Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 29 sty 2018, 21:19

Cześć wszystkim :-)

Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Będę bardzo wdzięczna.


Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 29 sty 2018, 21:30

Oki


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: believer » 30 sty 2018, 06:18

Kiedyś była niezła, jak był Pikalski, teraz nie wiem jak jest dokładnie http://schradom.pl/kontakt


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 30 sty 2018, 13:14

Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam :)


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: christianinroman » 10 lut 2018, 19:01

Wklejam tu posty jednego Brata mieszkającego w mojej miejscowości, a dotyczące wspólnoty w Radomiu : 1/ Kjch.radom.pl ; 2/ pastor Eugeniusz Świerczyński ; 3/ ul. Biznesowa 9, niedziela 10:30; 4/ Znam pastora. Super gość.


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Sebek » 10 lut 2018, 22:15

Jestem z Radomia i odradzam Zbór na Biznesowej, to jest totalny odlot charyzmatyczny. swego czasu byłem członkiem wspólnoty na ul. Warzywnej ale troche tam sie pozmieniało. Pisz na priv jak coś dam Ci namiary.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: magda » 14 lut 2018, 20:33

ja długo mieszlałam w Radomiu polecam zbór na Warzywnej , pozmieniało się od tego momentu co sie na ta Warzywną przeniesli z centrum i odszedł pastor ale dalej jest to b. dobry zbór i ma działalnosć charytatywną taka fundacje "czynic dobro:" to taka misja dla bezdomnych na ul 25-czerwca prawie wizawi Kauflanda , Jest tam na prawdę OK. W Radomiu nie ma niczego lepszego , no są Baptysci ale wielu nie poleca.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 14 lut 2018, 22:39

magda pisze:ja długo mieszlałam w Radomiu polecam zbór na Warzywnej , pozmieniało się od tego momentu co sie na ta Warzywną przeniesli z centrum i odszedł pastor ale dalej jest to b. dobry zbór i ma działalnosć charytatywną taka fundacje "czynic dobro:" to taka misja dla bezdomnych na ul 25-czerwca prawie wizawi Kauflanda , Jest tam na prawdę OK. W Radomiu nie ma niczego lepszego , no są Baptysci ale wielu nie poleca.




Rozumiem. Dziękuję bardzo za odpowiedź :-> Już kilka osób polecało mi zbór SCH na ul. Warzywnej. Jeżeli chodzi o Babtystów, to właśnie ludzie mnie przed nimi ostrzegają. Podobno są charyzmatyczni. Dobrze wiedzieć, że w Radomiu jest jakiś dobry zbór. Bo ostatnio (po tych wszystkich, które ludzie mi odradzają), zaczynałam mieć co do tego wątpliwości. :-)


Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Yoko » 15 lut 2018, 12:35

Polecam w wyborze kościoła ale i w codziennym życiu decydować na podstawie tego co sie widzi i samemu sprawdza a nie na podstawie tego co ludzie radzą lub odradzają :) możesz śmiało pójść do każdej wskazanej placówki i z modlitwą w sercu samemu sprawdzić, gdzie jest najlepsza baza do wzrostu. Bo to nie ludzie są odpowiedzialni za twoje życie duchowe a ty. Wiec nie sugeruj sie, że ktoś odradza bo podobno... Pójście do kosciola, ktory nie okaże sie finalnie dobry wcale nie sprawi ze pójdziesz do piekła ale sama bedziesz wiedziała dlaczego chcesz lub nie chcesz tam być.

Co to znaczy według ciebie, że „podobno jest charyzmatyczny”? To znaczy ze jak beda sie o kogos modlić i kogoś Bog uzdrowi to znaczy ze trzeba sie od takiego kosciola uciekać? Bo wiesz, charyzmaty to nic innego jak używanie darów, ktore Bog daje ludziom by budować i służyć lokalnemu kościołowi.

A jeżeli boisz sie, że beda tam zjawiska, ktore sa kontrowersyjne to musisz sprecyzować czego sie dokładnie boisz i czego nie chcesz w kościele, do ktorego chcesz uczęszczać.


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18
Justys24
Posty: 38
Rejestracja: 29 sty 2018, 21:13
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: Justys24 » 15 lut 2018, 13:00

Yoko pisze:Polecam w wyborze kościoła ale i w codziennym życiu decydować na podstawie tego co sie widzi i samemu sprawdza a nie na podstawie tego co ludzie radzą lub odradzają :) możesz śmiało pójść do każdej wskazanej placówki i z modlitwą w sercu samemu sprawdzić, gdzie jest najlepsza baza do wzrostu. Bo to nie ludzie są odpowiedzialni za twoje życie duchowe a ty. Wiec nie sugeruj sie, że ktoś odradza bo podobno... Pójście do kosciola, ktory nie okaże sie finalnie dobry wcale nie sprawi ze pójdziesz do piekła ale sama bedziesz wiedziała dlaczego chcesz lub nie chcesz tam być.

Co to znaczy według ciebie, że „podobno jest charyzmatyczny”? To znaczy ze jak beda sie o kogos modlić i kogoś Bog uzdrowi to znaczy ze trzeba sie od takiego kosciola uciekać? Bo wiesz, charyzmaty to nic innego jak używanie darów, ktore Bog daje ludziom by budować i służyć lokalnemu kościołowi.

A jeżeli boisz sie, że beda tam zjawiska, ktore sa kontrowersyjne to musisz sprecyzować czego sie dokładnie boisz i czego nie chcesz w kościele, do ktorego chcesz uczęszczać.



Dziękuję za odpowiedź. I tak wiem o tym. Nie musisz mi tego pisać. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: poselstwo » 16 lut 2018, 12:05

Ciekawostka. Można mi wierzyć lub nie. W jednym ze zborów KZ - było to lokalnie głośne i są na to świadkowie - starsi ichszego kościoła modlili się nad mężczyzną i krótsza noga mu się wyrównała do tej normalnej. Jezus jest taki sam zawsze. Dary Ducha nadal są.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: MrSponge » 16 lut 2018, 12:07

Jakaś dokumentacja medyczna dostępna?
Rentgeny na pewno gdzieś są. Przecież człowiek się badał, co nie?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
poselstwo
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:12
wyznanie: Inne nie-protestanckie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: poselstwo » 16 lut 2018, 12:08

MrSponge pisze:Jakaś dokumentacja medyczna dostępna?
Rentgeny na pewno gdzieś są. Przecież człowiek się badał, co nie?


Trzeba by zapytać o to KZ z Trójmiasta. Moi przyjaciele stamtąd mi to relacjonowali. Było o tym w prasie i telewizji. Nie rozumiem czemu chrześcijanie wątpią w Dary Ducha.


W.M. Branham

Osoby chcące iść za Poselstwem i szukające Wspólnoty zachęcamy do kontaktu (okolice Trójmiasta) poselstwo.branham@gmail.com
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: MrSponge » 16 lut 2018, 12:21

Nikt nie wątpi. Proszenie o dowód nazywasz wątpieniem?
Hmm...


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej wspólnoty protestanckiej w Radomiu

Postautor: MrSponge » 16 lut 2018, 14:41

Ja nie wiem, może czegoś nie rozumiem, ale skoro Bóg był i jest ten sam i na wieki, to ograniczył się tylko do zębów, kończyn, śmiechu, "gęgania" na językach i złotego pyłu, a w Piśmie cuda takie, że czasami na prawdę powiedzenie "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli", to czy mamy tego samego Ducha?

Sorry za szczerość, ale jak ktoś w zborze bąka puści i poczujemy wiosenny zefirek, to już "dary" czy jeszcze wysokiej jakości płyn do tkanin...?

Rozsądku życzę fascynatom "tanich darów". :puppyeyes:


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości