Welcome :)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Jessy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śrem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Welcome :)

Postautor: Jessy » 28 sie 2008, 17:01

Witam. Dołączyłam do tego forum, gdyż od jakiegoś już czasu ciekawi mnie protestantyzm. Niebawem mam zamiar zawitac do Poznania na niedzielne spotkanie protestantów. Jestem katoliczką póki co. Ale brakuje mi w tej religii tak naprawdę Biblii. Dla mnie ona jest podstawą. Od momentu gdy zaczęłam śpiewac w chórze gospel, gdy zaczęłam jeździc na warsztaty, poznawac ludzi mocno wierzących ( choc gdyby nasza wiara byla wielkosci ziarenka gorczycy to juz bysmy gory nosili;p ) siegnelam po Pismo Święte.. Czasem nie wiem jak je czytac.. Tego tyle jest.. a tye rudnych spraw.. ale powoli dowiaduje sie coraz wiecej i to mnie cieszy. Tak tylko pisze pare slow o sobie, zeby sie przywitac. :)


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 28 sie 2008, 17:59

Witaj.

Jessy pisze:siegnelam po Pismo Święte.. Czasem nie wiem jak je czytac.. Tego tyle jest.. a tye rudnych spraw..


Biblię najlepiej czytać rozdział po rozdziale. Na początek polecam ewangelię Jana.


Jessy pisze:Witajcie:) Podobnie jak Izzy, szukam drogi.. Te dwie kwestie które były dla niej niejasna również i mi dawałay do myślenia, więc i ja także dziękuje za wyjaśnienie. Ale ja mam jeszcze inne rzeczy otóż : Czy protestanci uznają zwierzchnictwo papieża? I dziś tak przeczytałam niektóre rzeczy które byly zamieszczone w linkach powyzej i jest tam napisane że Jezuz nie zaznał grzechu. "On grzechu nie popełnił(1 Piotra 2,22) czy "grzechu w nim nie było"( 1 Jana 3,5) -> Dla mnie Jezus to postac święta, to co uczynił dla nas dla grzeszników jest wieelkiee. (Dzięki Jezu!) Ale czy nie było czasem tak, że gdy ludzie z domu Bożego uczynili jarmark i Jezus wpadł w gniew? A gniew to przecież grzech, prawda?


Papież głosi "inną ewangelię," dlatego też chrześcijanie nie uznają jego zwierzchności.

Jezus jest B O G I E M dlatego też nie mógł popełnić grzechu.
Gniew Jezusa zostanie ukazany wszystkim ludziom w Dzień Sądu.
Są dwa rodzaje gniewu: święty gniew i grzeszny gniew.
Bóg gniewa się:

"Wtedy Pan rozgniewał się na Mojżesza" /2Moj.4,14/.

"Bóg gniewa się na bezbożnego każdego dnia" /Ps.7.12/

"I ujrzałem na niebie znak inny - wielki i godzien podziwu: siedmiu aniołów trzymających siedem plag, tych ostatecznych, bo w nich się dopełnił gniew Boga." /Apokalipsa 15:1/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 28 sie 2008, 19:02

Polecam lekture ksiazeczki:
http://chrzescijanin.googlepages.com/laskazbawieni
"Laska zbawieni jestescie" Dietmara Liese - bardzo pomocna.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
isia
Posty: 74
Rejestracja: 11 sie 2008, 09:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Welcome :)

Postautor: isia » 29 sie 2008, 02:48

Jessy pisze:Witam. Dołączyłam do tego forum, gdyż od jakiegoś już czasu ciekawi mnie protestantyzm. Niebawem mam zamiar zawitac do Poznania na niedzielne spotkanie protestantów. Jestem katoliczką póki co. Ale brakuje mi w tej religii tak naprawdę Biblii. Dla mnie ona jest podstawą. Od momentu gdy zaczęłam śpiewac w chórze gospel, gdy zaczęłam jeździc na warsztaty, poznawac ludzi mocno wierzących ( choc gdyby nasza wiara byla wielkosci ziarenka gorczycy to juz bysmy gory nosili;p ) siegnelam po Pismo Święte.. Czasem nie wiem jak je czytac.. Tego tyle jest.. a tye rudnych spraw.. ale powoli dowiaduje sie coraz wiecej i to mnie cieszy. Tak tylko pisze pare slow o sobie, zeby sie przywitac. :)


Witaj:)
Ja również rekomenduję rozpoczęcie czytania Biblii od Ewangelii. Jeśli masz Biblię z tzw. odsyłaczami do podobnych tekstów przy niektórych wersetach, to idąc za tymi odsyłaczami jesteś w stanie po pierwsze przestudiować jakiś temat, a po drugie zobaczyć to, co wydaje mi się w Biblii cudowne - wzajemne przenikanie się myśli, ksiąg, Starego i Nowego Testamentu.
Polecam Ci także lekturę psalmów.

Ale najważniejsze, o czym chcę napisać, to potrzeba modlitwy - wielu ludzi czyta Biblię, a często robią to bez właściwego zrozumienia lub nawet na własną szkodę... Bo to Bóg objawia prawdę o Sobie i z Jego łaski to, co wydaje Ci się być trudnym zagadnieniem, może stać się absolutnie jasne i bezdyskusyjne. Pamiętaj, że to Słowa natchnione i w pewnym sensie czytający też powinien być natchniony Duchem św., aby je rozumieć.
Takiego Bożego prowadzenia w zgłębianiu nauk Biblii Ci życzę:)


Jakwoj
Posty: 139
Rejestracja: 01 lut 2008, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jakwoj » 29 sie 2008, 09:18

Polecam rozpoczęcie od Ewangelii Jana.. Cóż.. Polecam Książkę Josha McDowell "przewodnik po Twojej Biblii". :) A i czytaj Brytyjkę (tj. Biblię Brytyjskiego Towarzystwa Zagranicznego, nie zawiera apokryfów :)
Pozdrawiam
Jakwoj


"Człowiek jest samotny, pozostawiony samemu sobie."- Jean-Paul Sartre
Awatar użytkownika
Jessy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śrem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jessy » 29 sie 2008, 14:56

Dzieki za odpowiedzi..
Puritaninie napisałeś że chcrześcijanie nie uznają zwierchnictwa papieża. Nie zgodzę się tu.. przecieżkatolicy to też chrzesciajnie :P Chodzilo o protewstanow,tak? I co to znaczy 'inna ewangelia'? pozdrawiam


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 29 sie 2008, 15:50

ann_in_grace pisze: ... Katolicy nazywaja sie chrzescijanami. Czy nimi sa? ....

Zanim sie rozpeta dyskusja o termin to:
- Katolicy z religioznawczego punktu znaczenia - SA chrzesicjnami.
- Jako ochrzczeni - tez sa chrzescijanami.
- Z punktu widzenia czy wierza prawdziwej Ewngelii - znaczaca wiekszosc nie wierzy jej tylko mala grupka z KRK wierzy. O to chodzi Ann o ile rozumie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 29 sie 2008, 18:26

Witaj Jessy :-)


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 29 sie 2008, 19:47

Lash pisze:- Z punktu widzenia czy wierza prawdziwej Ewngelii - znaczaca wiekszosc nie wierzy jej tylko mala grupka z KRK wierzy. O to chodzi Ann o ile rozumie :)
Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę (1 Kor 4, 5).

Pozdrawiam :-)


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 29 sie 2008, 19:50

niebieski, chyba cytat nie na miejscu...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 30 sie 2008, 01:16

Riddick pisze:niebieski, chyba cytat nie na miejscu...
Dlaczego?


Awatar użytkownika
Jessy
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2008, 16:42
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śrem
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jessy » 30 sie 2008, 14:29

Super :) Cieszy mnie to.. Idę do 2 kl. LO, spiewam 2 lata.. i nie wyobrazam sobie życia bez chóru.. bez gospel.. :)) Chwalmy Pana! Alleluja :]


Lord.. My life is in your hands.. ;)

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości