Zbory baptystyczne (KCh-B) - fajne strony!

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 26 sty 2010, 11:27

hungry pisze:Baptyści są najodpowiedniejszym kościołem ewangelicznych chrześcijan mówię to ja mimo że jestem zielonoświątkowiec.


Hungry, nie byłbym taki pewien. Zbór zborowi nierówny. Nie ma co promować, wg. mnie denominacji lub nurtu.

Mi lepsze od KChB wydaje sie np. ChWZ, ale cóż z tego.. Kościół tworzą nieidalni ludzi, więc wszędzie można spotkać zwiedzenia. Nie mniej jednak mamy dążyć do ideału.

Z pewnym niesmakiem patrzę na zbory KChB, które na swoich stronach nieraz wymieniają jako słynych baptystow pana Harrego Trumana. Nie wiem czym tu się chwalić.

Z wielkim smutkiem patrzę, że wiele zborów baptystycznych, nawet w Polsce ma militarne zapędy, o czym np. świadczy wyznanie wiary polskich baptystów z 1930 roku.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 12:01

cycler byc moze. Wiem ze Ty lepiej znasz te deonominacje bo wiem ze jestes baptysta :)
Chodzilo mi moze bardziej o teologie. Bo sie z nia o wiel ebardziej zgadzam niz z zielonosiatkowa. I tu musze zaznaczyc ze wspolczesni baptysci juz podobno nie twierdza ze dary ustaly :)


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 26 sty 2010, 12:20

hungry pisze:Chodzilo mi moze bardziej o teologie.


Hm.. Teologia bywa różna. Np. w moim zborze są różne poglądy na różne kwestie. Chyba w wielu zborach KChB jest spora swoboda poglądów.

Zobacz np. stronke tego zboru http://kchb-krakow.pl/ . Co prawda promuje się jako KChB, a sądząc po materiałach tu umieszczonych pasuje bardziej do typowego KZ.

hungry pisze:I tu musze zaznaczyc ze wspolczesni baptysci juz podobno nie twierdza ze dary ustaly


Niestety i tacy chyba się znajdą. Nie wiem skąd oni to biorą, ale to zwiedzenie niestety występuje.

Dla mnie ważne jest abyśmy jako Kościól Boży wierzyli nie zgodnie z teologią baptystyczną czy zielonoświątkową, ale byśmy byli teologicznie zgodni z wolą Bożą i byli myśli Chrystusowej :-)


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 12:38

cycler pisze:Dla mnie ważne jest abyśmy jako Kościól Boży wierzyli nie zgodnie z teologią baptystyczną czy zielonoświątkową, ale byśmy byli teologicznie zgodni z wolą Bożą i byli myśli Chrystusowej :-)

Dokładnie tak i amen :)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 26 sty 2010, 14:22

maranta pisze:Ja na nabożeństwo idę dla Boga a nie dla ludzi, chcę powiedzieć Bogu, że żałuję za swe złe czyny, chcę prosić Go o wybaczenie i odrodzenie na nowo..
:)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 26 sty 2010, 19:52

maranta pisze:Ja na nabożeństwo idę dla Boga a nie dla ludzi, chcę powiedzieć Bogu, że żałuję za swe złe czyny, chcę prosić Go o wybaczenie i odrodzenie na nowo..

Super! Właściwa motywacja.


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 27 sty 2010, 09:32

cycler pisze:Z pewnym niesmakiem patrzę na zbory KChB, które na swoich stronach nieraz wymieniają jako słynych baptystow pana Harrego Trumana. Nie wiem czym tu się chwalić.


A skąd wiesz, że to w celu pochwalenia się? :)

fakt historyczny i tyle


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 27 sty 2010, 10:24

a kto to jest ten gość Harry Truman


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 27 sty 2010, 13:15

Rzeczywiście Św. T. ma tutaj rację. Nie mniej jednak.. hm.. myśle, że jest wątpliwa jakość ukazaywania takiego faktu historycznego.

Jest to raczej ujmą Kościoła Chrystusowego w ogóle wspominać o takich osobach jako członkach Kościoła.


H.Truman to były prezydent USA.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 27 sty 2010, 13:20

cycler pisze:Rzeczywiście Św. T. ma tutaj rację. Nie mniej jednak.. hm.. myśle, że jest wątpliwa jakość ukazaywania takiego faktu historycznego.

Jest to raczej ujmą Kościoła Chrystusowego w ogóle wspominać o takich osobach jako członkach Kościoła.


H.Truman to były prezydent USA.

aha dzieki


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 27 sty 2010, 14:56

cycler pisze:Rzeczywiście Św. T. ma tutaj rację. Nie mniej jednak.. hm.. myśle, że jest wątpliwa jakość ukazaywania takiego faktu historycznego.

Jest to raczej ujmą Kościoła Chrystusowego w ogóle wspominać o takich osobach jako członkach Kościoła.


1. myśle ża takie zestawienia, w takim kraju jak nasz, mogą uświadomić, że dany kościół to nie jest jakaś grupka oderwanych od życia sfrustrowanych ludzi, którym sie w życiu nie powiodło - bo tak często sie widzi w Polsce wspólnoty ewangelikalne

2. ocena polityki Trumana nie jest moim zdaniem jednoznacznie niegatywna - moim zdaniem dużo gorsze swiadectwo wystawił baptystom Clinton

swoją drogą to ciekawe, że trzej baptyści - prezydenci USA w XX wieku, to akurat demokraci, choć baptyści popierają głównie republikanów


cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 27 sty 2010, 22:53

św.tomek pisze: myśle ża takie zestawienia, w takim kraju jak nasz, mogą uświadomić, że dany kościół to nie jest jakaś grupka oderwanych od życia sfrustrowanych ludzi, którym sie w życiu nie powiodło - bo tak często sie widzi w Polsce wspólnoty ewangelikalne


Ja tam wolę aby kościoły ewangeliczne były traktowany jako sekta niż jako religia amerykańskich prezydentów, wojskowych i innych niechrześcijańskich profesji.

Myślę, że lepiej aby Kościół był prześladowany niż aby mieszał się w to co nie powinien. Koloratki, tytułologa, a przede wszystkim wszelkiej maści kompromis z grzechem sprzyja większej swobodzie działalności Kościoła, tylko czy Kościół wtedy nie przestaje być Kościołem ? Czym się różni od świata? :(


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 27 sty 2010, 23:17

cycler pisze:
św.tomek pisze: myśle ża takie zestawienia, w takim kraju jak nasz, mogą uświadomić, że dany kościół to nie jest jakaś grupka oderwanych od życia sfrustrowanych ludzi, którym sie w życiu nie powiodło - bo tak często sie widzi w Polsce wspólnoty ewangelikalne


Ja tam wolę aby kościoły ewangeliczne były traktowany jako sekta niż jako religia amerykańskich prezydentów, wojskowych i innych niechrześcijańskich profesji.


niechrześcijańskie profesje - gdzie są one wynienione w Biblii?

O ile na Biblii to opierasz.


cycler pisze:Myślę, że lepiej aby Kościół był prześladowany niż aby mieszał się w to co nie powinien. Koloratki, tytułologa, a przede wszystkim wszelkiej maści kompromis z grzechem sprzyja większej swobodzie działalności Kościoła, tylko czy Kościół wtedy nie przestaje być Kościołem ? Czym się różni od świata? :(


wiesz co?

widze że nie czytasz uwżnie tego, co sie pisze, tylko z lubościa wpadasz w swoje ulubione koleiny myślowe

ja pisalem o unikaniu stereotypu czhrześcian jao ludzi oderwanych od życia i sfrustrowanych, którym sie w życiu nie powiodło - a Ty mi o kompromisie grzechem i koloratkach wyjeżdżasz - czyli dyżurnyn tekstem na każdą okazję



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości