Witam pare pytan ;D

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 13 wrz 2017, 08:37

Nie wiem dlaczego ale post jest taki :

Jest wielokrotnie wzmianka o przestrzeganiu przykazań i wszystkich , nie tylko tych co sobie ludzie wybrali że im pasują. Jest wiele krzyku o sobotę właśnie dlatego mnie ona intryguje co w niej jest takiego że protestanci , katolicy świadkowie uwziśli się na tą sobotę czy to ci się nie wydaje dziwne??? bo mnie wydaje sie to i to barfzo dziwne. Jeśli mowa o innych przykazaniach to każdy uważa ze są bardzo ważne nikt nie powie żeby zabijać sobie jak się ma ochotę bo przykazania nie obowiązują nikt nie powie że cudzołustwo nie jest grzechem bo przykaznia nie obowiązują nawet protestanci zaciekle powołują się na 2 przykazanie o bałwochwalstwie a jak dochodzi do soboty to wtedy już przykazań nie ma, są nieważne dlatego jest to przykazanie specjalne intrygijące i muszę odkryć co w nim jest takiego że rękami i nogami ludzie wszystkich wyznań upierają się zeby go wyrzucić z dekalogo , Ciekawa sprawa z tym przykazaniem .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: Noemi » 13 wrz 2017, 08:57

Dla niektórych ludzi którzy pracują 6dni, siódmy może wypaść np: we wtorek lub środę itd.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: krecik » 13 wrz 2017, 09:37

Noemi pisze:Dla niektórych ludzi którzy pracują 6dni, siódmy może wypaść np: we wtorek lub środę itd.


Dokładnie tak jak napisalaś :-)
Zwłaszcza że apostoł w liście do Kolosa 2;16-17 napisał tak :
" Niechże was tedy nikt nie sądzi z powodu pokarmu i napoju albo z powodu święta lub nowiu księżyca bądź sabatu. Wszystko to są tylko cienie rzeczy przyszłych; rzeczywistością natomiast jest Chrystus. "

Jeśli jesteśmy w Chrystusie to jesteśmy wolni. Jezus Chrystus jest Panem sabatu.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 13 wrz 2017, 12:52

Chrystus nie zlikwidował ani jednego przykazania ale podszedł do niech wszystkich ze zdrowym rozsądkiem . jak nie mozesz to trudno , przecież czy lekarze czy inne słuzby muszą pracować w każdy dzień i Bóg o tym wie. Chodzi o zdrowy rozsądek a nie zlikwidowanie przykazania , całły NT jest naszpikowany nawoływaniem do przestrzegania przykazań i dziwne ze ktoś uważa ze owszem nie wolno zabijać czy cudzołożyć ,że przykazania wszystkie 9 są ważne ale wolno olać sobotę czy to nikogo nie dziwi bo mnie dziwi. Skoro ani jota ani kreska nie zniknie z prawa zanim ziemia i niebo przeminą to dlaczego ludzie sobie wymyślili ze właśnie zginęło jedno przykazanie, że jest nieważne i nie ma obowiązku jego przestrzegania , wiec co sie dziwicie katolikom ze porobili bałwany i sie do nich modlą i wywalili 2 przykazanie skoro sami wywaliliście sobotę i łamiecie sabat tak jak latolicy 2 przykazanie , chyba wyszło ze przyganiał kocioł garkowi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości