W imieniu Jehowy - Zrozumiec Swiadkow Jehowy

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 25 wrz 2013, 19:48

agent terenowy pisze:Zostawmy dziadka w spokoju. ;)
Ja napisałem co mi się nie zgadza w argumentacji na temat Jana 1,1 i słowa 'było'.

Zresztą Słowo 'było na świecie, a świat stał się przez nie', co nie znaczy, że było na świecie od zawsze. :)

Argument z Jana 1 i słowem ην w tym filmie jest więc równie tendencyjny jak argument tego dziadka

Ja myślę, że raczej popadasz teraz w krytykę wszystkiego co wygląda ci na trynitaryzm, dlatego też zwracasz na to uwagę. To jest takie trochę czepianie się spraw nie istotnych, bo według mnie bardzo dobrze to nakreślili, nie tłumacząc po prostu całego aspektu, bo nie takie było zadanie filmu. W moim więc przekonaniu argumentacja nie była tendencyjna, tylko oparta na innych fragmentach i podkreślająca myśl tego fragmentu.

Dziadka więc nie powinniśmy zostawiać, bo powiela typowe błędy patrzenia na wierzenia jego przeciwników doktrynalnych. Dlatego też według mnie to zostało pokazane, aby ukazać ten problem, że krytykują coś czego sami nie pojmują.

Według mnie powinniśmy zostawić ten aspekt, który prowadzi do kolejnej zmiany tematu w temat o doktrynie trynitarnej. A konkretnie o tożsamości Syna Bożego, bo widzę, że już tutaj uderzasz przy każdej nadarzającej się okazji ? ;-) Bo tak nawiasem mówiąc, gdy pytałem co ci się nie podoba spodziewałem się dokładnie takiej odpowiedzi jakiej udzieliłeś. :-D czułem nosem, że teraz "wszystkie drogi prowadzą do ..."

Czyli nie wchodząc w temat, stwierdzam po zapoznaniu się, że to nie jest problem tego filmu, dobrze skrótowo to powiedział gość i poprawnie.


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 26 wrz 2013, 20:22

Skoro na początku Bóg stwórzył niebo i ziemię, a na początku było Słowo, to chyba jasne, że ten Słowo było zanim stworzył to niebo i ziemię.

Zresztą zobacz sobie jakikolwiek szanujący się komentarz na temat prologu Jana.
Odwoływanie się do Gen 1 w komentarzach do tego tekstu jest dość powszechne.

Prz 8,
23 Od czasu niezmierzonego zostałam
ustanowiona,+ od początku, od czasów
wcześniejszych niż ziemia. + 24 Gdy nie było
głębin wodnych, zostałam wydana na świat
jakby w bólach porodowych,+ gdy nie było
źródeł obfitujących w wodę. 25 Zanim zostały
osadzone góry, + jeszcze przed wzgórzami,
zostałam wydana na świat jakby w bólach
porodowych, 26 gdy jeszcze nie uczynił ziemi+
ani otwartych przestrzeni, ani pierwszych mas
prochu żyznej krainy. + 27 Kiedy
przygotowywał niebiosa, ja tam byłam; + gdy
ustanawiał okrąg na obliczu wodnej głębiny,


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 wrz 2013, 12:40

agent terenowy pisze: Skoro na początku Bóg stwórzył niebo i ziemię, a na początku było Słowo, to chyba jasne, że ten Słowo było zanim stworzył to niebo i ziemię.


Tylko że tu narzucasz automatycznie znaczeie słowa POCZATEK = czas gdy Bóg zaczął stwrzac ziemię ....

agent terenowy pisze:
Zresztą zobacz sobie jakikolwiek szanujący się komentarz na temat prologu Jana.
Odwoływanie się do Gen 1 w komentarzach do tego tekstu jest dość powszechne.

Prz 8,
23 Od czasu niezmierzonego zostałam
ustanowiona,+ od początku, od czasów
wcześniejszych niż ziemia. + 24 Gdy nie było
głębin wodnych, zostałam wydana na świat
jakby w bólach porodowych,+ gdy nie było
źródeł obfitujących w wodę. 25 Zanim zostały
osadzone góry, + jeszcze przed wzgórzami,
zostałam wydana na świat jakby w bólach
porodowych, 26 gdy jeszcze nie uczynił ziemi+
ani otwartych przestrzeni, ani pierwszych mas
prochu żyznej krainy. + 27 Kiedy
przygotowywał niebiosa, ja tam byłam; + gdy
ustanawiał okrąg na obliczu wodnej głębiny,


Bóg nie miał mądrości przed "stworzeniem madrosci" ?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 27 wrz 2013, 14:02

Miał.
Więc co to za mądrość, która się pojawiła później a przed założeniem świata?
A może - kto to taki?
1 Kor 1,
22 Gdyż i Żydzi proszą o znaki,
+ i Grecy szukają mądrości; +
23 ale my głosimy Chrystusa
zawieszonego na palu + — dla
Żydów powód do zgorszenia, +
a dla narodów głupstwo; +
24 jednakże dla powołanych,
zarówno Żydów, jak i Greków,
głosimy Chrystusa — moc + Bożą
i mądrość + Bożą.

Zresztą ta Mądrość z Przysłów 8 posiada te same cechy co Słowo z Jana 1.
Była przy stworzeniu
przez nią Bóg stworzył świat
Była kimś, kogo szczególnie miłował(por. Jana 17, 24 Ojcze, jeśli chodzi o to, co mi dałeś, chciałbym, żeby gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata.)


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 wrz 2013, 14:20

agent terenowy pisze:Miał.
Więc co to za mądrość, która się pojawiła później a przed założeniem świata?
A może - kto to taki?
1 Kor 1,
22 Gdyż i Żydzi proszą o znaki,
+ i Grecy szukają mądrości; +
23 ale my głosimy Chrystusa
zawieszonego na palu + — dla
Żydów powód do zgorszenia, +
a dla narodów głupstwo; +
24 jednakże dla powołanych,
zarówno Żydów, jak i Greków,
głosimy Chrystusa — moc + Bożą
i mądrość + Bożą.

Zresztą ta Mądrość z Przysłów 8 posiada te same cechy co Słowo z Jana 1.
Była przy stworzeniu
przez nią Bóg stworzył świat
Była kimś, kogo szczególnie miłował(por. Jana 17, 24 Ojcze, jeśli chodzi o to, co mi dałeś, chciałbym, żeby gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata.)
Mądrość nie jest Chrystusem :roll: - stad krok do tego aby chrzicic filozofie= umilowanie mądrości

Cytujesz Koryntian Czy Bóg stworzył sobie moc ? jaka mocą :roll: ?
Chrystus JEST MOCĄ I MADROSCIĄ Boga ale moc i mądrość nie jest Chrystusem :)

Madrość tez nie ma cech Słowa z Jana 1. Bógiem było Słowo :) mądrość nie jest Bogiem ...

Przysłów 8 nie mówi o Chrystusie ale o mądrości POETYCKO. Jest to normalne dla tego typu ksiąg ST - jak psalmy ksiegi madrościowe etc. autor dokonuje antopomorfizacji mądrości tak samo jak mamy antorpomorfizację śmierci czy Rzowagi czy rozmu

(11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec, (12) zachowując cię od drogi zła, od człowieka, który mówi przewrotnie,


Widać to dokładnie w astepnym rozdziale
(1) Mądrość zbudowała swój dom, postawiła siedem swoich słupów, (2) zabiła swoje bydło, zmieszała wino, zastawiła swój stół, (3) wysłała swoje służebnice, zaprasza ze wzgórz miasta: (4) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie! Do nierozumnego mówi: (5) Chodźcie, uczestniczcie w mojej uczcie i pijcie wino, które zmieszałam! (6) Porzućcie głupotę, abyście żyli, i chodźcie drogą roztropności! (7) Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami. (8) Nie karć szydercy, aby cię nie znienawidził; karć mądrego, a będzie cię miłował. (9) Daj mądremu, a będzie jeszcze mędrszy; poucz sprawiedliwego, a będzie umiał jeszcze więcej! (10) Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego - to rozum, (11) gdyż przeze mnie rozmnożą się twoje dni i przedłużą się lata twojego życia. (12) Jeżeli jesteś mądry, to sam masz korzyść z tej mądrości, jeżeli jesteś szydercą, to sam za to będziesz cierpiał. (13) Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna. (14) Siedzi u wejścia do swojego domu, na tronie w wysuniętych punktach miasta, (15) wołając na przechodniów, którzy idą swoimi ścieżkami: (16) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie. A do nierozumnego mówi: (17) Kradziona woda jest słodka, a chleb pokątnie jedzony smakuje. (18) Lecz prostaczek nie wie, że tam same cienie, że jej goście przebywają w głębinach krainy umarłych. (Ks. Przysłów 9:1-18, Biblia Warszawska)

Taktowanie Chrystusa jako stworzenia na bazie Przys 8 to zwykła pomyłka OSOBY i PRZYMIOTU - podobny błąd robią ci którzy mówią że MIŁOSC JEST BOGIEM :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 28 wrz 2013, 13:57

czyli widzę miałem dobre przeczucie ... ;-) :lol:


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"


Obrazek
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 28 wrz 2013, 14:47

Lash pisze:
agent terenowy pisze:Miał.
Więc co to za mądrość, która się pojawiła później a przed założeniem świata?
A może - kto to taki?
1 Kor 1,
22 Gdyż i Żydzi proszą o znaki,
+ i Grecy szukają mądrości; +
23 ale my głosimy Chrystusa
zawieszonego na palu + — dla
Żydów powód do zgorszenia, +
a dla narodów głupstwo; +
24 jednakże dla powołanych,
zarówno Żydów, jak i Greków,
głosimy Chrystusa — moc + Bożą
i mądrość + Bożą.

Zresztą ta Mądrość z Przysłów 8 posiada te same cechy co Słowo z Jana 1.
Była przy stworzeniu
przez nią Bóg stworzył świat
Była kimś, kogo szczególnie miłował(por. Jana 17, 24 Ojcze, jeśli chodzi o to, co mi dałeś, chciałbym, żeby gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata.)
Mądrość nie jest Chrystusem :roll: - stad krok do tego aby chrzicic filozofie= umilowanie mądrości

Cytujesz Koryntian Czy Bóg stworzył sobie moc ? jaka mocą :roll: ?
Chrystus JEST MOCĄ I MADROSCIĄ Boga ale moc i mądrość nie jest Chrystusem :)

Madrość tez nie ma cech Słowa z Jana 1. Bógiem było Słowo :) mądrość nie jest Bogiem ...

Przysłów 8 nie mówi o Chrystusie ale o mądrości POETYCKO. Jest to normalne dla tego typu ksiąg ST - jak psalmy ksiegi madrościowe etc. autor dokonuje antopomorfizacji mądrości tak samo jak mamy antorpomorfizację śmierci czy Rzowagi czy rozmu

(11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec, (12) zachowując cię od drogi zła, od człowieka, który mówi przewrotnie,


Widać to dokładnie w astepnym rozdziale
(1) Mądrość zbudowała swój dom, postawiła siedem swoich słupów, (2) zabiła swoje bydło, zmieszała wino, zastawiła swój stół, (3) wysłała swoje służebnice, zaprasza ze wzgórz miasta: (4) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie! Do nierozumnego mówi: (5) Chodźcie, uczestniczcie w mojej uczcie i pijcie wino, które zmieszałam! (6) Porzućcie głupotę, abyście żyli, i chodźcie drogą roztropności! (7) Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami. (8) Nie karć szydercy, aby cię nie znienawidził; karć mądrego, a będzie cię miłował. (9) Daj mądremu, a będzie jeszcze mędrszy; poucz sprawiedliwego, a będzie umiał jeszcze więcej! (10) Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego - to rozum, (11) gdyż przeze mnie rozmnożą się twoje dni i przedłużą się lata twojego życia. (12) Jeżeli jesteś mądry, to sam masz korzyść z tej mądrości, jeżeli jesteś szydercą, to sam za to będziesz cierpiał. (13) Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna. (14) Siedzi u wejścia do swojego domu, na tronie w wysuniętych punktach miasta, (15) wołając na przechodniów, którzy idą swoimi ścieżkami: (16) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie. A do nierozumnego mówi: (17) Kradziona woda jest słodka, a chleb pokątnie jedzony smakuje. (18) Lecz prostaczek nie wie, że tam same cienie, że jej goście przebywają w głębinach krainy umarłych. (Ks. Przysłów 9:1-18, Biblia Warszawska)

Taktowanie Chrystusa jako stworzenia na bazie Przys 8 to zwykła pomyłka OSOBY i PRZYMIOTU - podobny błąd robią ci którzy mówią że MIŁOSC JEST BOGIEM :/


Jeśli Przyp 8 nie jest o Jezusie, to Eze 28 i Iz 14 nie są o szatanie.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 30 wrz 2013, 09:34

agent terenowy pisze:
Lash pisze:
agent terenowy pisze:Miał.
Więc co to za mądrość, która się pojawiła później a przed założeniem świata?
A może - kto to taki?
1 Kor 1,
22 Gdyż i Żydzi proszą o znaki,
+ i Grecy szukają mądrości; +
23 ale my głosimy Chrystusa
zawieszonego na palu + — dla
Żydów powód do zgorszenia, +
a dla narodów głupstwo; +
24 jednakże dla powołanych,
zarówno Żydów, jak i Greków,
głosimy Chrystusa — moc + Bożą
i mądrość + Bożą.

Zresztą ta Mądrość z Przysłów 8 posiada te same cechy co Słowo z Jana 1.
Była przy stworzeniu
przez nią Bóg stworzył świat
Była kimś, kogo szczególnie miłował(por. Jana 17, 24 Ojcze, jeśli chodzi o to, co mi dałeś, chciałbym, żeby gdzie ja jestem, również oni ze mną byli, aby zobaczyli moją chwałę, którą mi dałeś, ponieważ umiłowałeś mnie przed założeniem świata.)
Mądrość nie jest Chrystusem :roll: - stad krok do tego aby chrzicic filozofie= umilowanie mądrości

Cytujesz Koryntian Czy Bóg stworzył sobie moc ? jaka mocą :roll: ?
Chrystus JEST MOCĄ I MADROSCIĄ Boga ale moc i mądrość nie jest Chrystusem :)

Madrość tez nie ma cech Słowa z Jana 1. Bógiem było Słowo :) mądrość nie jest Bogiem ...

Przysłów 8 nie mówi o Chrystusie ale o mądrości POETYCKO. Jest to normalne dla tego typu ksiąg ST - jak psalmy ksiegi madrościowe etc. autor dokonuje antopomorfizacji mądrości tak samo jak mamy antorpomorfizację śmierci czy Rzowagi czy rozmu

(11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec, (12) zachowując cię od drogi zła, od człowieka, który mówi przewrotnie,


Widać to dokładnie w astepnym rozdziale
(1) Mądrość zbudowała swój dom, postawiła siedem swoich słupów, (2) zabiła swoje bydło, zmieszała wino, zastawiła swój stół, (3) wysłała swoje służebnice, zaprasza ze wzgórz miasta: (4) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie! Do nierozumnego mówi: (5) Chodźcie, uczestniczcie w mojej uczcie i pijcie wino, które zmieszałam! (6) Porzućcie głupotę, abyście żyli, i chodźcie drogą roztropności! (7) Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami. (8) Nie karć szydercy, aby cię nie znienawidził; karć mądrego, a będzie cię miłował. (9) Daj mądremu, a będzie jeszcze mędrszy; poucz sprawiedliwego, a będzie umiał jeszcze więcej! (10) Początkiem mądrości jest bojaźń Pana, a poznanie Świętego - to rozum, (11) gdyż przeze mnie rozmnożą się twoje dni i przedłużą się lata twojego życia. (12) Jeżeli jesteś mądry, to sam masz korzyść z tej mądrości, jeżeli jesteś szydercą, to sam za to będziesz cierpiał. (13) Pani Głupota jest rozwiązła, pusta i bezwstydna. (14) Siedzi u wejścia do swojego domu, na tronie w wysuniętych punktach miasta, (15) wołając na przechodniów, którzy idą swoimi ścieżkami: (16) Kto niedoświadczony, niech tu wejdzie. A do nierozumnego mówi: (17) Kradziona woda jest słodka, a chleb pokątnie jedzony smakuje. (18) Lecz prostaczek nie wie, że tam same cienie, że jej goście przebywają w głębinach krainy umarłych. (Ks. Przysłów 9:1-18, Biblia Warszawska)

Taktowanie Chrystusa jako stworzenia na bazie Przys 8 to zwykła pomyłka OSOBY i PRZYMIOTU - podobny błąd robią ci którzy mówią że MIŁOSC JEST BOGIEM :/


Jeśli Przyp 8 nie jest o Jezusie, to Eze 28 i Iz 14 nie są o szatanie.
Bo nie są.
Tam nie ma SŁOWA o szatanie ale niektórzy teolodzy się tego dopatrują w tamtych tekstach. Pomimo że oba teksty wyraźnie wskazuja ze chodzi o królów Tyru i Babilonu to niektóry widza tam Sztana i to nawet literalnie :lol: :D .
Jeśli juz to mozna te teksty odnosić niedołownie do tych bytów - Czyli nie każde słowo przekłada się na rzeczywistość .... ( intuicyjnie ludzie i tak to robia ). traktowanie Przysłów 8 jako LITERALNY opis Jezusa to pomyłka.
Zresztą widac to w opisie głupoty która także jest antopomorfizowana....


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 15:32

agent terenowy pisze:W filmie zaniżyli kwalifikacje tłumaczy

tłumacze PNŚ nie mają żadnych kwalifikacji, więc nie ma czego zaniżać, jeden przeszedł tylko jakiś kurs greki i to wszystko, ale to żadne kwalifikacje, aby tłumaczyć pisma z greki, a tym bardziej z hebrajskiego i aramejskiego


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 paź 2013, 18:47

Chodzi o czas tego kursu greki.
Jest różnica między tym, ile się nauczysz w np. miesiąc a np. tym ile się nauczysz w rok.
Dlatego się uczepiłem czasu nauki greckiego.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 paź 2013, 18:51

Hardi pisze:
agent terenowy pisze:W filmie zaniżyli kwalifikacje tłumaczy

tłumacze PNŚ nie mają żadnych kwalifikacji, więc nie ma czego zaniżać, jeden przeszedł tylko jakiś kurs greki i to wszystko, ale to żadne kwalifikacje, aby tłumaczyć pisma z greki, a tym bardziej z hebrajskiego i aramejskiego

A ty jakie masz kwalifikacje, żeby się wypowiadać o przekładzie, którego - mam rację? - nawet nie przeczytałeś?
To zupełnie tak, jakbyś się wypowiadał o Władcy Pierścieni(książce) po obejrzeniu filmu.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 19:05

agent terenowy pisze:Chodzi o czas tego kursu greki.
Jest różnica między tym, ile się nauczysz w np. miesiąc a np. tym ile się nauczysz w rok.
Dlatego się uczepiłem czasu nauki greckiego.

a jaki podaje czas kursu film, a jaki RF :?:

ps. czy kurs trwał miesiąc czy trwał rok, to jednak nie zmienia faktu, że po kursie greki człowiek nie posiada kwalifikacji do tłumaczenia pism z greki, a tym bardziej z hebrajskiego i aramejskiego

agent terenowy pisze:A ty jakie masz kwalifikacje, żeby się wypowiadać o przekładzie, którego - mam rację? - nawet nie przeczytałeś?

bazuję na tym co na jego temat wypowiadają się wybitni znawcy tych języków, a oni nie pozostawiają suchej nitki na nim, wierzę im, że jest lipny, sam jednak czytałem i porównywałem z innym przekładami, jest całkowicie inny od pozostałych, co daje wiele do myślenia, a gdy powiąże się to z tym, że jego tłumaczem był kucharz po jakimś kursie i to samej greki, to odrzucam taki przekład

ps. przykre jest to, że tak bardzo upadłeś i dałeś się zwieść ŚJ, czytałeś ich literaturę i ich zmanipulowany przekład, a teraz głosisz nauki podobne do ich :-/


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 paź 2013, 20:31

Hardi pisze:
agent terenowy pisze:Chodzi o czas tego kursu greki.
Jest różnica między tym, ile się nauczysz w np. miesiąc a np. tym ile się nauczysz w rok.
Dlatego się uczepiłem czasu nauki greckiego.

a jaki podaje czas kursu film, a jaki RF :?:

ps. czy kurs trwał miesiąc czy trwał rok, to jednak nie zmienia faktu, że po kursie greki człowiek nie posiada kwalifikacji do tłumaczenia pism z greki, a tym bardziej z hebrajskiego i aramejskiego

agent terenowy pisze:A ty jakie masz kwalifikacje, żeby się wypowiadać o przekładzie, którego - mam rację? - nawet nie przeczytałeś?

bazuję na tym co na jego temat wypowiadają się wybitni znawcy tych języków, a oni nie pozostawiają suchej nitki na nim, wierzę im, że jest lipny, sam jednak czytałem i porównywałem z innym przekładami, jest całkowicie inny od pozostałych, co daje wiele do myślenia, a gdy powiąże się to z tym, że jego tłumaczem był kucharz po jakimś kursie i to samej greki, to odrzucam taki przekład

ps. przykre jest to, że tak bardzo upadłeś i dałeś się zwieść ŚJ, czytałeś ich literaturę i ich zmanipulowany przekład, a teraz głosisz nauki podobne do ich :-/

A ja nie odrzucam tego przekładu.
Nie dałem się zwieść świadkom, bo moje obecne poglądy nie są owocem rozmów ze świadkami.
Doszedłem do moich poglądów przez studium Słowa. I to różnych przekładów.
O naturze Boga nie dyskutowałem z żadnym ze świadków conajmniej trzy lata. Tak więc to nie oni mnie zwiedli.
A naukę, że jest jeden Bóg -Ojciec mają wszystkie przekłady. :)
A jeśli chodzi o manipulacje w przekładach, to dalej czytasz ten protestancki przekład Nowego Świata(Nowa Gdańską)? ;) Ten przekład to się dopiero różni od pozostałych.
Zresztą nawet taka brytyjka do przekładów najlepszych nie należy i i manipulacje też się tam znajdą.
A ile Żydzi dokonali zmian w septuagincie, to chyba sami znawcy wiedzą.
I cytaty z takiej zmienionej Biblii znalazły się w NT.
I są częścią tekstu natchnionego.

Jak ci się nie podoba Nowy Świat to go nie czytaj.
Ale się nie wypowiadaj na temat czegoś, z czym się nie zapoznałeś.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 21:37

agent terenowy pisze:A ja nie odrzucam tego przekładu.

to widać, bo piszesz jak klasyczny ŚJ :-/

agent terenowy pisze:A jeśli chodzi o manipulacje w przekładach, to dalej czytasz ten protestancki przekład Nowego Świata(Nowa Gdańską)? ;)

mam i czytam wszystkie przekłady (z wyjątkiem przekładu ŚJ)

agent terenowy pisze:Ten przekład to się dopiero różni od pozostałych.

bzdura

agent terenowy pisze:Zresztą nawet taka brytyjka do przekładów najlepszych nie należy i i manipulacje też się tam znajdą.

Jednak to co różni Brytyjkę i pozostałe przekłady od ŃS to to, że:
- zostały dokonane przez fachowców, a nie kucharza po krótkim kursie samej greki
- Jezus posiada Boskość, a nie jest z niej okradany
- Duch Św. jest szanowany, a nie szatan

agent terenowy pisze:Jak ci się nie podoba Nowy Świat to go nie czytaj.
Ale się nie wypowiadaj na temat czegoś, z czym się nie zapoznałeś.

Hardi pisze:bazuję na tym co na jego temat wypowiadają się wybitni znawcy tych języków, a oni nie pozostawiają suchej nitki na nim, wierzę im, że jest lipny, sam jednak czytałem i porównywałem z innym przekładami, jest całkowicie inny od pozostałych, co daje wiele do myślenia, a gdy powiąże się to z tym, że jego tłumaczem był kucharz po jakimś kursie i to samej greki, to odrzucam taki przekład


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 paź 2013, 22:08

A jakie fachowe wykształcenie mają tłumacze nowej BG?
Trzeba wiele fantazji, żeby: "moje brzemię jest lekkie" z ostatniego wiersza Mateusza 11 oddać jako:"a mój nędzny interes ulgę przynosi". :)

Szkoda słów...
A jeśli chodzi o Ducha to tłumacze brytyjki mogliby się zdecydować czy dać dużą czy małą literę.
Ps 143,10 BW
Naucz mnie czynić wolę swoją, go Ty jesteś Bogiem moim. Niech dobry duch twój prowadzi mnie Po równej ziemi!

Jeśli oddanie ducha świętego z małej litery jest jego obrazą to w brytyjce też są takie fragmenty.

Cudze 'chwalicie', swego nie znacie...


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości