Sprawa Galacjan

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 12:35

Lash pisze:Uczyniliśmy sie beuzytecznymi dla Chrystusa. niz o odłączenie jako odejście z ciała Chrystusa.
Kazdy kto jest zbawiony i szuka usprawiedliwienia w prawie jest beuzyteczny Dla Chrystusa - dlaczego?

Bo nie wydaje owocu Ducha ale ciała - popatrz kontest
Bo jego zycie nie przynosie chwały Ewangelii - jest w niewoli .
Bo Jego głoszenie nie rodzi zbawionych - kontekst

Znajdują sie tez poza łaską bo głosza Prawo i ich zycie jest pod prawem.


Powtórzę tez moje pytanie

Czy biblia mówi że można odzykac zbawienie?
Gdzie i jak?

posłużę sie moim ulubionym fragmentem który cytowałem nie raz ;)

J 16:7 Bw "Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was."
(8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; (9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;

jedynym grzechem człowiek w czasie łaski jest brak wiary w Chrystusa i w Jego dzieło na krzyżu !!

Paweł pisze do galacjan:

Ga 3:1 Bw "O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego?"
(2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą? (3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie? (4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne. (5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą? (6) Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu. (7) Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama.
galacjanie przestali być dziecmi (w wyniku słuchania kłamstwa) wiary a skoro tak to czy możliwe jest by byli usprawiedliwieni ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lut 2010, 12:56

markulus pisze:
posłużę sie moim ulubionym fragmentem który cytowałem nie raz ;)

J 16:7 Bw "Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was."
(8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie; (9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;

jedynym grzechem człowiek w czasie łaski jest brak wiary w Chrystusa i w Jego dzieło na krzyżu !!

Czyli nie ma innych grzechów?
markulus pisze:
Paweł pisze do galacjan:
Ga 3:1 Bw "O nierozumni Galacjanie! Któż was omamił, was, przed których oczami został wymalowany obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego?"
(2) Chcę dowiedzieć się od was tego jednego: Czy przez uczynki zakonu otrzymaliście Ducha, czy przez słuchanie z wiarą? (3) Czy aż tak nierozumni jesteście? Rozpoczęliście w duchu, a teraz na ciele kończycie? (4) Czy daremne były tak liczne wasze doznania? Rzeczywiście, byłyby daremne. (5) Czy ten, który daje wam Ducha i dokonuje wśród was cudów, czyni to na podstawie uczynków zakonu, czy na podstawie słuchania z wiarą? (6) Tak Abraham uwierzył Bogu i poczytano mu to ku usprawiedliwieniu. (7) Z tego możecie poznać, że ci, którzy są z wiary, są synami Abrahama.
galacjanie przestali być dziecmi (w wyniku słuchania kłamstwa) wiary a skoro tak to czy możliwe jest by byli usprawiedliwieni ?

yhhmm ? :O
Gdzie napisano że przestali być dziećmi?

Wręcz napisano że UWIERZYLI z jak tak to są synami i Abrahama.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 13:09

Lash pisze:Czyli nie ma innych grzechów?

według mnie to jedyny grzech z którego ludzie będą rozliczeni
Lash pisze:yhhmm ? :O
Gdzie napisano że przestali być dziećmi?

Rz8:16Bw Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(17)A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli."
kto jest dziedzicem ten co polega na zakonie czy ten co wierzy ?

a ten werset musze przemyśleć

Rz 4:14 Bw "Bo jeśli dziedzicami są tylko ci, którzy polegają na zakonie, tedy wiara jest daremna i obietnica wniwecz się obróciła;"
(15) gdyż zakon pociąga za sobą gniew; gdzie bowiem nie ma zakonu, nie ma też przestępstwa. (16) Przeto obietnica została dana na podstawie wiary, aby była z łaski i aby była zapewniona całemu potomstwu, nie tylko temu, które polega na zakonie, ale i temu, które ma wiarę Abrahama, ojca nas wszystkich,

kto jest potomkiem Abrahama ?
Ga 3:29 Bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 lut 2010, 13:13

markulus pisze:
Lash pisze:Czyli nie ma innych grzechów?

według mnie to jedyny grzech z którego ludzie będą rozliczeni

To jest grzech, który waży o tym, że zostaną potępieni.
Jednak rozliczeni zostaną z każdego grzechu. Biblia coś wspomina o gradacji kary dla takich osób.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 13:19

Norbi pisze:Jednak rozliczeni zostaną z każdego grzechu. Biblia coś wspomina o gradacji kary dla takich osób.

a czy to zmieni ich położenie ? (temperatura bedzie ciut niższa) ;) :lmao:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 lut 2010, 13:26

markulus pisze:
Norbi pisze:Jednak rozliczeni zostaną z każdego grzechu. Biblia coś wspomina o gradacji kary dla takich osób.

a czy to zmieni ich położenie ? (temperatura bedzie ciut niższa) ;) :lmao:

No tego nie wiemy.
Ale tak myślę, że skoro Biblia o tym wspomina to, że jednak będzie to jakaś istotna różnica dla tych ludzi. Może jedni będą odczuwać silniejsze męki, a drudzy bardziej możliwe do zniesienia :evil:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lut 2010, 13:58

markulus pisze:
Lash pisze:Czyli nie ma innych grzechów?

według mnie to jedyny grzech z którego ludzie będą rozliczeni

Załóżmy że ktos cudzołozył czy Bóg go z tego grzchu rozliczy?
markulus pisze:
Lash pisze:yhhmm ? :O
Gdzie napisano że przestali być dziećmi?

Rz8:16Bw Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(17)A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli."
kto jest dziedzicem ten co polega na zakonie czy ten co wierzy ?

Dziedzicem jest ten co JEST ZRODZONY Z DUCHA.
to nie jest tak że wierzysz mniej lub mocniej i jestreś mniej lub mocniej zbawiony!
markulus pisze: a ten werset musze przemyśleć
Rz 4:14 Bw "Bo jeśli dziedzicami są tylko ci, którzy polegają na zakonie, tedy wiara jest daremna i obietnica wniwecz się obróciła;"
(15) gdyż zakon pociąga za sobą gniew; gdzie bowiem nie ma zakonu, nie ma też przestępstwa. (16) Przeto obietnica została dana na podstawie wiary, aby była z łaski i aby była zapewniona całemu potomstwu, nie tylko temu, które polega na zakonie, ale i temu, które ma wiarę Abrahama, ojca nas wszystkich,

kto jest potomkiem Abrahama ?
Ga 3:29 Bw "A jeśli jesteście Chrystusowi, tedy jesteście potomkami Abrahama, dziedzicami według obietnicy."


Zauważ. Paweł pisze do nich
(26) Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.

Uwierzyli i sa przyobleczeni w Chrystusa. wszyscy sa jego dziecmi którzy to przeszli. Czy Zapomniał tu ostroznie rzecz oprócz was którzy wypadliscie z synostwa?

Nie.

Zwiedzenie poprzez złą naukę nie pozbawia synostwa. Wpędza w niewolę i pozbawia skuteczności ale nie pozbawia Synostwa. Bo wtedy masz dylemat swojej wiary i zbawienia z wiedzy.

Powiedz mi Gdy Bóg ciebie uznał za Syna przez wiarę czy dobrze rozumiałes Ewangelie? Czy nie byłeś w dużo mniejszym poznaniu Go niz obecnie? Czy rozumiałeś i wyłuszczono ci Dokładnie rozróznienie na Prawo i łaske i szukanie usprawiedliwienia w Jednym czy drugim?

Ba czy nie jest tak że zbawienie które jest zalezne od wytrwania w dobrej nauce nie jest jest oparte o prawo brzmiące:
Jeśli będziesz trwal w dobrym poznaniu to będziesz zbawiony!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 15:11

Lash pisze:markulus napisał/a:
Lash napisał/a:
Czyli nie ma innych grzechów?

według mnie to jedyny grzech z którego ludzie będą rozliczeni

Załóżmy że ktos cudzołozył czy Bóg go z tego grzchu rozliczy?

dlaczego cudzołoży ? bo nie wierzy !
Mk 7:21 Bw "Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa,"
(22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.

i dalej Paweł potwierdza

Ga 5:18 Bw "A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem."
(19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.

czym jest Królestwo Boże?
Lash pisze:markulus napisał/a:
Lash napisał/a:
yhhmm ? :O
Gdzie napisano że przestali być dziećmi?

Rz8:16Bw Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(17)A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli."
kto jest dziedzicem ten co polega na zakonie czy ten co wierzy ?

Dziedzicem jest ten co JEST ZRODZONY Z DUCHA.
to nie jest tak że wierzysz mniej lub mocniej i jestreś mniej lub mocniej zbawiony!

a zrodzony z Ducha jest przez wiarę :)
Lash pisze:Zauważ. Paweł pisze do nich
(26) Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.

Uwierzyli i sa przyobleczeni w Chrystusa. wszyscy sa jego dziecmi którzy to przeszli. Czy Zapomniał tu ostroznie rzecz oprócz was którzy wypadliscie z synostwa?

Nie.

Zwiedzenie poprzez złą naukę nie pozbawia synostwa. Wpędza w niewolę i pozbawia skuteczności ale nie pozbawia Synostwa. Bo wtedy masz dylemat swojej wiary i zbawienia z wiedzy.

Powiedz mi Gdy Bóg ciebie uznał za Syna przez wiarę czy dobrze rozumiałes Ewangelie? Czy nie byłeś w dużo mniejszym poznaniu Go niz obecnie? Czy rozumiałeś i wyłuszczono ci Dokładnie rozróznienie na Prawo i łaske i szukanie usprawiedliwienia w Jednym czy drugim?

Ba czy nie jest tak że zbawienie które jest zalezne od wytrwania w dobrej nauce nie jest jest oparte o prawo brzmiące:
Jeśli będziesz trwal w dobrym poznaniu to będziesz zbawiony!

Mt 24:24 Bw "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych."
zwieść do czego ? błędnej nauki T Y L K O ? czy raczej by odwrócili sie od Pana Chwał

1P 5:8 Bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć."

do kogo pisze Piotr ? do pogan ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lut 2010, 15:17

markulus pisze:
Lash pisze:markulus napisał/a:
Lash napisał/a:
Czyli nie ma innych grzechów?

według mnie to jedyny grzech z którego ludzie będą rozliczeni

Załóżmy że ktos cudzołozył czy Bóg go z tego grzchu rozliczy?

dlaczego cudzołoży ? bo nie wierzy !

ALbo jest nie pouczony.
Zauważ 1 kor 5
markulus pisze: Mk 7:21 Bw "Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa,"
(22) cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota; (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka.
i dalej Paweł potwierdza
Ga 5:18 Bw "A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem."
(19) Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, (20) bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, (21) zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.
czym jest Królestwo Boże?

W eschatologi zbawieniem. No i?
markulus pisze:
Lash pisze:markulus napisał/a:
Lash napisał/a:
yhhmm ? :O
Gdzie napisano że przestali być dziećmi?

Rz8:16Bw Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.
(17)A jeśli dziećmi, to i dziedzicami, dziedzicami Bożymi, a współdziedzicami Chrystusa, jeśli tylko razem z nim cierpimy, abyśmy także razem z nim uwielbieni byli."
kto jest dziedzicem ten co polega na zakonie czy ten co wierzy ?

Dziedzicem jest ten co JEST ZRODZONY Z DUCHA.
to nie jest tak że wierzysz mniej lub mocniej i jestreś mniej lub mocniej zbawiony!

a zrodzony z Ducha jest przez wiarę :)

I stracil swoje zrodzenie gdzy został zwiedziony?
markulus pisze:
Lash pisze:Zauważ. Paweł pisze do nich
(26) Albowiem wszyscy jesteście synami Bożymi przez wiarę w Jezusa Chrystusa. (27) Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa. (28) Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.

Uwierzyli i sa przyobleczeni w Chrystusa. wszyscy sa jego dziecmi którzy to przeszli. Czy Zapomniał tu ostroznie rzecz oprócz was którzy wypadliscie z synostwa?

Nie.

Zwiedzenie poprzez złą naukę nie pozbawia synostwa. Wpędza w niewolę i pozbawia skuteczności ale nie pozbawia Synostwa. Bo wtedy masz dylemat swojej wiary i zbawienia z wiedzy.

Powiedz mi Gdy Bóg ciebie uznał za Syna przez wiarę czy dobrze rozumiałes Ewangelie? Czy nie byłeś w dużo mniejszym poznaniu Go niz obecnie? Czy rozumiałeś i wyłuszczono ci Dokładnie rozróznienie na Prawo i łaske i szukanie usprawiedliwienia w Jednym czy drugim?

Ba czy nie jest tak że zbawienie które jest zalezne od wytrwania w dobrej nauce nie jest jest oparte o prawo brzmiące:
Jeśli będziesz trwal w dobrym poznaniu to będziesz zbawiony!

Mt 24:24 Bw "Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych."
zwieść do czego ? błędnej nauki T Y L K O ? czy raczej by odwrócili sie od Pana Chwał

Błędna nauka powoduje odrócenie sie od Pana ale nie utratę życia wiecznego
markulus pisze: 1P 5:8 Bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć." do kogo pisze Piotr ? do pogan ?
Co cnaczy pochłonać czy pozbawic zycia wiecznego?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 15:31

Lash pisze:ALbo jest nie pouczony.
Zauważ 1 kor 5

a kto poucza ? ;)
J 14:26 Bw "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."
Lash pisze:W eschatologi zbawieniem. No i?

no i
Rz 14:17 Bw "Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym."
czy polegając na zakonie jest sprawiedliwy ?
Lash pisze:1P 5:8 Bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć." do kogo pisze Piotr ? do pogan ?
Co cnaczy pochłonać czy pozbawic zycia wiecznego?

a jak TY uważasz ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lut 2010, 16:32

markulus pisze:
Lash pisze:ALbo jest nie pouczony.
Zauważ 1 kor 5

a kto poucza ? ;)
J 14:26 Bw "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."

Tak. Ale poucza przez słowo i owszem czasami przez Ducha bezposrednio.
Jak widac w 1 kor 5 człowiek nie był pouczony ba cały koscioł pełen Ducha nie wiedział zbytnio tego
markulus pisze:
Lash pisze:W eschatologi zbawieniem. No i?

no i
Rz 14:17 Bw "Albowiem Królestwo Boże, to nie pokarm i napój, lecz sprawiedliwość i pokój, i radość w Duchu Świętym."
czy polegając na zakonie jest sprawiedliwy ?

Nie nie jestem
Ale polegając na Chrystusie jestem
Gdy polegam na Chrystusie i jestem Zbawiony to jest Ok ale gdy jestesm zbawiony i zaczynam badać swoje zycie uczynkami to mam problem natury polegania na prawie.
Zresztą to głownie problem arminian
oni często mierzą swoje zycie uczynkami / czy aby na pewno jestem wystarczająco wierzący?
markulus pisze:
Lash pisze:1P 5:8 Bw "Bądźcie trzeźwi, czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, chodzi wokoło jak lew ryczący, szukając kogo by pochłonąć." do kogo pisze Piotr ? do pogan ?
Co cnaczy pochłonać czy pozbawic zycia wiecznego?
a jak TY uważasz ?
Nie nie znaczy.
Chodzi raczej o zniszczenie ciała i przęsladowania.
zresztą Piotr daje obietnice

(10) A Bóg wszelkiej łaski, który was powołał do wiecznej swej chwały w Chrystusie, po krótkotrwałych cierpieniach waszych, sam was do niej przysposobi, utwierdzi, umocni, na trwałym postawi gruncie.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 22 lut 2010, 16:54

Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze: tak czy siak zarzut wczytywania w tekst tematu, który jest głównym wątkiem całego tekstu jest absurdalny
Nie jest.
Bowiem wczytywanie w DYGRESJĘ mysli z głównego tematu jest błędem....

jest co najwyżej niedostrzeżeniem, że autor uczynił dygresję

ale nie jest wczytywaniem
czyli nieswiadome wczytanie


żadne wczytywanie

wczytywanie, to narzucanie tekstowi własnych idei
a tu mamy narzucenie tekstowi idei pochodzących z ..tego tekstu


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 20:28

Lash pisze:Tak. Ale poucza przez słowo i owszem czasami przez Ducha bezposrednio.
Jak widac w 1 kor 5 człowiek nie był pouczony ba cały koscioł pełen Ducha nie wiedział zbytnio tego

czyli Jan się mylił pisząc

1J 2:20 Bw "A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko."

1J 2:27 Bw "Ale to namaszczenie, które od niego otrzymaliście, pozostaje w was i nie potrzebujecie, aby was ktoś uczył; lecz jak namaszczenie jego poucza was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, tak w nim trwajcie."

Lash pisze:Nie nie jestem
Ale polegając na Chrystusie jestem
Gdy polegam na Chrystusie i jestem Zbawiony to jest Ok ale gdy jestesm zbawiony i zaczynam badać swoje zycie uczynkami to mam problem natury polegania na prawie.
Zresztą to głownie problem arminian
oni często mierzą swoje zycie uczynkami / czy aby na pewno jestem wystarczająco wierzący?

ehh Lash :-( widac ze zaczyna Ci argumentów brakować skoro piszesz cos takiego
więc wprost zapytam na kim lub czym polegali Galacjanie gdy Paweł pisał do nich list ?
Lash pisze:Nie nie znaczy.
Chodzi raczej o zniszczenie ciała i przęsladowania.

naprawde uważasz że Piotr by poświecał czas piszac w ten sposób w trosce o ciało ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 22 lut 2010, 20:36

markulus pisze:czyli Jan się mylił pisząc

1J 2:20 Bw "A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko."

Nie musiał się mylić.
Jego intencje mogły być kierowane na "wszystko" w danym zakresie-dziedzinie
A nie "wszystko" w sensie absolutnym-wszechwiedzy.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 22 lut 2010, 20:38

Norbi pisze:
markulus pisze:czyli Jan się mylił pisząc

1J 2:20 Bw "A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko."

Nie musiał się mylić.
Jego intencje mogły być kierowane na "wszystko" w danym zakresie-dziedzinie
A nie "wszystko" w sensie absolutnym-wszechwiedzy.

o tym to obaj wiemy
ja podałem to w kontekscie rozmowy z Lashem


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości