1Tym2:4

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 13:46

fantomik pisze:Toś mi poprawił humor na początek dnia :-D Fajnie, że w rezultacie dajesz sobie samemu Życie Wieczne ;-) Fido dobrze wskazał na najbliższy kontekst. Tak jak KAAN ma w podpisie: Z Łaski Zbawienie Jesteście -- i to nie z Was -- Boży to dar.

wiesz nawet sie z tego cieszę ze tak stawiasz sprawę "znawco pisma świetego" i łowco lapsusów. Wiem przynajmniej z kim mam przyjemność.Gratuluje wyśmienitego humoru człowieku, który przy pierwszej lepszej okazji korzystasz z tego aby pokazac swoją wyższość nad innym niejednokrotnie szydząc. Rozumiem ze to przewodnia nauka twej denominacji? czy tak? Zastanów się nad tym co wnosisz w to forum, bo w moim odczuciu zamiast moderatora z prawdziwego zdarzenia wykreowałeś się waść na dowódcę w bitwie "kalwini kontra reszta świata"


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 14:29

ann_in_grace pisze:A teraz napisz cos merytorycznie,

merytorycznie? to znaczy jak według Ciebie? Bo jeszcze ani razu nie dostałem od Ciebie merytorycznej odpowiedzi na zadane wcześniej prze ze mnie pytanie, tylko odnośniki do (z całym szacunkiem) czyiś nauk rozwazań ect.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 15:03

Obrona przez atak, jesli sie przegrywa?

Widzisz Ann_in_grace ot i cały twój prawdziwy powód dla którego zabierasz głos na tym forum zwie się on (walka, bitwa, udowodnienie wszystkim w koło ze wiem lepiej bo tak uważają moi nauczyciele) Pycha i pogarda dla "innowierców" bije z kazdego Twojego postu i to przykre ale niestety tak Cię odbieram. Stań przed Bogiem i zadaj mu pytanie kim jestem Panie? Czy nadal twym sługa Panie? Czy może namaściłem się już na sędziego tego świata by osądzić wszystkich, którzy nie wierzą tak jak ja.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 30 gru 2008, 15:52

Skoro takie posty jak ten powyżej są tolerowane, to ja powiem swoje zdanie na temat zachowania marklusa. Sekciarstwo.
Dlaczego tak sądzę:
1. wybiórcze traktowanie Słowa Bożego
2. bezpodstawne oskarżanie o pychę, pogardę, bycie sędzią świata, szydzenie itp.
Ja bym wyrzucił wszystkie personalne wycieczki do kosza.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 30 gru 2008, 15:59

Puritan pisze:Skoro takie posty jak ten powyżej są tolerowane, to ja powiem swoje zdanie na temat zachowania marklusa. Sekciarstwo.
Dlaczego tak sądzę:
1. wybiórcze traktowanie Słowa Bożego
2. bezpodstawne oskarżanie o pychę, pogardę, bycie sędzią świata, szydzenie itp.
Ja bym wyrzucił wszystkie personalne wycieczki do kosza.

Ja bym powiedzial wiecej, ale Siostra widzi w tych "Stepach Akermanskich" jakies "braterstwo", wiec sie wstrzymam. :-?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 17:50

markulus pisze:
fantomik pisze:Toś mi poprawił humor na początek dnia :-D Fajnie, że w rezultacie dajesz sobie samemu Życie Wieczne ;-) Fido dobrze wskazał na najbliższy kontekst. Tak jak KAAN ma w podpisie: Z Łaski Zbawienie Jesteście -- i to nie z Was -- Boży to dar.

wiesz nawet sie z tego cieszę ze tak stawiasz sprawę "znawco pisma świetego" i łowco lapsusów. Wiem przynajmniej z kim mam przyjemność.Gratuluje wyśmienitego humoru człowieku, który przy pierwszej lepszej okazji korzystasz z tego aby pokazac swoją wyższość nad innym niejednokrotnie szydząc. Rozumiem ze to przewodnia nauka twej denominacji? czy tak? Zastanów się nad tym co wnosisz w to forum, bo w moim odczuciu zamiast moderatora z prawdziwego zdarzenia wykreowałeś się waść na dowódcę w bitwie "kalwini kontra reszta świata"

Widzę, że zabolało -- dlatego też przepraszam, choć niestety humor mi zwyczajnie poprawiłeś. I bynajmniej nie dlatego, że ja jestem jakiś "lepszy" -- raczej gorszy jestem. Za to Ty niestety stawiasz się w pozycji lepszego od tych, co słysząc Dobrą Nowinę jej nie przyjęli (i to obiektywnie lepszego, gdyż coś co jest w Tobie sprawiło ostatecznie, że będziesz Zbawiony, a oni nie). Szkoda, że nie zrozumiałeś tego co było Tobie cytowane, a nawet na to widocznie nie spojrzałeś :-/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 22:03

Widze że wetknąłem kij w gniazdo os, które tylko czekają przyczajone do tego by zaatakować inwektywami typu j.w.
Puritan pisze:to ja powiem swoje zdanie na temat zachowania marklusa. Sekciarstwo

i dalej
jj pisze:Ja bym powiedzial wiecej, ale Siostra widzi w tych "Stepach Akermanskich" jakies "braterstwo", wiec sie wstrzymam.

nie z tą myślą zawitałem na to forum aby się z kimś bratać, nie szukam internetowej przyjaźni i towarzystwa wzajemnej adoracji(a takie niestety tu widze). Miałem nadzieję ze znajdę to coś co pomoże mi w poznawaniu Prawdy i jak na razie jestem rozczarowany i bynajmniej nie wami moi drodzy rozmówcy, ale sposobem jakim chcecie przyprowadzać ludzi do bądź blizej Chrystusa.
fantomik pisze:Za to Ty niestety stawiasz się w pozycji lepszego od tych, co słysząc Dobrą Nowinę jej nie przyjęli (i to obiektywnie lepszego, gdyż coś co jest w Tobie sprawiło ostatecznie, że będziesz Zbawiony, a oni nie).

Widzisz fantomik już któryś raz z kolei (nie wiem nawet który bo nie licze) zarzucasz mi że swoją wiarę opieram na sobie samym, ze stawiam sie w pozycji kogos lepszego itd itp: tylko że te insynuacje nie wynikają z żadnego mojego postu a jedynie z Twojej jakże bujnej wyobraźni. No cóż nic na to nie poradze i mysle ze jak na moderatora to trochę za mało obiektywizmu z Twojej strony. Nie chcę nikogo zanudzać naukami i rzekomo słusznymi wywodami w sprawach wiary, jezeli jednak byście chcieli poznać bardziej człowieka ukrytego pod nickiem markulus poczytajcie trochę Berta Clendennena lub Smitha Wiggleswortha podpisuję sie pod nimi obiema rękoma. :-)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 22:15

markulus pisze:[...]
fantomik pisze:Za to Ty niestety stawiasz się w pozycji lepszego od tych, co słysząc Dobrą Nowinę jej nie przyjęli (i to obiektywnie lepszego, gdyż coś co jest w Tobie sprawiło ostatecznie, że będziesz Zbawiony, a oni nie).

Widzisz fantomik już któryś raz z kolei (nie wiem nawet który bo nie licze) zarzucasz mi że swoją wiarę opieram na sobie samym, ze stawiam sie w pozycji kogos lepszego itd itp: tylko że te insynuacje nie wynikają z żadnego mojego postu a jedynie z Twojej jakże bujnej wyobraźni.

Więc przyznajesz, że nie było w Tobie samym nic co sprawiło, że "przyjąłeś ofertę Zbawienia" w przeciwieństwie do wielu ludzi którzy także słysząc Ewangelię, nie przyjęli? Innymi słowy -- fakt, że przyjąłeś Ewangelię był Bożą niezasłużoną niczym Łaską wobec Twojej osoby? Cieszę się jednak, że wracamy do tematu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 22:31

fantomik pisze:Więc przyznajesz, że nie było w Tobie samym nic co sprawiło, że "przyjąłeś ofertę Zbawienia"

Zmuszasz mnie do tego bym powiedział swoje świadectwo nowo narodzenia :lol:
Jeszcze nie teraz ;)może przyjdzie na to czas ;) Jednak mogę powiedziec tyle że był kiedyś taki czas w moim życiu ze zawołałem do Boga tymi słowy:
Boże jeżeli jesteś to mnie dobij, albo mi pomóż


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 30 gru 2008, 22:34

markulus pisze:[...]Boże jeżeli jesteś to mnie dobij, albo mi pomóż

Chwała Panu!!! :-D
(Ale nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie ;-))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 30 gru 2008, 22:44

fantomik pisze:Ale nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie

W wyniku okoliczności które pojawiły się w moim życiu naście lat temu zawołałem do Boga i On mnie wysłuchał. Gdyby nie one( okoliczności) nie wiem czy bym do Niego wołał. nie wiem czy miał bym taką potrzebę. Jezus powiedział ze nie zdrowi potrzebują lekarza lecz Ci co się źle mają.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość