Dla charyzmatyków - kazania Andrew Wommack

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Dla charyzmatyków - kazania Andrew Wommack

Postautor: Magnezik » 02 mar 2014, 20:35

Ciekawe artykuły
http://ibog.pl/index.php/archives/categ ... ew-wommack

Balans między łaską i wiarą – Andrew Wommack
http://ibog.pl/index.php/andrew-wommack ... ew-wommack

Proszę o nie wypowiadanie się na temat samej osoby Andrew Wommack.
Jeśli chcesz popisać o osobie Andrew Wommack załóż sobie temat w odpowiednim dziale.
Jeśli masz coś do osoby Andrew Wommack skorzystaj z funkcji szukaj na tym forum i dopisz do poprzednich tematów swoje trzy grosze
Ostatnio zmieniony 03 mar 2014, 11:45 przez Magnezik, łącznie zmieniany 1 raz.


Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 02 mar 2014, 20:54

Na marginesie dodam,
Jeśli jesteś kalwinistą na pewno nie zrozumiesz Andrew Wommack więc nie marnuj czasu i czytaj inny temat na forum ;-)
Kalwinistycznych tematów nie brakuje na tym forum więc nie dopisujcie tutaj w tym wątku.
Dzięki.


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 02 mar 2014, 22:06

Nierozumiem o czym ty chcesz tutaj rozmawiać? Sprecyzuj jasno i konkretnie, co ma być głównym wątkiem tematu.


.
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 03 mar 2014, 09:21

doktorsky pisze:Nierozumiem o czym ty chcesz tutaj rozmawiać? Sprecyzuj jasno i konkretnie, co ma być głównym wątkiem tematu.


Zakładam, że mogą przeglądać forum nie kalwiniści
i mogą chcieć przejrzeć jakieś nie kalwinistyczne materiały
do przeczytania czy przesłuchania
bez obsmarowywania czy kłótni kolejny raz o Andrew Wommack.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 03 mar 2014, 10:40

Em, tutaj nie trzeba być kalwinistą aby zauważać, że gość jest nauczycielem ruchu wiary (word of faith), a to jest już inna ewangelia.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 03 mar 2014, 11:44

Magnezik, w takim razie powinineś był założyć temat w "Chrześcijańskie www" skoro nie ma o czym tutaj dyskutować a ty tylko informujesz o stronie z kazaniami.
Przenoszę wątek do odpowiedniego działu.


.
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 30 mar 2014, 09:47

Strona www została przebudowana podaje aktualny adres http://ibog.pl/ /// http://ibog.pl/andrew-wommack/

Dodaje stronę gdzie jest też sporo dobrych kazań dla charyzmatyków http://bogbezreligii.pl/andrew-wommack/ /// http://bogbezreligii.pl/joseph-prince/


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2014, 20:26

Magnezik pisze:Jeśli jesteś kalwinistą na pewno nie zrozumiesz Andrew Wommack więc nie marnuj czasu i czytaj inny temat na forum ;-)
Dzięki.


Mówisz o kalwinistach ale nie sądzę też aby dla charyzmatyków było to do strawienia. „Mów do swojego portfela.” „Możesz użyć Bożej mocy jak poznasz prawa, które rządzą królestwem”. Wszystko dla swojego chciejstwa. To jest nauczanie podobne do tego co nauczał Hagin ale już w wersji 2.0.
Może to porównanie Bożej mocy do prądu elektrycznego jest dobre ale każdy kto miał do czynienie z prądem wie, że z nim nie ma zabawy. A takie zawężanie Ewangelii do tego co ja potrzebuję jest pozbawione szacunku do tego co Chrystus zrobił aby przede wszystkim zmienić moje zatwardziałe serce które ciągle mówi „ja chcę”.
Wcale nie mówię że uzdrowienie jest złe albo chrześcijanin nie powinien prosić Ojca o uzdrowienie abym nie był o to posądzony.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Magnezik
Posty: 175
Rejestracja: 17 gru 2013, 21:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Magnezik » 30 mar 2014, 21:46

Chcę wierzyć proponuje nie tworzyć kolejnego tematu z przyszytą etykietką ruchu wiary 1.0 czy 2.0 czy nawet 3.0.
Ci się nie podoba spoko, nie wszyscy charyzmatycy maja te same poglądy w każdej kwestii.
Ktoś chce przeczytać i samemu ocenić, niech oceni przesłuchując w całość co najmniej jednego wykładu.
(Kiedy wiesz ile możesz w Chrystusie, ile masz w nim i jak często On mówi zrób to, ja już Ci to dałem, tylko przyjmij to wiarą.
To nie raz możesz przemówić do "swojej góry" w imieniu Jezusa, oczywiście z pewnością i wiarą w sercu a nie na próbę.)

Polecam 2 wykłady jako całość - "Duch, dusza i ciało" i "Nowy ty" - dla kalwinistów
tytuł tych dwóch wykładów to "hiper łaska", więc dla kalwinistów nie polecam ;-)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 30 mar 2014, 22:28

Magnezik pisze:Kiedy wiesz ile możesz w Chrystusie, ile masz w nim i jak często On mówi zrób to, ja już Ci to dałem, tylko przyjmij to wiarą.
To nie raz możesz przemówić do "swojej góry" w imieniu Jezusa, oczywiście z pewnością i wiarą w sercu a nie na próbę.

:clap:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 mar 2014, 23:03

Wy naprawdę tego słuchacie?

http://ibog.pl/andrew-wommack-jak-przyjac-wiecej-od-boga/

"Chrześcijanie powinni żyć w ponadnaturalnym uzdrowieniu. Powinni żyć w finansowym powodzeniu."

I kwintesencja nauczania Ruchu Wiary:

"Już kiedyś o tym opowiadałem, lecz posłużę się to historią jako dobrą ilustracją tych rozważań. Na jednym z moich spotkań, pewien mężczyzna podszedł do mnie z prośbą o modlitwę. Cierpiał na okropny ból szyi, który pozbawiał go snu. Mówił, że rwa kulszowa powoduje ból w całej nodze, ze stopą włącznie. Cierpi na neuropatię…wciąż i wciąż wymieniał swoje problemy. A na koniec powiedział: „Jeśli Bóg zechciałby uzdrowić moją szyję, z resztą jakoś będę żyć”.Spojrzałem na niego i odpowiedziałem: „Rozumiem więc, że jeśli poprosimy Boga, by uzdrowił wszystkie te rzeczy na raz, to światła w niebie mogą na chwilę przygasnąć? No, nie wiem, czy Bóg może wszystko to usunąć”.

Facet patrzył przez chwilę na mnie i wreszcie odpowiedział: „To było dość głupie, nie?”. Zgodziłem się z nim i powiedziałem mu, że nie musi poprzestawać na niczym mniejszym niż pełne uzdrowienie – Boże najlepsze dary. „To twoje dotychczasowe nastawienie powstrzymywało cię przed przyjęciem uzdrowienia” – powiedziałem."

Nasze złe nastawienie powoduje to, że nie ma uzdrowienia. Możemy kreować rzeczywistość. :no:

Jeden artykuł przeczytałem i więcej nie będę. Ciekawe co by ten człowiek powiedział apostołowi Pawłowi czy innym apostołom i wierzącym, którzy cierpieli głód. Ciekawe co by powiedział chrześcijanom w Chinach czy Korei Północnej. Koń trojański w Kościele.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 mar 2014, 23:08

Skusiłem się na jeszcze jeden artykuł: http://ibog.pl/bog-chce-twojego-zdrowia/

"Najbardziej absurdalną doktryną, jaka jest rozpowszechniona w Ciele Chrystusa, to wierzenia, iż Bóg kontroluje wszystko, co się dzieje. Fundamentalni, ewangelikalni chrześcijanie wierzą, że Bóg kontroluje lub pozwala na wszystko, co się dokoła nas dzieje, że szatan musi uzyskać Jego (Boga) pozwolenie, zanim czegokolwiek dokona.

To bardzo wygodna teologia, ponieważ zdejmuje z każdego z nas osobistą odpowiedzialność. I to jest główny powód jej popularności. Zdaję sobie sprawę, że może to zszokować wielu, a jednak to prawda: takie wierzenia Cię zabiją. Boża wola nie stanie się sama. Musimy wierzyć i współpracować z Bogiem, by przyjąć, co dla nas zaplanował, włączając w to nasze zbawienie."


Bóg nie kontroluje wszystkiego. Są sfery, gdzie Bóg nie ma kontroli. :eek:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 30 mar 2014, 23:09

Wiem ile mam

2 Tym 2:11 - Prawdziwa to mowa: Jeśli bowiem z nim umarliśmy, z nim też żyć będziemy;
2:12 - jeśli z nim wytrwamy, z nim też królować będziemy; jeśli się go zaprzemy, i On się nas zaprze;

To jest moja ocena po przesłuchaniu kilku rzeczy. Nie było moim zamiarem kogoś urazić.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 30 mar 2014, 23:12

"Najbardziej absurdalną doktryną, jaka jest rozpowszechniona w Ciele Chrystusa, to wierzenia, iż Bóg kontroluje wszystko, co się dzieje. Fundamentalni, ewangelikalni chrześcijanie wierzą, że Bóg kontroluje lub pozwala na wszystko, co się dokoła nas dzieje, że szatan musi uzyskać Jego (Boga) pozwolenie, zanim czegokolwiek dokona.

To bardzo wygodna teologia, ponieważ zdejmuje z każdego z nas osobistą odpowiedzialność. I to jest główny powód jej popularności. Zdaję sobie sprawę, że może to zszokować wielu, a jednak to prawda: takie wierzenia Cię zabiją. Boża wola nie stanie się sama. Musimy wierzyć i współpracować z Bogiem, by przyjąć, co dla nas zaplanował, włączając w to nasze zbawienie."

Nigdy nie widziałem, żeby ktoś w tak otwarty sposób się do takiego wierzenia przyznał :-|.


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 30 mar 2014, 23:18

Prosiłbym zwolenników Wommacka jeśli są na forum (a chyba są nimi Magnezik, Małgorzata), zeby powiedzieli mi, albo dali link do kazania tego człowieka, na jakiej podstawie sądzi on, że chrześcijanin powinien mieć sukces finansowy? Na jakiej podstawie sądzi, że Bóg nie kontroluje wszystkiego?

Chyba odświeżę temat o fałszywych nauczycielach RW i dodam tam Wommacka, Meyer i poczytam o tym Josephie P. no i obowiązkowo Osteen.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)

Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości