,,Bóg nie będzie się z Tobą cackał''

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

,,Bóg nie będzie się z Tobą cackał''

Postautor: Niente » 08 sie 2013, 01:43



 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 

Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: ,,Bóg nie będzie się z Tobą cackał''

Postautor: Hardi » 08 sie 2013, 02:05

ten facet to samozwańczy prorok, który jawnie odrzuca Biblię i nie traktuję ją jako autorytet i słowo natchnione, więc nie ma sensu tracić czas na słuchanie jego wywodów :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 sie 2013, 09:41

"Jeżeli podążasz za Jezusem i zostajesz dzieckiem Bożym, Bóg nie będzie się z tobą cackał"
:mrgreen:
Co za bzdury! Po takim wstępie można sobie całość darować.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 08 sie 2013, 10:19

Niente pisze:Jakie są Wasze odczucia?


Bylo o tym na forum rok temu jakos. Falszywy nauczyciel sciagajacy na siebie gniew Bozy i na tych ktorzy ida za jego blednymi naukami.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: ,,Bóg nie będzie się z Tobą cackał''

Postautor: jj » 08 sie 2013, 11:36

Niente pisze:http://m.youtube.com/watch?v=beC2JDzhGro&feature=related

Jakie są Wasze odczucia? :)


Legalizm. Podobny do chrzescijanstwa, ale oparty na czlowieku, a nie na Chrystusie. Wszyscy, lacznie z Synem Bozym, cierpieli przesladowania i przeciwnosci. To jest trudna droga:

(15) A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw. (16) Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga. (17) Nadszedł bowiem czas, aby się rozpoczął sąd od domu Bożego; a jeśli zaczyna się od nas, to jakiż koniec czeka tych, którzy nie wierzą ewangelii Bożej? (18) A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą? (19) Przeto i ci, którzy cierpią według woli Bożej, niech dobrze czyniąc powierzą wiernemu Stwórcy dusze swoje.
(1 List Piotra 4:15-19, Biblia Warszawska)


..., a jednak nie polega to na mocy i sile czlowieka:

6) Wtedy on odpowiedział, mówiąc do mnie: Takie jest słowo Pana do Zorobabela: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów.
(Ks. Zachariasza 4:6, Biblia Warszawska)


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 22 wrz 2013, 15:21

Nie oglądałem wszystkich odcinków ale moim zdaniem człowiek ma krótkie rzeczowe przesłanie. Cóż. Jedni potrzebują wsparcia a inni może "Bóg nie będzie się z tobą cackał".

Z tą brodą trochę wyglądał jak "Jan Chrzciciel" :D


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Niente
Posty: 890
Rejestracja: 01 sty 2011, 21:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: ma w sobie tyle sił?
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Niente » 29 wrz 2013, 19:12

Obejrzalam więcej Jego filmikow i ten człowiek jest zagubiony-odrzuca zbor jako społeczność i bardziej ufa swemu glosowi w środku niż Biblii więc odradzam


 <3 Doswiadcz mnie i sprawdź w ogniu o Panie! Pragnę być niezmienna jak Twoje słowo i prawdziwa jak Twoje zmartwychwstanie. Wytworz we mnie hooponé i prowadź swoimi ścieżkami. <3 



Masz jakieś pytania? Chcesz porozmawiać o Panu Bogu? Chętnie porozmawiam na skype, zapraszam do napisania na pw :)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 wrz 2013, 21:25

Niente pisze:Obejrzalam więcej Jego filmikow i ten człowiek jest zagubiony-odrzuca zbor jako społeczność i bardziej ufa swemu glosowi w środku niż Biblii więc odradzam


Gdzie?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 29 wrz 2013, 21:35

Nie odrzuca Biblii. Traktuje ją jako nie Słowo Boże, ale jak książkę natchnioną przez Ducha Świętego, ale napisaną prze ludzi. Troszkę zakręcone to. Nie uznaje kościołów, bo tam nie rządzi Bóg, ale Biblia jako Słowo Boże.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 29 wrz 2013, 22:03

Effata pisze:Nie odrzuca Biblii. Traktuje ją jako nie Słowo Boże, ale jak książkę natchnioną przez Ducha Świętego, ale napisaną prze ludzi. Troszkę zakręcone to. Nie uznaje kościołów, bo tam nie rządzi Bóg, ale Biblia jako Słowo Boże.


Przecież mówi, że Biblia jest natchniona przez Ducha Świętego. Moim zdaniem chodziło o to że jeżeli masz Biblię to nie oznacza to, że masz Chrystusa. Coś w rodzaju "posiadanie Biblii, znanie jej nie czyni cię jeszcze dzieckiem Bożym".


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości