Witam pare pytan ;D

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Witam pare pytan ;D

Postautor: Kamirejro » 10 wrz 2017, 00:23

Witam. Mam na imie Kamil, 21 lat, w ostatnim tygodniu dopadl mnie straszny mętlik w glowie, odkrylem 2 przykazanie w biblii, zainteresowalem sie balwochwalstwem koscielnym, poczulem uraze do kosciola katolickiego. Jestem jeszcze jedna noga w kosciele katolickim i mam do was pare pytan, bede bardzo wdzieczny za wszelkie odpowiedzi. 1.Co uwazacie o maryji w trakcie egzorcyzmow? Jej wstawiennictwo jest ponoc efektowne, egzorcysci czesto wzywaja jej imie wypedzajac przy tym demona, oczywiscie wypedzaja go w imie Jezusa, ale wstawiennictwo jego matki jest ponoc bardzo pomocne. 2.Co uwazacie na temat zjawisk paranormalnych? Np. duchy na zdjeciach itp. sam widzialem takie zdjecie, za moim kolega przechodzil wyrazny duch. 3.Czy jako soba swiecka moge blogoslawic? 4.Jaki macie stosunek do gier komputerowych? 5.Dlaczego niektorzy z was uwazaja ze katolicy nie beda zbawieni? Brzmi to bardzo pysznie. 6.Ile czasu spedzacie na modlitwie? Ile czasu w ciagu dnia poswiecacie Jezusowi? Za wszelkie bledy przepraszam jestem juz zmeczony nie zwracalem duzej uwagi. Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: diedmaroz » 10 wrz 2017, 09:10

Hej.
1. Uważam katolickie egzorcyzmy za pokaz siły demonów. Mnisi buddyjscy też potrafią nie jeść i nie pić miesiącami albo lewitować.
Opcja druga: 21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
2. Nie zastanawiam się nad tymi zjawiskami, Bóg ma wszystko pod kontrolą.
4. Uważam gry typu Diablo za szkodliwe. Są gry neutralne typu kółko i krzyżyk, szachy itd. Mowa tu tylko o takich z podejrzaną symboliką.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: krecik » 10 wrz 2017, 09:43

Gdy chodzi o Rodzicielkę Jezusa, to spełniła swoją rolę, i już na tym koniec. Umarła jak wszyscy śmiertelnicy, współautorzy Biblii, apostołowie i prorocy. Jedynym pośrednikiem do Boga Ojca jest Jego Syn Jezus Chrystus. Jest to wszystko wyraźnie napisane w Biblii...
W związku z tym opieraj się tylko na niej, a odpowiedzi na pozostałe pytania pojawią się same.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 10 wrz 2017, 13:04

Kamirejro pisze:1.Co uwazacie o maryji w trakcie egzorcyzmow? Jej wstawiennictwo jest ponoc efektowne, egzorcysci czesto wzywaja jej imie wypedzajac przy tym demona, oczywiscie wypedzaja go w imie Jezusa, ale wstawiennictwo jego matki jest ponoc bardzo pomocne.


Maria nie jest wstawienniczka a to z prostej przyczyny że nie słyszy żadnych modlitw do niej kierowanych jest człowiekiem i nie ma atrybutów Boga że moze słyszeć wiele modlitw czy egzorcuzmów , dlatego ona nawet nie wie że ktoś kogoś egzorcyzmuje. Katolickie bałwochwalstwo względem Marii człowieka posunęło się juz do tego ze uważa ze posrednikiem do Marii jest sam Bóg ojciec , nie mówią wam tego ale jeśli spytasz księdza jak Maria moze słyszeć modlitwy skoro nie jest boginią a człowiekiem to ci powie że Bóg Ojciec jej przekazuje te modlitwy , juz sam kult rzeczy stworzonych jest balwochwalstwem i kult człowieka jako stworzenia też a co dopiero takie poniżanie Boga na rzecz Marii .KRK obraża też Marię podkreslajac jej nieprawdziwe wieczne dziewictwo , zadna kobieta nie chciałaby aby mówiono o jej dziewictwie, obraża ten kosciół Marię nazywajac ja Królowa Nieba bo to jest imię demona czczonego w starożytności to wielka ujma dla Marii to tak jak by Jezusa nazywać Belzebubem a wasz kosciół to robi.

Jr 7:18 bw "Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać."

Obrażają nie tylko Marie świetą kobiete ale i Boga.

Egzorcyzmy katolickie nigdy nie skutkują zawsze po pewnym czasie znów demony sie manifestuja , księża egzorcyści tłumaczą to tym wersetem :

Mt 12:45 bw "Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem."

Tylko niestety ksieza nie doją Ducha Bożego po egzorcyzmach i nienawrócony człowiek dalej jest pełen demonw. Tylko jeśli masz Ducha Bożego to demon w człowieka nie wejdzie, w KRK juz dawno nie ma Ducha Świetego więc nie ma szansy na skuteczne egzorcyzmy.

Kamirejro pisze: 2.Co uwazacie na temat zjawisk paranormalnych?


Zjawiska paranormalne to albo działanie demoniczne albo działanie Boga np uzdrowienia wiec bywaja i jedne i drugie .Duchy to nie duchy ludzi bo duch człowieka idzie po śmierci do Boga i nie moze wbrew Bogu szwędać sie po świecie . To co się podszysw pod ychy zmarłych to demony i to one potrafia sie ukazać człowiekowi.

Kamirejro pisze: 3.Czy jako soba swiecka moge blogoslawic?


W Słowie Bożym nie ma rozgraniczenia na duchownych i świeckich , kazdy chrześcijanin jest świety i duchowym człwiekiem bo w odróżnienieu od KRK chrześcijanie musza byc nowonarodzeni , a wiec stary człowiek umarł i jest nowy duchowy człowiek święty świetościa Jezusa czysty bo Jezus go oczyscił ze wszystkich grzechów po prostu święte dziecko Borze całkowicie zbawione przez Jezusa.Dlatego jeśli będziesz chrześcujaninem czylu nowonarodzonym zbawionym z łaski to możesz błowgosławić , jako poganin nie wiem co u was jest.

Kamirejro pisze: 4.Jaki macie stosunek do gier komputerowych?


Dla mnie głupota i strata czasu

Kamirejro pisze:5.Dlaczego niektorzy z was uwazaja ze katolicy nie beda zbawieni? Brzmi to bardzo pysznie.


No nie jest to pyszne po prostu Jezus powiedział kto nie będzie zbawiony
To słowa Jezusa:

Joh 3:3-7 bw
(3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego.
(4) Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.
(6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest.
(7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić.


Człowiek musi ukrzyżować w sobie starego człowieka , ten człowiek znika ten obwalony grzechami cielesny a rodzi sie na nowo zbawiony czysty duchowy człowiek. U was tego nie ma . Nie musicie sie rodzić na nowo i wedłóg słow Jezusa nie ujrzycie Królestwa Bożego . O te słowa Jezusa chodzi. Bo wy nie korzystacie z łaski zbawienia z ofiary Jezusa na krzyżu a macie fałszywą codzienną bezkrwawa ofiarę mszy świetej która nie gładzi żadnych grzechów bo jest bezkrwawa i powtarzalna

Hbr 9:22 bw "A według zakonu niemal wszystko bywa oczyszczane krwią, i bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia."

Nie uznaje kościół katolicki ofiary Golgoty tej krwawej oczyszczajacej i ustanowił codzienną beezkrwawą

Hbr 10:14 bw "Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni."

Hbr 10:12 bw "lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,"

Tej ofiary nie trzeba powtarzac bo raz na zawsze człowiek sie stał czysty dzieki Jezusowi i zbawiony . W KRK ludzie doczyszczaja si w nieistniejącym Czyśćcu który umniejsza dzieło Jezusa na Krzyżu . Dla nas Ifiara Jezusa była jedna jedyna niepowtarzalna całkowicie na zawsze oczyszczajaca i zbawiajaca , W KRK zbawia kosciół katolicki i jak jest w dogmatach i postanowieniach soborw nie ma zbawienia poza kosciołem katolickim. Ten kościoł nie ma nic wspolnego z chrześcijaństwem mimo że uważa ze ma sukcesja po Apostole piotrze co jest kłamstwem , KRK ma sukcesje po Starozytnym Rzymie po pogańskich cesarzach do dzis kazdy papież katolicki przybiera tytuł pogańskiego kapłana Pontifex maximus i nie jest kapłanem chrześcijańskim bo w chrześcijaństwie nie składa sie ofiar i nie ma kapłanów bo mamy kapłana na wzr Melchuzedeka Jezusa w Niebieskiej światyni i nie ma na ziemi świątyni tak jak u katolików bo jest tylko niebieska ta gdzie Jezus wniósł swoja krew dla oczyszczenia nas z grzechów.

Hbr 9:12 bw "wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia."

Czy narodziłeś sie na nowo czy skorzystałeś z ofiary krwawej Jezusa?

Kamirejro pisze:6.Ile czasu spedzacie na modlitwie? Ile czasu w ciagu dnia poswiecacie Jezusowi?


To różnie nikt tego nie liczy ja sie modlę ciągle w autobusie na spacerze w domu , róznie słucham kazań dobrych pastorów w internecie i też sie wtedy modlę . Jezus cały czs jest w moich myślach jak pracuję to też sie w tym czasie modlę. róznie bardzo różnie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: Kamirejro » 10 wrz 2017, 13:23

Dziekuje za odpowiedzi, jeśli chodzi o diablo to nie ma żadnych wątpliwości, co do demonicznego wpływu. Jesli chodzi o błogosławieństwo to znalazłem w Biblii swoją odpowiedź. 5 pytanie było troche głupie. Ciekawi mnie jeszcze tylko wasza relacja z panem, u katolikow jest to roznie, jedni poswiecaja 1h w tygodniu, inni 15h. Pytanie moze głupie, wcześniej zmawiałem ròżaniec, szedłem do kościoła rozmawiałem chwile z Bogiem, nie miałem problemu oddać mu 2h w dni wolne , może to według was za mało? Co sądzicie o modlitwie bez słòw? Taka jakby medytacja z Bogiem, myślimy o nim i karmimy się jego duchem, poświęcamy mu swòj czas nie mòwiąc za duzo. Więcej pytan nie mam :D za odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam z Bogiem.


Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: Kamirejro » 10 wrz 2017, 13:25

Dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz, doceniam to, niech mi pani jeszcze napisze co sądzi o modlitwie bez slow?


Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: Kamirejro » 10 wrz 2017, 14:16

Ok. Temat uwazam za zamkniety, wszystko co chcialem juz wiem, jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam :D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 10 wrz 2017, 15:42

Kamirejro pisze:Dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz, doceniam to, niech mi pani jeszcze napisze co sądzi o modlitwie bez slow?


Mt 6:6 bw "Ale ty, gdy się modlisz, wejdź do komory swojej, a zamknąwszy drzwi za sobą, módl się do Ojca swego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odpłaci tobie."

Widzi i słyszy w ukryciu

Ps 44:22 bw "Czyżby Bóg tego nie odkrył? Wszak On zna skrytości serca."

Wiec czy będziesz mówił czy tylko pomyslisz Bóg to wie, słyszy i widzi cię nawet jak nie jestes w żadnym kosciele a w domu czy jedziesz autobusem. Ja nawet jak chodzę z psami widzę piekne rośliny na wiosne jak kwitną drzewa i pachną jak podziwiam jego dzieła to on to wie, jak mu dziekuję w sercu tylko też wie jak cierpię i prosze o pomoc słyszy chociaż nie mówię , Czesem modle sie na kolanach czasem siedząc czasem chodząc czasem jest to rozmyślanie o różnych tematach Biblijnych wszystko Bóg wie i słyszy, Tak ze śmiało rozmawiaj z nim w sercu i nieważne czy to krótko czy długo jak masz potrzebę to ma być twój Ojciec kochający siebie jak masz problemy chcesz coś zrozumieć pros go o madrosć a ci ją da. Proś żeby cię w zyciu oprowadził Duch Bozy poproś o to żeby on kierował twoimi krokami a nie zawiedziesz sie nigdy , Na Jezusie nie mozna się zawieść. Jak ci przyjdą inne pytania do głowy śmiało pisz odpowiemy zawsze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: diedmaroz » 10 wrz 2017, 21:15

Podobnie mam jak Magda z modlitwą. Po nawróceniu nawet w najsmutniejszych i najtrudniejszych chwilach czułam, że Pan jest, słucha, pociesza, daje radość nawet przez łzy.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Kamirejro
Posty: 18
Rejestracja: 10 wrz 2017, 00:01
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: Kamirejro » 11 wrz 2017, 18:16

Ok, to co chciałem już zrozumiałem. Mam jeszcze jedno pytanie, w biblii pisze żeby 6 dni pracować, a szóstego odpoczywać.Jeśli ja pracuje 3 razy w tygodniu, mam prace na 3/4 etatu, to znaczy że nie przesrzegam dekalogu? Heh :D w pozostale 3 dni wolne pójde na siłownie, pójde biegać, wyjde z psami, posprzątam mieszkanie, to nie zalicza się to do pracy? 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. W Biblii jest użyte słowo będziesz, a nie możesz, tak jakoś to odebrałem, może troche dziwnie. Co rozumiecie przez słowo praca? Jak dla mnie praca jest to każdy wysiłek fizyczny jak i psychiczny, nauka jest pracą, praca zawodowa oczywiście jest pracą, domowe obowiązki są pracą, jak i sport, czyli praca nad swoją formą fizyczną jest pracą. Wszyscy zawodowi sportowcy ćwicząc zarabiają pieniądze i wielu z nich nie pójdzie w życiu do normalnej pracy bo większość swego życia poświęcają się danej dyscyplinie. Pozdrawiam!


agnostyczny
Posty: 19
Rejestracja: 10 wrz 2017, 20:59
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: agnostyczny » 11 wrz 2017, 18:31

Kamirejro pisze:Ok, to co chciałem już zrozumiałem. Mam jeszcze jedno pytanie, w biblii pisze żeby 6 dni pracować, a szóstego odpoczywać.Jeśli ja pracuje 3 razy w tygodniu, mam prace na 3/4 etatu, to znaczy że nie przesrzegam dekalogu? Heh :D w pozostale 3 dni wolne pójde na siłownie, pójde biegać, wyjde z psami, posprzątam mieszkanie, to nie zalicza się to do pracy? 9 Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. W Biblii jest użyte słowo będziesz, a nie możesz, tak jakoś to odebrałem, może troche dziwnie. Co rozumiecie przez słowo praca? Jak dla mnie praca jest to każdy wysiłek fizyczny jak i psychiczny, nauka jest pracą, praca zawodowa oczywiście jest pracą, domowe obowiązki są pracą, jak i sport, czyli praca nad swoją formą fizyczną jest pracą. Wszyscy zawodowi sportowcy ćwicząc zarabiają pieniądze i wielu z nich nie pójdzie w życiu do normalnej pracy bo większość swego życia poświęcają się danej dyscyplinie. Pozdrawiam!



Nie ma nic gorszego niż literalizm. Śmieszy mnie dosłowne traktowanie zapisów napisanych dla ludzi sprzed 2000 lat. Ludzie wtedy więcej pracowali aniżeli my obecnie. Dla nich ważny był odpoczynek. Religia która chciała się rozprzestrzeniać musiała być atrakcyjna.. .


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 11 wrz 2017, 18:46

Jest napisane ze czlowiek ma poswiecić jeden dzień w tygodniu sobotę całkowicie dla Boga nie załatwiac w ten dzień swoich spraw nie pracować i odpoczywac ale to co kiedyś bylo pracą np gotowanie rozpalanie ognia teraz juz pracą nie jest wstawiasz talerz do mikrofali i naciskasz guzik włączasz gaz i naciskasz guzik zadna to praca kiedyś latałeś po lesie zbierales galezie rąbaleś drewno rozpalałeś ,goniłes z wiadrem do rzeki po wodę itp dlatego Jezus wielokrotnie uczył ze trzeba zachować we wszystkim zdrowy rozsadek ,dla faryzeuszy jak uczniowie z glodu wyjadali zerwane po drodze kłosy to było łamanie przykazania wtedy Jezus ich zganił i podkreśliał zawsze ten zdrowy rozsądek we wszystkim tak jak teraz też mamy faryzeuszy w Izraelu dalej mają swoje zwyczaje faryzejskie ,że windy w budynkach staja na kazdym piętrze w sobotę bo naciśniecie guzika to praca, papier klozetowy w hotelowym kibelku jest podarty na kawałki bo urwanie papieru to praca no sam widzisz do czego mozna dojsc jesli czlowiek nie zachowa zdrowego rozsadku. Wzoruj sie na Jezusie i tak postepuj jak on zobacz co mówil o przykazaniach jak je wypełniac i rób tak jak on by to zrobił dobra metoda jest zawsze pomyslec sobie jak masz wątpliwosci czy Jezus by tak postąpił i co on by zrobił na moim miejscu . ale zeby to wiedziec to trzeba czytac ewangelie często a też wzorowac się na apostołach bo mieli Ducha Bozego. Jeśli twoja praca ci nie pozawala na wylegiwanie sie z Biblia przez jakiś jeden konkretny dzień to rob sobie tak kiwdy mozesz ja nastawiam sobie audio albo biblii albo jakieś dobre kazania dobrych pastorów w internecie i jakis dzien sie bycze nie zajmuję się soba a tylko Bogiem . Mozesz tez sobie pochodzic do róznych kościołów i zobaczyc co ci w nich pasuje a co nie, zrób takie rozpoznanie co jest do dyspozycji. Ja jestem na emeryturze i wiekszosc czasu mogę dla Boga poswięcić ale kiedyś i teraz wiele osób gdyby Bóg nie wymagał jednego dnia dla niego poświecić i odpocząc od swoich spraw to by się zagonili zacharowali i zapomnilu ze Bóg jest najważniejszy.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: krecik » 12 wrz 2017, 10:59

magda pisze:Jest napisane ze czlowiek ma poswiecić jeden dzień w tygodniu sobotę całkowicie dla Boga nie załatwiac w ten dzień swoich spraw nie pracować i odpoczywac (...)


W związku z tytułem wątku i żeby poznać userów, zapytam dlaczego o święceniu soboty nie ma wzmianki w Dziejach Apostolskich ?
Jak myślisz ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: magda » 12 wrz 2017, 23:52

Jest wielokrotnie wzmianka o przestrzeganiu przykazań i wszystkich , nie tylko tych co sobie ludzie wybrali że im pasują


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Witam pare pytan ;D

Postautor: krecik » 13 wrz 2017, 06:03

magda pisze:Jest wielokrotnie wzmianka o przestrzeganiu przykazań i wszystkich , nie tylko tych co sobie ludzie wybrali że im pasują


Bardzo lakoniczna ta Twoja odpowiedz, ale dziękuję :-)
Fakt że który dzień pierwsi chrześcijanie poświęcali na tygodniowy odpoczynek od pracy, nie był ich kłopotem, powinien być dla chrześcijan wskazówką...Ale niech każdy postępuje jak uważa. Od tego przecież nie zależy zbawienie człowieka, czy może masz inne zdanie w tej sprawie ?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości