Sprawa Judasza

Zbawienie - tak jak je widzimy ....
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 11:52

Lash pisze:
Baranek pisze: to co Lash - próbujesz imputować - z owym przeznaczeniem nielicznych co powiększyłeś jak w przedszkolu czerwoną czcionką - to są twoje spaczone interpretacje.

1. Baranku jak w przedszkolu bowiem nie rozumiesz prostych tekstow. wiec jak dzieku tlumacze.
2. TO nie moje INTERPRETACJE ale cytat z pisma Sw.
Nie rozrozniasz jednego i dgugiego?

Baranek pisze: przeznaczenie - rzecz jasna - oznacza tu zupełnie coś innego. Oznacza wybranie Boże każdego kto PRAGNIE i odpowie na Jego łaskę.

Zgodnie z tym co napisal Pawel
(11) Albowiem kiedy się one jeszcze nie narodziły ani też nie uczyniły nic dobrego lub złego - aby utrzymało się w mocy Boże postanowienie wybrania, (12) oparte nie na uczynkach, lecz na tym, który powołuje - powiedziano jej, że starszy służyć będzie młodszemu, (13) jak napisano: Jakuba umiłowałem, a Ezawem wzgardziłem. (14) Cóż tedy powiemy? Czy Bóg jest niesprawiedliwy? Bynajmniej. (15) Mówi bowiem do Mojżesza: Zmiłuję się, nad kim się zmiłuję, a zlituję się, nad kim się zlituję. (16) A zatem nie zależy to od woli człowieka, ani od jego zabiegów, lecz od zmiłowania Bożego. Rzym 9
tyle Pawel

Baranku ty mowisz na odwrot.
Wiec ci nie wierze.

Baranek pisze: Nie wiem naprawdę jak z Pisma można czytać takie herezje - nieznane wręcz Kościołowi w ogóle, że mała garstka dostanie się do Nieba i to dlatego że Bóg tak sobie wymyślił i realizuje to, żeby wpakowac większość do piekła. To naprawdę jest chora i niebiblijna teologia.
Bliżej wam do animizmu i wierzeń starożytnych Greków w bezosobową ananke.
Baranku spasuj.
Bowiem trzepiesz piane
To ze Boze slowo ci sie nie podoba to twoj problem a nie moj.
A to jakie twoj umysl ma propjekcje odnosnie tego czego nam blizej to tylko i wylacznie towje projekcje...
ja nie jestem winien tego ze nie potrafisz przeczytac ze zrozumieniem priostych zdan od czeo NIE ZALEZY WYBRANIE i z uporem maniaka zaprzeczasz slowu Boga.


Owszem - zacytowałeś Pismo. Ale jak to lubisz się bawić w erystykę - nie chodzi przecież o to, co napisane w Piśmie - to każdy z nas wie - tylko o to, co ty za tym tekstem sobie sam na własny użytek niezgodny z jakąkolwiek nauka kościoła kiedykolwiek sobie uroiłeś.

I oczywiście - najlepiej - na to nikt Lash się nabrać nie da - imputujesz że nie podoba mi się Słowo Boże... Już nie raz mówiłem ci Lash - nie rozróżniasz Słowa Bożego od własnych interpretacji.

Nie czyń własnych interpretacji Słowem Bożym - chyba że uważasz że twoja interpretacja Pisma=Słowo Boże ... No ale wtedy to jest temat na inny wątek. Myli ci się Lash wszystko myli. Trochę analitycznego myślenia się naucz ... i syntezy też - to nie będziesz czerwonymi czcionkami dla dzieci pisał albo ciął niemiłosiernie postów...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 12:04

Baranek pisze: Owszem - zacytowałeś Pismo. Ale jak to lubisz się bawić w erystykę - nie chodzi przecież o to, co napisane w Piśmie - to każdy z nas wie - tylko o to, co ty za tym tekstem sobie sam na własny użytek niezgodny z jakąkolwiek nauka kościoła kiedykolwiek sobie uroiłeś. ...
Baranku
Przestan zachowywac sie jak smarkacz.
Wiec wyjasnij te teksty w ich kotekscie czekam ....
Jednak ty nie tylko tego nie potrafisz wiec jedyne co ci zostalo to plucie
Baranek pisze: I oczywiście - najlepiej - na to nikt Lash się nabrać nie da - imputujesz że nie podoba mi się Słowo Boże... Już nie raz mówiłem ci Lash - nie rozróżniasz Słowa Bożego od własnych interpretacji.
NIE ZAWARLEM TAM INTERPETACJI!
GDZIE?
Az tak cie zaslepia polemika ze nie potrarfisz zobaczyc ze te cytaty SAME mowia za siebie!
i jak bys nie porzezal kontekst nie znajdziesz nic z nimi sprzecznego W Bibli.

Pokazuje zas to jednoznacznie ze moze mamy zywy przyklad zatwardzenia na Slwo Boga
o czym mowil Pawel w cytowanym tekscie /... Nie odrzucaj SLOW BOGA!

Baranek pisze: Nie czyń własnych interpretacji Słowem Bożym - chyba że uważasz że twoja interpretacja Pisma=Słowo Boże ... No ale wtedy to jest temat na inny wątek. Myli ci się Lash wszystko myli. Trochę analitycznego myślenia się naucz ... i syntezy też - to nie będziesz czerwonymi czcionkami dla dzieci pisał albo ciął niemiłosiernie postów...

Baranku jak zwykle nie odnosisz sie do tektu ale ad personam
mi analitycznego i sysntetycznego myslenia wystarczy .. ty nawet nie potrafisz wykazac ze cos mi sie myli.
Ba nawet nie potrafisz odniesc sie do prostego tekstu Bibli.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 12:28

Lash - to ty zachowujesz się jak smarkacz... Rozmawiamy tu już setki postów ty cytujesz Pismo na czerwono zakreślasz fragment - i nie raz dawałeś wyraz temu jak to rozumiesz... Po co więc ta cała twoja sofistyka co?

I dalej - jak nie umiesz czytać to zacytuje ci jak ja interpretuję ten fragment - żebyś znów głupot nie pisał, że nie napisałem jak ja to rozumiem:
Baranek pisze:przeznaczenie - rzecz jasna - oznacza tu zupełnie coś innego. Oznacza wybranie Boże każdego kto PRAGNIE i odpowie na Jego łaskę.


Masz czarno na białym - jak ja to rozumiem. Proste.

I jak się to ma do twojego:
Lash pisze:Baranku jak zwykle nie odnosisz sie do tektu ale ad personam
mi analitycznego i sysntetycznego myslenia wystarczy .. ty nawet nie potrafisz wykazac ze cos mi sie myli.
Ba nawet nie potrafisz odniesc sie do prostego tekstu Bibli.


Ty w ogóle posty czytujesz? Czy cały czas zajmuje ci to jak ozdobić posty czerwonymi czcionkami?? ;)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 12:49

Baranek pisze: Lash - to ty zachowujesz się jak smarkacz... Rozmawiamy tu już setki postów ty cytujesz Pismo na czerwono zakreślasz fragment - i nie raz dawałeś wyraz temu jak to rozumiesz... Po co więc ta cała twoja sofistyka co?
Zadna sofistyka.
Ty nie dales ANI RAZU wyrazu temu jak to rozumiesz.
Jedyne co powiedziales ze TEN TEKT napewno nie mowi to co mowi ale mowi wrecz odwrotnie ze Boze przeznaczenie to NASZA DECYZJA ;)

Baranek pisze: I dalej - jak nie umiesz czytać to zacytuje ci jak ja interpretuję ten fragment - żebyś znów głupot nie pisał, że nie napisałem jak ja to rozumiem:
Baranek pisze:przeznaczenie - rzecz jasna - oznacza tu zupełnie coś innego. Oznacza wybranie Boże każdego kto PRAGNIE i odpowie na Jego łaskę.

Masz czarno na białym - jak ja to rozumiem. Proste.
NIE, NIE PROSTE.
Bowies sprzeczne z rzym 9.11-16 co ci cytowalem
Po drugie przeznaczenie znaczy cos innego w kazdym slowniku
nie jest ZALEZNE od przedmiotu prenacznego ale podmiotu przeznaczjacego

przeznaczenie
1. «praktyczny cel, do którego coś jest przeznaczone, zakwalifikowane, któremu dana rzecz służy»
2. «powołanie, posłannictwo»
3. «nieunikniona przyszłość, nieuchronna konieczność nadejścia, stania się czegoś»

Zaplanowac co z gory - gr prooridzo - przed orzec
Wiec mozesz sobie dalej bimbac z tego co tekst mowi i wmawiac ze to ze ktos wybralsiebie oznacza ze ty go wybrales ....

Baranek pisze: I jak się to ma do twojego:
Lash pisze: Baranku jak zwykle nie odnosisz sie do tektu ale ad personam
mi analitycznego i sysntetycznego myslenia wystarczy .. ty nawet nie potrafisz wykazac ze cos mi sie myli.
Ba nawet nie potrafisz odniesc sie do prostego tekstu Bibli.
Ty w ogóle posty czytujesz? Czy cały czas zajmuje ci to jak ozdobić posty czerwonymi czcionkami?? ;)
Wiec jak odniesiesz sie do tego dlaczego Pawel napisal Ze
Bog ostrzega ze MOZE PRZYJSC NA NICH ZATWARDZENIE
i dlaczego napisal ze ci zdeterminowani / wyznaczeni - uwierzyli
TO bedzie odpowiedz w miare konkretna.
Bo narazie szafujesz arbitralnymi stwierdzeniami bez zadnego poparcia!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 13:27

Owszem - może przyjść na nich zatwardzenie jeśli Bóg to dopuści - podobnie jak dopuszczał kuszenie Hioba przez szatana... To szatan odwodzi od Boga a Bóg to tylko dopuszcza.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 13:49

Baranek pisze:Owszem - może przyjść na nich zatwardzenie jeśli Bóg to dopuści - podobnie jak dopuszczał kuszenie Hioba przez szatana... To szatan odwodzi od Boga a Bóg to tylko dopuszcza.

Odpowiedz mi wiec dlaczego Pawel Glosiciel tego kazania rzekl

18) Zaiste więc, nad kim chce, okazuje zmiłowanie, a kogo chce przywodzi do zatwardziałości. Rzym 9

4) Ale co mu mówi wyrocznia Boża? Zostawiłem sobie siedem tysięcy mężów, którzy nie zgięli kolan przed Baalem. (5) Podobnie i obecnie pozostała resztka według wyboru łaski. (6) A jeśli z łaski, to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby już łaską. (7) Cóż więc? Czego Izrael szukał, tego nie osiągnął, ale wybrani osiągnęli; pozostali zaś ulegli zatwardziałości, (8) jak napisano: Zesłał Bóg na nich ducha znieczulenia, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą, aż do dnia dzisiejszego. Rzym 11

Kto zeslal na nich ducha znieczulenia?
Kto sobie zostawil lud?
Dlaczego Pawel nazywa to Laska?
Jak sie nazywaja ci co Laska ich dotknela?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 13:57

Owszem Bóg ma swoje metody działania nieskończenie lepsze niż nasze. I działa tak, żeby w najlepszy sposób - uwzględniając wolną wole człowieka - przywieść człowieka do siebie.

Nie wiemy też co do końca Paweł miał na myśli. Słowa te można też interpretować w ten sposób, że Bóg dopuszcza zaślepienie, które działa w nich w wyniku działania szatana. Podobnie jak z Hiobem. A Duch Boży oznaczałby tutaj to, że nawet owo szatańskie zaślepienie nie jest w stanie wyrwać owych ludzi spod Bożej Opatrzności. Boży Duch zawsze unosi się nawet nad tymi, którzy są zaślepieni.
"Zesłał Bóg..." właśnie po Hiobowemu należy rozumieć. Bóg wszystko ogarnia jest opatrznością nic nie dzieje się poza Nim. A jednocześnie to przecież nie Bóg jest przyczyną ludzkiej ślepoty na sprawy Boże!

To własnie widać pięknie w księdze Hioba - gdzie szatan dokonuje spustoszenia - a nie Bóg.

A ty Lash - tkwisz - w przedhiobowym rozumieniu przez żydów tego że to Bóg sprawia cierpienie i wręcz - zło.
Zesłał Bóg - poczytaj księgę Hioba. tam także można powiedzieć "Zesłał Bóg". Ale przecież to de facto nie Bóg był bezpośrednią przyczyną cierpienia Hioba. on je tylko DOPUŚCIŁ i tylko w tym sensie - ZESŁAŁ. Podobnie i tutaj - w tym Pawłowym fragmencie.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 14:21

Baranek pisze: Owszem Bóg ma swoje metody działania nieskończenie lepsze niż nasze. I działa tak, żeby w najlepszy sposób - uwzględniając wolną wole człowieka - przywieść człowieka do siebie.
Bla bla bla
To wyczytales z tego tekstu OSWIEC MNIE JAK

Baranek pisze:
Nie wiemy też co do końca Paweł miał na myśli. Słowa te można też interpretować w ten sposób, że Bóg dopuszcza zaślepienie, które działa w nich w wyniku działania szatana.
Bog Dopuszcz czy ZSYLA?
Czy ty masz problemy z czytaniem?
Czy wiesz co znaczy didomai w grece?
poprostu On im to DAJE

Baranek pisze: Podobnie jak z Hiobem. A Duch Boży oznaczałby tutaj to, że nawet owo szatańskie zaślepienie nie jest w stanie wyrwać owych ludzi spod Bożej Opatrzności. Boży Duch zawsze unosi się nawet nad tymi, którzy są zaślepieni.
Jaki Duch Bozy ?
- duch znieczulenia.

Baranek pisze: "Zesłał Bóg..." właśnie po Hiobowemu należy rozumieć. Bóg wszystko ogarnia jest opatrznością nic nie dzieje się poza Nim. A jednocześnie to przecież nie Bóg jest przyczyną ludzkiej ślepoty na sprawy Boże!
Zauwazasz ze Tekst wskazuje na aktywnosc Osoby Boga?
A moze to tylko takie sobie mowienie?

Baranek pisze: To własnie widać pięknie w księdze Hioba - gdzie szatan dokonuje spustoszenia - a nie Bóg.
Tak ale W hiobie jest jasno napisane ze Bog dopuscil na to
tu jest napisane ze dal im takiego ducha Wiec to JEgo inicjatywa.
Tym bardziej ze wpisana w plan zbawienia Pogan
Baranek pisze:A ty Lash - tkwisz - w przedhiobowym rozumieniu przez żydów tego że to Bóg sprawia cierpienie i wręcz - zło.

Wiesz to ze ty nie rozumiesz oponenta to dla mnie nie nowina.
Baranek pisze: Zesłał Bóg - poczytaj księgę Hioba. tam także można powiedzieć "Zesłał Bóg". Ale przecież to de facto nie Bóg był bezpośrednią przyczyną cierpienia Hioba. on je tylko DOPUŚCIŁ i tylko w tym sensie - ZESŁAŁ. Podobnie i tutaj - w tym Pawłowym fragmencie.

czy ty rozumiesz znaczenie Slow
pozytaj tu co znaczy dac w grece
http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1325&t=KJV

Ja rozumie ze masz jakis obraz Boga w ktorym nie moze ona takich rzeczy uczynic ktor opisano w Pismie Swietym?
Czy Bog mogl zabic Ananiasza i Safire?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 14:32

Lash - naucz się syntezy - bo nie będę się wczytywal w twoje pocięte wyrazy. Napisz o co ci chodzi w jednej myśli. A jak tego nie umiesz - to naprawdę - tego można się nauczyć. Wtedy chętnie wrócę do meritum.
Bo nie będę 4 razy więcej czasu marnował tylko dlatego że ty bawisz się nożyczkami.

Synteza Lash i jeszcze raz synteza!


Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 15:06

ann_in_grace pisze:Co w tym watku robi baranek, skoro jest to watek zamkniety dla nieprotestantow?


No NARESZCIE!! Jest ODWIECZNIE zaplanowany PRETEKST!!

prosiłem Lasha i na priv i na ogólnym, żeby wątek PRZENIÓSŁ. Ale mi nawet nie odpisał.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 28 lis 2008, 15:10

Baranek pisze:Lash - naucz się syntezy - bo nie będę się wczytywal w twoje pocięte wyrazy. Napisz o co ci chodzi w jednej myśli. A jak tego nie umiesz - to naprawdę - tego można się nauczyć. Wtedy chętnie wrócę do meritum.
Bo nie będę 4 razy więcej czasu marnował tylko dlatego że ty bawisz się nożyczkami.

Synteza Lash i jeszcze raz synteza!

Oj widze baranku ze jak juz nie masz co powiedziec to piszesz nieprawde
- nie tne wyrazow - to kolejna twoja "prawda" podana na stol

Co to syntezy.
To co ty nazywasz Synteza to jest w twoim wykonaniu - dedukcja.

Dla mnie synteza to zebranie do kupy dowodow wynikajacyh z indukcji w celu osiagniecia obrazu calosci.

~Natomiast nie jest to wciskanie pierwotnych zalzoen w tekst ktorwe wynika z twojego dedukcyjnego podejscia / mylonego przez ciebie z synteza/ . Jak mowilem Dedukcja jest dobra gdy masz FAKT 100% pewny w innym wypadku masz WCISKANIE w TEKST.
Mozesz DEDUKOWAC z Pisma Prawdy
- Co zanczy Boza milosc
- Co znaczy ze Bog Jest
- Co znaczy ze Bog predestynowal
ale nie mozesz dedukowac tego co tam nie napisano
wiec:
- wolnej woli - ale mozes dedukowac na temat woli i wolnosci
- trojcy - ale mozes dedukowac na temat Jak to jest ze Ojciec Jest Bogiem i Duch i Syn

itd itp

Na synteze jest czas gdy sie dokona PORZADNEJ analizy w sposob dokladny i rzeczowy. Synteza bowiem jak swietnie wiesz to zebranie do kupy faktow poanalitycznych - w tym wypadku

Nie jest natomiast dobrze syntezowac gdy sie ma falszywe przeslanki lub przeslanki niezweryfikowane jako elelmenty skladowe wchodzace do syntezy.
Ty masz tych elelemtow mnostwo dlatego pokazuje ci analitycznie gdzie te skladowe sa falszywe...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 28 lis 2008, 15:38

Lash cięcie wyrazów - to jest oczywiście przerysowanie z mojej strony - i to chyba jasne.

Co do twojej "analizy" poprzez cięcie - to wybacz ale nie wiem jaki ma to sens na forum... Owszem rzadko, czasami trzeba jedno zdanie wyrwać i je przeanalizować... Ale to jest forum i dobrze jest syntetycznie podawać to, co się myśli. A nie prowadzić rozbiór mysli, który na końcu nic z całą myśla nie ma wspólnego.

przemysl to...


Przewodas
Posty: 635
Rejestracja: 15 lis 2008, 12:07
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Przewodas » 28 lis 2008, 16:41

Lash pisze:
Przewodas pisze: Powiem krótko:
Na pytanie: Czy Bóg mógłby ustalić z góry przeznaczenie człowieka? Odpowiadam: Tak.
Na pytanie: Czy Bóg ustala z góry przeznaczenie każdego człowieka? Odpowiadam: Nie.

Jak wiec rozumiesz to ze Bog przez usta apostola Pawla MOWI INACZEJ niz ty ....


Odpowiedziałem już na tę kwestię, nie będę się powtarzać w nieskończoność. (Apostoł mówi o Bogu w możności, Jezus jest Bogiem w akcie.) To Ty tworzysz na siłę i wmawiasz mi różnicę między słowami moimi a słowami Pawła.

Ponadto, Lash, czynisz się sędzią we własnej sprawie, dyskutując ze mną i oceniając mnie jednocześnie jako moderator. To nadużycie władzy. Zarzut obrażania Boga, za który przyznałeś mi ostrzeżenie, jest fałszywy. Specjalnie pisałem małą literą "bóg" aby było jasne, że mam na myśli abstrakcyjne bóstwo animiczne, które nie ma nic wspólnego z Panem Naszym. W swoim świętym oburzeniu posunąłeś się za daleko.
Możesz mi dać ostrzeżenie za Ann, Baranka, Hahaku, którzy naprawdę mnie wkurzyli, ale nie za obrażanie Boga. To świństwo!

Jeżeli będziesz dalej tak postępować, sam sobie przyznam bana i przestanę odwiedzać to forum. Skoro mają na nim być tylko co się ze sobą zgadzają - trudno.

P.S.
Do Ann od Marcina Lutra:
"Jeśli czuję w moim sercu, że uczynek wypływa z miłości, to jestem przekonany, że moja wiara jest rzetelna."
Ile Twoich postów do mnie wypłynęło z miłości?


Tworzenie zbliża do Stwórcy

Wróć do „Soteriologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości