Dla charyzmatyków - kazania Andrew Wommack

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2014, 14:34

Wommack przedstawia to trochę inaczej. Bo Bóg kontroluje wszystko, nawet pewien zakres władzy szatana.

Np. mamy dozór niższy, który sprawuje władze do pewnego stopnia, a wyżej jest dozór wyższy. Dozór wyższy nie robi tego, co dozór niższy, ale sprawuje nad nimi władze.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2014, 17:20

Effata pisze:Np. mamy dozór niższy, który sprawuje władze do pewnego stopnia, a wyżej jest dozór wyższy. Dozór wyższy nie robi tego, co dozór niższy, ale sprawuje nad nimi władze.

A to skąd pochodzi?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 02 kwie 2014, 17:57

Małgorzata pisze:
Effata pisze:Np. mamy dozór niższy, który sprawuje władze do pewnego stopnia, a wyżej jest dozór wyższy. Dozór wyższy nie robi tego, co dozór niższy, ale sprawuje nad nimi władze.

A to skąd pochodzi?


To się nazywa Effata 3.0 ;-) :mrgreen:
To tylko żart więc się nie spinajcie ;-)


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2014, 18:57

To był przykład z życia.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2014, 21:29

Effata pisze:To był przykład z życia.

Zatem sam dałeś dowód na to, ze kierujesz się okolicznościami a nie Słowem. Mamy wierzyć w Słowo wielokrotnie wbrew okolicznościom. Bo wiara, to pewność tego, czego się nie widzi...Hbr. 11:1 :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 02 kwie 2014, 21:35

Co? Czy nie mogę odnieść się do przykładu z życia, żeby coś lepiej zobrazować? Jak już trzymamy się tak Słowa, to prosiłbym fragment, gdzie jest napisane, że Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 02 kwie 2014, 21:47

Effata pisze:gdzie jest napisane, że Bóg nie sprawuje całkowitej kontroli nad wszystkim.

Ty ciągle "wkoło Wojtek" :D Sprawuje, ale pozwala działać szatanowi, bo on na Ziemi i w przestrzeni wokół Ziemi ma możliwość działania.

Ale proponuję poczytać to:
Dn.10:12 Wtedy rzekł do mnie: Nie bój się, Danielu, gdyż od pierwszego dnia, gdy postanowiłeś zrozumieć i ukorzyć się przed swoim Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane, a ja przyszedłem z powodu twoich słów!
13 Lecz książę anielski królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt anielskich, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego,


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 04 kwie 2014, 09:45

Dokładnie. Bóg wypędzając przecież człowieka i węża z ogrodu postąpił zgodnie ze swoją wolą. Nawet kiedy powiedział że wprowadzi nieprzyjaźń i zniszczenie pomiędzy potomstwem kobiety i węża.
Nam może się wydawać że wiara musi przynosić błogosławieństwo we wszystkich dziedzinach życia. Niektórym oczywiście Bóg może błogosławić ale święci znosili często prześladowania i Bóg może w tym wszystkim ich zachować bo przecież nie tylko w tym świecie ufność pokładamy? Prawda?

Obj 13:10 - Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych.

My myślimy o chwili a myśli Boga wybiegają znacznie dalej. Szatan z pewnością nie ma dnia ani nocy w której nie snułby planów przeciwko Bogu zabijając chociażby jego proroków ale czas jego panowania cały czas zbliża się ku końcowy i nie może zmienić planu Bożego a może nawet sam przyczynia się do swojego końca. To nie Adam i Ewa pierwsi zgrzeszyli ale właśnie wąż który postanowił wprowadzić nieprzyjaźń pomiędzy człowieka i Boga.

Więc chyba nieprawdą jest że skoro chrześcijanie uznają coś dzieje się zgodnie z wolą Boga nie mogą lub nie chcą się modlić np o uzdrowienie. Ale za każdym razem kiedy nie widzą że ktoś nie jest uzdrowiony a więc nie jest wolą Boga kogoś uzdrowić nie przypisują zwycięstwa diabłu. Naszym celem nie Jest jakaś ziemska Jerozolima pokładanie nadziei tylko w ciele czyli zabieganie o majątek, powodzenie czy długie życie bez chorób.

Uznawanie uzdrawianie za dar łaski jest o wiele lepszym podejściem niż mówienie "Bóg chce wszystkich uzdrowić ale".


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości