1Tym2:4

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 22:48

No więc to były te okoliczności? Czy jednak coś innego co było w Tobie? Bo wiesz -- jest wielu ludzi, którzy jestem przekonany, że lądują w o wiele gorszych okolicznościach, słyszeli Ewangelię i nie wołają wcale do Boga. Cóż więc Ciebie od nich różni? Oraz -- czy sam fakt, że wołałeś do Boga nie wskazuje, że (choćby podświadomie, czy też w swoim sercu) nie wierzyłeś już w Niego (przynajmniej w Jego istnienie)? :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 23:14

fantomik pisze:jest wielu ludzi, którzy jestem przekonany, że lądują w o wiele gorszych okolicznościach

Nie wiesz gdzie ja byłem i w jakich okolicznościach sie znalazłem a pojęcie o Bogu miałem takie jakie wyniosłem z krk czyli......(Bóg=dziadek z siwa brodą, który czeka na to by przyłożyć mi w d.... za kazdy mój grzech)
fantomik pisze:Cóż więc Ciebie od nich różni? Oraz -- czy sam fakt, że wołałeś do Boga nie wskazuje, że (choćby podświadomie, czy też w swoim sercu) nie wierzyłeś już w Niego (przynajmniej w Jego istnienie)? :-)

Na swój sposób wierzyłem tak jak 98% naszego społeczeństwa, któremu zadasz pytanie czy wierzy w Boga. Notabene jak myślisz co odpowiedzą?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 23:18

markulus pisze:[...]Na swój sposób wierzyłem tak jak 98% naszego społeczeństwa, któremu zadasz pytanie czy wierzy w Boga. Notabene jak myślisz co odpowiedzą?

No więc co w końcu zdecydowało, że uwierzyłeś -- a inni jak ich wielu nie uwierzyli? :-) Coś w Tobie? Coś poza Tobą (jeśli poza Tobą to z koncepcją wolnej woli jaką prezentujesz możesz się też pożegnać; to tak lojalnie i szczerze ostrzegam)? Wystarczy mi w sumie odpowiedź czy było to coś w Tobie (czy "z Ciebie") czy też poza Tobą? :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 23:41

fantomik pisze:No więc co w końcu zdecydowało, że uwierzyłeś -- a inni jak ich wielu nie uwierzyli? :-)

Myslę że pragnienie zmiany. Wiele mamy przykładów na kartach Bozego Słowa tych, którzy pragneli zmiany w swoim życiu np.
Król Naman, slepy od urodzenia Bartymeusz kobieta która dotknęła sie się szat Chrystusa.......... i wiele wiele innych o których mówi Biblia. Nawet Dawid w przeciwieństwie do Saula po grzechu z Batszebą i zabiciu człowieka( nie zapominajmy ze był wybrany i powołany) pragnął zmiany czyż nie?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 23:51

markulus pisze:
fantomik pisze:No więc co w końcu zdecydowało, że uwierzyłeś -- a inni jak ich wielu nie uwierzyli? :-)

Myslę że pragnienie zmiany. Wiele mamy przykładów na kartach Bozego Słowa tych, którzy pragneli zmiany w swoim życiu np.
Król Naman, slepy od urodzenia Bartymeusz kobieta która dotknęła sie się szat Chrystusa.......... i wiele wiele innych o których mówi Biblia. Nawet Dawid w przeciwieństwie do Saula po grzechu z Batszebą i zabiciu człowieka( nie zapominajmy ze był wybrany i powołany) pragnął zmiany czyż nie?

Właśnie -- nie zapominajmy, że Dawid był wybrany. ;-) Pytanie czy to "pragnienie zmiany" wynikało z bycia więźniem grzechu czy może dzieckiem gniewu (wiesz czyjego?) z natury albo bezbożnym w oczach Boga? Czy raczej z Łaski, którą Tobie okazał? Co masz -- czego byś nie otrzymał? że tak pozwolę sobie powiedzieć. Czy jesteś Wybrany gdyż Ty uprzednio Wybrałeś Boga, czy jesteś nim gdyż bez względu na to kim byłeś, a wręcz na przeciw temu kim byłeś -- Bóg okazał Tobie miłosierdzie na które niczym sobie nie zasłużyłeś? To jest w sumie pytanie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 gru 2008, 00:04

fantomik pisze:Właśnie -- nie zapominajmy, że Dawid był wybrany.

Jezeli możesz to udowodnij na podstawie biblii ze Saul nie był ;-) bo
1Jo 2:2 bw On ci jest ublaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy calego swiata.
fantomik pisze:Czy jesteś Wybrany gdyż Ty uprzednio Wybrałeś Boga, czy jesteś nim gdyż bez względu na to kim byłeś, a wręcz na przeciw temu kim byłeś -- Bóg okazał Tobie miłosierdzie na które niczym sobie nie zasłużyłeś? To jest w sumie pytanie.

Duch Świety przekonał mnie o grzechu, sprawiedliwości i sądzie


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 gru 2008, 00:15

markulus pisze:
fantomik pisze:Właśnie -- nie zapominajmy, że Dawid był wybrany.

Jezeli możesz to udowodnij na podstawie biblii ze Saul nie był ;-) bo
1Jo 2:2 bw On ci jest ublaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy calego swiata.

Odniosę się do Twojego "bo":

Jan. 10:11-18,25-29 (BW)
11. Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.
12. Najemnik, który nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc wilka nadchodzącego, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza
13. Ponieważ jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
14. Ja jestem dobry pasterz i znam swoje owce, i moje mnie znają.
15. Jak Ojciec mnie zna i Ja znam Ojca, i życie swoje kładę za owce.
16. Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.
17. Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.
18. Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.
...
25. Odpowiedział im Jezus: Powiedziałem wam, a nie wierzycie; dzieła, które Ja wykonuję w imieniu Ojca mojego, świadczą o mnie;
26. Lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich.
27. Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.
28. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
29. Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.

Owce daje mu Ojciec. Ewidentne jest, że kładzie życie za swoje owce i że tegoż rezultatem jest danie im życia wiecznego. Owa grupa odbiorców tych słów charakteryzuje się jednym -- nie są Jego Owcami; innymi słowy -- nie zostali Chrystusowi dani przez Ojca. Konsekwencją tego jest fakt, że nie mogą uwierzyć. A ostatecznie, że nie otrzymają Życia wiecznego. W sumie mógłbym teraz iść dalej do np. Rzymian 8 i 9 aby ukazać Tobie, że albo nie wszyscy są wybrani albo Słowo Boże jednak zawiodło i nie ma żadnej nadziei, ale myślę, że to powyżej wystarczy abyś zauważył, że jednak była (!) pewna grupa osób, którzy nie mogli uwierzyć bez ingerencji Boga Ojca (danie ich Chrystusowi jako Owce) i tej ingerencji nie zaznali -- nie byli Owcami Chrystusa, które daje Mu Ojciec.

markulus pisze:
fantomik pisze:Czy jesteś Wybrany gdyż Ty uprzednio Wybrałeś Boga, czy jesteś nim gdyż bez względu na to kim byłeś, a wręcz na przeciw temu kim byłeś -- Bóg okazał Tobie miłosierdzie na które niczym sobie nie zasłużyłeś? To jest w sumie pytanie.

Duch Świety przekonał mnie o grzechu, sprawiedliwości i sądzie

Widać z niektórymi mu się nie udało nieprawdaż? Albo nie potrafił albo zwyczajnie spartaczył robotę? :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 31 gru 2008, 00:28

Wiesz co Bracie :-) Mam pomysł. Pozostawmy na jakiś czas sobie ten wątek bo mi się wydaje, że Cię zamęczę za chwilkę, a nie o to mi chodzi :-) Obu nam się przyda odpoczynek zapewne :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 sty 2009, 11:49

fido pisze:
markulus pisze:
życie wieczne daje Bóg a nie przyjęcie czegoś.

no nie do końca tak bo:
J 1:12 Bw "Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,"


dalej-

J 1:13 Bw „którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.”
dokadnie kontekst :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 19 lut 2009, 13:06

fantomik pisze:Duch Świety przekonał mnie o grzechu, sprawiedliwości i sądzie

Widać z niektórymi mu się nie udało nieprawdaż? Albo nie potrafił albo zwyczajnie spartaczył robotę?

A ja myślę ze zwyczajnie nie chcieli i nie mieli pragnienia :-P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 lut 2009, 14:05

markulus pisze:
fantomik pisze:Duch Świety przekonał mnie o grzechu, sprawiedliwości i sądzie
Widać z niektórymi mu się nie udało nieprawdaż? Albo nie potrafił albo zwyczajnie spartaczył robotę?

A ja myślę ze zwyczajnie nie chcieli i nie mieli pragnienia :-P

wiec skoro to taki zwyczaj zwyczajny - dlaczego niektorzy niezwyczajnie chcá ;) flp 2.13


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 24 mar 2009, 09:32

Lash pisze:A ja myślę ze zwyczajnie nie chcieli i nie mieli pragnienia :-P

wiec skoro to taki zwyczaj zwyczajny - dlaczego niektorzy niezwyczajnie chcá ;) flp 2.13

odp jest łatwiejsza niz Ci się wydaje :-P zadaj sobie pytanie dlaczego ty niezwyczajnie chciałeś?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 mar 2009, 09:55

markulus pisze:
Lash pisze:A ja myślę ze zwyczajnie nie chcieli i nie mieli pragnienia :-P

wiec skoro to taki zwyczaj zwyczajny - dlaczego niektorzy niezwyczajnie chcá ;) flp 2.13

odp jest łatwiejsza niz Ci się wydaje :-P zadaj sobie pytanie dlaczego ty niezwyczajnie chciałeś?
Tylko dlatego ze Duch Swiety dal mi pragnienie zmiany zlego zycia na lepsze.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 25 mar 2009, 17:25

Lash pisze:Tylko dlatego ze Duch Swiety dal mi pragnienie zmiany zlego zycia na lepsze.

Wiem ze jest to bardzo osobiste ale sam wiesz ze nie było to takie proste zeby można to było ujac w paru zdaniach.
Kazdy z nas miał lepsze lub gorsze doświadczenia w zyciu i jestem pewien ze to one w głównej mierze przyczyniły sie do tego ze zaczeliśmy sobie zadawac pytania o cel i sens zycia tu na ziemi. zanim z pokora przyszedłem do Pana przez moje zycie przetoczył się huragan buntu egoizmu wypaczenia wartosci....... kazdy kiedys sie z tym zderza!! pytanie co z tym zrobi??


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 mar 2009, 16:35

markulus pisze:
Lash pisze:Tylko dlatego ze Duch Swiety dal mi pragnienie zmiany zlego zycia na lepsze.

Wiem ze jest to bardzo osobiste ale sam wiesz ze nie było to takie proste zeby można to było ujac w paru zdaniach.
Kazdy z nas miał lepsze lub gorsze doświadczenia w zyciu i jestem pewien ze to one w głównej mierze przyczyniły sie do tego ze zaczeliśmy sobie zadawac pytania o cel i sens zycia tu na ziemi. zanim z pokora przyszedłem do Pana przez moje zycie przetoczył się huragan buntu egoizmu wypaczenia wartosci....... kazdy kiedys sie z tym zderza!! pytanie co z tym zrobi??
A jak myslisz czy te wydarzenie nie byly z bozego nadania?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości