O wybraniu, granicach wolnej woli, grzechu,odpowiedzialności

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
JeszczeJeden
Posty: 28
Rejestracja: 26 mar 2009, 15:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: JeszczeJeden » 02 kwie 2009, 10:54

markulus pisze:Hmm.....Judasza tez wybrał i z nim niestety sie nie udało
A może z góry powziętego wcześniej postanowienia Judasz był wybrany jeszcze przed założeniem świata do tego aby zdradzic swojego mistrza. Taki los wyznaczył mu miłosierny Bóg bez prawa veta :-/ niezły komediodramat :-/

Markulus, zastanow sie, nie ublizaj Bogu!
Mam nadzieje, ze to zwyczajna bezmyslnosc. :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O wybraniu, granicach wolnej woli, grzechu,odpowiedzialn

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 11:01

Burning Spear pisze:
Lash pisze:
Burning Spear pisze: Czyli we wszystkim możemy decydować tylko nie broń Boże w sprawie przyjęcia zbawienia. ;)
Nie wiem czy tego nie widzicie, bracia podążający za wypocinami Kalwina, ale ciągle sami sobie zaprzeczacie. Człowiek nie ma wyboru, ale jak was przycisnąć to jednak ma.
1 Tym. 6:20
Strzeż tego, co ci powierzono, unikaj pospolitej, pustej mowy i sprzecznych twierdzeń, błędnej, rzekomej nauki


Nie Burning.
Dlatego ze nie znasz calosci tak ci sie wydaje.

Całości czego? Całą Biblię przeczytałem wielokrotnie z modlitwą o oświecenie Ducha do właściwego zrozumienia. Pewno nie znam zbyt wiele dzieł kalwinistów ale to akurat uważam za zysk bo nikt mi nie zmącił obrazu, który wyklarował mi Duch Święty.


Czyby? W któym momencie Duch Swięty naucza ze jestes Panem swojego życia wiecznego?

Burning Spear pisze:
Lash pisze: Kto glosi ewangelie z woli i decyzji glosi falszywa ewangelie BO wola sam sibeie nie ozywi!
(...)
Nasze decyzje jednak nie wiaza Boga.

Nie chodzi o wiązanie Boga bo On sam już związał się Słowem, ale o przyjęcie zaproszenia do przyjęcia Jezusa (przyjęcia oczyszczenia w Jego ofierze, oddania Mu swego życia itd.)
Obj. 3:20
Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.
Rzym. 10:9-11
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
11. Powiada bowiem Pismo: Każdy, kto w niego wierzy, nie będzie zawstydzony.


Ale możesz je przyjmować ile chesz. i wyznawać i poedjmować decyzje.
Duch nie jest związny wiarą i nasza mową.

Dokładnie o tym mówi Jakub.

(14) Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? (15) Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, (16) a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? (17) Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (18) Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. (19) Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. (20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
Jakub 2

Demony wierzą i drżą
także ludzie ktrórzy utrzymuja i wyznaja ustami Jezusa jako Pana i utrzymuja że wierzą niech drżą Jeśli nie mają odrodzonego serca
O takim mówi Pan

(21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie !, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! (24) Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. (Ew. Mateusza 7:1-29, Biblia Tysiąclecia)

Wyznanie wiary, podjecie decyzji nie oznacza znajomości Ojca!
To się dzieje tylko i wyłacznie zz sprawa Ducha Św który działa Jak chce!.

6) To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem. (7) Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić. (8) Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha. (9) W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać? (10) Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz? Jan 3

Duch zradza tego kogo chce Ojciec - dla nas wieje on jak chce i kiedy chce!
Bowiem nie z woli Twojej czy mojej sie zrodziłem ale poczety zostałem z woli Ojca


11) Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. (12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. Jan 1

(18) Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń. Jak 1


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 11:20

chrzescijanin pisze:
Lash pisze:http://www.zdroweoczy.com...ludzenie_00.gif

Zapewniam ciebie ze nic sie tam nie rusza :)
ale widzisz ruch

Musze isc do okulisty - nic mi sie nie ruszalo :-(

Serio? :O
nie widzisz pozornego wykonywania ruchu obrotowego przez poszczególne kola?
To normalne zjawisko
powinienes isc do okulisty ;)

Tu masz wiecej
http://adonai.pl/relaks/zludzenia/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 kwie 2009, 15:25

Lee pisze:Były przytoczone fragmenty mówiące o beznadziejnym położeniu skazanego.

a jest jakas różnica :?: skazany to skazany :-P położenie każdego skazanego w danym momencie jest beznadziejne
Lee pisze:Przestępca nie chce, nie może zechcieć prosić o ułaskawienie, na domiar jego wyrok jest nieodwracalny.

:O to coś nowego :eek: udaj się do wiezienia i powiedz 100 skazanym na dożywocie ze mają możliwość apelacji jak myślisz jaki bedzie odzew ?
Ja myślę ze beda Ci co z tego prawa skorzystają, znajda sie i tacy co nie będą chcieli bo przyzwyczaili się do zycia za kratami i nie chca tego zmieniac, będą i tacy co uznają Twoja propozycje jako zart i jej nie potraktuja powaznie notabene zostaniesz wyśmiany...mówiac prosciej reakcje bedą różne ale to zawsze będą ich własne reakcje


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 kwie 2009, 15:31

fantomik pisze:Mógłbyś wytłumaczyć "dlaczego" wiele zmienia (odnośnie dokładnie tego co napisałem)? W szczególności, że jak sam fragment wskazał -- nie wszystkim owo jedno serce było dane i nie wszyscy wypełnili nakaz. Wg. mnie ten fragment ukazuje bardzo dobitnie, nie kwestię wybrania (!) ale kwestię jak się ma odpowiedzialność człowieka do Łaski, którą Bóg ukazuje dając ludziom owo jedno serce aby wypełnili Jego nakazy.

rozmowa między Lashem a BS dotyczyła przyjęcia zbawienia przez człowieka a nie jego odpowiedzialnosci przed Bogiem gdy już znalazł się w kregu wybranych.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Lee » 02 kwie 2009, 16:16

markulus pisze::O to coś nowego :eek: udaj się do wiezienia i powiedz 100 skazanym na dożywocie ze mają możliwość apelacji jak myślisz jaki bedzie odzew ?


Jeden znam.

"Makabryczna zbrodnia w Radomsku. Mężczyzna, który dwa tygodnie temu wyszedł z więzienia, siekierą zabił swą żonę i 20-letnią córkę. W więzieniu odsiadywał wyrok za znęcanie się nad rodziną. Człowiek ten dwa tygodnie temu wyszedł z więzienia po odbyciu wyroku za znęcanie się nad rodziną. Gdy po popełnieniu zbrodni zatrzymywała go policja, był zupełnie trzeźwy, ale nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego zamordował swoich bliskich."
http://www.lex.com.pl/?cmd=artykul,2216


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 02 kwie 2009, 16:36

Obywatelu! Nie pieprz bez sensu!

(To nie z Biblii, ale też klasyka i w sam raz na miarę twego intelektu...)


Tworzenie zbliża do Stwórcy
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 02 kwie 2009, 16:41

Przewodas pisze:Obywatelu! Nie pieprz bez sensu!

(To nie z Biblii, ale też klasyka i w sam raz na miarę twego intelektu...)
Do kogo pijesz?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 kwie 2009, 21:01

JeszczeJeden pisze:Markulus, zastanow sie, nie ublizaj Bogu!
Mam nadzieje, ze to zwyczajna bezmyslnosc.

nie żartuj :-( Ja Bogu nie ubliżam próbuję nadążyć za kalwińską nauką o odwiecznym postanowieni Boga wzgledem człowieka co do jego przyszłości
I wychodzi mi ze to Bóg postanowił ze Judasz zdradzi Jezusa.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 02 kwie 2009, 21:12

markulus pisze:
JeszczeJeden pisze:Markulus, zastanow sie, nie ublizaj Bogu!
Mam nadzieje, ze to zwyczajna bezmyslnosc.

nie żartuj :-( Ja Bogu nie ubliżam próbuję nadążyć za kalwińską nauką o odwiecznym postanowieni Boga wzgledem człowieka co do jego przyszłości
I wychodzi mi ze to Bóg postanowił ze Judasz zdradzi Jezusa.

Cytat Lash´a w poscie wyzej potwierdza taki wlasnie wybor Boga. Dlatego nie ma co kpic.


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 kwie 2009, 21:16

Syndrom Judasza
Walker Don



Judasz, jako jeden z uczniów Jezusa, chodził codziennie z Żywą Prawdą, był naocznym świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Pana. Słyszał jak Jezus nauczał zarówno tłumy jak i Swoją małą grupę uczniów. Na końcu jednak był zdolny do zdrady Jezusa i odrzucenia Prawdy, a ostatecznym akcie samo zagłady popełnił samobójstwo. Judasz wypełnił słowo z Przypowieści 8:36 (BT): Kto przeciw mnie grzeszy, duszę swą rani, wszyscy, co mnie nienawidzą, śmierć kochają.

Zanim rzucimy się na Judasza Iskariotę, musimy zdać sobie sprawę z tego, że w każdym z nas jest wrodzone ziarno syndromu Judasza, tendencja do odrzucania prawdy, wywoływania zamieszania u innych wokół nas i samozniszczenia. Możemy słuchać Słowa Bożego, zdobywać wiedzę intelektualną, a jednak nigdy nie postępować według tej prawdy, która penetruje nasze "serce" i przemienia nas.

W Księdze Ezechiela 33:30-32 czytamy o słowie, które prorok otrzymał:
A o tobie, synu człowieczy, twoi rodacy rozprawiają pod ścianami i w drzwiach domów, mówiąc jeden do drugiego, brat do brata: Nuże, chodźcie i słuchajcie, co za słowo wychodzi od Pana. I przychodzą do ciebie gromadnie jak lud na zgromadzenie, siadają przed tobą, słuchają twoich słów, lecz według nich nie postępują, bo kłamstwa są w ich ustach, przytakują im, lecz ich serce lgnie do nieuczciwych zysków. I oto ty jesteś dla nich jak piewca miłości z pięknym głosem i pełną wdzięku grą na strunach lutni: oni wprawdzie słuchają twoich słów, lecz według nich nie postępują.

Jako biblijny nauczyciel nauczyłem się tego, że są ludzie, którzy "lubią" moje nauczania, lecz nie "wierzą" w nie. Gdyby uwierzyli, wywołałoby to działanie. Lubią być pobudzani intelektualnie, lubią być zabawiani słowami i lubią, gdy przekazuje się im konceptualną wiedzę, lecz są tylko słuchaczami, a nie wykonawcami. Popełniam błąd sądząc, że jeśli oni "lubią to", to również "praktykują to". Niestety, to nie tak jest, lecz muszę również uznać tą tendencję ku słuchaniu, a nie wykonywaniu w sobie.

Judasz przyjął Jezusa jako nauczyciela, lecz nie przyjął Go jako Pana i Mistrza. Ewangelia Mateusza w 26:20-25 ujawnia uderzającą różnicę między Judaszem, a pozostałymi uczniami.

A gdy nastał wieczór, usiadł przy stole z dwunastoma uczniami. I gdy oni jedli, rzekł: Zaprawdę powiadam wam, iż jeden z was wyda mnie. I bardzo zasmuceni poczęli mówić do niego jeden po drugim: Chyba nie ja, Panie? A On, odpowiadając, rzekł: Kto ze mną umaczał rękę w misie, ten mnie wyda. Syn Człowieczy wprawdzie odchodzi, jak o nim napisano, ale biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej by mu było, gdyby się ów człowiek nie urodził. A odpowiadając Judasz, który go wydał, rzekł: Chyba nie ja, Mistrzu? Powiedział mu: Ty powiedziałeś.

Musimy zwrócić uwagę w tym fragmencie na kilka spraw.

Po pierwsze: stwierdzenie Jezusa dotyczące tego, "kto ze mną umaczał rękę w misie". Było to czymś więcej niż zwykłym złamaniem etykiety. Był to fakt potwierdzający, że Judasz uważał się za równego Jezusowi. W tamtej kulturze nikt nie odważyłby się zanurzyć swojej ręki w misie z kimś, kogo uważał za swojego mistrza. Craig Keener w swym komentarzu do Ewangelii wg. Mateusza zwraca uwagę: "Zanurzając rękę razem z Jezusem w misie z gorzkimi ziołami (Mat. 26:23) zdrajca okazał się rzeczywiście perfidny; podnosząc się przeciwko temu, z którym jadł, złamał uświęconą tradycję (Ps. 41:9)".

Po drugie: Mateusz bardzo wyraźnie to zaznacza, że jedenastu uczniów zwracało się do Jezusa "Panie", co w języku greckim wyrażane jest słowem "Kurios", lecz Judasz używa terminu "Rabbi", co oznacza "nauczyciel" (w polskich przekładach niektóre oddają to dokładnie, jak BT, BW-P, Przekład Dosłowny,– przyp.tłum). Było w Izraelu wielu nauczycieli i Judasz uznawał, że Jezus należy do tej grupy, lecz nie uznawał Go za Pana.

Po trzecie: zwróćmy uwagę na reakcję Jezusa na w wersie: "Ty to powiedziałeś". Wierzę, że powiedział to odnosząc się do nazwania Go "Rabbi", zamiast "Pan". Wiem, że niektórzy twierdzą, że te dwa terminy były używane wymiennie w zwykłej mowie tamtych dni, lecz wielu komentatorów widzi pewne znaczenie w tym niuansie u Mateusza. Znajdują oni też znaczenie w takiej odpowiedzi Jezusa. Judasz uznawał Jezusa tylko za nauczyciela.

Ten syndrom Judasza zaczyna oddziaływać na nasze życie, gdy przyjmujemy Jezusa jako naszego nauczyciela, lecz nie Pana. Gdy słuchamy Jego nauczania a nawet zgadzamy się, mentalnie i werbalnie z jego mądrością, lecz nie wchodzimy pod jego autorytet. W wyniku tego 'szczelina grzechu' zaczyna się rozszerzać – szczelina między tym, co wiemy, a tym, co czynimy (Jk 4:17). Zaczynamy dryfować ku zniszczeniu. Jeśli myślę, że jestem wolny od syndromu Judasza, już jestem w jego łapach. Oczywiście, możemy to minimalizować i racjonalizować nasze odrzucenie prawdy, nasze nieposłuszeństwo i nasz grzech.

Jedynym sposobem na to, aby być wolnym od tego 'syndromu' to pełna świadomość naszej tendencji do popadania weń. Sprowadza nas to do miejsca zależności od Bożej łaski, działającej przez Ducha Świętego, aby uchronić nas przed uważaniem, że skoro znamy prawdę to żyjemy w prawdzie. Znalezienie się w grupie uczniów Jezusa niekoniecznie czyni cię uczniem. Mieć Jezusa jako nauczyciela to nie to samo, co mieć Go jako Pana.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 kwie 2009, 21:25

markulus pisze:próbuję nadążyć za kalwińską nauką o odwiecznym postanowieni Boga wzgledem człowieka co do jego przyszłości

To lepiej nie próbuj za doktryną przedwiecznego wyboru nadążyć swoim nie-nieograniczonym rozumem, bo nigdy ci się to nie uda. Zobacz co mówi Biblia na ten temat. Zauważ, że słowo "wybrać" oraz słowo "powołać" należy rozumieć w KONTEKŚCIE.
I wychodzi mi ze to Bóg postanowił ze Judasz zdradzi Jezusa.

Bóg nigdy nikogo nie zmusił do grzechu. Jednych ludzi POWSTRZYMAŁ od życia w ciemności, a innych nie powstrzymał (np. Judasza) i pozwolił mu żyć tak jak tego chciał - czyli w buncie przeciwko Bogu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 02 kwie 2009, 21:32

Lee pisze:Jeden znam.

"Makabryczna zbrodnia w Radomsku. Mężczyzna, który dwa tygodnie temu wyszedł z więzienia, siekierą zabił swą żonę i 20-letnią córkę. W więzieniu odsiadywał wyrok za znęcanie się nad rodziną. Człowiek ten dwa tygodnie temu wyszedł z więzienia po odbyciu wyroku za znęcanie się nad rodziną. Gdy po popełnieniu zbrodni zatrzymywała go policja, był zupełnie trzeźwy, ale nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego zamordował swoich bliskich."

:O :O :O
no i o czym to świadczy ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 02 kwie 2009, 22:37

Puritan pisze:Bóg nigdy nikogo nie zmusił do grzechu. Jednych ludzi POWSTRZYMAŁ od życia w ciemności, a innych nie powstrzymał

Bardzo trafne spostrzeżenie. Powstrzymał przed czymś do czego najpierw przedwiecznie predestynował... Zatem jego królestwo jest podzielone, czyli to nie jest Bóg, o którym mówił Jezus. Wierzysz fałszywie Puritan.

Twoja niezdolność do miłości jest drugim znakiem błędu, w którym trwasz.

Markulus, Ten fragment o Judaszu moim zdaniem jest nadinterpretacją. Nie można na podstawie tak wątłych przesłanek wyciągać tak daleko idących wniosków. Mogę jednak to uznać za ciekawy pomysł literacki w dziedzinie literatury chrześcijańskiej.


Tworzenie zbliża do Stwórcy

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości