Czy istnieje Bóg? Debata - Craig vs Hitchens

Ciekawe strony internetowe - warte polecenia
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje Bóg? Debata - Craig vs Hitchens

Postautor: Ian » 04 paź 2013, 15:45


Kopiowanie filmów na swój kanał to niezbyt ładna praktyka, tutaj oryginał: http://www.youtube.com/watch?v=U7VI4GsQNnc


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje Bóg? Debata - Craig vs Hitchens

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 15:55

Ian pisze:Kopiowanie filmów na swój kanał to niezbyt ładna praktyka

bo Ty tak powiedziałeś :?: otrzymałem dzisiaj pisemną zgodę (w wersji elektronicznej) od Piotra Kirklewskiego z KZ w Wałbrzychu i dlatego umieściłem :)

cel jest prosty, trzeba dobre chrześcijańskie programy jak najbardziej rozpowszechniać aby dotarły do jak największej liczy osób, gdy znajdą się w większej ilości miejsca na YT są większe szanse, że trafią do większej liczy ludzi, nikt z nas na tym nie zarabia, a nie jesteśmy dziećmi aby zależało nam aby mieć więcej kliknięć na swoim kanale niż na kanale Jasia Kowelskiego itd., chodzi tylko i wyłączenie aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi :)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2013, 15:58 przez Hardi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 04 paź 2013, 15:56

Craig to czysty filozof który zasłynął już nawet ze swoich pogardliwych komentarzy na temat biblijnej wiary w kreacjonizm. Prawdopodobnie wiele jego argumentów jest trafnych i przydatnych, ale wiele jego argumentacji opiera się na próbie udowodnienia że Bóg potrzebny był w procesie stworzenia świata wg modelu ewolucjonistów.
Nie mówię konkretnie na temat tej konkretnej debaty, której nie oglądałem, ale ogólne wrażenie moje o tym człowieku.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 16:00

Cosmo pisze:Craig to czysty filozof który zasłynął już nawet ze swoich pogardliwych komentarzy na temat biblijnej wiary w kreacjonizm. Prawdopodobnie wiele jego argumentów jest trafnych i przydatnych, ale wiele jego argumentacji opiera się na próbie udowodnienia że Bóg potrzebny był w procesie stworzenia świata wg modelu ewolucjonistów.
Nie mówię konkretnie na temat tej konkretnej debaty, której nie oglądałem, ale ogólne wrażenie moje o tym człowieku.

Zgadam się, ten człowiek gardzi biblijną wersją powstania świata, jednak ta debata skupia się nad tym, czy Bóg istnieje


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 04 paź 2013, 17:18

Hardi pisze:otrzymałem dzisiaj pisemną zgodę (...) nikt z nas na tym nie zarabia (...) nie jesteśmy dziećmi aby zależało nam aby mieć więcej kliknięć

w takim razie zwracam honor


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 04 paź 2013, 22:51

wysłuchałem tak na spokojnie tej debaty i powiem szczerze, że czuję niedosyt, na pewno nie zostałem powalony na kolana argumentami żadnej ze stron, w innych miejscach i to często anglojęzycznych czytałem jak chrześcijanie pisali że Craig zmiażdżył Hitchens'a, jednak obiektywnie i uczciwie trzeba przyznać, że żadne zmiażdżenie nie miało miejsca, obaj panowie wymienili się przeciętnymi argumentami i to raczej czysto filozoficznymi i każdy poszedł w swoją stronę... wielka debata, wielcy mówcy, wielki moderator, wielka publika, a argumenty mizerny :-/ wątpię, aby przedstawione argumenty skłoniły kogokolwiek do zmiany poglądów, raczej żaden teista nie stał się ateista, a ateista teistą pod wpływem tej debaty



Wróć do „Chrześcijańskie WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości