Forum Ewangelicznych Protestanów

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Forum Ewangelicznych Protestanów

Postautor: Puritan » 09 cze 2008, 11:33

Jest to nowe forum chrześcijańskie założone z myślą o kulturalnych dyskusjach. Wszyscy są w nim mile widziani pod warunkiem, że piszą w przeznaczonych dla siebie działach. Innowacją jest podzielenie protestantów na ewangelicznych i ewangelickich. Jest to bardzo potrzebne gdyż za dużo bałaganu dzieje się na polskich forach protestanckich. Zapraszam. http://ewangeliczni.forumowisko.net/index.php

Nastąpiła zmiana regulaminu - teraz wszyscy mogą pisać we wszystkich działach.
Ostatnio zmieniony 06 lip 2008, 07:42 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 cze 2008, 11:41

Pisząc, że "dużo bałaganu" masz na myśli też i to nasze forum? Pytam się tylko z ciekawości, gdyż nie zauważyłem za dużo bałaganu spowodowanego brakiem podziału pomiędzy ewangelicznymi, a ewangelickimi :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 09 cze 2008, 13:02

fantomik pisze:Pisząc, że "dużo bałaganu" masz na myśli też i to nasze forum? Pytam się tylko z ciekawości, gdyż nie zauważyłem za dużo bałaganu spowodowanego brakiem podziału pomiędzy ewangelicznymi, a ewangelickimi :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Protestanci ewangeliccy nie będą mogli pisać jedynie w dziale "Teologia". Jeśli chodzi o bałagan to przeczytaj sobie post powyżej.

Brak porządku to bałagan, a od bałaganu już niedaleka droga do anarchii. Czytanie tego forum jest dla mnie denerwujące (z powodów oczywistych), a w innych forach jest albo anarchia albo cenzura katolicka.


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 09 cze 2008, 13:06

Haereticus pisze:Z regulaminu forum:
Czyli krótko mówiąc - obowiązują subiektywne oceny i opinie Puritana a nie prawda. Dla mnie jest jedno oczywiste: nie warto włazić tam, gdzie obowiązują nieomylne sądy jednego człowieka i tylko jego poglądy są "poprawne". Nie ważne, czy to papież czy Puritan.

na każdym forum obowiązuja (z grubsza) subiektywne oceny i opinie administracji :)
a co najfajniejsze - nikt się nie musi nigdzie rejestrować!

aczkolwiek dziwią mnie kryteria podzialu na ewangelicznych i ewangelickich :?


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 09 cze 2008, 13:34

Puritan pisze:[...]Brak porządku to bałagan, a od bałaganu już niedaleka droga do anarchii. Czytanie tego forum jest dla mnie denerwujące (z powodów oczywistych), a w innych forach jest albo anarchia albo cenzura katolicka.

Regulaminu na tym zlinkowanym forum nie przeczytałem więc nie zauważyłem tego dziwnego przedefiniowania określenia ewangelicki, z tąd też było moje pytanie. W sumie odpowiedź na moje pytanie uzyskałem :-)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 lip 2008, 15:34

Postanowiłem zmienić regulamin i dopuścić wszystkich forumowiczów do pisania we wszystkich działach. Czyli "wolna amerykanka" ale niestosowne posty lub tematy lądują w koszu.

Zapraszam.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 02 lip 2008, 23:24

Haereticus pisze:Protestantem ewangelicznym na tym forum jest protestant odrzucający ekumenizm z katolicyzmem.
§ 4. Protestantem ewangelickim na tym forum jest protestant dopuszczający ekumenizm z katolicyzmem.


Ta mysl, zainspirowala mnie do przemyslenia kwestii - czy nie powinienem zastanowic sie nad zalozeniem forum dla chrzescijan

Mam nawet jeden punkt regulaminu:

1. Na forum moga pisac tylko chrzescijanie - nikt ze swiata!
1.a. Chrzescijaninem na tym forum jest osoba zgadzajaca sie ze mna we wszystkim
1.b. nieChrzescijaninem na tym forum jest osoba niezgadzajaca sie ze mna w choc jednej najmniejszej kwestii

Oczywiscie brak takiego podzialu na innych forach jest powodem ... no wiecie czego :-<

A tak - z innej beczki - alians EWANGELICZNY jest proekumeniczny i nie przyjmuje do swych struktur grup o ktorych powezmie podejrzenie, ze nie sa zwolennikami ekumenii z watykanska wszetecznicza...

no i powstaje pytanie czy baptysci sa ewangeliczni czy ewangeliccy?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 03 lip 2008, 08:56

1. Na forum moga pisac tylko chrzescijanie - nikt ze swiata!
1.a. Chrzescijaninem na tym forum jest osoba zgadzajaca sie ze mna we wszystkim
1.b. nieChrzescijaninem na tym forum jest osoba niezgadzajaca sie ze mna w choc jednej najmniejszej kwestii

Oczywiscie brak takiego podzialu na innych forach jest powodem ... no wiecie czego :-<


Na moim forum wszyscy mogą pisać we wszystkich działach, ale w zależności od przynależności wyznaniowej forumowicze mają odpowiednie kolory nicków.
chrzescijanin pisze:no i powstaje pytanie czy baptysci sa ewangeliczni czy ewangeliccy?

Według mojej definicji (aczkolwiek obiektywnej) KCHB jest kościołem ewangelickim. Nie znaczy to jednak, że każdy chrześcijanin będący członkiem KCHB jest protestantem ewangelickim. To zależy od osobistych przekonań.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 03 lip 2008, 12:39

chrzescijanin pisze:Mam nawet jeden punkt regulaminu:

1. Na forum moga pisac tylko chrzescijanie - nikt ze swiata!
1.a. Chrzescijaninem na tym forum jest osoba zgadzajaca sie ze mna we wszystkim
1.b. nieChrzescijaninem na tym forum jest osoba niezgadzajaca sie ze mna w choc jednej najmniejszej kwestii

:lol: :mrgreen: :thumbup:

po czym nie pozostaje nic innego, jak samemu zakładać konta i rozmawiać ze sobą: :lol: :lol:

TEMAT założony przez usera1 - tekst o czymśtam
user2 odpowiada: "masz całkowitą rację"
user3 odpowiada: "user1 - dobrze powiedziane!"
user4 odpowiada "zgadzam się z wami, bracia!"

;-)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Doulos
Posty: 103
Rejestracja: 05 lip 2008, 10:36
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Doulos » 05 lip 2008, 11:01

Puritan pisze:Według mojej definicji (aczkolwiek obiektywnej) KCHB jest kościołem ewangelickim.


Typowo kawinistyczne podejście... :-?
Co z tego, że określenia ewangelicki i ewangeliczny coś znaczą. Że są jakieś definicje, kryteria... od teraz będą znaczyły co innego...



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości