Jak szybko można się zbawić?

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: KAAN » 21 cze 2016, 13:35

betme pisze:Po co się chrześcijanie uswiecaja skoro wiara ich zbawia?
Bo zbawienie nie oznacza natychmiastowego pozbycia się wszystkiego co łączy cię z grzechem i światem. Uświęcenie ma dwa wymiary; jeden to pełne uświęcenie w sensie absolutnej przynależności do Boga i jest top działanie Boże. Drugie to proces oczyszczania swojego życia z brudów starego człowieka pogrążonego w grzechu i w światowym diabelskim systemie. To jest proces rozciągnięty w czasie i jest dziełem wierzącego człowieka, który pobudzony przez Bozą miłość chce podobać się Bogu i iść w ślady Pana Jezusa, podążać za jego nauką, być uczniem i upodabniać się do mistrza.
betme pisze:Z jednej strony mamy obietnicę zbawienia przez wiarę, z drugiej strony jest napisane że skoro zgrzeszyl w życiu nowego narodzenia to znaczyło że jednak nie wierzymy. A nie da się nie zgrzeszyc :-(
Nie da się nie zgrzeszyć, nie jest napisane że jeśli ktoś zgrzeszy to nie wierzy, napisano że jeśli ktoś grzeszy, to znaczy trwa w grzechu to nie jest wierzący, a tylko udaje, albo sam się oszukuje. Zbawiony człowiek może zgrzeszyć, nawet często się to wierzącym zdarza, ale nie trwa w grzechu, tzn grzech nie jest pielęgnowany w jego życiu. Jest pewien kontrast; albo żyjesz w Panu Jezusie albo w grzechu, nie można jednocześnie żyć dla Pana i żyć dla grzechu. Zbawienie powoduje uzdolnienie człowieka poprzez Ducha Świętego do odrzucenia grzechu i życie dla Pana, to działanie Ducha jest bezwarunkowe i pełne bo:

Ef 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.

Wierzący jest nowym stworzeniem przeznaczonym do dobrych uczynków, a nie do złych, do dobra a nie do grzechu. To dzieło Boże a nie ludzkie, nie trwamy w grzechu z powodu Bozego działania a nie z powodu naszych ludzkich zdolności, na tym polega nowe stworzenie, to wartość duchowa. Jesteśmy jednak w grzesznym ciele i zdarza nam się zgrzeszyć:

I List św. Jana 1:8 Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
...
2:1 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
2 On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Janek » 21 cze 2016, 14:19

Jak szybko można się zbawić?

Jednym słowem:uwierzyć :)


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: n.ellie » 21 cze 2016, 14:31

Chciałam ustosunkować się do wypowiedzi betme i Oliwki, ale KAAN wszystko wytłumaczył tak jak ja bym chciała napisać. :)

Jeśli się pozbyliście wszystkiego co złe w Was bracia i siostry w dzień po nowo narodzeniu, to gratuluję :) ja niestety muszę nad niektórymi swoimi wadami popracować, na szczęście z Bożą pomocą. :) Co nie znaczy, że nie jestem zbawiona. Jestem - dzięki Jezusowi Chrystusowi.
O, np. czytam sobie teraz lekką bo lekką lekturkę Siła kobiecości Carolyn Mahaney i dopiero teraz mnie uderzyło to, jakie ja błędy popełniam jako żona i matka. I wątpię, żeby moje błędy Bogu się podobały. Na szczęście Duch Św. tak mnie poprowadził, że sięgnęłam po tę książkę. ;) I kolejny raz Bóg mi również daje do zrozumienia, żebym się nie bała ST i w sumie nie wiem, skąd ta moja niechęć. O, kolejna sprawa, za mało czytam i rozważam Pismo Św. Wychodzi na to, że jeszcze wiele we mnie do uświęcenia.

Zbawiona jednak jestem i się ogromnie z tego cieszę.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: betme » 21 cze 2016, 14:31

KAAN pisze:Nie da się nie zgrzeszyć, nie jest napisane że jeśli ktoś zgrzeszy to nie wierzy,


Wszystko co napisałeś mnie przekonuje. Jednak ja pierwszy list Jana 3.6 odczytałem inaczej. Że właśnie grzech u nowonarodzonego usuwa wiarę, a tym samym zbawienie.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: betme » 21 cze 2016, 14:51

n.ellie pisze:Wychodzi na to, że jeszcze wiele we mnie do uświęcenia.

Zbawiona jednak jestem i się ogromnie z tego cieszę.


I to jest piękna postawa, wiara w pewność obietnicy Boga, pokuta i dążenie do świętości.

Jednak mnie martwi następującą sytuacja, np. Ktoś uświęca się w ograniczonym spozyciu alkoholu. Nie pije od wielu lat dla frajdy, jedynie czasami dla zdrowotnosci lub orzeźwienia. Aż tu narodziny dziecka. Teściu, bracia i szwagry chcą wypic za dar narodzin. Nie chcesz, odmawiasz. Aż tu nagle zbieg okoliczności doprowadza jednak do upicia, w konsekwencji do śmierci. Tuż przed zgonem być może w swej głowie z głupoty, albo w snie wyrzeka się Boga. Klops, smutek, piekło.


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 21 cze 2016, 16:14

Oliwka, nie, wrecz przeciwnie. :)
betme, Pan Jezus umarl takze za grzechy popelnione w przyszlosci. To bylo 2000 temu.


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Oliwka » 21 cze 2016, 16:41

jjto dobrze ,to dobrze :-)

..........
Zbawiona jednak jestem i się ogromnie z tego cieszę.

Zbawiona od grzechów więc skad je bierzesz ? :-)

nellie - w dzien po NowoNarodzeniu ?
wiesz ja nie miałam pojecia o Zbawieniu a co dopiero Nowe Narodzenie to wy teraz macie wszystko dostepne
łacznie z biblia
Moze i ja sie uswiecałam bo widziałam ze to i tamto było niedobre ale ja to zmienic ?
imałam sie róznych sposobów i rózanca i powied zomunia i ta w kółko to było na krótko ale starałam sie ja mogłam
Kiedy czytam dzisiejszych chrzescijan to widze siebie w tamtym czasie i nie ma znaczenia ze to niekatolik ze nie rózaiec
to i tak NIE DZIAŁA TO NA CHWILE a grzech z tyłu chichocze i woła "Mamy cie "
az przyszedł Dzien którym poprosiłam Ducha świętego - zmien moje zycie nie chce tak dłuzej życ -to jeszcze w krk
A to znaczy ze Bóg wszedzie usłyszy wołanie Duszy,
Potem jak wyzej napisałam rytuały krk ale i pragnienie poznania Jezusa to PRAGNIENIE zmieniło cel mego zycia ,ale o Nowo Narodzeniu
nic nie wiedziałam
Jesli czytasz Pismo Św to poddaj sie temu co Pismo tzn listy nauczaja .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Gość
Gender: None specified

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Gość » 21 cze 2016, 17:46

[quote="Oliwka"][b]jj[/b]to dobrze ,to dobrze :-)

..........
[quote]
Zbawiona jednak jestem i się ogromnie z tego cieszę.[/quote]
Zbawiona od grzechów więc skad je bierzesz ? :-)

nellie - w dzien po NowoNarodzeniu ?
wiesz ja nie miałam pojecia o Zbawieniu a co dopiero Nowe Narodzenie to wy teraz macie wszystko dostepne
łacznie z biblia
Moze i ja sie uswiecałam bo widziałam ze to i tamto było niedobre ale ja to zmienic ?
imałam sie róznych sposobów i rózanca i powied zomunia i ta w kółko to było na krótko ale starałam sie ja mogłam
Kiedy czytam dzisiejszych chrzescijan to widze siebie w tamtym czasie i nie ma znaczenia ze to niekatolik ze nie rózaiec
to i tak NIE DZIAŁA TO NA CHWILE a grzech z tyłu chichocze i woła "Mamy cie "
az przyszedł Dzien którym poprosiłam Ducha świętego - zmien moje zycie nie chce tak dłuzej życ -to jeszcze w krk
A to znaczy ze Bóg wszedzie usłyszy wołanie Duszy,
Potem jak wyzej napisałam rytuały krk ale i pragnienie poznania Jezusa to PRAGNIENIE zmieniło cel mego zycia ,ale o Nowo Narodzeniu
nic nie wiedziałam
Jesli czytasz Pismo Św to poddaj sie temu co Pismo tzn listy nauczaja .[/quote]

Oliwko, nadal nie rozumiem o co Ci chodzi :(


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: n.ellie » 21 cze 2016, 17:46

Oliwka pisze:jjto dobrze ,to dobrze :-)

..........
Zbawiona jednak jestem i się ogromnie z tego cieszę.

Zbawiona od grzechów więc skad je bierzesz ? :-)

nellie - w dzien po NowoNarodzeniu ?
wiesz ja nie miałam pojecia o Zbawieniu a co dopiero Nowe Narodzenie to wy teraz macie wszystko dostepne
łacznie z biblia
Moze i ja sie uswiecałam bo widziałam ze to i tamto było niedobre ale ja to zmienic ?
imałam sie róznych sposobów i rózanca i powied zomunia i ta w kółko to było na krótko ale starałam sie ja mogłam
Kiedy czytam dzisiejszych chrzescijan to widze siebie w tamtym czasie i nie ma znaczenia ze to niekatolik ze nie rózaiec
to i tak NIE DZIAŁA TO NA CHWILE a grzech z tyłu chichocze i woła "Mamy cie "
az przyszedł Dzien którym poprosiłam Ducha świętego - zmien moje zycie nie chce tak dłuzej życ -to jeszcze w krk
A to znaczy ze Bóg wszedzie usłyszy wołanie Duszy,
Potem jak wyzej napisałam rytuały krk ale i pragnienie poznania Jezusa to PRAGNIENIE zmieniło cel mego zycia ,ale o Nowo Narodzeniu
nic nie wiedziałam
Jesli czytasz Pismo Św to poddaj sie temu co Pismo tzn listy nauczaja .


Oliwko, nadal nie rozumiem o co Ci chodzi :(


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: Ian » 21 cze 2016, 17:55

Przypominam że temat jest w dziale dla protestantów/sympatyków.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 21 cze 2016, 19:15

n.ellie pisze:
Oliwko, nadal nie rozumiem o co Ci chodzi :(


Pewnie o to chodzi:

(8) Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa (9) i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary, (10) żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, (11) aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania.
(List do Filipian 3:8-11, Biblia Warszawska)


18) Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. (19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.
(1 List Jana 5:18-19, Biblia Warszawska)


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: n.ellie » 22 cze 2016, 11:35

jj pisze:
n.ellie pisze:
Oliwko, nadal nie rozumiem o co Ci chodzi :(


Pewnie o to chodzi:

(8) Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa (9) i znaleźć się w nim, nie mając własnej sprawiedliwości, opartej na zakonie, lecz tę, która się wywodzi z wiary w Chrystusa, sprawiedliwość z Boga, na podstawie wiary, (10) żeby poznać go i doznać mocy zmartwychwstania jego, i uczestniczyć w cierpieniach jego, stając się podobnym do niego w jego śmierci, (11) aby tym sposobem dostąpić zmartwychwstania.
(List do Filipian 3:8-11, Biblia Warszawska)


18) Wiemy, że żaden z tych, którzy się z Boga narodzili, nie grzeszy, ale że Ten, który z Boga został zrodzony, strzeże go i zły nie może go tknąć. (19) My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem.
(1 List Jana 5:18-19, Biblia Warszawska)


Ok rozumiem. A jak te cytaty mają się do wypowiedzi KAANa? Że człowiek całe życie się uświęca? Nie tkwi w grzechach, ale może mu się przytrafić, że zgrzeszy, czego potem żałuje oczywiście? Nie wracam do grzechów, które wskazał mi Pan, że są grzechami, ale ja cały czas się jeszcze uczę.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: jj » 22 cze 2016, 12:56

n.ellie
Czlowiek wierzacy jest uswiecony i swiety, czyli odlaczony od grzechu i wydzielony dla Boga. Pan Jezus jest uswieceniem wierzacego. To jest wystarczajace. Jednak daleko czlowiekowi do doskonalosci Chrystusowej, dlatego musi sie uswiecac. Nauka o uswieceniu dzieli sie na dwie czesci: o juz dokonanym uswieceniu i o trwaniu w procesie uswiecenia.

Z grzechem jest podobnie. To, co sie narodzilo z Ducha, jest duchem i nie moze grzeszyc. Pan Jezus uczyl tak:

(6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(Ew. Jana 3:6, Biblia Warszawska)


Dlatego Jan moze rozwinac te nauke o twierdzenie, ze narodzony z Boga, czlowiek duchowy, nie popelnia grzechu:

(9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził
(1 List Jana 3:9, Biblia Warszawska)


Mozna wiec podsumowac te nauke tak, ze to, co sie w tobie narodzilo z Boga, co jest duchem, nie popelnia grzechu.

Cialo natomiast nie jest narodzone z Ducha, dlatego grzeszy. Duch pozada przeciwko cialu:

(16) Mówię więc: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. (17) Gdyż ciało pożąda przeciwko Duchowi, a Duch przeciwko ciału, a te są sobie przeciwne, abyście nie czynili tego, co chcecie. (18) A jeśli Duch was prowadzi, nie jesteście pod zakonem.
(List do Galatów 5:16-18, Biblia Warszawska)


Dlatego Jan nawoluje do tego, zeby czlowiek wierzacy nie grzeszyl, a jesli zgrzeszy, to...

(10) Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.
(2) 01 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. (2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.
(1 List Jana 1:8-2:2, Biblia Warszawska)


A jesli chodzi o poznanie Pana Jezusa, to jest to duza czesc nauki NT i ST. Jest to ultymatywny cel, pragnienie i tesknota wierzacego czlowieka i Kosciola, a takze samego Pana! Ale o to nie pytasz. :)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: betme » 22 cze 2016, 17:39

moment moment moment
skoro Bóg wiedział, że człowiek zgrzeszy to musiał grzech zaplanować perfekcyjnie, prawda KAAN?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak szybko można się zbawić?

Postautor: KAAN » 23 cze 2016, 10:37

betme pisze:moment moment moment
skoro Bóg wiedział, że człowiek zgrzeszy to musiał grzech zaplanować perfekcyjnie, prawda KAAN?
To nie tak, Boże przewidywanie że człowiek się zbuntuje nie oznacza że Pan Bóg grzech w jakiś sposób zaplanował i wprowadził w życie. Pan Bóg nie był w żadnym szczególe powodem grzechu. Grzech jest wyłącznie poza Bogiem. Bóg chroni człowieka od grzechu, ale zdarza się że niektórzy przekroczą pewne granice które Bóg wyznacza i wtedy ochrona się kończy; Bóg wydaje człowieka na pastwę grzechu, aby wina człowieka się dopełniła.

Rz 1:24 Dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą,
25 Ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
26 Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,
27 Podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę.
28 A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;
29 Są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości;
30 Potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni;
31 Nierozumni, niestali, bez serca, bez litości;


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości