Dobrzy muzułmanie?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 28 wrz 2011, 13:54

Wg mnie zmieniacie temat
Bo moim pytaniem jest : Jak huryta mógł zostać zbawiony i czy mógł zostać zbawiony ?

Zgodne z tym co mowi List do Rzymian w rodziale 1. Nie uznali Boga pomimo tego ze jego potega jest widoczna w stworzeniu, i zaczynaja wielbic wszystko inne.

Jest to ciekawe, jesli wezmiemy pod uwage "uwielbienie".


Z tego wynika ,że grek ateista jest zbawiony bo odrzucił bogów ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 28 wrz 2011, 14:30

fantomik pisze:
Endejk pisze:To co wg was ze starożytnymi ludami które nie miały szansy (z przyczyn chronologicznych) poznać Jezusa ,a nie byli żydami ?

Jezus Chrystus w tym temacie bardzo jasno się wypowiedział -- nikt nie przychodzi do Ojca inaczej niż przez Niego. Każdy człowiek, który Mu nie zawierzył, bez względu na to czy jako obietnicę daną jeszcze w Ogrodzie Eden czy w Jego dokonaną zastępczą śmierć na krzyżu, umiera w swoich grzechach i buncie przeciwko Bogu i skazuje się przez to na przerażające ale sprawiedliwe potępienie. Na pewno wiele starożytnych ludów niczym niewierzący Żydzi, o których Św. Paweł pisał, cechowało się zewnętrzną gorliwością dla jakiegoś bóstwa czy bogów ale w rzeczywistości ukazywali tylko swoimi staraniami swój bunt przeciwko Jedynemu Stwórcy starając się ustanowić własną Drogę Usprawiedliwienia, zwykle z uczynków oraz różnorakich ofiar. Niestety przed Jedynym Dobrym Bogiem nie ma możliwości uzyskać usprawiedliwienia inaczej niż z Łaski przez wiarę w Jezusa Chrystusa i zgodnie z Listem do Rzymian, rozdziałem pierwszym, nieznajomość Ewangelii nie usprawiedliwia ich rebelii przeciwko Bogu. Niech zgadnę, uważasz to za niesprawiedliwe, nieprawdaż?

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


To co Paweł miał na myśli pisząc to:
gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą. Rz 2;13


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;
Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 28 wrz 2011, 14:35

Masz na myśli cały zakon Mojżesza (600 ileś tam praw) czy raczej dekalog i najważniejsze wartości moralne z niego wynikające ?

W ogóle widze fantomiku ,że w mojej dociekliwości ,zadawaniu pytań i skromnym "wiem ,że nic nie wiem" wyciągasz daleko idące wnioski pt "ale z ciebie heretyk/ateista/lewak(?)"


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 28 wrz 2011, 14:47

Endejk pisze:Masz na myśli cały zakon Mojżesza (600 ileś tam praw) czy raczej dekalog i najważniejsze wartości moralne z niego wynikające ?

W ogóle widze fantomiku ,że w mojej dociekliwości ,zadawaniu pytań i skromnym "wiem ,że nic nie wiem" wyciągasz daleko idące wnioski pt "ale z ciebie heretyk/ateista/lewak(?)"


To pierwsze pytanie do mnie?
Jeśli tak to wiedz, że zadałem pytanie i szczerze nie wiem co myśleć o tym fragmencie :hmm:


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;

Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 28 wrz 2011, 21:28

Maciooj pisze:
Endejk pisze:Masz na myśli cały zakon Mojżesza (600 ileś tam praw) czy raczej dekalog i najważniejsze wartości moralne z niego wynikające ?

W ogóle widze fantomiku ,że w mojej dociekliwości ,zadawaniu pytań i skromnym "wiem ,że nic nie wiem" wyciągasz daleko idące wnioski pt "ale z ciebie heretyk/ateista/lewak(?)"


To pierwsze pytanie do mnie?
Jeśli tak to wiedz, że zadałem pytanie i szczerze nie wiem co myśleć o tym fragmencie :hmm:

A następnie pisze, że nikt nie będzie z uczynków Zakonu usprawiedliwiony. Zastanawiałeś się dlaczego? :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 29 wrz 2011, 07:19

fantomik pisze:Zastanawiałeś się dlaczego? :)

ja wiem, ja wiem :jupi: ja, ja, ja chcę...!


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 29 wrz 2011, 08:58

bo nie można samemu się zbawić


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;

Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
Awatar użytkownika
Endejk
Posty: 152
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Endejk » 29 wrz 2011, 12:36

No dobra, wszyscy to wiedzą.
Ale nadal to nie jest zadowalająca odpowiedź. Czy wszyscy którzy żyli przed Chrystusem, a nie byli żydami wsiadają z założenia do expresu do piekła (lepiej by było dla nich jakby to było PKP) ?


Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali (J 13, 34-35)
Awatar użytkownika
Vojanius
Posty: 303
Rejestracja: 19 lis 2010, 09:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Żory
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vojanius » 01 paź 2011, 10:03

Wszyscy ci, którzy żyli przed Chrystusem i zaufali Obietnicom Jahwe i Jego Słowu - z pewnością są zbawieni.

Spośród tych, którzy nie byli Żydami można wymienić choćby Adama i Ewę, ich potomostwo przez Abrahama itd., aż do powstania narodu izraelskiego.

Później także Bóg zbawiał pogan - tych, którzy dali wiarę Słowu Jahwe. Kilka przykładów też znajdziesz, jak dobrze poszukasz.

W ST nie chodzi o to, że tylko żydzi mieli być zbawieni, ale o to, że Światło miało dzięki ich świadectwu rozszerzać się na cały świat. Z chwilą przyjścia Zbawiciela wiele się zmieniło, ale de facto było to wypełnienie misji Izraela.

Z założenia ekspresem do piekła jadą ci, którzy za życia nie powierzą Bogu życia. Nie ma znaczenia czy nominalni poganie czy nominalnie żydzi/chrześcijanie.


Jak słodka jest memu podniebieniu Twoja mowa!
Słodka nad miód ustom moim.
(Ps 119:103)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 paź 2011, 15:23

Vojanius pisze:Z założenia ekspresem do piekła jadą ci, którzy za życia nie powierzą Bogu życia. Nie ma znaczenia czy nominalni poganie czy nominalnie żydzi/chrześcijanie.

Z tym, że nie nominalni poganie również są pasażerami tego ekspersu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Vojanius
Posty: 303
Rejestracja: 19 lis 2010, 09:27
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Żory
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Vojanius » 02 paź 2011, 01:06

Indeed, dear fantomik.


Jak słodka jest memu podniebieniu Twoja mowa!
Słodka nad miód ustom moim.
(Ps 119:103)

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości