Cześć wszystkim :)

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Cześć wszystkim :)

Postautor: Nastka » 08 sie 2016, 00:17

Cześć, witajcie! :)

Jestem Nastka i w listopadzie 2015r. można powiedzieć odeszłam od Kościoła Katolickiego, choć wciąż czytam i szukam i właśnie to szukanie skierowało mnie do Was :)
Szukam Boga, szukam Prawy, szukam Jezusa Chrystusa i szukam kościoła, który FAKTYCZNIE opiera się na Biblii.
Jeśli chodzi o protestantów to jestem w tym temacie totalnie zielona, szczególnie jeśli chodzi o jego odłamy, póki co nie widzę w nich większej równicy, także pewnie traficie na jakiś mój post z pytaniem, chyba że znajdę odpowiedzi w archiwum :)
To może nakreślę historię: byłam bardzo, bardzo mocno związana i zaangażowana w Kościoł Katolicki. Do czasu kiedy nie zaczęłam faktycznie zastanawiać się dlaczego Biblia mówi o jednym a Kościół o drugim i tak dochodziły argument po argumencie, księżą, gdy zadawałam trudniejsze pytania stawali się nie mili i widać było, że nie wiedzą, co mają mi powiedzieć. Wreszcie nadszedł listopad, kolejna niedziela, jak zawsze poszłam na Mszę Św. i... w połowie wyszłam. Od tamtego czasu pojawiłam się w nim kilka razy. To był i pewnie wciąż w jakimś stopniu jest trudny czas, kiedy wszytsko w co wierzyłam się wali. Gdy Maryjne Sanktuarium, które było dla mnie domem nagle tym domem ma nie być, a Maryja tak bardzo przeze mnie czczona okazuje się być jedynie osobą godną szacunku, nie czci. Myślę, że część z Was dokładnie wie co przeżywałam i o czym piszę.
Czuję, że Kościół jest dobry i chcę do Kościoła należeć, ale niestety KK ma się daleko do nauczania Chrystusa.

Serdecznie Was pozdrawiam i proszę o modlitwę, żeby dobry Bóg wskazał mi moje miejsce w Kościele. Swoim Kościele.
Do napisania!
Nastka


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 08 sie 2016, 00:49

Czesc


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 08 sie 2016, 08:57

Witaj!

...jednego tylko potrzeba:

(38) A gdy szli, wstąpił do pewnej wioski; a pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła go do domu. (39) Ta miała siostrę, a na imię jej było Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała jego słowa. (40) Marta zaś krzątała się koło różnej posługi; a przystąpiwszy, rzekła: Panie, czy nie dbasz o to, że siostra moja pozostawiła mnie samą, abym pełniła posługi? Powiedz jej więc, aby mi pomogła. (41) A odpowiadając rzekł do niej Pan: Marto, Marto, troszczysz się i kłopoczesz o wiele rzeczy; (42) niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego; Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie będzie jej odjęta.
(Ew. Łukasza 10:39-42, Biblia Warszawska)


W stopce forum jest link do bardzo wielu pytan i odpowiedzi dot wiary protestanckiej:

http://www.gotquestions.org/Polski/


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: n.ellie » 08 sie 2016, 09:54

Witaj z sąsiedniego miasta :)
Ja co prawda nigdy nie należałam do gorliwych katolików, ale i tak dla mnie nadal niemałym szokiem jest ta rozbieżność między Słowem Bożym a nauczaniem KRK i jego praktyką (bo i tu jest duży rozdźwięk). Nie szukaj na siłę zboru i się o to nie martw, popytaj, poczytaj, odwiedź i na spokojnie zbór się znajdzie :) a co do Kościoła, to jest On jeden - Chrystusowy i należą do Niego wszyscy wierzący w Jezusa i zbawienie przez Niego.
Czytaj Pismo Św. i módl się do Boga o poprowadzenie Cię do Prawdy.
Pewnie niejedna rzecz Cię zadziwi i zszokuje, tym bardziej, że jak piszesz byłaś bardzo związana z KRK, ale spokojnie, chyba każdy rzymski katolik, który się na nowo narodził przez to przeszedł :)


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Pat777
Posty: 68
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:58
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Pat777 » 09 sie 2016, 13:26

Witaj :-D . Ciesze się ,że zobaczyłaś prawdę. Tak jak wcześniej napisano na stronie gotquestions.pl możesz sobie zobaczyć co i jak. Sam ją lubię i z niej korzystam. Polecam ci zapoznanie się z baptystami.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus," 1 Tym 2:5
"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom. 2 Tym 4:3-4
anna91
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2016, 13:33
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: anna91 » 09 sie 2016, 16:15

Cześć ;D Jeśli chcesz być jak najbliżej słowa Bożego to polecam denominacje ewangelikalne jak Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół Wolnych Chrześcijan itp najlepiej sama poodwiedzaj zboru w pobliżu.


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Imperator » 14 sie 2016, 02:53

Witaj na forum! :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Jerzy S. » 15 sie 2016, 17:55

Witaj Nastko!
Pisze bo akurat Cie tu widze.
To na razie jedyny watek w ktorym tu biore udzial ("Przedstaw sie")
Serce nakazuje pomagac. Wszystkim sie nie da na raz. Ale moze inni tez ten wpis przeczytaja.

Ciesze sie z tego co napisalas. Lecz chetnie dowiedzial bym sie cos wiecej bo jestem bardzo spragniony swierzych swiadectw podobnych do twojego. Jak bys mogla napisac cos wiecej... Chocby na priv.
To prawda ze teraz mozecz miec trudny czas. A jak z reakcja rodziny?
Jednak pamietaj, ze Bog wie o twoich problemach i zmaganiach. On wysluchuje prosb.

n.ellie pisze: Nie szukaj na siłę zboru i się o to nie martw, popytaj, poczytaj, odwiedź i na spokojnie zbór się znajdzie )


Zgadzam sie. W tej sprawie nie wskazany jest pospiech.
Szukasz Boga w czasach kiedy Kosciol europejski jest w duzym kryzysie. Wypelnilo sie proroctwo biblijne i nastal czas wielkiego odstepstwa. Polega to na tym, ze wiele kosciolow stracilo swoja duchowa czystosc i zmienilo zarowno nauki jak i praktyki na znacznie gorsze niz wtedy kiedy powstawaly.
Niektore zamienily sie w sekty. Nie dobrze gdybys w takie miejsce trafila.

anna91 pisze:Jeśli chcesz być jak najbliżej słowa Bożego to polecam denominacje ewangelikalne jak Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Zielonoświątkowy, Kościół Wolnych Chrześcijan itp najlepiej sama poodwiedzaj zbory w pobliżu.


Zgodzil bym sie ze tak kiedys bylo. Jednak wymienione tu wyznania nie sa wolne od ponetracji ducha zwodniczego. Baptysci najmniej sa zaatakowani ale nie wszedzie sa czysci. Nie podoba mi sie ich nauczanie o darach Ducha, ze niby dzisiaj ich nie ma. Jeszcze bardziej mi sie nie podoba to, ze niektorzy baptysci aby to przezwyciezyc praktykuja kontakty z grupami ktore mowia duzo o charyzmatach i cudach ale sa zwiedzione.
Wolni chrzescijanie tez maja ten blad - ze dzisiaj juz nie ma charyzmatow. Poza tym trzymaja sie Biblii co jest dobre.
Kosciol Zielonoswiatkowy? A jest taki? Byl taki ale zostaly z niego tylko zgliszcza. Ja szacuje ze 60% tego kosciola to sa zbory zwiedzione. Tam nawet nie szukaj. To zbyt niebezpieczne. Zreszta kluczowa sprawa jest to w jakiej mieszkasz miejscowosci. Gdybym wiedzial mogl bym Cie gdzies z kims skontaktowac oczywiscie bez zadnych zobowiazan z Twojej strony na poczatku znajomosci. To podstawa.
Dodal bym do tej pozytywnej listy Chrzescijanska Wspolnote Zielonoswiatkowa. Trzymaja sie Boblii i sa zamknieci na wiatry nauk.
Jesli chodzi o mnie to obecnie jestem na etapie odnawiania kontaktow a polskimi chrzescijanami. Mieszkam na emigracji.Poszukuje tez kontaktow nowych. Mam bowiem nowa ale okreslona dokladnie wizje dzialania. Z powodow ktore na razie zataje, nie bede popieral juz kosciolow o dlugiej historii bo one przygasly lub calkiem zboczyly z drogi. Bede popieral zakladanie spolecznosci nowych. Wcale nie bedzie tak, ze nowe spolecznosci beda zle zorganizowane i kierowane przez ludzi niedouczonych. W wielu przypadkach beda nimi kierowac ludzie o duzym poznaniu, doswiadczeniu duszpasterskim i umiejetnosciach. Sam bede wspoltworzyl taka nowa Wspolnote Chrzescijanska.
Wiecej o tym co chce robic i dlaczego znajdziesz w mojej notce "Przedstawiam sie ale w odcinkach" w tym samym temacie "przedstaw sie". Zaraz postaram sie tam wkleic kolejne swiadectwo w celu przedstawienia sie bardziej.
Zapraszam bo moze Ci jakos pomoc.
Jezus powiedzial: "kto szuka, znajduje, kto prosi, bedzie mu dane, kto kolacze, bedzie mu otworzone".
Uchwyc sie tej obietnicy a spelni sie.
JS


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
Nastka
Posty: 38
Rejestracja: 08 sie 2016, 00:07
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Nastka » 15 sie 2016, 20:22

Jerzy, oczywicie, z chęcią napiszę coś więcej jednak proponuję, żebyś zadał mi pytania, które Cię interesują. Co Ty na to? :)

Jestem z Bydgoszczy. O zielonoświątkowcach już trochę czytałam i raczej jestem dość negatywnie nastawiona, choć słyszałam, że zbór Betel w Bydgoszczy jest ortodoksyjny. Póki co chciałabym się przejść do Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan. Chciałam pójść do baptytów, ale zbór w Bydgozczy został rozwiązany, niby grupa jet, ale nie wiadomo, czy to baptyci, czy nie i boję się, żeby właśnie nie wpaść w jakąś sektę.

Dziękuję Ci za rady i sugestie, to cenne dla mnie :)
Życzę powodzenia w tworzeniu Kościoła, choć szczerze mówiąc sama bym do takiego nowego Kościła nie wstąpiła, wydaje mi się, że coś nowego jest mało wiarygodne.. choć może to kwestia tego, czego byłam uczona.. ? :)

Na pewno zajrzę do Twojego świadectwa.
Czekam na pytania od Ciebie,
Nastka


"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście. Ja dam wam wytchnienie. (...) Znajdziecie ukojenie dla waszych dusz." Mt 11, 28-29 :sailor:
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Jerzy S. » 16 sie 2016, 02:15

Dzieki za zyczliwosc.
Bydgoszcz jest tak duzym miastem, ze raczej nie mozliwe zebys tam nie znalazla grupy dobrych chrzescijan, ktorzy okaza sie dla Ciebie rodzina.
Z kosciolami moze byc gorzej im wieksze sa. Ewangelicznych Chrzescijan znam. Moge polecic. Z zastrzezeniem ze maja jedna nauke ktorej nie lubie. Myla oni Chrzest Ducha Swietego z Chrztem w Duchu Swietym. Wedlug Biblii sa to dwa rozne wydarzenia. W pierwszym to Duch zanurza w Cialo Chrystusa (Kosciol) a w drugim Jezus zanurza w Ducha Swietego. Smutne ze ktos to myli. W rezultacie wychodzi im, ze dzisiaj nie ma juz darow Ducha Swietego (charyzmatow). A temu przecza fakty.
Z KZ to jakas dziwna sprawa. Ich zarzad okolo 15 lat temu oswiadczyl, ze wlasciwie powinni wylaczyc z Kosciola 20% zborow za ich bledne nauki. Ja wtedy szacowalem ta liczbe na 40%. Dzis 60%. Dlaczego zatem nie wylaczyli skoro powinni? Z pewnoscia sa zbory ortodoksyjne w KZ. Tylko dlaczego sie nie usamodzielnia?
Jesli chodzi o nowe koscioly, to takie powstawaly chyba w kazdym stuleciu.
Opowiem ci jeden przyklad z XX w..
W Brazylii pewien czlowiek, przechodzil kiedys obok jakiejs sali w ktorej ladnie spiewano. Wszedl tam a tam glosili Ewangelie. Poruszylo go to i uwierzyl. Nawrocil sie i przystal do tego kosciola. Mial okolo 40 lat wtedy, wiec byl juz czlowiekiem dojrzalym. Po okolo roku, gdy sie modlil uslyszal Bozy glos powolujacy go do sluzby. Zaprosic do swojego domu 7 pastorow w celu aby go namascili do sluzby. Ale zaden nie przyszedl. Gdy potem pytal dlaczego, uslyszal ze to jeszcze za wczesnie. Zasmucony z placzem wracal do domu. Szedl w strugach deszczu. Gdy dotarl uslyszal znowu glos: "Oni cie nie namascili ale ja cie namascilem". Niebawem poszedl do jakiegos domu glosic Ewangelie. Stal sie tem cud uzdrowienia dwoch osob. Na drugi dzien przyszlo wiecej osob i mialy miejsce kolejne uzdrowienia. Bylo tak duzo poruszonych przez Boga ze zaczeli regularne zgromadzenia. Powstal zbor. Potem drugi w sasiedztwie, trzeci czwarty. Wspolpracowaly i powstal nowy kosciol. Po 30 latach liczyl juz 6 milionow czlonkow. Dzis okolo 12 mln. po 50 latach. Jest juz szacowna instytucja.
Tak ze to co nowe i male nie zawsze musi byc zalosne, smieszne i beznadziejne.
Czesto sie zdarza ze po 100 latach koscioly potrzebuja zupelnej odnowy bo inaczej ludzie przestaja tam przychodzic i szukaja miejsca dokad by uciec. Dlatego powstaja co jakis czas nowe Koscioly. Niekturzy tej prawidlowosci nie rozumieja. Trudno sie dziwic. Zwlaszcza w Polsce gdzie znany jest tylko jeden duzy Kosciol. Zupelnie inna jest sytuacja w Anglii i Ameryce gdzie powstalo juz tyle Kosciolow i to szacownych, ze powstanie kolejnego nikogo nie dziwi. Przyjaznilem sie z jednym Anglikiem ktory w przeciagu 4 lat przewinal sie przez 5 wyznan.
Rozmaitymi drogami nieraz ludzie musza przejsc zeby sie w koncu czegos nauczyc i odnalezc swoje powolanie.
I to jest wielki temat bo Bog ma jakies powolanie rowniez dla Ciebie i odnalezienie go jest najwazniejsze. A z kim i gdzie sluzyc to juz sprawa wtorna. Bo najwazniejsze to sluzyc Bogu calym sercem i ze wszystkich sil a nie "przychodzic" do jakiegos Kosciola, zboru, spolecznosci.
Jesli chodzi o pytania to wolal bym zadac Ci je na priv..
Niech Bog bedzie z Toba.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 16 sie 2016, 13:15

Jerzy S. pisze:Dzieki za zyczliwosc.
Ewangelicznych Chrzescijan znam. Moge polecic. Z zastrzezeniem ze maja jedna nauke ktorej nie lubie. Myla oni Chrzest Ducha Swietego z Chrztem w Duchu Swietym. Wedlug Biblii sa to dwa rozne wydarzenia. W pierwszym to Duch zanurza w Cialo Chrystusa (Kosciol) a w drugim Jezus zanurza w Ducha Swietego. Smutne ze ktos to myli.


Jest jeden chrzest (zanurzenie) w Duchu Swietym i jeden chrzest (zanurzenie) w wodzie. Nie ma dwoch chrztow:

(5) jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; (6) jeden Bóg i Ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.
(List do Efezjan 4:5-6, Biblia Warszawska)


Chrzest w Duchu Swietym udzielany jest kazdmu wierzacemu w chwili uwierzenia:

(12) Albowiem jak ciało jest jedno, a członków ma wiele, ale wszystkie członki ciała, chociaż ich jest wiele, tworzą jedno ciało, tak i Chrystus; (13) bo też w jednym Duchu wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało - czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni jednym Duchem.
(1 list do Koryntian 12:12-13, Biblia Warszawska)


Jesli ktos uwaza, ze chrzest w Duchu Swietym jest oddzielnym wydarzeniem, to musi takze na podstawie powyzszego stwierdzic, ze nie wszyscy wierzacy naleza do ciala. A to jest juz inna ewangelia.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 16 sie 2016, 13:41

Tylko że każdy kto był ochrzczony Duchem Swietym nie połączy tego z chrztem w wodzie.

No chyba że mowimy o wmowieniu sobie dogmatu takiego w glowie. A nic z tego nie wynika. To można sobie te dwie rzeczy połączyć, de facto Katolicy też uznają chrzest w Duchu Swietym podczas chrztu niemowlat za zaistniały.

W takim razie plywanie w basenie kazdego by zbawialo bo zanurzyl się w wodzie, a to nie o to chodzi

jj źle analizujesz Pismo w tym wypadku


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 16 sie 2016, 14:52

Samolub pisze:

jj źle analizujesz Pismo w tym wypadku


Nie zrozumiales mnie. Jest 1 chrzest wodny i 1 chrzest w Duchu Swietym. Nie rownoczesnie. Najpierw jest chrzest w Duchu Swietym, czyli zanurzenie w Duchu Swietym w chwili uwierzenia. Wtedy jest sie w Jednym Duchu ochrzczonym w jedno cialo. Jest sie, czy nie? Jest sie cialem po uwierzeniu? Jesli tak, to jest sie ochrzczonym w Duchu. Jesli nie, to uwierzylo sie nadaremnie.

Chrzaest wodny jest oddzielnym wydarzeniem.

Jest jednak jeden chrzest.

Podobnie jest z Panem. Jest jeden Pan. Jeden Pan Bog i jeden Pan Jezus. Razem jeden. :)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: Samolub » 16 sie 2016, 15:00

Więc w sumie wychodzi na to samo.
Jerzemu chodzi o to ze KECH jak i KZ łączy tzw. chrzest wodą z chrztem ogniem jako wydarzenie odbywajace się w jednym czasie.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cześć wszystkim :)

Postautor: jj » 16 sie 2016, 15:10

Nie slyszalem o tym, zeby KECH utozsamial chrzest wodny z chrztem Duchem. To sa dwa rozne wydarzenia. Natomiast nie istnieje dodatkowy chrzest Duchem po chrzcie Duchem, kiedy czlowiek uwierzy. Nie ma tzw. "second bleasing".



Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości