzej jesli się uwierzy tej kobiecie

Nie wierzę tylko tym, którzy piszą kompletne idiotyzmy. EGW sprawdzam, bo cuda niewidy, dary proroctwa są zawsze dla mnie podejrzane. ale że jako nikt mi nie jest w stanie przedstawić nic konkretnego, muszę przeczytać sama, bo inaczej się nie dowiem od wielkich myślicieli, wyuczonych wręcz na pamięć teorii.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości