Gdzie wolna wola?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 cze 2010, 22:48

Axanna pisze:A czy mozna to podsumowac nastepujaco - ze mamy wole (nie mowie o wolnej woli, tylko ze mamy wole), dzieki Panu, by pelnic Boza wole


No...ciekawe ujęcie :-D . Ale chyba też się podpiszę. Właściwie dopiero myślę nad wolną wolą. Uczę się . :-D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 02 cze 2010, 23:55

:)

no ja sie zgadzam, ze nasza wola to ona taka calkiem wolna to raczej nie jest...

wedlug mnie - ani nie jest ona calkiem wolna, ani tez nie jest calkiem zniewolona, a prawda, jak zwykle - posrodku :->


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 03 cze 2010, 08:59

Axanna pisze::)

no ja sie zgadzam, ze nasza wola to ona taka calkiem wolna to raczej nie jest...

wedlug mnie - ani nie jest ona calkiem wolna, ani tez nie jest calkiem zniewolona, a prawda, jak zwykle - posrodku :->


... czym stwierdzasz, ze wolna wola nie istnieje. :)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 04 cze 2010, 08:11

ale jednak jakas tam istnieje.... skazona, zanieczyszczona, pod wplywem grzechu - ale zeby calkiem zadnej woli nie bylo, tego tez nie mozna powiedziec :roll:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 cze 2010, 12:25

Axanna pisze:A czy mozna to podsumowac nastepujaco - ze mamy wole (nie mowie o wolnej woli, tylko ze mamy wole), dzieki Panu, by pelnic Boza wole :roll:
Tak
Błędem i niezrozumieniem wolnowolowców w kierunku niewolnowolowcow jest stwierdzenie

Masz albo wolną wole albo WCALE NIE MASZ WOLI

Ja wierzę w NIEWOLNĄ WOLĘ.
Moja wola jest zniewolna grzechem albo miłością do Boga. ALE JAKO TAKA ISTNIEJE I JEST WOLĄ
Ostatnio zmieniony 07 cze 2010, 12:31 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 cze 2010, 12:29

Axanna pisze:
Lash pisze:Sług przyjmuje dar bo wie że obelga dla Pana jest odrzucenie daru.

acha... no to wiec jakies tam decyzje jednak podejmujemy, jak napisales - "bo wiemy..." i cos tam :roll:

tak
Niewolna wola nie mówi
nie ma woli
nie ma decyzji
nie ma wyborów.

Niewolna wola mówi
- dlatego że jesteś grzeszny to podejmujesz decyzje wbrew Bogu
- dlatego że grzech ciebie zniewala to pomimo że podejmiesz decyzję ku dobremu nie zrealizujesz jej w sposób zadowalający Boga.
- dlatego że wola twoja jest grzeszna to w miare przybliżania sie do Chrystusa masz coraz silniejszą chęć aby ucziec od niego ( tak jak w Jana 3,16-22)

Dopiero gdy Bóg zmieni nas i Jego słowo usłyszymy możemy przybliżać sie do swiatła i przyjąc wiarą Ewangelie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 07 cze 2010, 13:02

ghm... wedlug mnie to jest niepotrzebna filozofia... Pismo nie mowi, ze "ten co ma zniewolona wole nie zbliza sie do swiatla", tylko ze "nie zbliza, bo umilowal ciemnosci" i tak nalezy tez wierzyc... chyba..

Jeszcze pomysle, bo teraz sie spiesze...


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 07 cze 2010, 21:06

Axanna pisze: Pismo nie mowi, ze "ten co ma zniewolona wole nie zbliza sie do swiatla", tylko ze "nie zbliza, bo umilowal ciemnosci" i tak nalezy tez wierzyc... chyba..

Oraz mówi, że " nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. " (2 Tes. 2:11)

W zasadzie brak nauki w Piśmie, że z powodu zniewolonej grzechem woli człowiek nie może odpowiedzieć na wezwanie do nawrócenia w Chrystusie.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 cze 2010, 21:23

okidoki pisze:
Axanna pisze: Pismo nie mowi, ze "ten co ma zniewolona wole nie zbliza sie do swiatla", tylko ze "nie zbliza, bo umilowal ciemnosci" i tak nalezy tez wierzyc... chyba..

Oraz mówi, że " nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. " (2 Tes. 2:11)

W zasadzie brak nauki w Piśmie, że z powodu zniewolonej grzechem woli człowiek nie może odpowiedzieć na wezwanie do nawrócenia w Chrystusie.

W zasadzie bredzisz jak zwykle i co z tym począć?


BelZedar
Posty: 232
Rejestracja: 08 paź 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kętrzyn
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: BelZedar » 07 cze 2010, 22:02

Norbi, przestań zachowywać się jak początkujący kalwinista. jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po co w ogóle zabierasz głos?

P.S. do administracji - sorki za offtop


Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar (BW Efez. 2:8)
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 cze 2010, 22:07

BelZedar pisze:Norbi, przestań zachowywać się jak początkujący kalwinista. jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po co w ogóle zabierasz głos?

P.S. do administracji - sorki za offtop

BelZedar, przestań zachowywać się jak troll. Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po co w ogóle zabierasz głos?
P.S. do administracji - sorki za offtop


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 07 cze 2010, 22:09

okidoki pisze:Oraz mówi, że " nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. " (2 Tes. 2:11)

W zasadzie brak nauki w Piśmie, że z powodu zniewolonej grzechem woli człowiek nie może odpowiedzieć na wezwanie do nawrócenia w Chrystusie.

mysle, ze kalwinisci za kontrargument maja ten, ze "nikt nie moze przyjsc do Jezusa jezeli Ojdiec nie pociagnie"....

Tedy pytanie, jakie powistae do kalwinistow, to takie - a czy moze ktos nie przyjsc do Chrystusa, mimo ze Ojciec pociaga?

Bo z wersow typu, ze "Bog nie chce zeby ktokolwiek zginal", "Chrystus umarl za grzechy calego swiata" i podobne - niejako wynika, ze Ojciec pociaga wszystkich... czy nie?


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 08 cze 2010, 08:04

Axanno, jest tak jak mowi Bog. Milosierny Bog wszystkich pociaga,bo nie ma upodobania w smierci grzesznika, ale niektorzy nie zblizaja sie do swiatla, gdyz miluja ciemnosc, a wiec mamy wolna wole. Proste! Chwala Bogu ! :hurra: :super: :dance:


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 08 cze 2010, 08:42

Norbi pisze:
okidoki pisze:
Axanna pisze: Pismo nie mowi, ze "ten co ma zniewolona wole nie zbliza sie do swiatla", tylko ze "nie zbliza, bo umilowal ciemnosci" i tak nalezy tez wierzyc... chyba..

Oraz mówi, że " nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości. " (2 Tes. 2:11)

W zasadzie brak nauki w Piśmie, że z powodu zniewolonej grzechem woli człowiek nie może odpowiedzieć na wezwanie do nawrócenia w Chrystusie.

W zasadzie bredzisz jak zwykle i co z tym począć?


upamietac sie i nie nazywac Slowa Bozego bredniami, ani nie traktowac Braci w taki sposob !


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

(Gal.2,20)

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości