Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Zapraszamy każdego użytkownika do napisania kilku słów o sobie. To najlepsze miejsce dla nowych użytkowników.
AnnaKatowice
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:59
wyznanie: Protestant
O mnie: Jestem Anna mam 34lata
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: AnnaKatowice » 16 lip 2016, 22:12

Pragnę wraz z mężem poznać ludzi kochających Pana Jezusa i świętujących dzień szabatu. Jestesmy nowo nawróceni o poglądach protestanckich, mieszkamy w Katowicach


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lip 2016, 07:51

Witaj/-cie :)
A czemu chcecie świętować szabat?
W Katowicach jest zbór adwentystów http://adwentysci.katowice.pl/
Pozdrawiam


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: MrSponge » 17 lip 2016, 09:59

Bo może sobie świętować albo nie i ma wolność w Panu. To takie proste...

Witaj na forum Anno! ;-)


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: Zbyszekg4 » 17 lip 2016, 11:11

MrSponge, z tego co napisała Anna, nie wynika, że ona i mąż zastanawiają się czy świętować czy nie... Tak myślę, ale niech Anna się wypowie


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: Adalbertus » 17 lip 2016, 13:13

AnnaKatowice pisze:Pragnę wraz z mężem poznać ludzi kochających Pana Jezusa i świętujących dzień szabatu. Jestesmy nowo nawróceni o poglądach protestanckich, mieszkamy w Katowicach


Zapraszam Was do mojego zboru. W najbliższą środę będziemy rozważać Ewangelię według świętego Jana. Bogu staramy się służyć w każdy dzień. Przyjdźcie, będziecie mile widziani.


http://www.katowice.kwch.pl/mapa.html


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Jerzy S.
Posty: 69
Rejestracja: 07 sie 2016, 23:52
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Zwolennik kongregacjonalizmu o ustroju synodalno-prezbiterianskim.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: Jerzy S. » 29 sie 2016, 14:37

Witajcie!
Znam jednego powaznego brata ktory podziela Wasze zapatrywania ale mieszka nieco na polnoc od Katowic.
Moze mogli byscie mi napisac o sobie cos wiecej to bym przekazal temu bratu.
Ja jak widac w opisie chce stworzyc nowa Wspolnote Wierzacych.
Jej statut jest taki, ze moga nalezec i sobotnicy i niedzielnicy.
Mysle ze to moze byc dla was ciekawa propozycja, bo wspolnotom mniejszosciowym w Polsce bardzo trudno sie zorganizowac gdy sa w rozproszeniu.
AD7 bym nie polecil. To zbyt ciezkie jarzmo, dlatego, ze tam jest nakaz wierzenia w dziela Elwn G White.
Niech Was Bog prowadzi.


Podjalem sie pracy pionierskiej w celu zalozenia nowej Wspolnoty Chrzescijanskiej typu kongregacjonalnego o ustroju synodalno-prezbiterianskim, gdyz uwazam ze tego typu ustroj jast najodpowiedniejszy dla cech narodowych Polakow i byl pierwotnym ustrojem Kosciola Jezusa. Chcial bym tez pomoc istniejacym kosciolom w zrozumieniu, ze ustroj episkopalny nie daje Kosciolowi pelnych mozliwosci rozwoju, apelujac o reformacje i odnowe w Duchu Swietym.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Poszukuje grupy chrześcijańskiej z Katowic i okolic którzy świętują dzień sobotni

Postautor: fantomik » 09 wrz 2016, 19:40

Dniem szabatu dla chrześcijan jest sam Chrystus. On jest naszym odpocznieniem. Pomyśl o tym bracie i nie odrzucał tych swoich braci i sióstr w wierze, którzy przede wszystkim czczą Chrystusa, a nie któryś z dni tygodnia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa zardzewiałe grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Przedstaw się”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości