Platforma dla artystów chrześcijańskich

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia

Platforma dla artystów chrześcijańskich

Czas głosowania minął 12 lut 2013, 19:46

Tak, bardzo dobry pomysł
5
50%
Nie mam zdania
1
10%
Nie, wystarczy to, co oferują inne portale polskie lub zagraniczne
4
40%
 
Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 25 lis 2012, 20:21

Jest już jedna chrześcijańska platforma www.godtube.com a i tak więcej rzeczy jest na www.youtube.com Nie widzę sensu tworzenia czegoś tylko na PL rynek i tylko na chrześcijański, bo to ogranicza liczbę odbiorców.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 25 lis 2012, 21:01

Hardi pisze:Jest już jedna chrześcijańska platforma www.godtube.com a i tak więcej rzeczy jest na www.youtube.com Nie widzę sensu tworzenia czegoś tylko na PL rynek i tylko na chrześcijański, bo to ogranicza liczbę odbiorców.


I właśnie o to chodzi, aby oddzielić to co dobre i zebrać to w jedno miejsce.
Podany przykład GodTube jest ok, tylko że ogranicza się wyłącznie to materiałów wideo.
A ja Polak, nie znający angielskiego nigdy z tego portalu nie skorzystam.
YouTube jest bardzo popularny, nie ma co ukrywać, ale też ogranicza się do materiałów wideo i brakuje wielu ciekawych narzędzi, z których mogliby skorzystać wydawcy, czy artyści.

Jestem dziś po rozmowie ze znanym w Polsce artystą, można go było usłyszeć niedawno w TVP i jest on jak najbardziej ZA - co mnie bardzo ucieszyło i podał mi także kilka propozycji z których możnaby się wzorować.

W przyszłym roku, może jeszcze przed świętami, jak czasu starczy przeprowadzę szersze badania wśród większej ilości osób związanych z zawodowym tworzeniem muzyki chrześcijańskiej i innych mediów.

W tej chwili także mam już sporządzone około kilkadziesięciu funkcjonalności, które oferowałby serwis...


.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 26 lis 2012, 04:44

doktorsky, co chcesz oprósz video :?: napisz jakąś szerszą wizję tego co chciałbyś stworzyć

ps. oddzielenie materiałów video z YT na jakąś inną platformę typowo chrześcijanką i polską spowoduje, że drastycznie zmniejszy się liczba odbiorców...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 26 lis 2012, 11:03

Hardi pisze:doktorsky, co chcesz oprósz video :?: napisz jakąś szerszą wizję tego co chciałbyś stworzyć

ps. oddzielenie materiałów video z YT na jakąś inną platformę typowo chrześcijanką i polską spowoduje, że drastycznie zmniejszy się liczba odbiorców...


Zdaje sobie sprawę, zmniejszy się liczba odbiorców, a właściwie zawęży się do osób konkretnych i zainteresowanych. Ponieważ jest to jak serwis tematyczny, programista szuka serwisów o programowaniu, kucharz szuka serwisów kulinarnych, ktoś kto lubi oglądać telewizję chrześcijańską, będzie szukał nadawców takiej telewizji (w Niemczech jest na przykład Biblie TV)

Platforma (o ile powstanie) będzie oferowała znacznie więcej, niż wymieniane tutaj zagraniczne portale, choć nie ukrywam też, że niektóre pomysły będą podobne, na tym etapie nie mogę zdradzać wszystkich szczegółów, mogę to zrobić na Priva, ale tylko zaufanej osobie.

Pomoc w rozwoju jak najbardziej będzie mi potrzebna, będę szukał pomocników, moderatorów, opiekunów działów - biorę także pod uwagę wejście we współpracę z już istniejącymi platformami, ale niestety z doświadczenia wiem ( już sprawdzałem) że taka współpraca jest wątpliwa, ale o tym nie chcę się rozpisywać...


.
Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Iv » 26 lis 2012, 16:48

fauxpas pisze: Narzeka zwłaszcza na biedne "filmy chrześcijańskie", które oglądaliśmy - były żenująco naiwne i dlatego ona chętnie by to naprawiła (na miarę swoich możliwości, oczywiście).


Podzielam opinie dziewczyny twej. :-)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 27 lis 2012, 23:28

doktorsky pisze:
Hardi pisze:Jest już jedna chrześcijańska platforma www.godtube.com a i tak więcej rzeczy jest na www.youtube.com Nie widzę sensu tworzenia czegoś tylko na PL rynek i tylko na chrześcijański, bo to ogranicza liczbę odbiorców.


I właśnie o to chodzi, aby oddzielić to co dobre i zebrać to w jedno miejsce.
Podany przykład GodTube jest ok, tylko że ogranicza się wyłącznie to materiałów wideo.
A ja Polak, nie znający angielskiego nigdy z tego portalu nie skorzystam.
YouTube jest bardzo popularny, nie ma co ukrywać, ale też ogranicza się do materiałów wideo i brakuje wielu ciekawych narzędzi, z których mogliby skorzystać wydawcy, czy artyści.

Jestem dziś po rozmowie ze znanym w Polsce artystą, można go było usłyszeć niedawno w TVP i jest on jak najbardziej ZA - co mnie bardzo ucieszyło i podał mi także kilka propozycji z których możnaby się wzorować.

W przyszłym roku, może jeszcze przed świętami, jak czasu starczy przeprowadzę szersze badania wśród większej ilości osób związanych z zawodowym tworzeniem muzyki chrześcijańskiej i innych mediów.

W tej chwili także mam już sporządzone około kilkadziesięciu funkcjonalności, które oferowałby serwis...


Na GodTube jest tylko video i to jest w pewnym sensie ograniczenie. Przydałoby się coś bardziej elastycznego.

Ciekawą funkcjonalność posiada serwis streemo.pl
- można w prosty sposób założyć społeczność (stronę)
- dodawać użytkowników którzy mogą współtworzyć serwis i dodawać materiały
- dodawać pliki video lub z Youtube
- dodawać pliki audio
- tworzyć własne blogi
- tworzyć własne forum
- ciekawą opcją jest udostępnianie linku (share) materiałów z kodem na inne strony

serwis jest jednak słabo zarządzany i całkiem możliwe że upadnie jak inne tego typu wcześniejsze serwisy. Problemy z prawami autorskimi itp

Przy tworzeniu takiego serwisu tylko dla kręgów chrześcijańskich ogromnym wyzwaniem była by moderacja. Zatrudnianie ekipy ludzi odpada. Każdy by był odpowiedzialny za moderowanie swojego serwisu. Natomiast przy materiałach można umieść przycisk zgłaszający problem.
Wstępna weryfikacja polegała by na podaniu kościoła czy wyznania wiary. Jak ktoś poda NWO to go zablokować ;)
Na wypadek włamania czy przejęcia serwisu można by posługiwać się kodem tworzonym podczas pierwszej rejestracji dostępnym tylko dla właściciela serwisu (ewentualnie plus nr IP)

Zaletą takiego serwisu było by możliwość udostępniania materiałów na blogi czy inne miejsca a z tym jest problem. Większość serwisów jest zarobkowych więc obowiązują pewne ograniczenia. Można by stworzyć pewne pole misyjne dla ludzi którzy chcą coś tworzyć i dać im proste narzędzia. Bez znajomości zasad programowania czy angielskiego.
Artystom chrześcijańskim można by dać możliwość sprzedaży swoich utworów czy książek. Lub dokonywać zakupu utworów w formie mp3. Serwis można by oczywiście rozwijać w czasie.

Jestem za.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 lis 2012, 10:15

Chcę wierzyć, Dziękuję za konkrety i poparcie. Miałem już w planie większość z tych pomysłów.

- można w prosty sposób założyć społeczność (stronę) -> Kazdy producent (artysta) może założyć własną stronę
- dodawać użytkowników którzy mogą współtworzyć serwis i dodawać materiały -> producenci mogą dodawać materiały, zwykli userzy zgłaszać nowości do recenzji np
- dodawać pliki video lub z Youtube -> ... i nie tylko z YoyTube ;)
- dodawać pliki audio -> będzie
- tworzyć własne blogi -> każdy producent ma do dyspozycji zaawansowany system blogerski + inne narzędzia; zwykli userzy nie potrzebują zakładać blogów, ale mogą korzystać z forum i systemów komentarzy
- tworzyć własne forum -> forum byłoby jedno podzielone na odpowiednie kategorie, więcej jest nie potrzebna z powodu spamu i innej mało wartościowej treści
- ciekawą opcją jest udostępnianie linku (share) materiałów z kodem na inne strony -> tutaj akurat nie jestem przekonany, ponieważ materiały lądują później na stronach spamerskich i innych ogólnie uznawanych za nieprzyzwoite. Zamiast tego można linkować do serwisu z konkretnym wpisem.
- moderacja - tutaj rzeczywiście jest nad czym myśleć, trzeba będzie przyjąć pewne granice "dotąd i nie dalej", doświadczenie mówi mi, że jest ogromna ilość wyznań, ale sama przynależność jeszcze niczego oznacza... nadesłane materiały mogą być bardzo budujące
-sprzedaż -> będzie
-strony konkretnych wykonawców - każdy wykonawca sam zadba o swój wizerunek, dokładnie tak samo, jak robi to w innych serwisach

... i wiele innych tajemnych możliwości :lol:


.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 lis 2012, 11:04

doktorsky pisze:... i wiele innych tajemnych możliwości :lol:


Co Ty na to aby nie ograniczać serwisu tylko do artystów ale nadać mu bardziej charakter społecznościowy. Chodzi o to aby dać możliwość się wyrażania w różny sposób i jednocześnie stworzyć portal na którym kościół będzie mógł się wymieniać zdaniem (poznawać innych ludzi). Jeżeli np. ktoś ma taką pasję i potrafiłby zrobić film z dobry przesłaniem to dać mu taką możliwość. Powiedzmy jest grupa ewangelicznych którzy chcą coś zrobić, podzielić się świadectwem czy piosenką, inni np Wolni chcą wyjść z inicjatywą studiowania Biblii. Natomiast jak jakiś zespół (wytwórnia) chce mieć własną stronę to po prostu ją sobie tworzy i dodaje do działu 'wykonawcy chrześcijańscy'


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 28 lis 2012, 11:33

Chcę wierzyć pisze:Co Ty na to aby nie ograniczać serwisu tylko do artystów ale nadać mu bardziej charakter społecznościowy. Chodzi o to aby dać możliwość się wyrażania w różny sposób i jednocześnie stworzyć portal na którym kościół będzie mógł się wymieniać zdaniem (poznawać innych ludzi). Jeżeli np. ktoś ma taką pasję i potrafiłby zrobić film z dobry przesłaniem to dać mu taką możliwość. Powiedzmy jest grupa ewangelicznych którzy chcą coś zrobić, podzielić się świadectwem czy piosenką, inni np Wolni chcą wyjść z inicjatywą studiowania Biblii. Natomiast jak jakiś zespół (wytwórnia) chce mieć własną stronę to po prostu ją sobie tworzy i dodaje do działu 'wykonawcy chrześcijańscy'


Hmmm, powiem tak... Jeśli będzie to platforma, na której publikować będzie można wszystko, to straci ona swoje przeznaczenie, a jest nim przede wszystkim skupienie osób zainteresowanych chrześcijańską sztuką. Takie rzeczy jak świadectwa można publikować na takich serwisach, jak telewizja chrześcijańska.

Natomiast jeśli ktoś ma pasję - jak powiedziałeś - i potrafi stworzyć coś kreatywnego (muzykę, film, namalować obraz, zrobić tapetę na pulpit itp), to zakłada sobie swój profli jako producent i tak się promuje, zawiązuje znajomości, bloguje, i korzysta z innych ciekawych narzędzi.

Zgadzam się, że każdy z osobna może mieć swoją prywatną stronę internetową, ale korzystając z portalu, który odwiedzałoby nieporównywalnie wiecej osób, daje o wiele większe możliwości.

Dzieki utworzeniu profili urzytkowników będzie możliwość zawiązywania znajomości i wymieniania się swoim zdaniem, także z osobami tworzącymi swoje dzieła, czy to znanymi, czy jeszcze nie znanymi.

Dodanie tylko kilku informacji do działów "wykonawcy chrześcijańscy" na różnych portalach powoduje, że trzeba i tak szukać innych miejsc, gdzie chciałoby się podzielić nad czym się pracuje aktualnie, albo poświęcić trochę czasu dla swoich fanów, czy chociażby dodać nowy materiał do sprzedaży. W sumie wychodzi na to, że zachodzi konieczność urzywania kilku, albo i kilkunastu serwisów. A tak, masz wszystko w jednym. Pozostaje tylko kwestią czasu, aby przekonać się, że jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie.


.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 28 lis 2012, 16:06

Chcę wierzyć pisze:Co Ty na to aby nie ograniczać serwisu tylko do artystów ale nadać mu bardziej charakter społecznościowy. Chodzi o to aby dać możliwość się wyrażania w różny sposób i jednocześnie stworzyć portal na którym kościół będzie mógł się wymieniać zdaniem (poznawać innych ludzi).

kolejne forum :?: bez sensu...



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości