Rockefeller chce wyłożyć pieniądze na odbudowę Świątyni

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 mar 2010, 20:30

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:jj, wiem, ze sie starasz zniechecic mnie do adwentyzmu, ale nie trudz sie bo wiem dlaczego wierze tak, jak wierze! WIERZE TAK, BO BIBLIA TAK NAUCZA

Dziekuje za wszelkie dyskusje, pozdrawiam i niech Bog to kiedys oceni, kto dobrze, a kto zle wierzyl...

Zbyszek, odwaz sie i zaprezentuj jakas nauke adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie, a zobaczysz, jak wielkie bedzie zainteresowania. :)

Nie ma jakiejs nauki adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie...
Jest JEDNA nauka biblijna o zbawieniu w Panu Jezusie, np.:
Ef 2:8-10 Bw „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.(10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.”

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 mar 2010, 20:55

Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:jj, wiem, ze sie starasz zniechecic mnie do adwentyzmu, ale nie trudz sie bo wiem dlaczego wierze tak, jak wierze! WIERZE TAK, BO BIBLIA TAK NAUCZA

Dziekuje za wszelkie dyskusje, pozdrawiam i niech Bog to kiedys oceni, kto dobrze, a kto zle wierzyl...

Zbyszek, odwaz sie i zaprezentuj jakas nauke adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie, a zobaczysz, jak wielkie bedzie zainteresowania. :)

Nie ma jakiejs nauki adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie...
Jest JEDNA nauka biblijna o zbawieniu w Panu Jezusie, np.:
Ef 2:8-10 Bw „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.(10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.”

Tez lubie ten fragment. Tu nie ma watpliwosci, jaki jest nasz udzial w zbawieniu - wiara, ale takze to nie jest z nas, bo jej autorem w czlowieku jest Chrystus. A co jest " z nas"?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 mar 2010, 21:12

jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:
jj pisze:
Zbyszekg4 pisze:jj, wiem, ze sie starasz zniechecic mnie do adwentyzmu, ale nie trudz sie bo wiem dlaczego wierze tak, jak wierze! WIERZE TAK, BO BIBLIA TAK NAUCZA

Dziekuje za wszelkie dyskusje, pozdrawiam i niech Bog to kiedys oceni, kto dobrze, a kto zle wierzyl...

Zbyszek, odwaz sie i zaprezentuj jakas nauke adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie, a zobaczysz, jak wielkie bedzie zainteresowania. :)

Nie ma jakiejs nauki adwentystow o zbawieniu w Panu Jezusie...
Jest JEDNA nauka biblijna o zbawieniu w Panu Jezusie, np.:
Ef 2:8-10 Bw „Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;(9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.(10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.”

Tez lubie ten fragment. Tu nie ma watpliwosci, jaki jest nasz udzial w zbawieniu - wiara, ale takze to nie jest z nas, bo jej autorem w czlowieku jest Chrystus. A co jest " z nas"?

A co ma byc?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 21:28

Zbyszekg4 pisze:[...]A co ma byc?...

No to jest pytanie do Ciebie ;) Jeszcze powinieneś zdefiniować wiarę i np. jaki jest wkład uczynków w zbawienie (czy np. jeśli nie będziesz święcił soboty to będziesz zbawiony? ale nie ograniczajmy się tylko do tej kwestii ;))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 mar 2010, 21:42

fantomik pisze:
Zbyszekg4 pisze:[...]A co ma byc?...

No to jest pytanie do Ciebie ;) Jeszcze powinieneś zdefiniować wiarę i np. jaki jest wkład uczynków w zbawienie (czy np. jeśli nie będziesz święcił soboty to będziesz zbawiony? ale nie ograniczajmy się tylko do tej kwestii ;))

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)

Ech, te uprzedzenia... :-?

Wiara: dar od Boga (ale jak to z darami bywa- trzeba go przyjac);

Wklad uczynkow w zbawienie: ZADEN (ale z uczynkow Biblia zapowiada, ze bedziemy sadzeni bo one swiadcza o prawdziwosci wiary: czy to tylko slowna deklaracja, czy "wiara czynna w milosci" a wiec czynna w uczynkach...; do dobrych uczynkow Bog nas uzdalnia, stwarza: Ef 2,10);

Co do soboty, to: nie ona nas zbawia! Zbawia nas Syn Czlowieczy, ktory i Panem sabatu jest, wiec jesli Cie przekonuje -autorytetem Biblii- ze powinienes zachowywac sabat (NIE PO TO BY BYC ZBAWIONYM bo zbawionym juz jestes, ale jako wyraz posluszenstwa i zycia w prawdzie, np.: 1 Jn 2:3-6), to go zachowuj...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 mar 2010, 22:33

Zbyszekg4 pisze:[...]Ech, te uprzedzenia... :-?

Pogadamy jak się dowiesz, że jestem "pięciopunktowym" kalwinem ;)
Zbyszekg4 pisze:[...]Wiara: dar od Boga (ale jak to z darami bywa- trzeba go przyjac);

Jak może go przyjąć człowiek, który a). jest przeciwny Bogu (jest jego nieprzyjacielem) b). jest niewolnikiem grzechu c). jest martwy w swoich grzechach d). ma kamienne serce ? :)
Zbyszekg4 pisze:[...]do dobrych uczynkow Bog nas uzdalnia, stwarza: Ef 2,10);

Przeznaczył, jeśli już o Ef 2:10 mówimy :) i to w dodatku do takich, które uprzednio sam dla nas przygotował ;)
Zbyszekg4 pisze:[...]Co do soboty, to: nie ona nas zbawia! Zbawia nas Syn Czlowieczy, ktory i Panem sabatu jest, wiec jesli Cie przekonuje -autorytetem Biblii- ze powinienes zachowywac sabat (NIE PO TO BY BYC ZBAWIONYM bo zbawionym juz jestes, ale jako wyraz posluszenstwa i zycia w prawdzie, np.: 1 Jn 2:3-6), to go zachowuj...

A jak rozumiesz to, że święcenie soboty jest tylko cieniem, a rzeczywistością jest Chrystus (fragment stosowny na pewno znasz)? :)

Powiedz mi jeszcze czy możesz być adentystom dnia siódmego, tj. należeć formalnie do zboru, nie będąc przekonanym o tej sobocie? (i np. konsekwentnie nie święcąc jej jakoś szczególnie) :)

No i dodam jeszcze kolejne pytanie, skoro jesteś przekonany o tej sobocie, to ile razy musiałbyś jej nie święcić aby nie być Zbawionym ostatecznie? ;) No i może ile razy musiałbyś jej nie święcić (dajmy na to pod rząd jeśli trzeba) aby zostać wykluczonym ze zboru? :)

Szkoda, że nikt z was nie chce sprawdzić tego małego eksperymentu z Panią White, nawet w takiej formie "light", w stylu powiedzenia, że uważasz iż jej proroctwa nie są zgodne z Pismem Świętym i w nie nie wierzysz ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 mar 2010, 06:15

fantomik,
wierzysz w predestynacje- to pewnie znasz to:
http://apologetyka.com/teologia/predest ... destynacja

Nie bede roztrzasal z Toba filozoficznych kombinacji nt ilosci sobot nieswietosci w kontekscie zbawionosci... :mrgreen:

Bywaj zdrow!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 12 mar 2010, 06:40

fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]Wiara: dar od Boga (ale jak to z darami bywa- trzeba go przyjac);

Jak może go przyjąć człowiek, który a). jest przeciwny Bogu (jest jego nieprzyjacielem) b). jest niewolnikiem grzechu c). jest martwy w swoich grzechach d). ma kamienne serce ?

A od czego wplyw Ducha Swietego, ktory kruszy takie kamienne serce, ozywia to co duchowo martwe i z niewoli grzechu wyprowadza?!!

fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]do dobrych uczynkow Bog nas uzdalnia, stwarza: Ef 2,10);

Przeznaczył, jeśli już o Ef 2:10 mówimy i to w dodatku do takich, które uprzednio sam dla nas przygotował

Ef 2:10 Bw „Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.”
Jednak cos o stworzeniu tu jest... :-)

fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]Co do soboty, to: nie ona nas zbawia! Zbawia nas Syn Czlowieczy, ktory i Panem sabatu jest, wiec jesli Cie przekonuje -autorytetem Biblii- ze powinienes zachowywac sabat (NIE PO TO BY BYC ZBAWIONYM bo zbawionym juz jestes, ale jako wyraz posluszenstwa i zycia w prawdzie, np.: 1 Jn 2:3-6), to go zachowuj...

A jak rozumiesz to, że święcenie soboty jest tylko cieniem, a rzeczywistością jest Chrystus (fragment stosowny na pewno znasz)?

To moze cos wyjasni:
http://www.przystan.maranatha.pl/web-pl ... olosan.htm

Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 12 mar 2010, 09:56

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]Wiara: dar od Boga (ale jak to z darami bywa- trzeba go przyjac);

Jak może go przyjąć człowiek, który a). jest przeciwny Bogu (jest jego nieprzyjacielem) b). jest niewolnikiem grzechu c). jest martwy w swoich grzechach d). ma kamienne serce ?

A od czego wplyw Ducha Swietego, ktory kruszy takie kamienne serce, ozywia to co duchowo martwe i z niewoli grzechu wyprowadza?!!

Oj idziesz w kierunku kalwinizmu, idziesz ;) Rozwiń to troszkę bardziej :)

Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]do dobrych uczynkow Bog nas uzdalnia, stwarza: Ef 2,10);

Przeznaczył, jeśli już o Ef 2:10 mówimy i to w dodatku do takich, które uprzednio sam dla nas przygotował

Ef 2:10 Bw „Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.”
Jednak cos o stworzeniu tu jest... :-)

i przeznaczeniu do nich. :) A jak będziesz powyższe rozwijał to zawżyj tam też ten element powtórnego stworzenia o którym tutaj wspominasz, będziesz jeszcze bliżej kalwinizmu ;)
Zbyszekg4 pisze:
fantomik pisze:Zbyszekg4 napisał/a:
[...]Co do soboty, to: nie ona nas zbawia! Zbawia nas Syn Czlowieczy, ktory i Panem sabatu jest, wiec jesli Cie przekonuje -autorytetem Biblii- ze powinienes zachowywac sabat (NIE PO TO BY BYC ZBAWIONYM bo zbawionym juz jestes, ale jako wyraz posluszenstwa i zycia w prawdzie, np.: 1 Jn 2:3-6), to go zachowuj...

A jak rozumiesz to, że święcenie soboty jest tylko cieniem, a rzeczywistością jest Chrystus (fragment stosowny na pewno znasz)?

To moze cos wyjasni:
http://www.przystan.maranatha.pl/web-pl ... olosan.htm

Pozdrawiam :-)

Wiesz, na forum lubię dyskutować, a materiały dodatkowe co najwyżej swoją drogą czytać ;) Też mogę Cię zarzucić kilkonastoma książkami w tym temacie, tylko że to już nie jest dyskusja między nami ;) No to jak z tymi cieniami? :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2010, 15:42

Zbyszekg4 pisze:
Lash pisze:Zbyszku
Pokaż mi Z biblii. Gdzie boża miłosć jest mniejsza od naszego Prawa do wolności
A to de facto powiedziałeś.

Skoro Boża miłość jest mniejsza od naszego ludzkiego prawa do wolności to skąd to masz?
Ale jak najbardzej konkretnie proszę.

Mozesz podac cytat z moich pisanek?

Nie bo nie powiedziałęs tak dosłownie

ale OK powiedz
czy Bóg bedąc miłoscia i wiedząc że człowiek upadnie Bo Bóg wie wszystko nie POZOSTAWIŁ człowieka w WOLNOŚCI WYBORU?

Słowem to co uczynił mozna by opisac słoami
miłość Boża usuneła się w cień aby woność ludzka mogła się wykazać
A to implikuje ze sa jakieś ważne powody ze Bóg swoją miłością nie próbował powstrzymac człowieka ale dał mu wolny wybór. i cenil ten wolny wybór bardziej niz swoja milosć do człowieka


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
setter
Posty: 80
Rejestracja: 08 sty 2010, 20:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: setter » 16 mar 2010, 17:02

dziś 16.03 i cisza ...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 mar 2010, 19:28

Moze to sie komus przyda (ale prosze do konca przeczytac):
Felieton pt. WSPOLCZESNY IZRAEL SPELNIENIEM PROROCTW?

http://www.adwentysci.waw.pl/index.php? ... =&ucat=13&


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 19 mar 2010, 19:47

Zbyszekg4 pisze:Moze to sie komus przyda (ale prosze do konca przeczytac):
Felieton pt. WSPOLCZESNY IZRAEL SPELNIENIEM PROROCTW?

http://www.adwentysci.waw.pl/index.php? ... =&ucat=13&

Twierdząc, jakoby powrót Izraela na scenę polityczną stanowił wypełnienie biblijnego proroctwa, całkowicie ignoruje się zasadę, że Boże obietnice zależą od posłuszeństwa.

Boże obietnice są niezawodne i nie zależą od człowieka, Bóg doprowadzi do tego że Izrael się nawróci i wszystko wypełni się co do joty.
Artykuł niepoprawnie interpretuje Biblię, w fałszywy sposób przedstawia Boże działanie i ignoruje prosty przekaz Słowa Bożego który mówi np.:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.


Ten pisarz z "Bożej łaski", niech najpierw pozna Słowo Boże, a potem dopiero zacznie pisać publicznie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 19 mar 2010, 20:04

KAAN pisze:I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael,

Nie mam ochoty spierac sie tu, tylko zapytam:
Czy zwrot "caly Izrael" =100% tego narodu?

PS.Przeczytales uwaznie caly felieton i zajrzales do kazdego wersetu tam podanego (wiele jest tylko podane jako referencje bez cytowania- trzeba samemu otworzyc Biblie- zrobiles tak?)? Jesli tak i nadal sie nie zgadzasz z autorem, to masz prawo, ale nie pisz czegos obrazliwego na niego, jesli nie przestudiowales wszystkiego dokladnie... :-|


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Kano888
Posty: 23
Rejestracja: 18 mar 2010, 23:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Rockefeller chce wyłożyć pieniądze na odbudowę Świątyni

Postautor: Kano888 » 19 mar 2010, 20:10

Hardi pisze:http://wiadomosci.onet.pl/2123684,12,burza_po_slowach_na_temat_trzeciej_swiatyni,item.html


Rockefeller to potwór :roll:



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości