Sprawa Galacjan

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 21 lip 2011, 19:51

Lash pisze:
okidoki pisze:"i nie poddawajcie się znów(gr. palin) jarzmu niewoli" (Gal 4,2)
Kto skutecznie uwalnia spod niewoli Prawa? Jeżeli odpowiesz mi na proste pytanie "Jak to jest możliwe aby ponownie/raz jeszcze/znów poddać się jarzmu zakonu uczynków?"

Jezus Chrystus - on wyzwala z Niewoli Prawa tak samo jak z niewoli Grzechu.

Wybacz dziecinne pytanie, ale po co On to czyni? Po co nas wyzwala?
Czy będąc pod jarzmem niewoli nie moglibyśmy być zbawieni?
(pytania wydają się być żartem, ale jest głębszy sens postawienia tych pytań).


Awatar użytkownika
okidoki
Posty: 2068
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: okidoki » 21 lip 2011, 20:07

Lash pisze: Zostaliście odłączeni od Chrystusa, (...)

I problem bedzie rozwiązany.

Manipulowanie stronami bierną i czynną, w dodatku przy udawanej znajomości greki koine, nie ma większego znaczenia, poza robieniem dymu, byle "gadać swoje" i w celu "aby na moje wyszło".

Do rzeczy Lash. Nie można zostać odłączonym nie będąc wcześniej podłączonym. Jeżeli ktoś został odłączony od Chrystusa to znaczy, że wcześniej był w Chrystusie. Więc nie możesz sobie pozwolić na przekład dosłowny, który tak ochoczo przytoczyłeś. Wbrew świadectwu jesteś zmuszony twierdzić, że będąc uwolnionym z niewoli nie można ponownie popaść w niewolę, o czym napisał Paweł.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lip 2011, 15:21

okidoki pisze:
Lash pisze:
okidoki pisze:"i nie poddawajcie się znów(gr. palin) jarzmu niewoli" (Gal 4,2)
Kto skutecznie uwalnia spod niewoli Prawa? Jeżeli odpowiesz mi na proste pytanie "Jak to jest możliwe aby ponownie/raz jeszcze/znów poddać się jarzmu zakonu uczynków?"

Jezus Chrystus - on wyzwala z Niewoli Prawa tak samo jak z niewoli Grzechu.

Wybacz dziecinne pytanie, ale po co On to czyni? Po co nas wyzwala?
Czy będąc pod jarzmem niewoli nie moglibyśmy być zbawieni?
(pytania wydają się być żartem, ale jest głębszy sens postawienia tych pytań).


Oczywiście, że JESTEŚMY zbawieni.
Sprawa uwolnienia od grzechu i Prawa to Sprawa efektywnego życia dla Boga.
Praktycznego chodzenia w Duchu Św i wydawaniu Owocu Ducha Św, a nie Darowania życia wiecznego. Zycie Otrzymujemy gdy jeszcze jesteśmy w niewoli grzechu i Prawa i własnie to życie jest WYZWOLENIEM .

Chrystus uwolnił ludzkość spod Prawa Na Krzyżu i to JEST WYKONANE, nie możemy tego zmienić!
Gdy jestem w Chrytusie TO JESTEM wolny od Prawa nie dlatego, że ja mam takie subiektywne przekonanie, ale dlatego ze ON obiektywnie za mnie umarł, abym był wolny Od Prawa!

Problem Pojawia się gdy ktos przychodzi z fałszywą Ewangelią i głosi uczynki jako konieczność do zbawienia. Paweł w Gal 3 wyjaśnia, że To jest błąd bowiem nie mozna być usprawiedliwionym z uczynków Prawa.

Jakie są owoce takiego nalotu głosicieli Prawa.
- poddanie się Prawu Powoduje, że Chrystus jest nieprzydatny Gal 5,2
- Poddanie się Prawu to poddanie się WSZYSTKIM przykazaniom Gal 5,3
- Poddanie sie Prawu to uczynienie się nieużytecznym (tu jako zerwanie więzów) dla Chrystusa Gal 5,4
- to wypadnięcie z łaski pod Prawo - nie obowizuje ekonomia łaski ale Prawa. Gal 5,4
- Jest to przeszkodzenie w trwaniu przy prawdzie Gal 5,7
- Poddanie się prawu to BRAK EFEKTYWNOŚCI w walce z ciałem o taka efektywność daje tylko DUCH Św. Gal 5:14 do 25.

Paweł nie mówi nic o utracie życia wiecznego. Jestem natomiast Przekoanay, że ma to wpływ na głoszenie Ewangelii NASTEPNYM LUDZIOM
Dlatego Paweł nie chce aby oni budowałi "niby kościoł boży" a faktycznie kościół Prawa. .


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 22 lip 2011, 15:58

okidoki pisze:
Lash pisze: Zostaliście odłączeni od Chrystusa, (...)

I problem bedzie rozwiązany.

Manipulowanie stronami bierną i czynną, w dodatku przy udawanej znajomości greki koine, nie ma większego znaczenia, poza robieniem dymu, byle "gadać swoje" i w celu "aby na moje wyszło".


Masz rację i jeśli ktos tak czyni to ma problem.

Problem z toba jest jednak taki i znim sie nie uporałeś że TAM JEST FAKTYCZNIE strona bierna!
Próba powiedzenia samemu dobie - IGNORUJE grecki zapis - bowiem mi to nie pasuje - jest śmieszna.

Moja znajomiość greki nie ma tu wpływu na to, że TAM FAKTYCZNIE jest STRONA Bierna i Przekład Dosłowny to ukazuje i greka jest jednoznaczna.


okidoki pisze: Do rzeczy Lash. Nie można zostać odłączonym nie będąc wcześniej podłączonym.


alez człowieku zobacz na znaczenie słów.
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 2673&t=KJV
καταργέω - nie ma znaczenia ODŁĄCZENIA ale ma znaczenie zaprzestania współpracy.
Składa się z dwóch słów kata i argeo oznaczjacych razem popaść w bezczynność.
tak Jak pracownik niepracujący popada w bezczynność.

okidoki pisze:Jeżeli ktoś został odłączony od Chrystusa to znaczy, że wcześniej był w Chrystusie. Więc nie możesz sobie pozwolić na przekład dosłowny, który tak ochoczo przytoczyłeś. Wbrew świadectwu jesteś zmuszony twierdzić, że będąc uwolnionym z niewoli nie można ponownie popaść w niewolę, o czym napisał Paweł.


Przekład osłowny Piotra Zaręby jest zły :O nie mozna sobie na niego pozwolić ;)

Wrecz przeciewnie.
Galcjnie zostali pozbawienie WSPÓŁPRACY KOOPERACJI z Chrystusem Bowiem INNI GŁOSILI IM FAŁSZ.
Porównaj Wersety
(7) Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie? (8) Wpływ ten nie pochodzi od Tego, który was powołuje. (9) Trochę kwasu ma moc zakwasić całe ciasto. (10) Mam co do was przekonanie w Panu, że innego zdania niż ja nie będziecie. A na tym, który sieje między wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był.

Ten człowiek uczynił ich bezuzytecznymi dla Chrystusa i Chrystus w samozbawienieu z Prawa nie jest do niczego przydatny, i na nim wisi wyrok potępienia, a nie na nich!


Ewangelia taka nie ma dłuzej mocy zbawczej ale jest samo-zbawieniem. Paweł podobną mysl wyraża w wersecie.
(21) Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo. (List do Galatów 2:1-21, Biblia Tysiąclecia)

Ewangelia Usprawiedliwienia z Prawa Czyni go Bezuzyteczna ofiara!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości